Küllerden Doğmak Vol.2

Gunayyydiiiin

Bu saate kimse odev vermez diye hazirlanmistim ne guzel. Telefon ahizem yok. Kapi killari ve cep telefonumu dezenfekte edeyim bari. Sirkeli su ustadi bendimahi bendimahi ye soruyorum sirkeli su cep telini bozar mi.

6 kullanici gordum asagida opucuklerrrr

clemantin clemantin bunu hatırlattığın iyi oldu en yakın zamanda zoom alayım ben de. bekarken annemin evinde çok kullanırdım kendime hiç almamışım nedense :))
Ben de ilk annemin evinde tanışmıştım o günden beri hep kullanırım başka hiçbir deterjana gerek duymuyorum. Ocak, dolap,sehpa, masa,kapı vs. her yerde zoom kullanıyorum. Hem kimyasal da değil rahat oluyor :)

Kızlar geç kalmadan bende yazayım temizlik malzemelerimi.

ben eskiden çok kimyasal kullanan bir insandım ama çocuk olduktan sonra doğala dönmeye başladım. çamaşır suyu artık lavabo ve tuvaletlerde kullanıyorum sadece. birde lekelenen beyazlarda arada makineye koyuyurum. aspirin bende kullanıyorum genelde lekeler için. cifide banyo ve tuvalette kullanırım.

mutfakta tezgah ve fırın için clig bang kullanıyorum ankastre olduğu için onun dışında tezgah , fayanslar, ve dolaplar sirkeli su ile siliniyor. sadece genel derin bi temizlikte cling bangle silerim.

yerleri arap sabunu ile siliyorum. içinde yiyecek pişen hiçbirşey için çamaşır suyu kullanmam.

sirke, limon , karbonat bence kullanmaya başlayınca hem daha sağlıklı hemde gerçekten güzel temizleyiciler.

Yerlere camasir suyu islak zeminler ucin mi yoksa evin tum yeri icin mi kullaniyorsun.

Ersag netten mi aliniyor. Ben de duymustum ekolojic die. Loc gibi mi. Ven de emeklemeye uygun deterjan bakiniyorum. Anka seninki de konsantre dimi?yada buharli makine alacam.
ya hu ersağı ben yazdim naza soruyorsun , sonrada kimdi biri özelden yazmistı benim mesajıma niye başkasınin mesajında cevap veriyorsun diye, o biri bendim altta alıntiladım o mesajını da, farkinda olarak mı yapıyorsun olmadan mı ben gerçekten çözemedim seni, benim yazdığım mesajlara cevap vermiyorsun

Firin dügme kenarlarina kulak cöpü sokuyorum gülmeyin gercekten cikariyo kirleri
Bunu da deniyim:) bende kürdan kullanıyorum:)
:confused::confused::confused:Ayy başım döndü sorulardan,Canım komple her yere koyduğum oluyor ıslak zemin ne yaw silince kuru yermi kalıyor :KK64:ben çocukları emekletmedim :110:yürüteçten yürüdüler yürüteç zamanına kadar da büyük bir çarşafın üstüne koyardım:KK51:biç emeklemediler değil ama çokda değilo_O

Bu arada sen yurt dışındamı yaşıyorsun Can'ım şu mesajından sonra merak ettim:KK53:
merak ettim özellikle mi emekletmedin neden:KK64:
Bebeğim dedi canım demedi kesin benden bahsediyor :KK70::KK70::KK70:

Kızlarrrrrrrrrrrrrr şu ana kadar

1 salon

1 yatak odası

1 banyo

istekleri geldi gelecek hafta için

Özel mesaj ile atın da bana çoğunluğun dediği olsun :KK49:
bana hepsi uyar:)

Kime ozel yazmisim ya hu? Gecen kim biri ozel mesaj atmisti kendi mesajina baskasini mesaji altinda cevap vermisim neden oyle yapmisim diye.

Ilgilenmedigim biri yokki. Eskileri bile ozluyorum. Mesela bikahve yi kadinoyuncuyu sosyolojiyi nightsaili kediannesini bir de oglu olan bir nick vardi.

Hem sen cezaliydin kimse ilgilenmedi seninle. Yesa ceza vermisti unuttun mu
hah iste o bendim:KK12:

1.eflalim
2.anka_misali
3.yesa1
4.chentiq
5.naz__24
6. Bendimahi
7. flores
8. Areser
9. cnntrm
10.eshma

9 dan önce mesajı yazdım bu listeyi bulana kadar 9 geçtim kabul olsun ama bildirimim

BUGÜNÜN ÖDEVI: Kapı kolları ve telefon ahizeleri dezenfekte etmek

1.eflalim

*İhtiyaç varsa perdesinin yıkanması, camının silinmesi. - cam silindi . perdeyi zaten annem her geldiğinde yıkatıyor o sebeple yıkamaya ihtiyaç yok :KK71::KK71:
*Buzdolabı temizlenmesi (zamanı bol olan iç-dış olmayan tek dış)- iç dış temizlendi.
*Mutfak dolaplarının silinmesi (zamanı olan iç-dış olmayan tek dış)
*Üst dolap ile alt dolap arasındaki fayansların silinmesi - fayanslar sirkeli su ile bir güzel temizlendi .
*Aspiratör, ocak, fırın, kombi, mikrodalga silinmesi- aspiratör ve ocak silindi fırın dıştan silindi ama içini geçen hafta sildim diye tekrar silmedim.
*Beyaz eşyaların ve küçük ev aletlerinin silinmesi - bulaşık makinesi ve kettle silindi. diğer küçük aletler zaten dolap içinde geçen hafta silip yerleştirmiştim.
*Masa ve sandalyelerin silinmesi - masa silindi sandalye yok tabureler silindi .
*Çöp kovasının temizlenmesi. - çöp kovası yıkandı kurumaya bırakıldı.
*Yerlerin süpürülmesi ve silinmesi -yerler süpürülüp silindi.
*Kapısının silinmesi ve avizenin tozunun alınması. - kapıda ahizede silindi .

kızlar inanın mutfak görevi verilince ben bunları nasıl yapacağım hafta içi diye düşündüm. ama akşam görev aşkıyla güzelce giriştim işlere bu kadarını yapabildim. 5 madde kabul diye hatırlıyorum.
bu haftada tamamdır. :KK76::KK76::KK76:

chentiq chentiq uzaydan gelmiş gibi sorular soruyorsun :-) naz daha kibar söylemiş. Loc gibi bişey benim kullandıklarım. Loc ciften 10kat iyi temizler canım. Hele amwayin kırmızı fırçalı fırın temizleyicisi var süper bişey.kesinlikle tavsiye ederim. Kırmızı fırçalı olacak ama diğeri güzel değil.

Naz__24 ıslak zemin fayans oluyor gerisi parke oluyor.
O fırın temizleyicisi 1 numara onun üstüne yağ çözücü tanımam :KK12: o jelden önce fırınım için denemediğim şey kalmamıştı, tellemem de çabası ıhh bana mısın demedi. Sonra annecim bu jeli almış bana bi sürdüm ohhh fırın miss... Onca emek, onca güç bosaymış valla. :)

O fırın temizleyicisi 1 numara onun üstüne yağ çözücü tanımam :KK12: o jelden önce fırınım için denemediğim şey kalmamıştı, tellemem de çabası ıhh bana mısın demedi. Sonra annecim bu jeli almış bana bi sürdüm ohhh fırın miss... Onca emek, onca güç bosaymış valla. :)
Benim firinima da yarar mi acaba. Benimkinin ustunde tortu var resmen. Benden habersiz yemek akmis. Sonrasinda asla cikmadi

Bir de o kimyasal degil mi? Yani o kdrr guclu bir sey kesin kimyasal olmali. Sonrasında o firin isiniyor o buharlasiyor yemege gelir falan. Zararli olmaz mi?

Benim ufaklik uyuuuduuu gidip 2 maddemi tamamlayayim. Cok heyecanlii..
Oynayan kiz ikonu

Günaydınlar :) ne güzel çoktan işlere başlamışsınız. Yeni görev bile gelmiş. Benim için hayat öğlene doğru başlıyor. Erken uyansam da kalkmam, kalksam da doğru düzgün iş yapamam. Kahvaltıyı da sevmem geciktirir ve de geçiştiririm. Kahve adeta dopingimdir o yoksa ben eksiğim :) Azcık kahvem kaldı içeyim valla başlıyorum birazdan :KK70:

merak ettim özellikle mi emekletmedin neden:KK64:
Evet Can'ım özellikle emekletmedim,bende hergün yer silecek bi tabiyat yok,sildiğim gün bırakıyordum,daha sonra yürütece koyuyordum kendi çapımda korumaya çalışıyordum,Bebek olunca daha az temizlik yapılıyor malum:KK51:ü

Benim firinima da yarar mi acaba. Benimkinin ustunde tortu var resmen. Benden habersiz yemek akmis. Sonrasinda asla cikmadi

Bir de o kimyasal degil mi? Yani o kdrr guclu bir sey kesin kimyasal olmali. Sonrasında o firin isiniyor o buharlasiyor yemege gelir falan. Zararli olmaz mi?

Oynayan kiz ikonu
Evet mutlaka kimyasaldır. Ama başka türlü çıkmadı:KK43: benim fırınımda çok kötü olmuştu ersağ da dahil olmak üzere bir sürü ürün kullandım işe yaramadı ama anway hiç ugrastirmadan çıkardı. Kullandıktan sonra fırının kapağını bi süre açık tuttum, birde bir süre fanli ayarda kapağı açık çalıştırdım. Bu benim yöntemim tabiki de ise yaramış mıdır bilmiyorum :KK53: ben de kimyasal kullanmayı pek istemiyorum ama fırınım o kadar berbat olmuştu ki bir yerde mecbur hissettim kendimi :KK43:

Oynayan kiz ikonu

Hayır canım bitkisel. Senden habersiz mi akmış yemek. Ben onun kulağını bi çekeyim nasıl akarmış habersiz:-)

Ben de ilk bşber közleyeceğim zaman suların akacağını tahmin edemedim. Aaa yarım saat sonra fırın alev aldı sanki. Simsiyah duman çıkmaya başladı. Bi baktım biberin suları akmış yanıyor. Ne denesem fayda etmedi ama bu çıkardı. Şimdi kullanmıyorum satan bulamadım. Bulursam 2 tane alacağım.

Evet mutlaka kimyasaldır. Ama başka türlü çıkmadı:KK43: benim fırınımda çok kötü olmuştu ersağ da dahil olmak üzere bir sürü ürün kullandım işe yaramadı ama anway hiç ugrastirmadan çıkardı. Kullandıktan sonra fırının kapağını bi süre açık tuttum, birde bir süre fanli ayarda kapağı açık çalıştırdım. Bu benim yöntemim tabiki de ise yaramış mıdır bilmiyorum :KK53: ben de kimyasal kullanmayı pek istemiyorum ama fırınım o kadar berbat olmuştu ki bir yerde mecbur hissettim kendimi :KK43:

Hayır kimyasal değil. Yani babamın oğlu yapmıyor içine ne katıyorlar bilmiyorum ama bitkisel diye satılıyor. :-)

Hayır kimyasal değil. Yani babamın oğlu yapmıyor içine ne katıyorlar bilmiyorum ama bitkisel diye satılıyor. :-)
Yavru kuş cok komiksin. Gel de cek kulagini ya mahvetti firini. Sonrada ben oluyorum pasakli. :)) bence diger urunleri bitkiseldir. O güçte biraey mümkün degil olamaz. Eldivensiz de kullanilir bitkisel olsa. Dur arastirayim.

Listeyi devam ettirin canlar. Kaldirin totoyu

1.eftalim
2.clemantine
3.chentiq

@seyhan77 gunluk odevi sen mi vermistin oteki topige de yazar misin. Kurallarimizi sevelim. Onlar candir :)

Yavru kuş cok komiksin. Gel de cek kulagini ya mahvetti firini. Sonrada ben oluyorum pasakli. :)) bence diger urunleri bitkiseldir. O güçte biraey mümkün degil olamaz. Eldivensiz de kullanilir bitkisel olsa. Dur arastirayim.

Listeyi devam ettirin canlar. Kaldirin totoyu

1.eftalim
2.clemantine
3.chentiq
Eldivensiz kullanıyorum zaten canım. Ne listesi bu.

X