Küllerden Doğmak Vol.2

şimdi kızlar yanlış anlamayın ama benim evim 2+1 mutfakla beraber 4 cam var birde cam balkon geçen bu cam silme işlerinde tüm camlarımı silmiştim tüm kapılarımı da silmiştim banyo ile 5 kapımvar zaten ha birde dış kapı

şimdi benim camlar temiz kapılarda iyi belki kenarları tozlanmış olabilir .

şimdi tekrar mı yapmak lazım bilmiyorum gerek yoksa yapma diyebilirsiniz ama siz normalde ne kadar sıklıkla nasıl yapıyorsunuz bu konuları konuşsakta ona göre plan yapsak nasıl olur? ne dersiniz?

mesela camlar kapılar koltuklar halilar konuşuldu mu bilmiyorum

Geldim okudum,anladım,onayladım:) çok kolay ödevler her hafta yapılan rutin iller,petek vs pirizleri silmek hariç,koltuk zaten silmem rüyanda görürsün yesa perdesi zaten stor ama cam ilde o cam yokmu o bu hafta si-li-ne-cek,koltukları 15 günde bir çekiyorum bu hafta zaten çekilecekdi eeee tmm bitti sayılırhadi iyigeceler

Ben yokum listede ben yapmıcam...

Sabah kolları sivayayim yine, hazir misafirim de gelecek temizlik yapmaktan zevk almaya başladım deli miyim neyim

BUGÜNKÜ ÖDEV
Kapı kollarını ve telefonu temizlemek

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.eftalim
2.clemantine
3.chentiq
4.seyhan77

yesa çocukla uğraşıyordum canım yeni gördüm mesajını eşitlik bozulmuş neyse ki. bana her oda uyar :) hepsinin eşit miktarda temizliğe ihtiyacı var mesaj yazacaktım öncesinde sana ama karar veremediğim için yazamamıştım annemler bugün gitti çocuk da daha iyi çok şükür. şimdi de ben hastalanıyorum iyi mineyse bu hafta kaytarmıycam tabi ki yeter artık anneciğim sağolsun haftasonu dinleneyim diye evimi silip süpürüp öyle gitmiş. banyo wc falan da tertemiz buldum okuldan gelince koltukları çekeli kaç 3 hafta oldu galiba. yine çekmek lazım. altları oyuncak doludur şimdi. ayrıca silinmesi de gerekiyor. birkaç yerinde leke vardı. babam hiç dayanamaz almış eline bezi lekeli yerleri silmiş daha beter olmuş benim koltuklarda su lekesi bile kaldığı için

Kızlar hastayım ama evin işini hiç aksatmadım
Bu hafta mutfak ödevi olduğunu bildiğim için mutfakta heryrri yüzeysel sildim
Kızımın hastalığı geçti gibi şükür
Ben hastayım
Eşimin hastalığı da geçti gibi
Bu günler de geçecek :)))
Kendime diyorum ki bir iş bittiğinde hemen diğerine geç ve her zaman öncelikli işini yap
Bugun heryeri sileceğim
Banyoları tuvaletketi yıkayacağım
Yemek yapacağım
Bir kez çamşır makinesi çalıltıracağım
Her gün 1 kez çalıştırıyorum genelde

Bu arada kızkar kendi sağlığımız için ailemiz için çok kimyasal kullanmamamız gerek
Doğal temizleyiciler sirke karbonat sabun tercih etmek bizim için daha iyi

hadi geçmiş olsun canım benim

Günlük yaptıklarımızı azerin'in konusu var oraya yazıyoruz

Bu haftanın yeni odası da geldi, oturma odası

Bunlar canım benim

*İhtiyaç varsa koltukların silinmesi ya da koltuk örtüsünün yıkanması yoksa süpürülmesi yeterli

*Prizlerin, anahtarların, kalorifer peteklerinin varsa boruların silinmesi

*Kapısının silinmesi ve avizenin tozunun alınması

*Her tarafın tozunun alınması

*Yerlerin silinmesi, yapabilenler koltukları çekip altlarını da silecek

*Yerlerin süpürülmesi, yapabilenler koltukları çekip altlarını da süpürecek

*Tüm süs eşyalarının, varsa tabloların varsa çiçeklerin silinmesi

*Halının süpürülmesi, ihtiyaç varsa silinmesi

*Tv ünitesi, kitaplık, televizyon, bilgisayar, bilgisayar kasası, sehba, masa, sandalye vs hepsinin silinmesi ve düzenlenmesi gereken her şeyin düzenlenmesi

*İhtiyaç varsa perdesinin yıkanması, camının ve pencere önünün silinmesi

Bugün miskinlik yaptım. Benim oturma odam salonum, orayı kullanıyoruz şanslı olanlardanım bende ayrıca akşama yemekli misafirim de var hadi ben kaçar, bir an önce işe koyulayim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…