Küllerden Doğmak Vol.2

O zaman ben de yazayım

Ben günlük işten geldikten sonra tüm halıları silerim olmazsa olmazım bu benim,

2 güne bir koltukları silerim bu da olmazsa olmazım koltuk kurumadan tekrardan silmem gerekiyor.

3 güne bir perde yıkarım bu da olmazsa olmazım evim yumuşatıcı kokacak yoksa oturamam.

4 güne bir camları silerim evet biliyorum yazarken de utanıyorum çok bekletiyorum camları ama maalesef 4 güne bir silebiliyorum ancak eğer uymuyorsa kızlar beni çıkarabilirsiniz listeden kusura bakmayın en fazla bu kadar yapabiliyorum

5 güne bir ajfshadjfhsdjfksdfjsk

:KK70::KK70::KK70::KK70:

en fazla bu kadar dayanabildim

Aaaaaa dedim bi an ne oluyor kız tozuttu dedim heralde:KK70::KK70::KK70:
Be o yazdığın işleri her gün yapıyorum bi kere:KK12::63:

O zaman ben de yazayım

2 güne bir koltukları silerim bu da olmazsa olmazım koltuk kurumadan tekrardan silmem gerekiyor.

3 güne bir perde yıkarım bu da olmazsa olmazım evim yumuşatıcı kokacak yoksa oturamam.

4 güne bir camları silerim evet biliyorum yazarken de utanıyorum çok bekletiyorum camları ama maalesef 4 güne bir silebiliyorum ancak eğer uymuyorsa kızlar beni çıkarabilirsiniz listeden kusura bakmayın en fazla bu kadar yapabiliyorum

Bende diyorum ne diyo yesacigim diye

O zaman ben de yazayım

kıııııııııııııız ilk mesajı okuyunca ahan da bele olmuştum :KK57::KK57:
Allahtan ikince mesajta çaktım turşuyu :-):-):-):-)
çok tatlısın çoooooooooooooook:KK15::KK15::KK15:

yaw bu arada bulaşık makinesinin içi nasıl temizleniyor yahu anlamadım ben özel temizleyici ile çalıştırmak mı kastedilen ay ben de yok ondan şuan ne olacak ?

Bende diyorum ne diyo yesacigim diye

:KK200:yesacın yesin seni :KK200:

kıııııııııııııız ilk mesajı okuyunca ahan da bele olmuştum :KK57::KK57:
Allahtan ikince mesajta çaktım turşuyu :-):-):-):-)
çok tatlısın çoooooooooooooook:KK15::KK15::KK15:

hahahahaha sen de kuşum :KK70:

yaw bu arada bulaşık makinesinin içi nasıl temizleniyor yahu anlamadım ben özel temizleyici ile çalıştırmak mı kastedilen ay ben de yok ondan şuan ne olacak ?

dışını sil listeye adını ekle canım ya şu saat olmuş bi tek seyhancım var listede :KK50:

30 kasim 2015 günlük ödev : bulasik makinesini temizlemek
1.seyhan77
2. soocute
3. cnntrm

Geçen hafta komple yerinden çıkarıp silmistim her bir yerini. Sayılır heralde :)

yesa yesa kuzum bir numarasın bir :))))

O zaman ben de yazayım

Bunlar yazdıkların dogrumuuuuu 3 günde bir perde mi yıkıyorsun ciddenn?

• Mutfak cekmecelerinin ve sebzeliklerin duzenlenip temizlenmesi
haftasonu dip köşe temizledim çekmeceleri düzenlemiştim buzdolabımıda sildim

Mutfak tezgahi lavabolar kuvet dus teknesi klozet ve wc nin camasir suyuyla kirklanmasi

bugün banyonun duvar fayansları küvet kabin her yeri çamaşır suyu ile yıkadım parlattım.

Bir cogumuz icin bu iki gorev zaten ceptedir. Dileyen olursa yatagini dezenfekte edebilir

bi yatak kaldı bunu da yarın yapıcam ne zamandır aklımda

• Toplamında 40 dk egzersiz/spor yapmak. Tempolu olmayanlar sayilmayacak
ben spor yapıyorum ama yürüyüs yapmam kilo vermek istemiyorum yürüyüş beni zayıflatıyo kolay kilo veren bi yapım var. bunu sayacak mıyım plates tarzı karın hareketleri
  • Evi silip süpürmek
hafta sonu yapmıştım
  • gunluk rutininizin genel hatlariyla belirlenerek yazilmasi, evdeki hangi isinizin eksik kaldiginin yazilmasi, hangi siklikla perde hali koltuk vb. Temizlediginizin yazilmasi, cocuk calisma durumu yas vb. Ayrintilarin yazilmasi,2016 yilinda temizlik ve duzen konusunda nasil bir beklentiniz oldugu yazilmasi. Bunu ozel mesaj olarak herkesten istiyorum. Dileyen olursa forumda da paylasabilir.
ben ev hanımıydım 28 yaşındayım 7 yaşında bi kızım var ama bu hafta işbaşı yapacağım şu ana kadar laylaylomdum ancak bundan sonra düzene bindirmek istediğim için burdayım ve burası bana kısa sürede çok şey kattı sizlere teşekkür ederim günlük yemek bulaşık vs işlerinin harici süpürge açarım kahvaltıdan sonra topluyorum yatakları 15 güne bi dip köşe siliyorum kanepeleri halıları kaldırıp ama açıkta olan mutfak antre hol gibi yerleri iki güne bi falan şöyle bi silerim salon falan haftada bi yetiyo gerçi bizde kisimg bişiy dökülür ve o yer silinir toz rutinim yoktur tozlandığını gördükçe silerim üç güne bi haftada bi diyemiycem kış dönemi rahatım. buzdolabımı 15 güne bi silerim pek kirlenmez çünkü pazar alışverişi yapınca herşeyi yıkayıp koyuyorum yumurta hariç salata malzemelerimi de yıkar kurutur kaplara koyarım sebzeleri poşetle falan koymam. camları ayda bi silerim bu yazın haftada bire düşebiliyo çok açılan camlar özellikle. onun harici mutfak ve çocuk odası gibu yerlerin halıları makineye atılan cinsten arada atıp yıkatıyorum. Çamaşır perşembe ya da cumadan atarım hafta sonu da ütüye vakit ayırıyorum kışın kuruması zaman alıyo kapalı balkonum olduğu için geç kuruyor şimdilik aklıma bu kadar geldi iki buçuk ay önce taşındığım için yeni evimde sizlerle daha düzenli olacağıma inanıyorum

30 kasim 2015 günlük ödev : bulasik makinesini temizlemek
1.seyhan77
2. soocute
3. cnntrm
4.anka_misali
5.bendimahi

ben de yazayım dedim ama sizi okudukça ben utanarak yazıcam :) neyse ben gibilere cesaret olsun bari :))
camları aklıma ne zaman eserse o zaman siliyordum. ama artık her hafta bir oda halletmeyi planlıyorum. böylelikle 5 haftada bir silinmiş olacaklar. (benim için çok iyi ve yeterli bir süre)
tüm evi sil süpür haftada bir yapıyorum cuma günleri. arada ihtiyaç oldukça (oturma odası-çocuk odası-banyo-mutfakta oluyor genellikle) dik süpürgeyle hallediyorum.
toz alma işi haftada bir. (yazın tatil dönemim ve cam kapı açık olduğu için daha sık yapıyordum ama kışın buna şükür)
klozet, wc, lavabolar haftada 2 kez temizleniyor.(yeterli bence. çünkü kirlenmiyorlar) küvet 15'te bir.
koltuk silmeyi ihtiyaç durumunda yapıyorum. ama yaklaşık 2 ayda bir siliniyorlar. üstlerinde örtü var minderler temiz kalıyor ama kenarları kumaş ve leke tutuyor.
halı silmede belli bir rutin yok. ama maşallah oturma odası halım pek temiz(!) durduğu için haftada bir tamamını silmesem bile lekeli yerlerini temizlemem gerekiyor.
mutfak lavabosu her gün temizlenir. ocak 2-3 günde bir. ihtiyaca göre bazen her gün temizlendiği de oluyor.
buzdolabı haftada 1 düzenleniyor. ihtiyaç durumuna göre temizliyorum.
mutfak dolapları ve fayanslar ayda bir silinir. alt dolaplara arada yine el atıyorum bazen tezgahtan akanlar falan olabiliyor.
kapıları da aklıma estikçe siliyorum o da 3-4 ayda bir oluyor. mutfak hariç. o daha sık siliniyor. evde kirli elleriyle dolaşan minik bir adam var..
nevresimleri 15'te bir değiştiriyorum. yastık kılıflarını haftada bir.
perdeler 2-3 ayda bir yıkanır. (sanırım biraz daha sık yıkamam lazım ama aklıma bile gelmiyor)
duvar silme yılda bir. mutfak masasının olduğu alan sık kirleniyor. orası çok siliniyor. arada ufaklığın kalemle boyadığı alanlar hemen siliniyor.
dolap içlerini eşya yerleştirirken her seferinde düzenliyorum.
sanırım hepsi bu kadar.

X