Küllerden Doğmak Vol.2

Mutfak temizliğinin ürünlerle birlikte anlatılması

1.eflalim
2.anka_misali
3.yesa1
4.chentiq
5.naz__24
6. Bendimahi
7. flores
8. Areser

Ben de yazıyım
Camlarım koyu renk pimapen olduğu için çif kullanmıyorum camlarımı da dalin şampuanla siliyorum
Yerler için anweyin loc unu kullanıyorum
Yine mutfak dolapları için de loc kullanıyorum
Ocağımı yagçöz ve çif in Çelik yüzey temizleyicisi ile siliyorum
Aspratörümü genelde yağ çöz ama arada bir de anweyin fırın temizleyicisi ile yapıyorum
Fırını mı da yine bu temizleyici ile siliyorum
Dolabımın içini sirkeli suyla dışını da çifliyorum
Sandalyelerim deri olduğu için aspirin sıkıp silerim
Duvarlarımı sıvı arapsabunu ve locla silerim
Tezgahı ve ara tasını hafta bir çamaşır suyuyla siler iyice durularım

chentiq chentiq evet benim kullandıklarım bitkisel ve konsantre. Buharlı benim Arçelik var. Yani onu alınca tamamen deterjansız hayata geçemiyorsun. Olmazsa olmaz bişey değil. Yani almak istersen al ama ben olsam şimdi almazdım. Almışken kullanıyorum. Özellikle aspiratör ve duvarda güzel. Fırının el girmeyen yerlerinde güzel. Ama dediğim gibi olmasa da olur yani.

Ayyyy canım ya ben valla telden dikkat edemedim eklememisim bu bana gelsin :KK11:

Bu arada canım dedim o_O:KK70:
Önemi yok CANIM :KK70:
İyi ki katılmışım size mutfağımda dikkatimi çekmeyen ne çok yer varmış temizlenecek. Tabii ki bitmedi haftalık ödev yarın da bir kısmını yapıp toptan yazacağım.

Önemi yok CANIM :KK70:
İyi ki katılmışım size mutfağımda dikkatimi çekmeyen ne çok yer varmış temizlenecek. Tabii ki bitmedi haftalık ödev yarın da bir kısmını yapıp toptan yazacağım.

Tamam canım sen yap ekleriz listeye yeni gelenlere yıldızlı 10 veriyoruz hem :KK70:

Bu arada priz ya da anahtar temizleme ve kalorifer petegi yazmayı unutmuşum ama prizi Dun odev verdik kalorifer petegi de yeni yaptık sen istersen onları da ekle canım :KK71:

Tamam canım sen yap ekleriz listeye yeni gelenlere yıldızlı 10 veriyoruz hem :KK70:

Bu arada priz ya da anahtar temizleme ve kalorifer petegi yazmayı unutmuşum ama prizi Dun odev verdik kalorifer petegi de yeni yaptık sen istersen onları da ekle canım :KK71:
Bende kalorifer yok doğalgaz sobası var dolayısıyla kombi de yok :) prizleri silerim yarın.

canım yapmıycam çünkü yazı yetiştirmem lazım ayın bazı dönemlerinde yazı gönderiyorum da bi yerlere bu çalışma dönemimde ev işlerine çok zaman ayıramıyorum :KK43:
Bir süre ben de evden yazı işi yapmıştım cidden çok zaman alıyor. Bir de benimki dönem dönem değil her an iş gelebilir şeklindeydi. Bazen 3-4 gün hiç iş yapmadan oturup yazı yazıyordum yemeği bile dışarıdan yiyorduk zor cidden kolay gelsin.

Bende kalorifer yok doğalgaz sobası var dolayısıyla kombi de yok :) prizleri silerim yarın.

Bir süre ben de evden yazı işi yapmıştım cidden çok zaman alıyor. Bir de benimki dönem dönem değil her an iş gelebilir şeklindeydi. Bazen 3-4 gün hiç iş yapmadan oturup yazı yazıyordum yemeği bile dışarıdan yiyorduk zor cidden kolay gelsin.
işte ben de o durumdayım canım :)

Caydanligmi limon tuzuyla kaynatirim.

Evimn heryerini sirkeli suyla siler toz alirm. Her zaman yapmasmda hatirladkca yapmaya calisirm.

Dolap kapklarmi sirkeli suyla silerm. Kizartma yapnca yag cozle tabki. Cif hic arinmiyor , iz kaliyor diye dusunurum.

Ocagm set ustu ocak, ve arasni sari bezin icine ucu sivri bicagmi koyar onunla alirim, ayni sekilde digmelerin cevrelerni filan , bulask makinesnn dugme iclerini kenarlarni da bu bezli bicagmla temizlerm.

Aspratorm da yaglanms ve bazen cikmyn yaylar olursa. Hic islatmadn telle citiler gbi temizlerm. Yagcozlerle nelerle yaparsnda o yag izleri cikmaz. Bu telle citileme isi cok isime yarar. Kuruyken yapiliyor.

Buzdolabmin iclerini karbonatli suyla, sirkeyle temizlerim. Eger yoksa bulask detrjnyla.

mutfagmda cifin spreyli sisesi var di beyaz. Mukemmel temizliyor. Hep onu kullanrdm. Hatta oturma odamn duvari kirlenmisti. (Silinen boya ) bu cifle sıkmıstm butun kirler akmsti. Veya marc veya mr muscle kullanirim.

Firinmi temizlerken karbonatli suy yapip bekletmstm baya bir temizlemsti. Ama cok karbonat lazm oluyor. Yada bu saydgm uc markadn birni sıkıp temizlerm.

Mutfak tezgahm beyaz ne yaparsam yapayim icine camasr suyu dokmeden beyazlamiyor..

Bulundugum yerdeki sular cok kirecli. Limon tuzu koyar caydanligmi kaynatr. O suyla kettle ma da doker onu da temizlerm. Herseyi elden gecirirmm

Yerlere camasir suyu islak zeminler ucin mi yoksa evin tum yeri icin mi kullaniyorsun.

Ersag netten mi aliniyor. Ben de duymustum ekolojic die. Loc gibi mi. Ven de emeklemeye uygun deterjan bakiniyorum. Anka seninki de konsantre dimi?yada buharli makine alacam.
:confused::confused::confused:Ayy başım döndü sorulardan,Canım komple her yere koyduğum oluyor ıslak zemin ne yaw silince kuru yermi kalıyor :KK64:ben çocukları emekletmedim :110:yürüteçten yürüdüler yürüteç zamanına kadar da büyük bir çarşafın üstüne koyardım:KK51:biç emeklemediler değil ama çokda değilo_O

Bu arada sen yurt dışındamı yaşıyorsun Can'ım şu mesajından sonra merak ettim:KK53:

Buzdolabmin iclerini karbonatli suyla, sirkeyle temizlerim. Eger yoksa bulask detrjnyla.
Bunu yazmayı unutmuşum servis buzdolabımı kurarken söylemişti karbonatlı suyla silin diye o günden beri hep öyle yapıyorum ben de. Cidden sildikçe suyun rengi değişiyor çok iyi temizliyor. Kokuyu falan da alıyor.

Kusum saat 09.00 a kadar ekleyebilirsin ismini :KK19:

Yeni ödeve geçtik bir chentiq klasiği

Oturmali odev vermiş :KK70::KK70:
Alışıcam şeker bak yeni bir şey daha öğrendim bir dahkine saat konusuna uyarım ben dün yazmıştım yoğunum gece temizleyeceğim diye ..ama sabahta giremedim oğlanı okula gönderince fırsatım oldu girmeye..oturmalı ödev ne olaki o_Oo_O

Alışıcam şeker bak yeni bir şey daha öğrendim bir dahkine saat konusuna uyarım ben dün yazmıştım yoğunum gece temizleyeceğim diye ..ama sabahta giremedim oğlanı okula gönderince fırsatım oldu girmeye..oturmalı ödev ne olaki o_Oo_O

Tamamdir canım benim :KK19:

Oturmali odev söyle oluyor

Hiiiccccc kalkmadan bir yerleri silmeden temizlemeden havadan odev

tam chentiq chentiq tarzı

Eskilerden örnek veriyim chentiq vermişti bu ödevleri

Sevdiğiniz bir içecek ile keyif yapmak :KK70:

1 parça ürün çıkarmak ceyizden hakkını yemeyim bu ayağa kalkmalı odev :KK70:

Bir şeyleri düşünmek :KK70:

Temizlik ürünü paylaşmak :KK70:

Bir de ne kadar zaman gecerse gecsin bir turlu canim diyemedigim isinamadigim ne bileyim booollleee bir kendini begenmislik sezdigim insanlar var. Aslinda sadece biri. Bilir o kendini. Yeri yumruklayan ikon:KK70:

chentiq chentiq evet benim kullandıklarım bitkisel ve konsantre. Buharlı benim Arçelik var. Yani onu alınca tamamen deterjansız hayata geçemiyorsun. Olmazsa olmaz bişey değil. Yani almak istersen al ama ben olsam şimdi almazdım. Almışken kullanıyorum. Özellikle aspiratör ve duvarda güzel. Fırının el girmeyen yerlerinde güzel. Ama dediğim gibi olmasa da olur yani.
firin ici ocak ustu tezgah lavabo ve yerlerde kullanmak istiyordum. Ve her turlu kimyasali hayatimdan çıkarmak. Bu niyetle loc aldim bitkisel diye ama icime sinmedi gene cif aldim. Illa ovalayacagim icime sinmiyor. Seninkiler loc gibi mi daha iyi mi. Madem yerde kullaniyorsun.

Bulundugum yerdeki sular cok kirecli. Limon tuzu koyar caydanligmi kaynatr. O suyla kettle ma da doker onu da temizlerm. Herseyi elden gecirirmm
tarif verebilir misin olculer icin

:confused::confused::confused:Ayy başım döndü sorulardan,Canım komple her yere koyduğum oluyor ıslak zemin ne yaw silince kuru yermi kalıyor :KK64:ben çocukları emekletmedim :110:yürüteçten yürüdüler yürüteç zamanına kadar da büyük bir çarşafın üstüne koyardım:KK51:biç emeklemediler değil ama çokda değilo_O

Bu arada sen yurt dışındamı yaşıyorsun Can'ım şu mesajından sonra merak ettim:KK53:
ankaradayim. Yurtdisi ile mesajin neresini bagdastirdin anlayamadim

oturmali odev tembelgillerden olan bendenizin zaman zaman bir parmakla halledilebilecek odevleri oluyor :)

Ya mutfagima isinamadim. Asiri parlak ve bembeyaz. Baskasinin evinde gibi hissediyorum kendimi. Kettle bile koyarken tekrar 50 kere dusundum. Sanki tezgahin hayatina mudahale ediyormusum gibi geldi... :KK70:

chentiq chentiq uzaydan gelmiş gibi sorular soruyorsun :-) naz daha kibar söylemiş. Loc gibi bişey benim kullandıklarım. Loc ciften 10kat iyi temizler canım. Hele amwayin kırmızı fırçalı fırın temizleyicisi var süper bişey.kesinlikle tavsiye ederim. Kırmızı fırçalı olacak ama diğeri güzel değil.

Naz__24 ıslak zemin fayans oluyor gerisi parke oluyor.

eklenecek.jpg

HAYDİ KIZLAR HAYDİ KIZLAR HAYDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ

SON 25 SAAT 1 DK
:KK53:

X