Küllerden Doğmak Vol.2

Merhabalaaaaaar.... Evimin yeterince b.k götürdüğünde inandım ve yeniden tembel popomu kaldırıp araniza katılmaya geldim.. Ve bide baktimki mutfak temizliyoruz bi kere daha doğru yerdeyim dedim... Esimi evden yollar yollamaz ise koyuluyorum...

Merhabalaaaaaar.... Evimin yeterince b.k götürdüğünde inandım ve yeniden tembel popomu kaldırıp araniza katılmaya geldim.. Ve bide baktimki mutfak temizliyoruz bi kere daha doğru yerdeyim dedim... Esimi evden yollar yollamaz ise koyuluyorum...

Hoşgeldin canim tekrardan

Mutfaklar bu hafta parlayacak inşallah hadi kızlar oturmak yok

:KK71::KK71:

Günaydın kızlar,ben daha mutfağa başlayamadım,mutfak kalk gidelim diyor bende halt yeme otur diyorum,bu ara hiç bişey yolunda değil rabbim kolaylık versin,hepinize kolay gelsin :KK54:
amin canım.
inşaALLAH yoluna girer.
çözümsüz dert vermesin Allah.

kalk can sıkıntını mutfaktan çıkar.
öyle asilik yapıp karışmayı görsün.:KK11:
Ayyyy uyudum valla bugun şimdi kalkıp mutfakta bir kac işi halledeyim....:21::21:
şu an ki hislerim;:mad:
hoşgeldin.
kaçma hep burda ol.evin mis gibi olur her gün.
daha az yorulursun.:KK66:

Ayy daha bitmedi benim çünkü boş odaya daldım

Yaptıklarımi yazayım. Tamamlayinca 10 madde üzerinden tekrar yazarim

umarım unuttuğum yoktur :KK57:

YAPTIKLARIM
1- Mutfak dolaplarının yüzeyini dış fırçası ve özel karışım ile temizledim
2- Buzdolabını sildim
3-Bulaşık makinesini sildim
4- Mikrodalga sildim
5-aspiratör sildim
6- Kombi sildim
7- Ocak sildim
8- Yerleri süpürdüm
9. Mutfak dolaplarına ek olarak yaptırdığımız sepetli dolap var, onu sildim, sepetleri çıkar içlerini sildim, üstünü boşalttım orayı sildim
10. Masayı topla, sildim
11. Tezgah üzerini topladım, makineye yerleştirdim, tezgahı detaylı sildim, musluğu parlattım
12. Prizleri sildim
13. Ekmeklik sildim

YAPILACAKLAR
1- Mutfak Yerleri sil
2- Mutfak Camları sil
3- Mutfak Çöpleri at ve çöp kutusunu temizle
4- Mutfak sandalyeleri sil

Ev işlerinde üşengeç bayanlar olaraktan toplandık evlerimizi topluyoruz. Her gün ödevlerimiz be haftalık görevlerimiz var. Mesela ben bu gün davlumbaz silelim dedim. Ama işte topik tembel olunca zor geldi kimse silmedi:-)
Sende de var accık tembellik sanki. İlk sayfayı okumadan hemen bi hazırcılık yaptın:-)
Sen de gel katıl bize.

ev işinde tembel değilimdir ama bu sıralar acuk tembelliğim var sevdim bu topic en azından gaza gelirim..kendim çok pis gaza gelenlerdenim de :KK45::KK45:..yazılarında hepsini okumaya vaktim yok ara ara giriyorum genel bakınmaya vaktim oluyor ancak..:KK66::KK66:

bu hafta mutfak haftası canım çok güzel bir zamanda geldin. :KK68:

10 madde var 5'ini yapan sınıfı geçer ama sınıf çok çalışkan 10'da 10 yapacaklar kesin canlarım benim :KK19:

*İhtiyaç varsa perdesinin yıkanması, camının silinmesi.
*Buzdolabı temizlenmesi (zamanı bol olan iç-dış olmayan tek dış)
*Mutfak dolaplarının silinmesi (zamanı olan iç-dış olmayan tek dış)
*Üst dolap ile alt dolap arasındaki fayansların silinmesi
*Aspiratör, ocak, fırın, kombi, mikrodalga silinmesi
*Beyaz eşyaların ve küçük ev aletlerinin silinmesi
*Masa ve sandalyelerin silinmesi
*Çöp kovasının temizlenmesi.
*Yerlerin süpürülmesi ve silinmesi
*Kapısının silinmesi ve avizenin tozunun alınması.

:emir_bebek:
:emir_bebek::emir_bebek:bende katılayım size anlatın bakayım bu 10 maddeyi hangi zaman diliminde yapmak gerekiyor anladığım kadarıyla gurup muhabbeti var ..bir el atın benide alın aranıza...:KK49::KK49:

ev işinde tembel değilimdir ama bu sıralar acuk tembelliğim var sevdim bu topic en azından gaza gelirim..kendim çok pis gaza gelenlerdenim de :KK45::KK45:..yazılarında hepsini okumaya vaktim yok ara ara giriyorum genel bakınmaya vaktim oluyor ancak..:KK66::KK66:

:emir_bebek::emir_bebek:bende katılayım size anlatın bakayım bu 10 maddeyi hangi zaman diliminde yapmak gerekiyor anladığım kadarıyla gurup muhabbeti var ..bir el atın benide alın aranıza...:KK49::KK49:
Halley hosgeldin canim pratik bilgilerini okuyup sana bayilmistim ben arkadas mütevazi hanimlar masallah yazdiklarina bakilirsa cok becerikli pratik bir hanim

Canım cuma 23:00'a kadar vaktin var:KK50:

Gruplar yılbaşından sonra oluşacak :KK19: şu an için grubumuz yok :KK68:

Hosgeldin arzu yesacigim günlük öd
ev verilmeyecekmi artik yilbasina kadar

Canını yediğim hiç olur mu :KK200:

BUGÜNKÜ ÖDEV

1 elektronik eşya silmek

seyhancığım vermişti

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1

Listedekileri aynı gün içindemi yapıyorsunuz?
Liste dışındaki yaptıklarınızı da birbirinizi gaza getirmek için yazıyormusunuz?
Bir el atın bana ya fikrim olsun belki bende katılırım size..
:KK53::KK53::KK53:

Ayy daha bitmedi benim çünkü boş odaya daldım

Yaptıklarımi yazayım. Tamamlayinca 10 madde üzerinden tekrar yazarim

umarım unuttuğum yoktur :KK57:

YAPTIKLARIM
1- Mutfak dolaplarının yüzeyini dış fırçası ve özel karışım ile temizledim
2- Buzdolabını sildim
3-Bulaşık makinesini sildim
4- Mikrodalga sildim
5-aspiratör sildim
6- Kombi sildim
7- Ocak sildim
8- Yerleri süpürdüm
9. Mutfak dolaplarına ek olarak yaptırdığımız sepetli dolap var, onu sildim, sepetleri çıkar içlerini sildim, üstünü boşalttım orayı sildim
10. Masayı topla, sildim
11. Tezgah üzerini topladım, makineye yerleştirdim, tezgahı detaylı sildim, musluğu parlattım
12. Prizleri sildim
13. Ekmeklik sildim

YAPILACAKLAR
1- Mutfak Yerleri sil
2- Mutfak Camları sil
3- Mutfak Çöpleri at ve çöp kutusunu temizle
4- Mutfak sandalyeleri sil
:KK9::KK9::KK9:

Halley hosgeldin canim pratik bilgilerini okuyup sana bayilmistim ben arkadas mütevazi hanimlar masallah yazdiklarina bakilirsa cok becerikli pratik bir hanim
Teşekkür ederim tatlım evet evde her alanda pratikliği severim her geçen günde yeni şeyler öğrenmekten ve paylaşmaktan keyif alırım tesadüfen denk düştüm topic ..

Listedekileri aynı gün içindemi yapıyorsunuz?
Liste dışındaki yaptıklarınızı da birbirinizi gaza getirmek için yazıyormusunuz?
Bir el atın bana ya fikrim olsun belki bende katılırım size..
:KK53::KK53::KK53:

canım şimdi

*günlük ödev var
*haftalık görevler var

haftalık görev olarak bu sefer mutfağı seçtik, 10 madde yazdık en az 5 tanesi yapılacak

bugünkü ödev de tv, bilgisayar vs temizlemek.

:KK36::KK36:

X