Küllerden Doğmak Vol.2

Mutfak temizliginin urunlerle birlikte anlatilmasi

1.eflalim
2.anka_misali
3.yesa1
4.chentiq

Ama eftalim seninkini goremedim ben?

Mutfak dolaplarıma önceden yağ çöz sıkardım çok kaşındırıyor biraktım, aspirin kullaniyorum artık, mutfak dolaplarıma, halı silerken koltuk silerken hep aspirin, bu sefer cif tüm yüzeyler için kullandım dolaplara da fayanslara da tezgaha da, çok hoşuma gitti, maalesef çamaşır suyu manyağıyım her gün wc de o koku olmazsa pis hissediyorum, bimin çamaşır suyunu kullanıyorum, mutfakta bir tane banyo da bir tane wc de bir tane, sirkede kullanıyorum yerleri silerken cam silerken, ersağın damla konsantresini aldım sulandırdım, durulama gerektirmiyor her alana kullanılıyor.

1.eflalim
2.anka_misali
3.yesa1
4.chentiq

Ama eftalim seninkini goremedim ben?
Kımse madde halinde bildirim yapmamış bende oyle yazdım:) alt mesaja yazdim uzun olur diye

Aspirin
Güldal yâğ çöz
Güldal çamaşır suyu
Cıf tüm yüzeyler
Krem temizleyici
Ersag wc banyo temizleyici ( yeni aldım)
Ersağ damla konsantre ( yeni aldım)
Sirke
Karbonat
Yumusatıcıyi sulandırıp oda spreyi yaparım ( perdelere, kalorifer peteklerine sıkarım)
Beyaz sabun
Arap sabunu

Genel kullandıklarım bunlar

1.eflalim
2.anka_misali
3.yesa1
4.chentiq
5.naz__24

Canlar şuan evde toplamda 3 veya 4 çeşit deterjan var;
1-cif çamaşırsuyu katkılı (lavaboları,çaydanlık,tencere,banyo fayanslarını,petekleri ovuyorum)
2-domestos çamaşır suyu (vazgeçilmez heryere kullanıyorum yer silme,wc,mutfak vs)
3-bulaşık deterjanı (feriy)yine çok amaçlı yağ sökücü vs olarak kullanıyorum.
4- sıvı çamaşır deterjanı çamaşırlar tül perde için(renklilere omo,beyazlara ariel)

Merhaba yarışmanızdan yeni haberim oluyor bir süredir forumda aktif değildim de
Katılmak için ne yapmalıyım acaba? Günün göreviyle mi başlayayım? Haftalık görevlere de girişeyim mi yarına kadar ne yetiştirebilirsem?
Bugün anneme gidecektim ama evde çok iş var bırakıp gidemiyorum yarın giderim artık.

Yerlere camasir suyu islak zeminler ucin mi yoksa evin tum yeri icin mi kullaniyorsun.

Ersag netten mi aliniyor. Ben de duymustum ekolojic die. Loc gibi mi. Ven de emeklemeye uygun deterjan bakiniyorum. Anka seninki de konsantre dimi?yada buharli makine alacam.

yarina 5 madde tamamlarsan katilirsin aramiza. Gunun odevi o gun icin gecerli. Yap kurtul rahatla :)

O zaman yazıvereyim :)
Mutfak tezgahını genellikle Cif Krem ile ovarım. Ara sıra çamaşır suyuyla da siler durularım. Kokusu kötü geldiği için sık kullanmam. Bir de durulamadan olmuyor bence.
Çaydanlıkların içini de aynı ürünlerle temizlerim. Geri kalan buzdolabı bulaşık makinesi ve dolaplar için de Aspirin kullanıyorum. Evin genelini silerken yüzey temizleyici kullanırım hani kovadaki suya karıştırılan kokulu şeyler. Ama mutfak yerleri için suya ekstradan Aspirin de koyuyorum.
(Şimdi bildirim konusuna günün ödevini yaptığıma dair bildirim mi yapacağım? )

Firin dügme kenarlarina kulak cöpü sokuyorum gülmeyin gercekten cikariyo kirleri

bööööööööööö inanmıyorum forumu kimyasallara boğmuşsunuz çok kötü kokuyor nefes alamıyorum beeeeen
ben aşırı kimyasala karşıyım hanımlarr

ocağımı ya marc mutfak ya da cıllıt bang mutfak yağ ve kir çözücü ile ovarım çok kirli ve yağlı ise aynı şekilde arkasını etrafını ve arkasındaki duvar fayanslarını da öyle ama her gün bi iki günde bi yaparken ya bulaşık deterjanlı sünger ile ovarım ya da sirkeli su ile silerim çok beklemiş yağ değilse sirkeli su çıkarıyor güzel bi beziniz olsun yeter hem de sağlıklı,,

derin temizlikte tezgaha da bu ürünü kullanırım ama hergün sirkeli su ile zaten sildiğimden pek kirlenmezzz
mutfak dolaplarım mucizedir hiç çok kirlenmez çünkü kızartma pek yapmammmm, ya cam sille ya sirkeli su ile silerimmm pırıl pırıl olur zaten kolay siliniyorrr,,
mutfak lavabosunu da aynı ürünle ovarım bazen de güldal çamaşır suyu ile ovarım ki bunu bir de lavabolar dışında sadece tuvalette kullanırım,,
yemek kaplarına ve yerlere hayatta çamaşır suyu kullanmam çok zararlı ve de gereksiz,, tencere çaydanlık vs için sirke karbonat karışımı yeterli,
yer silme suyuma da biraz bulaşık deterjanı damlatırım biraz da sirke,, sirke zaten mikrop kırıcı ve zararsız hatta sadece sirkeli ve karbonatlı ılık su ile de yerlerinizi silebilirsiniz bebişiniz rahatla gezerrr,
görümcem çamaşır suyunu herşeye kullanır ve iki çocuğu da alerjiden astımdan enfeksiyondan kurtulamaz bilginize hanımalarrrrrrr...
yaşanılan ortamı sıfır mikroplu hale getirmeye çalışmayın sonra görülen sadece bir mikropta acillik olan çocuklara sahip olursunuzzzz

saygılarrr chentiq

flores cnm hemen ilk mesajinokumussun begendiginden anladim. Cok mutlu oldum. Odevini burqda yaziyorsun en son listeden alintilayarak. Bildirim topigine baska arkadas ekliyor. Ayrintilar yaziyor ilk basta karisik gelebilir zamanla oturur.

Bur de halley ve sen eger yilbasindan sonraki grup yarismasina katilmaknistiyorsaniz bana ozelden ev is cocuk gunluk rutinini vb bir kompozisyon yazip yollarsaniz sevinirim. Siz de kalici olacakmissiniz gibi bir izlenim edindim :)) genel de bazi arkadaslar bir iki gun takiliyir . Sonra tabanway

Ayy bu arada cnm falan dedim ilk gunden normalde hic adetim degildir boyle. Sevmem de tanimadan etmeden hemen cnm demelerine bu kk hatunlarinin. ama ne bileyim hemen adapte oluverince kanim kaynadi birden. Affola....

Ayy bu arada cnm falan dedim ilk gunden normalde hic adetim degildir boyle. Sevmem de tanimadan etmeden hemen cnm demelerine bu kk hatunlarinin. ama ne bileyim hemen adapte oluverince kanim kaynadi birden. Affola....
Hahaha ben de sevmem pek ama bazen oluyor önemi yok :) evet birkaç kez okudum neyi nereye yazıyoruz diye biraz karıştı ama oturur dediğin gibi :) teşekkür ederim açıklaman için de.

Laflara gel

Canimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm hatta canını yediğim canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…