Küllerden Doğmak Vol.2

Bugün leslie ile 45 dk beraberdik

yesa1 = 4'te 1 tamamlandı

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Kuzum en onemli madde o son madde zaten. Onu da tamamlamak lazim. 5 te 5 bekliyorum :))))) tum 2016 planlarimi o madde uzerine insa edecegim ben.

Bu arada aklima gelmisken senin dediklerinin aynisini yaptim ben. Ben de hala yesil isik gorunuyor sende gorunmuyor. Niye beceremedim ben yaaaa. Yeri yumruklayan kiz ikonu

28 KASIM GÜNLÜK ÖDEV
Çamaşır makinesi çalıştırmak

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1.
yesa1
2. anka_misali
3.Areser
4.seyhan77
5.chentiq
6.eflalim iki makine yıkandı asıldı, üçüncü makinede

Kuzum en onemli madde o son madde zaten. Onu da tamamlamak lazim. 5 te 5 bekliyorum :))))) tum 2016 planlarimi o madde uzerine insa edecegim ben.

Bu arada aklima gelmisken senin dediklerinin aynisini yaptim ben. Ben de hala yesil isik gorunuyor sende gorunmuyor. Niye beceremedim ben yaaaa. Yeri yumruklayan kiz ikonu

aaaaaaaaaaaaaaaaa tamam o zaman

ama özel mesaj olsun mu çünkü yazı yazacağız sadece iş değil yaaa :KK68:

dur özel mesaj atıp yesa1 = 5'te 2 tamamlandı diye mesaj atayım :KK53:

bence yapmışsın çünkü online olup olmadığını göremiyorum ben :KK50:

evet sonunda açıldı forum .çok şükür eksikliğini çok hissettim haftasonu:KK43:
ben biraz önce ödevi verdim diğer sayfada 30 kasım ödevi. bulaşık makinesinin içini ve dışını temizlemek

bende de unutkanlik var yogun halde. Kanda hic eksiklik cikmadi. B12 ve d yi digal yollardan alsanda mi mide sorun cikariyor yoksa sadece ilaclara karsi mi? Sifa olsun

Yok canım doktor bana otur kocaman dana ye 1 gr b12 alamazsın dedi. Ben de zaten et çok yiyemem. D vit zaten güneşle alınıyor daha çok yiyeceklerle çok alınmıyor. Yazın iyiyim yine ama kışın bitiyorum resmen. Ölü gibi geziyorum ortalıkta. :)

gecen hafta yazdim. Bu hafta da izin istiyor musun? Yani bugunden itibaren olan haftadan

yok canım bu hafta normalim hatta siteye giremedim iki gündür bir sürü iş yaptım dip köşe her yeri temizledim
Allah nasip ederse iş başı yapıyorum bu hafta eğitimlerim başlıyor :KK73:

Yok canım doktor bana otur kocaman dana ye 1 gr b12 alamazsın dedi. Ben de zaten et çok yiyemem. D vit zaten güneşle alınıyor daha çok yiyeceklerle çok alınmıyor. Yazın iyiyim yine ama kışın bitiyorum resmen. Ölü gibi geziyorum ortalıkta. :)
canım yaa geçmiş olsun sanırım seninki böyle diyabet gibi bir şey değil mi sürekli alman lazım onları benimde sürekli d vitüminim eksik 11 di 8 şişe kullandım 22 olmuş sanırım 30 olması lazım bütün yaz manda gibi yatıp güneşlendim korucuyu bile sürmeden günlük 45dk ama anlamıyorum yine az yine az depresyon yapıyormuş böyle bi halsizlik yorgunluk hali var ki bende anlatamam

ben cumartesi makiniye atmıştım çamaşırları bildirim yapamadım sitedeki bakım yüzünden hatta cumartesi ve pazar bi sürü ütü yaptım bugünde 10 parça yaparsam bütün ütülenicek şeylerim bitiyor.

bildirim topiğinde yeni ödevleri göremedem

canım yaa geçmiş olsun sanırım seninki böyle diyabet gibi bir şey değil mi sürekli alman lazım onları benimde sürekli d vitüminim eksik 11 di 8 şişe kullandım 22 olmuş sanırım 30 olması lazım bütün yaz manda gibi yatıp güneşlendim korucuyu bile sürmeden günlük 45dk ama anlamıyorum yine az yine az depresyon yapıyormuş böyle bi halsizlik yorgunluk hali var ki bende anlatamam

5 çıktı benim canım. Nasıl aldın kapsülleri iğneyle mi yoksa içerek mi. Bir de ayda kaç tane aldın.

5 çıktı benim canım. Nasıl aldın kapsülleri iğneyle mi yoksa içerek mi. Bir de ayda kaç tane aldın.
şişe şeklinde haftalık içtim 8 şişe yani ayda 4 yapıyo üstüne dediğim gibi güneşlendim
benim okuduğum kadarıyla yazın üç hafta tüm vücudu güneşlendirmek bir yıl için yetekliymiş bütün yaz kadınlar denizinde güneşlendim yine düşük çıktı bu sefer ampül verdi eczane üç tane aldım yine haftalık içicem sonra bi daha tahlil yaptırıcam sana göre iyi tabiki acaba benimde mi vücudum üretmiyo b12 için hangi değere bakılıyor biliyor musun

kızlar yeni görevler gelmiş :rolleyes:
KASIM 5.HAFTALIK GÖREVLER:

• Mutfak cekmecelerinin ve sebzeliklerin duzenlenip temizlenmesi
  • Mutfak tezgahi lavabolar kuvet dus teknesi klozet ve wc nin camasir suyuyla kirklanmasi
Bir cogumuz icin bu iki gorev zaten ceptedir. Dileyen olursa yatagini dezenfekte edebilir
  • Toplamında 40 dk egzersiz/spor yapmak. Tempolu olmayanlar sayilmayacak
  • Evi silip süpürmek
  • gunluk rutininizin genel hatlariyla belirlenerek yazilmasi, evdeki hangi isinizin eksik kaldiginin yazilmasi, hangi siklikla perde hali koltuk vb. Temizlediginizin yazilmasi, cocuk calisma durumu yas vb. Ayrintilarin yazilmasi,2016 yilinda temizlik ve duzen konusunda nasil bir beklentiniz oldugu yazilmasi. Bunu ozel mesaj olarak herkesten istiyorum. Dileyen olursa forumda da paylasabilir.

günayın kızlar.
haftalık ödev chentiq chentiq e özel mesajla bildirim galiba.

KASIM 5.HAFTALIK GÖREVLER:

• Mutfak cekmecelerinin ve sebzeliklerin duzenlenip temizlenmesi.geçen hafta çıkarıp her şeyi yıkamıştım.üzerinin örtüleri dahil.oğlumun kütap,etkinlik,dergi,ödev,saklanan çalışmaları vs. düzenledim dün.3-4 saatimi aldı.
  • Mutfak tezgahi lavabolar kuvet dus teknesi klozet ve wc nin camasir suyuyla kirklanmasi.dün akşam yaptım ama sürekli yapmak lazım.küvet bugün öğlen yapılacak.
Bir cogumuz icin bu iki gorev zaten ceptedir. Dileyen olursa yatagini dezenfekte edebilir
  • Toplamında 40 dk egzersiz/spor yapmak. Tempolu olmayanlar sayilmayacak.hergün yaparınm 40 dk.
  • Evi silip süpürmek.dün süprüldü ama silemedim,bugüne.
  • gunluk rutininizin genel hatlariyla belirlenerek yazilmasi, evdeki hangi isinizin eksik kaldiginin yazilmasi, hangi siklikla perde hali koltuk vb. Temizlediginizin yazilmasi, cocuk calisma durumu yas vb. Ayrintilarin yazilmasi,2016 yilinda temizlik ve duzen konusunda nasil bir beklentiniz oldugu yazilmasi. Bunu ozel mesaj olarak herkesten istiyorum. Dileyen olursa forumda da paylasabilir.bu uzun bir konu.:)
evet sonunda açıldı forum .çok şükür eksikliğini çok hissettim haftasonu:KK43:
ben biraz önce ödevi verdim diğer sayfada 30 kasım ödevi. bulaşık makinesinin içini ve dışını temizlemek
bugün eşim erken gelecek.
akşam onunla çekip sileyim.tek başıma çıkaramıyorum.

Mutfak cekmecelerinin ve sebzeliklerin duzenlenip temizlenmesi ~ YAPILDI çekmecelerim düzenli, sebzeliği yaptım, meyve sebze koruyucu almıştım onu yerleştirdim

•Mutfak tezgahi lavabolar kuvet dus teknesi klozet ve wc nin camasir suyuyla kirklanması ~ YAPILDI

•Evi silip süpürmek ~ YAPILDI

•Toplamında 40 dk egzersiz/ spor yapmak. Tempolu olmayanlar sayılmayacacak ~ Okula gidip gelirken tempolu yüruyorum özellikle bıraktıktan sonra yolu uzatıp hızlı yürüyorum

•Günluk rutininizin genel hatlariyla belirlenerek yazilmasi, evdeki hangi isinizin eksik kaldiginin yazilmasi, hangi siklikla perde hali koltuk vb. Temizlediginizin yazilmasi, cocuk calisma durumu yas vb. Ayrintilarin yazilmasi,2016 yilinda temizlik ve duzen konusunda nasil bir beklentiniz oldugu yazilmasi. Bunu ozel mesaj olarak herkesten istiyorum. Dileyen olursa forumda da paylasabilir. ~ Bunu da yazıyorum şimdi:)

4 te 4 tamam

Görevleri etken bitirsemde, silme süpurme haftada bir olmuyor yine yapıcam

Son maddeyi yazayım:
Ev hanimıyım, iki çocuğum var, 32 yaşımdayım
Her gün mutlaka ev süpürürüm
Silme toz almayı iki günde bir yaparım
Wc ye her gün çamaşır suyu dökerim, temizlerim
Mutfak tezgahını bebeğim o an uyumuyorsa dağınık bırakmam
Her gün yemek yapmam bir gün önceden varsa, yoksa tabi ki çocuklar icin yaparım
Ev her zaman düzenlidir, her seyin yeri bellidir
Çocuk odasında, legolar, yap bozlar, arabalar, toplar ayrı sepetlerdedir
Perdeleri 3 ayda bir yıkarim
Koltukları kirlendikce silerim, makinem bozulmadan once yıkıyordum
Halıları gerektikce silerim, yıkamaya gider
Her gün iki posta camaşır makinesi açarım
Ütüden nefret ettim, bir ay selede beklediğı olur:)
Camları kirlendikçe silerim, pek sevmem:)
Haftada iki kere en az haliları fırçalarım saça tahammülüm yok

Günlük olarak yapma sırasına gelince:

Arka odalardan yatakları düzelterek, toplayarak ön odala4a gelirim
Ön tarafları toplar, kahvaltı hazırlarım
Çocukların pijamalarını değıştiririm
Kahvaltı yaparız
Eşim ise gitmeden evi toplamış olurum
O gidince mutfağı toplarım, bebeğimi uyuturumm
Oğlumla tekrar yaparız
Bebegim uyaninca evi süpürur, wc banya temizler, hazırlanıp okula gideriz
Eve gelince bebeğimi uyutup yemek yapılacaksa yemek yaparim, camaşırları asarım
Akşama kadar oyuncak toplarım, bazen odayı bir kere daha süpürürum

şişe şeklinde haftalık içtim 8 şişe yani ayda 4 yapıyo üstüne dediğim gibi güneşlendim
benim okuduğum kadarıyla yazın üç hafta tüm vücudu güneşlendirmek bir yıl için yetekliymiş bütün yaz kadınlar denizinde güneşlendim yine düşük çıktı bu sefer ampül verdi eczane üç tane aldım yine haftalık içicem sonra bi daha tahlil yaptırıcam sana göre iyi tabiki acaba benimde mi vücudum üretmiyo b12 için hangi değere bakılıyor biliyor musun

Aynı d vit gibi kanda b12 seviyesine baktırıyorsun. Midenin emilimi için ayrı tahliller yapılıyor ama benim başka sorunum vardı. Sadece b12 için bakmıyorlar ona. Devlet karşılamıyor.

X