Küllerden Doğmak Vol.2

ben dun degistim nevreismi ama gelip yazamdim gece geç olmustu hiç aklima gelmedi
bugun utu yapip ayzabilirim insallah

Merhaba herkesler.

Benim utum yook. Ilk kez kendimi caliskan hissediyorum. Nevresimleri bugun degistirdim camasir mak. Bozuktu 2 gundur. Sayilir mi ortmenim :KK23: onlar kurursa utu odevimi de yaparim. Ben de nevresim utulerim ama bu bana cok normal geliyor. Yani sadece evde uzerimize giydigimiz kiyafetleri de utuluyoruz . Agzina parmak goturen ikon (nosu yokmus :KK70:)

başka tarif var mı canım sen de o_O
dunden beri bir suru tarif paylastilar. Ben de bir cogunu yeni duydum. Tereyag limon kabuklari..

Evet ya oğluma hep yapardim kendime gelince basiretim baglandı hemen bugün yapmalıyım fenalık geldi öksürmekten, sezaryan yerim bile agrıyor
yap yap. Benim kiz nefret etti. Ben cok sevdim tadini :KK53:

A Anka lisede::: Ben umursamadım. Ben 2 paket sigara. 4-5 tane uçu bir arada 2 litreye yakın kola içerdim. Aman Allah korumus

İnş canım kaç senedir geçmedi yapmadığımız kalmadı :KK43:
sana da gecmis olsun. Biz de surekli kulak kontrolune gideriz. Ben de korkuyorum rabbim esirgesin kuzularimizj

Bu arada aklıma şey geldi. Nego Nego ve @maral konmari metoduyla düzenlediğiniz dolaplar ne durumda. Hala devam ediyor musunuz?
evet canim aynu duryolar
utuledikelrimi geri ayni yontemle koyyorum sorun yok
çoraplarin teki hep kaybolurdu , çocuklar çorap alip giymek istemezlerdi çiftini aramak lazim diye :)
simdi giidp sessizce alip giyollar :)

Bu arada aklıma şey geldi. Nego Nego ve @maral konmari metoduyla düzenlediğiniz dolaplar ne durumda. Hala devam ediyor musunuz?
Ben de konmari ile bisilwr duzenlemistim. Cocuklarinki duruyor ama benimki malesef. Kiyafet secerken burusuyor sonra tekrar dürmeye useniyorum. Bir de benim kiza eski klasik katlamayi ogretmistim . U kon. Ona zor geldigi icin onunkileri de ben katliyorum. O isi ustune yiktim diye cok sevinmistim halbusem

Bir de kot pantolon ve bebek pantolonu katamayi beceremedim bir turlu. A kisimlari hep sorun cikariyor

A Anka lisede::: Ben umursamadım. Ben 2 paket sigara. 4-5 tane uçu bir arada 2 litreye yakın kola içerdim. Aman Allah korumus

Korumadı işte... Tövbe yarabbim. :-)
Ben 28 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır şeker, düşük tansiyon, kireçlenme, astım vb envayi çeşit hastalıkla boğuşuyorum.
Eşim hatta evlenmeden bişey yoktu. Çin malı çıktı erkenden çürüdü diye dalga geçer. Ben de kullanıcı hatası derim. :KK70: garantiye de girmiyor :KK70:

Korumadı işte... Tövbe yarabbim. :-)
Ben 28 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır şeker, düşük tansiyon, kireçlenme, astım vb envayi çeşit hastalıkla boğuşuyorum.
Eşim hatta evlenmeden bişey yoktu. Çin malı çıktı erkenden çürüdü diye dalga geçer. Ben de kullanıcı hatası derim. :KK70: garantiye de girmiyor :KK70:

aynı muhabbet dün bizde de vardı:KK70::KK70::KK70:

Günaydın kızlar :KK54:

Nego Nego kışlar benim için ve oğlum için çok zor geçiyor :KK1:biliyorum çok zor hastalıklarda var daha zor durumda olanlarımız var,bi anne için çocuğunun kötü olması çok zor:KK43:biz orta kulak iltihabı ile mücadele ediyoruz sağır olcak diye ödüm kopuyor,geçen gün yine oldu bu kış bismillah dedik kulağından dışarı aktığını görüyorum ilk kez de olmuyor böle :KK43:doktor değiştirdik dün izlemeye aldı bakalım ne olacak:KK43:hiç keyfim yok:KK16:
bilirim canim annem az cekmedi benden, kulak iltihabi varsa soğuk algınlıği grip olduğu zaman ihmal etmemek lazim kulağa vuruyor, kullanmıstırsin muhtemelen iliadin damla burundan 3 gun kullanilıyor burun tıkanıkliğı kulağa vuruyor ya engel olmak için, kadir tuğcuyu takip etsene canım
Bu arada aklıma şey geldi. Nego Nego ve MaRaL_ MaRaL_ konmari metoduyla düzenlediğiniz dolaplar ne durumda. Hala devam ediyor musunuz?
hala öyle ama memnunmuyum emin değilim:KK43: eski haline dönmekte işime gelmiyor
Merhaba herkesler.

Benim utum yook. Ilk kez kendimi caliskan hissediyorum. Nevresimleri bugun degistirdim camasir mak. Bozuktu 2 gundur. Sayilir mi ortmenim :KK23: onlar kurursa utu odevimi de yaparim. Ben de nevresim utulerim ama bu bana cok normal geliyor. Yani sadece evde uzerimize giydigimiz kiyafetleri de utuluyoruz . Agzina parmak goturen ikon (nosu yokmus :KK70:)

dunden beri bir suru tarif paylastilar. Ben de bir cogunu yeni duydum. Tereyag limon kabuklari..

yap yap. Benim kiz nefret etti. Ben cok sevdim tadini :KK53:

sana da gecmis olsun. Biz de surekli kulak kontrolune gideriz. Ben de korkuyorum rabbim esirgesin kuzularimizj
bende severim tadinı:) oğlum hangi ilaci gorse once ağlar güç bela içiririm sonra hic ağlamadim değil mi anne hiç korkmadım der:KK45:

Kiz ölmekten korumus iste. Bir de ben deliler gibi severim nezcafeyi. Hatta emzirince gidip icesim vardi. Neden zararli onu coz3medjm.

Bbir de maral topik farkli ama pekmez neden zararli anacim.. acar misin biraz. Ben ekgida ya geçmek üzereyim. Onu verecektim yavruya

Kiz ölmekten korumus iste. Bir de ben deliler gibi severim nezcafeyi. Hatta emzirince gidip icesim vardi. Neden zararli onu coz3medjm.

Bbir de maral topik farkli ama pekmez neden zararli anacim.. acar misin biraz. Ben ekgida ya geçmek üzereyim. Onu verecektim yavruya

pekmezin tadına bakan bebe anne sütünü sever mi acaba?

Yani anne değilim ama kendimi bebenin yerine koydum pekmez gibi tatlı bir şeyi öğrendiğim anda anne sütü gibi tadı buruk bir şeyi içmek istemezdim heralde

:KK48::KK48:

Yani anne değilim ama kendimi bebenin yerine koydum pekmez gibi tatlı bir şeyi öğrendiğim anda anne sütü gibi tadı buruk bir şeyi içmek istemezdim heralde

Anne sutunun tadının buruk oldugunu ne bilion :KK53:

kızlar ütüden girip ek gıdadan,hastalıktan çıkmışsınız.:KK70:

evde kişi sayısı artsın iç çamaşırı ütülüyenleri göreyim.:KK53:

5 kişiyiz ve herkes her gün dışarı çıkıyor.

ütünün sonu görünmüyor hiç.

nevresim de yıkayıp asıp zor takıyorum.

çocuklarınkini ütülerdim eskiden ama zaman yok artık.:KK42:

evet canim aynu duryolar
utuledikelrimi geri ayni yontemle koyyorum sorun yok
çoraplarin teki hep kaybolurdu , çocuklar çorap alip giymek istemezlerdi çiftini aramak lazim diye :)
simdi giidp sessizce alip giyollar :)
affınıza sığınarak ve utanarak soruyorum ki bu bahsettiğiniz yöntemler nasıl bişey bahanada açıklarmısımız lütfen

ek gıda verirken kahvaltıısna pekmez koyardım çocukların.
kaysı da haşlayıp ezerdim.

Ac karnina pekmez vermeniz ise en zararli davranistir. Ac karnina yaptiginiz "ani seker yuklemesi" ile, Insulin salgilanmasi asiri derece fazla oldugundan, arkadan ani bir kan sekeri dusmesi yasanir. Cocuk; soguk-soguk terler, bunu duzeltmek icin de Adrenalin salgilar. Bu tip cocuklarda zamanla "hircilik, asabiyet", ileri yaslardada; once "panik ataklar" arkasindanda; "Kolesterol-Tip 2;Seker hastaligi-Tansiyon" uclusu baslar. Hicbirini kullanmayin.

Ac karnina;bal, seker, cuckulata veya sekerli gidalar yer ve Insulin salgisini arttirirsaniz; Panik ataklar olusur.. Asiri Insulin; kan sekerini dusurur, vucut bunu duzeltmek icin, Adrenalin salgilar, buda asabiyet yapar, sinirlilik hali ve uyaranlara karsi hassasiyet olusur. Hatta sebepsiz islenen bazi cinayetlerin hep ac karnina cukulata yendikten sonraki kriz doneminde oldugu biliniyor. Zamanla tedbir alinmazsa; 1)Adrenalin; Koroner arterlerde daralma yapmaya baslar. Kalp bunu onlemek icin; Koroner arterlerin ic cidarini "Kolesterol" ile kaplar. Bu hadise, diger damalarda olmaz. Sonuc;Kalp krizleri 2) Vucut butun bunlara Insulin'in sebep oldugunu anlayinca, "Insulin imal eden hucrelere" karsi antikorlar uretir. Bunlarda, insulin ureten hucreleri yoketmeye baslarlar. Sonuc: Tip:2 seker hastaligi....
3) Devamli Adrenalin etkisi arterlerde , bilhassa bobrek atar damarlarinda daralmalara sebep olur. Sonuc: Yuksek tansiyon.
Dikkat edin bu hastaligi olanlarda; bu uclu sac-ayak daima vardir: Tansiyon, Seker hastaligi ve Yuksek kolesterol ( ve buna bagli kalp hastaliklari) .. Ac karnina her turlu tatli ve sekerden uzak durun. Illaki yiyecekseniz, barsaktaki emilimi geciktirecegi icin; "yagli-tatlilari" tercih edin. Helva, baklava gibi, misal; "Ayva tatlisina" kaymak koyarsaniz, hizli seker emilimini onlersiniz.. Tabii bunlari da; Sifa niyetine hergun yenilsin diye soylemiyorum... Ayda, yilda 1 defa....
NOT: Meyvalari da unutmayin ac karnina; Muz, Hurma, Incir ve bilhassa Uzum yemeyin. Bu meyvalardaki sekerler; Glikoz agirliklidir. Fruktoz (diger meyvalar) ve Sorbitol (Armut) ihtiva eden meyvalar tecihimizdir.

bu benim takip ettigim doktorun yazisi canim, canan karatayda boyle dusunuyor , iki iyi bildiigm dr ayni seyi soyleyince bende inandim gitti
çocuklarim pekmezin tadini bile bilmiyolar ne buyugu ne kuçugu, kansizliklada hiç alakalari yok

ama çocuk dr um karatay kdr sert deil bu konuda, tatlandirci oalrak kullanabilirisniz diyor abartiya kaçmadan

benim oglan 9.5 aylik oldu, sutu yogurdu sade evriyorum çok severek içiyor, nasil veririsek oyle alisiyor çocuklar
buyuklere nes uik tarzi katkilar koymustum simdi beyaz sut gordulermi bu ne diyoalr
sade yogurt u bi kasik yiyoalrda sekerli meyvali yogurdu bes kasik yiyolar vs kuçukken verdiigm için hata ettim iste
bunda da boyle yapayim dedim simdilik bui sorun yok
kahvaltiyada omlet yogurt krem peynir vs ne varsa tuzsuz sekersiz sokuyom agzina yiyor, emziriyom, biberon yapiyorum sorunyok

unutmayalim amaç çocugu doyurmak deil beslemek

hahahha anne sutunun tadini nerden biliuyorsun ki buruk oldugunu nerden çiakrdin kizzzz:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

X