Küllerden Doğmak Vol.2

cnntrm cnntrm kuzum astım için bu kadar üzme yıpratma kendini düşün ki ne hastalıklar var aniden neler gelebiliyo insanın başına ne kazalar Allah muhafaza.. Bak bildiğim harika bi söz var: mutlu olmak için hep kendinden aşağıdakine yani kendinden daha kötü durumda olana bak.

Arkadaşların da dediği gibi her zaman ilaca bağlı olacaksın diye bişey yok, ama katılıyorum kesinlikle sigara her kötü hastalığa bir davetiye zaten sen onu bırak yeter, her gün 3 adet türk kahvesi içebilirsin bundan fazla olmamak kaydı ile bu arada hatırlatayım ama nescafe içme..

İnsanın başına her an herşey gelebilir canım bak sen anlattın daha kötülerini atlatmışsın bu mu yıkacak seni, bence hamdet Allaha canım vücudunda daha kötü bi hastalık daha onarılması güç bir aksilik yaratmadığı için şükret Allaha...
Biliyo musun insan bişeye abartıp da çok üzülürse, isyan ederse (ki bunu çoğu zaman ben de yaparım:KK22:) Allah korusun daha zor bi sınavla karşı karşıya kalıyor şahsen başıma gelmiştir tecrübeyle sabit :KK52::KK51:

hadi koccaman bi gülümse şimdi bişeyin yok kuzucummm Allah şifanı verir inş umutlu ol dua et yeni yıl hayırlar getirsin sana ve ailene :KK200:

günde 4-5 tane nescafe içiyorum canım hem de onun da en kötüsünü.. 3'ü 1 arada içiyorum.şeker yerine tatlandırıcı, süt yerine krema :KK43:
amin kuzum Allah razı olsun. eline yüreğine sağlık üşenmeden yazmışsın uzun uzun. şu an çok daha iyiyim canım sağol. ilk baştaki şokla çok üzüldüm ağladım da hatta ama şimdi geçti. dediğin gibi bu halimize bin şükür. Rabbim daha büyük acılarla hastalıklarla sınamasın. bu da geçer elbet geçmese bile beraber yaşamayı öğreniriz kardeş kardeş :KK39:

BUGÜNKÜ ÖDEV
nevresim degistirmek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. eshma
2.eflalim
3.anka_misali
4.dagci
5.chentiq
6.suslixan
7. Damlacikolata
8. flores
9.seyhan77
10. yesa1
11.clemantin
12.callan
13.yamukprenses
14.naz__24
15. Areser
16. cnntrm

sabah sabah rüyamda gördüm sanki :KK70: kalktım değiştirdim ohh mis gibi oldu. yatağın örtüsünü de serdim epeydir kenarda duruyordu gariban şenlendi:KK70:

Bendi ne guzel yazmissin.

Cnn ve eftal gecmilsun. Benim de oksuruk icin yaptigim karaturp var. Hani icini oyup bal doldurup sabaha suzulen suyuyla icmek gibi. Bir deneyebilirsin.
Evet ya oğluma hep yapardim kendime gelince basiretim baglandı hemen bugün yapmalıyım fenalık geldi öksürmekten, sezaryan yerim bile agrıyor

günde 4-5 tane nescafe içiyorum canım hem de onun da en kötüsünü.. 3'ü 1 arada içiyorum.şeker yerine tatlandırıcı, süt yerine krema :KK43:
amin kuzum Allah razı olsun. eline yüreğine sağlık üşenmeden yazmışsın uzun uzun. şu an çok daha iyiyim canım sağol. ilk baştaki şokla çok üzüldüm ağladım da hatta ama şimdi geçti. dediğin gibi bu halimize bin şükür. Rabbim daha büyük acılarla hastalıklarla sınamasın. bu da geçer elbet geçmese bile beraber yaşamayı öğreniriz kardeş kardeş :KK39:

Canım bana da lisede astım dendi. Sigara kahve kola parfüm vs kullanmayacaksın dediler. O zaman ilerlemeden geçer dediler. Ben umursamadım. Ben 2 paket sigara. 4-5 tane uçu bir arada 2 litreye yakın kola içerdim. Sonra bi anda nefes alamadım evlendikten sonra acile zor yetiştirdiler beni. Hastalık çok ilerlemiş. Artık bırak sigara içmeyi. Dışarda sigara içip yanıma gelince birisi nefessiz kalıyorum. Toplu taşımaya binemiyorum parfüm sıktıysa birisi nefessiz kalıyorum. Sigarayı o zaman bıraktım. Neskafe ve kola iyice çoğalttım. Çamaşır suyu vb kullanırken çift maske takıyorum.
Geçtiğimiz ayın 15 inde neskafe ve kolayı da bıraktım artık. Ağzıma sürmedim 1 aydır.daha öncede yazmıştım yeniden doğmuş gibiyim. Hayatım değişti. Canlandım. Nefesim açıldı. Ben neskafeden nolcak dedim. Değilmiş çok zararlıymış. Ben senin aşamanda eğer bıraksaydım şimdi hava kullanmak zorunda kalmayacaktım belki.

doktor da öyle dedi canım. ilaç kullanmana gerek kalmayabilir bazı hastalarda iyileşiyor dedi. sigara yok dedi. ilaçları alırken bir paket de nikotin sakızı aldım. geldiğimden beri kendimle savaşıyorum elime alıp alıp bırakıyorum sigarayı :KK43:
Evet canim annem sigara icmez o yüzden geçmis olabilir, seni anlıyorum tepkiletin normal ilk şoku atmışsın bundan sonrasi daha kolay, tanidığım bir çok kişi ilaçla bıraktı sigarayı hastanede yapilıyor ya tam ayrıntısinı bilmiyorum ama 3 kişi bırakabildi madem karar verdin sende başvur canim
Canım senin acilen sigarayo bırakıp, sağlıklı beslenmen gerek belli ki bazu hastalıklara yatkınlığın var
Beni yanlış anlama ama sigara hastalıkların %60nın nedeni
Kanser baslangıcı astım ve diğer hastalıklarına bu sebep olmuş olabilir
Bir de diyetin nasıl
Sağlıklı besleniyor musun
Bak ben de şekeri ve unu bıraktım, spora basladım
Sağlığımızı kaybetmeden önlem almalıyız
Ayrıca astım öyle halkın korktuğu gibi kötü bir hastalık değildir, geçicide olabilir
Bundan üzülmeyi bırak ve sağlığın için harekete geç
Hepimiz harekete geçmeliyiz inşallah
Birde ben unu bıraksam tabi sekeride çaya atmiyorum bir tek:KK43:

Çok geçmiş olsun Canım rabbim korusun seni inş :KK60:lakin o ismini anmak istemediğim kötü alışkanlığını hemen bırak:KK34:çünkü sonu koah onun sonuda akciğer kanseri onun sonunu söylememe gerek yok heralde,dost acı söylermiş kendine dikkat et:KK19:

Nego Nego canım sanada çok çok geçmiş olsun oğlumdada var bronşit hatta bugün dkt gittik iyi olursunuz inş :KK51:
sağol canım, ayy nasil zor kiyamam oğluna çeken bilir çocukluğum zehir olmuştu her kış, Rabbim şifa versin
cnntrm cnntrm kuzum astım için bu kadar üzme yıpratma kendini düşün ki ne hastalıklar var aniden neler gelebiliyo insanın başına ne kazalar Allah muhafaza.. Bak bildiğim harika bi söz var: mutlu olmak için hep kendinden aşağıdakine yani kendinden daha kötü durumda olana bak.

Arkadaşların da dediği gibi her zaman ilaca bağlı olacaksın diye bişey yok, ama katılıyorum kesinlikle sigara her kötü hastalığa bir davetiye zaten sen onu bırak yeter, her gün 3 adet türk kahvesi içebilirsin bundan fazla olmamak kaydı ile bu arada hatırlatayım ama nescafe içme..

İnsanın başına her an herşey gelebilir canım bak sen anlattın daha kötülerini atlatmışsın bu mu yıkacak seni, bence hamdet Allaha canım vücudunda daha kötü bi hastalık daha onarılması güç bir aksilik yaratmadığı için şükret Allaha...
Biliyo musun insan bişeye abartıp da çok üzülürse, isyan ederse (ki bunu çoğu zaman ben de yaparım:KK22:) Allah korusun daha zor bi sınavla karşı karşıya kalıyor şahsen başıma gelmiştir tecrübeyle sabit :KK52::KK51:

hadi koccaman bi gülümse şimdi bişeyin yok kuzucummm Allah şifanı verir inş umutlu ol dua et yeni yıl hayırlar getirsin sana ve ailene :KK200:
cok güzel yazmışsın, şu son iki senedir o kadar çok isyan ettim ki:KK43: hiç isyan etmeyen ben kendimi tanıyamıyorum:KK43: böyle yaptıkça dediğin gibi daha kötüsü geliyor başıma:KK43:
Nego Nego sen de mi hastasın cnm geçmiş olsunn
chentiq chentiq kuzum ben de çok öksürüyorum anlatamam yani acayip her kış oluyo benim ya canım çıkıyo öksürmekten geçen sene hele nasıl kötü olmuştu iğne yemeden geçmemişti gece sürekli öksürüp uyuyamadığımı bilirimmm :KK61:
öksürüğümü duysanız acırsınız bana :KK61:
sagol canım turplu tarif çok iyi gerçekten, keçi boynuzu pekmezi ve tereyağ karışımı da iyi ama benim mideme dokundu devam edemedim

başka tarif var mı canım sen de o_O

Canım balgam var mı sende.
Balgam için ben şunu yapıyorum doktorum tavsiye etti.
Bi tülbent alıyorsun üzerine bolca kolonya döküyorsun, sonra da bolca karabiber döküp 15 dk göğsüne basıyorsun. Çok durmayacak ama. Pişik olursun. Bunu 3 gün akşam yapıyorsun. 4. Gün balgamdan eser kalmayacak.

Canım bana da lisede astım dendi. Sigara kahve kola parfüm vs kullanmayacaksın dediler. O zaman ilerlemeden geçer dediler. Ben umursamadım. Ben 2 paket sigara. 4-5 tane uçu bir arada 2 litreye yakın kola içerdim. Sonra bi anda nefes alamadım evlendikten sonra acile zor yetiştirdiler beni. Hastalık çok ilerlemiş. Artık bırak sigara içmeyi. Dışarda sigara içip yanıma gelince birisi nefessiz kalıyorum. Toplu taşımaya binemiyorum parfüm sıktıysa birisi nefessiz kalıyorum. Sigarayı o zaman bıraktım. Neskafe ve kola iyice çoğalttım. Çamaşır suyu vb kullanırken çift maske takıyorum.
Geçtiğimiz ayın 15 inde neskafe ve kolayı da bıraktım artık. Ağzıma sürmedim 1 aydır.daha öncede yazmıştım yeniden doğmuş gibiyim. Hayatım değişti. Canlandım. Nefesim açıldı. Ben neskafeden nolcak dedim. Değilmiş çok zararlıymış. Ben senin aşamanda eğer bıraksaydım şimdi hava kullanmak zorunda kalmayacaktım belki.

çok geçmiş olsun canım. o kadar ilerlemiş olması üzücü ama sonunda iş işten geçmeden kurtulmuşsun kötü alışkanlıklarından. darısı başıma inşallah. yalnız doktor bana sigara harici bir şey söylemedi. B grubu astımmış benimki alerjik olmayan astım. seninki alerjik miydi bu yüzden mi doktor bana herhangi bir şey söylemedi. kafam karıştı şimdi benim.

Canım lisede ne grubuydu bilmiyorum ama şimdi kronik astım diyorlar.
Sen soyledin mi içtiğini. Benim annem aradan çıkıp ben bunun sigara içtiğinden şüpheleniyorum bi de durmadan neskafe kola içiyor diye şikayet etmişti:-)
Liseyi başka şehirde okuyunca ben haberi de olmazdı hiç.

Evet canim annem sigara icmez o yüzden geçmis olabilir, seni anlıyorum tepkiletin normal ilk şoku atmışsın bundan sonrasi daha kolay, tanidığım bir çok kişi ilaçla bıraktı sigarayı hastanede yapilıyor ya tam ayrıntısinı bilmiyorum ama 3 kişi bırakabildi madem karar verdin sende başvur canim

ilk aşamada ilaç düşünmüyorum ama bakalım eğer tek başıma altından kalkamazsam deneyebilirim.

Canım lisede ne grubuydu bilmiyorum ama şimdi kronik astım diyorlar.
Sen soyledin mi içtiğini. Benim annem aradan çıkıp ben bunun sigara içtiğinden şüpheleniyorum bi de durmadan neskafe kola içiyor diye şikayet etmişti:-)
Liseyi başka şehirde okuyunca ben haberi de olmazdı hiç.

doktor sordu sigarayı. ama kahve, kola, parfüm vs... sıralamadı. sanırım onlar alerjik astımda etkiliyor. netten de baktım da hava değişimi, nezle-grip falan benim grubu etkiliyormuş.

ilk aşamada ilaç düşünmüyorum ama bakalım eğer tek başıma altından kalkamazsam deneyebilirim.

doktor sordu sigarayı. ama kahve, kola, parfüm vs... sıralamadı. sanırım onlar alerjik astımda etkiliyor. netten de baktım da hava değişimi, nezle-grip falan benim grubu etkiliyormuş.

Bence kullan ilaçlarını. Doktorun sözünü dinle. Yaş kaçtı senin. 35 e kadar hücreler kendini yeniliyormuş. Yaş gençken daha kolay olur tedavi.

Canım durumun varsa filtre kahve iç. Yani makinesini al. En zararsızı odur. Ben tadını da severim :) yumuşak içimli kahvelerden alırsın krema süt falan da şart değil onlara. Az bişey şeker atınca mis gibi oluyor.

Bugünkü odev

6 paRCA utu yapmak

Söylemesi ayip utu yapmam gerekiyor da :KK53:
Ben hiç ütü yapmam desem :KK70:
Eşim işyerinde serbest giyiniyor tişört kot falan. Onları da yıkarken az sıkmaya koyuyorum buruşmuyor :KK45: ama yakında ben de işe başlayabilirim:KK61: kendi gömleklerime bakayım belki buruşan vardır.

Canım durumun varsa filtre kahve iç. Yani makinesini al. En zararsızı odur. Ben tadını da severim :) yumuşak içimli kahvelerden alırsın krema süt falan da şart değil onlara. Az bişey şeker atınca mis gibi oluyor.

Ben hiç ütü yapmam desem :KK70:
Eşim işyerinde serbest giyiniyor tişört kot falan. Onları da yıkarken az sıkmaya koyuyorum buruşmuyor :KK45: ama yakında ben de işe başlayabilirim:KK61: kendi gömleklerime bakayım belki buruşan vardır.

bak bak canım bulursun

ben de bir çok seyi ütülemem (çoğunluğun ütülediği) ama havluları ütülerim mesela (ütülemeyenler çok) o yüzden bi 6 parça çıkarırsın :KK50:

X