Küllerden Doğmak Vol.2

Canım trt hd de temizlik hastaları diye belgesel var. Orda temizlik hastası bi kadın hayley. Bu gün 10.20 de başlayacak yine. Ama hayley olur mu bilmem. Yine de bak programa.
aa ben de izlemiştim o belgeseli
gece denk gelmişti çok sevmiştim
sonra netten aradım ama bulamadım

İyi maşallah. Ben yazıyı çeviri yapıyorum ama konuşulanı anlamıyorum çok hızlı konuşuyorlar. Yetişemiyorum.
ya aslinda birebir anlamak gerekmiyor. Biz bazen isin kolayina kaciyoruz. Mesela altyazili film izlemek gibi. Gene de aman aman dort dortluk degil. Dur bi bakayim ya. Ama bebek uyudu benim icin bulunmaz nimet. Bir mitfaga giricem oyalanmamaliyim

Günaydın canlar :) bu sabah karga kahvaltısını yapmadan ben mutfağın yerini silip kilimini serdim kendime inanamıyorumbugün ödev yokmu benmi görmedim

Ben absurt odevlerimden verdim naz. Oteki yere yazzmayi unutmusum hemen ekliiim. Dil cikaran hatun ikonu

Aaaaaa bildirime hem gunluk odevler hem listeler hiicc biri eklenmemis. Saskin ikon

Ceza sistemi ayarlayayim da gorun siz.

Kizlarrr gece 1 ee kadar mutfakta temizlk yaptm. Heryerim koptum vallahi yatagin yerini zor buldum... ki ben ki aksam mutfagi topladktan sonra keyif caymn bardaklarni bile ellemem yoruldum diyen ben gece temzlk yaptm ki dun sularimz kesikti lavabonun onu ful bulask makiendekiler yikanmamisti. Sular gelnce bir ask geldi. Lavabodaki bulasklari yikadm sonra tek tek sandalyelermi camasr sula silip cikardm. Firinjm masamin altndaydi firinimi temzledm cikardm mikrodalgami sonra masami sonra duvarlari. Duvarlarida yer paspasmla sildim ama hani dikdortgen olanlardan. Adini bilmiorum. sonra buzdolabmi cektim filan en son halmn ustundeki ortuyu yikamya attm. Ve bitttiiiiiii gece oldgndan camni silmedm o da bugune

Ben absurt odevlerimden verdim naz. Oteki yere yazzmayi unutmusum hemen ekliiim. Dil cikaran hatun ikonu

Aaaaaa bildirime hem gunluk odevler hem listeler hiicc biri eklenmemis. Saskin ikon

Ceza sistemi ayarlayayim da gorun siz.
Gunlukleri obur tarafami yaziyoruz

Mutfak temizliğini nasıl yaptım yazayım.

Fayansları cif tüm yüzeyler ile, tezgahı çamaşır suyu ile. Fırını cifin grisi var burdan görüp almıştım onunla, buzdolabını, mutfak dolaplarını ve camları besttem marka genel temizlikle sildim.
Perdeleri ariel+besttem tul parlatıcı ile. Halısını yine besttem halı şampuanı bim bulaşık parlatıcı ile sildim.
Masanın örtüsünü makineye attım sofralarla yıkandı. Masayı da genel temizlik deterjanıyla sildim.

Davlumbazın dışını cifin grisiyle, içini buhar makinesiyle temizledim. Ocağın başlarını ariel ile kaynatıp gri cif ile telledim. Çıkmayan kısımları buhar makinesiyle geçtim. Fırının ve ocağın düğmelerini söküp buhar tuttum. Düğmeleri bulaşık deterjanıyla yıkadım taktım. Aklıma gelenler bunlar. Avize yok zaten. Balkonu cifle yıkadım. Camlarını genel temizlikle sildim. Kalorifer de yok. Alttan ısıtma ev.

Bu arada kızlar gelecek hafta hangi odaya giriyoruz. Benim yatak odası boşaltılıp dip köşe girilecek. Eğer gelecek hafta yapılmayacaksa bu gün yarın fırsat buldukça gireyim..

Ben salon dusunuyorum. Yesayi bilmem. Odalari onun ustune yıktım.

Camasir suyunu sulandirarak mi surfun tezgahina? Ve neden fayanslar camasir suyuyla degil de cifle. Ne cok soru sordum.

Ben salon dusunuyorum. Yesayi bilmem. Odalari onun ustune yıktım.

Camasir suyunu sulandirarak mi surfun tezgahina? Ve neden fayanslar camasir suyuyla degil de cifle. Ne cok soru sordum.

Sulandırmadım biraz döktüm sungerle her yerine sürdüm sonra kaynamış suyla duruladım. Cifin tüm yüzeyleri hoşuma gitti benim. Çamaşır suyundan daha iyi yapıyor sanki. Bir de bende migren var. Çok çamaşır suyu başımı ağrıtıyor. Fayans dediğim dolapla tezgah arası. Yerlere genel temizlik kullanıyorum. Bitkisel olduğu için. Evde emekleyen çocuk var. Kimyasal kullanmam.

*İhtiyaç varsa perdesinin yıkanması, camının silinmesi.
*Buzdolabı temizlenmesi
*Mutfak dolaplarının silinmesi
*Üst dolap ile alt dolap arasındaki fayansların silinmesi
*Aspiratör, ocak, kombi, mikrodalga silinmesi
*Beyaz eşyaların ve küçük ev aletlerinin silinmesi
*Masa ve sandalyelerin silinmesi
*Çöp kovasının temizlenmesi.
*Yerlerin süpürülmesi ve silinmesi
*Kapısının silinmesi ve avizenin tozunun alınması.
Mutfağım cillop gibi olduSanırım bir fincan kahveyi hakettim dimi

Supersin canım muhteşem bi başlangıç yaptın

Devamını bekliyoruz bak sakin gitmek yok

Gelecek hafta icin özelden oda tercihinizi atabilirsiniz canlar

*İhtiyaç varsa perdesinin yıkanması, camının silinmesi.
perde yikandi . Utulenip asilacak. Cam belki yarin belki yarindan da yakin
*Buzdolabı temizlenmesi
dis yuzeyi aksama anca. Ici yarin pazardan sonra
*Mutfak dolaplarının silinmesi bitti
*Üst dolap ile alt dolap arasındaki fayansların silinmesibitti
*Aspiratör, ocak, kombi, mikrodalga silinmesibitti
*Beyaz eşyaların ve küçük ev aletlerinin silinmesi
yari yariya bitti. Kuvuk ev aletleri miktari fazla da...
*Masa ve sandalyelerin silinmesibitti
*Çöp kovasının temizlenmesi.yaptim sayiyorum
*Yerlerin süpürülmesi ve silinmesibitti
*Kapısının silinmesi ve avizenin tozunun alınması. kapisi yok iyiki isim azaldo yesa
Mutfağım cillop gibi olmadi ama kahveyi hakettim

Mesaj üstten araklanmistir :)) ikon numarasi vermediniz bana daha

Bende aldım a 101 de indirimdeydi cok hoşuma gitti çamaşır suyu kokuyor hem de:) normalde tezgahı fayansları camaşır suyuyla yapardım bu sefer cifle yaptım

Gunaydin hanimlar. Bugünün odevi cok zor. Bakalim kimler yapacak.Mutfak temizligini nasil yaptiginiz hangi urunleri killandiginiz. Mesela ben firin dugmelerinin kenarlarini kurdanla temizliyorum. Kalorifer aralarini dis fircasi ile. Ama sadece islatilmis bezle sildigim yerler de oluyor. Fayanslara yagcoz fisfisliyor sonra duruluyprum.Durulama derdinden kurtulacak deterjan oneren varsa dinlerim. Ama gecistirmeyin lutfen. Guzel ve pratik bir arşivimiz olsun

1.eflalim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…