Küllerden Doğmak Vol.2

KASIM 5.HAFTALIK GÖREVLER:

• Mutfak cekmecelerinin ve sebzeliklerin duzenlenip temizlenmesi-Hepsi tamam da bir tek sebzeliğin patates soğan Çekmece'si kaldı.
  • Mutfak tezgahi lavabolar kuvet dus teknesi klozet ve wc nin camasir suyuyla kirklanmasi-Hepsi yapıldı pazar günü kk kapalıyken :)ödevde tesadüf geldi.
Bir cogumuz icin bu iki gorev zaten ceptedir. Dileyen olursa yatagini dezenfekte edebilir
  • Toplamında 40 dk egzersiz/spor yapmak. Tempolu olmayanlar sayilmayacak -daha sıra gelmedi :KK43:
  • Evi silip süpürmek- Bugün sildim süpürdüm,dippp köşe:)
  • gunluk rutininizin genel hatlariyla belirlenerek yazilmasi, evdeki hangi isinizin eksik kaldiginin yazilmasi, hangi siklikla perde hali koltuk vb. Temizlediginizin yazilmasi, cocuk calisma durumu yas vb. Ayrintilarin yazilmasi,2016 yilinda temizlik ve duzen konusunda nasil bir beklentiniz oldugu yazilmasi. Bunu ozel mesaj olarak herkesten istiyorum. Dileyen olursa forumda da paylasabilir.
Sabah kalkınca ilk işim yüzümü yıkar bismillah der mutfağa girerim:) çocuklara süt ısıtırım içerler,onların eli yüzü wc vs derken yarım saat geçer,uykum varsa biraz daha yatarım :) yoksa eğer çay suyunu koyarım kaynayana kadar yatakları kapatırım,sonra çayı demler,demini alana kadar akşamdan yıkanan çamaşırları asarım çamaşır yoksa mutlaka bulaşık mks temizdir onu boşaltırım.Artık kahvaltı saati başlamıştır benim için saatse ortalama 10:00 10:30 suları olmuştur.Oğlumu okula götürene kadar yani saat 13:00e kadar bişey yapmam kahvaltı kaldır vs hariç.Bazı gün okuldan direk anneme giderim akşam 18:00 de eve gelirim yemek vs çoçukların yatma saati gelir yani 21:00 benim için gece yeni başlar :) filim izlerim çay içerim keyfime bakarım.Ortalama bir günüm böyle geçer benim açık ve net tembelim :KK43:

Tül perde ortalama üç ayda bir yıkarım,halı koltuk vs asla silmem:KK12:birtek bu yaz koltukları sildim okadar,oda oğlanın sünneti var diye o_Obalkonun camını haftada bir silerim:KK52:yatak odası,çocuk odası ve mutfağı tülü perdesi yıkandıkça silerim,zaten yatak odası ve mutfak bahçe katında ve demirli silsemde ertesi gün yine pisleniyor:KK34:bende içerden siliyorum,kurulu bi düzenim var çok şükür o düzeni bozmadan gidiyorum,haftada 1 gün mutlaka dip köşe temizlik yaparım,çoçuklarda sağolsunlar örtü sermeden hiç bişey yemezler alıştılar,dökülen saçılan olmaz pek,oyuncaklarını toplarlar vs minik ellerinden ne gelirse:KK68:evde sıklıkla toz alma işi yarım kalır bugün olduğu gibi:)

2 çocuğum var;oğlum 5,5 kızım 3,5 yaşında çalışmıyorum :KK52:

Yeni yıldan beklentim öncelikle var olan düzenimi korumak,daha dikkatli ve düzenli olmak,çat kapı misafir gelince mahçup olmayacak bi hale gelmek :KK45:tabiki perdelerimi ve koktuk takımını yenilemek:KK53:

Son düzenleme:
l

Kizzz geberttin burada beni. Yemin ederim 15 dk yo gecti okumam. Ilkini okudum dusunuyorum halilari nasi siliyor kilim mi demek istedi acaba diye. Sonra 2. Maddeyi okudum koltuk mu. Nasi yani dedim döndüm 1 i gene okudum. Sonra 3 e geldim acaba 3 ay mi demek istedi dedim döndüm ilk 3 maddeyi gene okudum. Sonra kocasi elektrik faturasina kizmiyor mu derken 4 e gectim. Malesef 4 gün mu beni cikarin mi. Ya hu ben anormalim galiba dedim. Ilk u yeniden okudum tane tane acaba yanlis mi anladim diye. Sonra asagoya inip kahkahalari gördüm. Veeeee ben bunu yedimmm. Cunku boyleleri var azinin topikinde. Yesaaaa cildirttin beni atom karincaa.. cok yasa emi. Nereden de geldi aklina bunlar

Kizlar, buraya yazdiklarinizi ozel mesaj olarak da yazin lutfen. Hepsini okudum ama cepten okudum. Pc ye gecince dönüp sayfa aramayayim. @dagcı ve @eftalim yazmis sadece

:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

valla ben buraya yazanları da okumadım ne yalan söyleyim, günlükleri yazmak konusunda ne hissediyorsam bu konuda da aynısını hissediyorum :63: o yüzden özel mesaj olsa daha güzel olurdu :KK50:

linke tikladim sadece bi esarp gozukuo cicekli acik pembe

haftalik gorevlerden sonuncusunu

foruma yazmak zorunda degilsin. Ozelden yazilmasini istemistim. Dileyen olursa paylassin yazmistim. Herkes foruma yazmis dileyen ozel mesaj atmis :))

Kizzz geberttin burada beni. Yemin ederim 15 dk yo gecti okumam. Ilkini okudum dusunuyorum halilari nasi siliyor kilim mi demek istedi acaba diye. Sonra 2. Maddeyi okudum koltuk mu. Nasi yani dedim döndüm 1 i gene okudum. Sonra 3 e geldim acaba 3 ay mi demek istedi dedim döndüm ilk 3 maddeyi gene okudum. Sonra kocasi elektrik faturasina kizmiyor mu derken 4 e gectim. Malesef 4 gün mu beni cikarin mi. Ya hu ben anormalim galiba dedim. Ilk u yeniden okudum tane tane acaba yanlis mi anladim diye. Sonra asagoya inip kahkahalari gördüm. Veeeee ben bunu yedimmm. Cunku boyleleri var azinin topikinde. Yesaaaa cildirttin beni atom karincaa.. cok yasa emi. Nereden de geldi aklina bunlar.

nedenkj

Kizlar, buraya yazdiklarinizi ozel mesaj olarak da yazin lutfen. Hepsini okudum ama cepten okudum. Pc ye gecince dönüp sayfa aramayayim. @dagcı ve @eftalim yazmis sadece
kız nasıl baktın altlarda siyah bi eşarp daha var o da ipek gülüm bi de bu ikisinden başka piramit markalı büyük boy eşarp var saf ipek leoparlı açık haki siyah krem renklerinde...
düşünürsen yaz bana hakkaten çok uygun veriyorum :KK70:

:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

valla ben buraya yazanları da okumadım ne yalan söyleyim, günlükleri yazmak konusunda ne hissediyorsam bu konuda da aynısını hissediyorum :63: o yüzden özel mesaj olsa daha güzel olurdu :KK50:

chentiq chentiq benim en düzenli halimde bile yerde 8 şeklinde pijamalar oluyor. Var sen duşun artık gerisini. Camları silince eve güneş giriyor resmen. :KK70:
demeeee :))

Ya ben zaten ozelden atin dedim herkese. Dileyen paylassin dedim. Herkes buraya yazdi özele yazin diye soyluyorum hep..

Bi daha da demi cem. Dil çıkaran hatun

Seneler onceki karikaturu google sorarak nasil bulmayi umduysam!!!

Bir kadin var. Malum iste calisiyor. Profil resmi boyle citir otesi. Tel acmis bir adam ustunde ne var diye soruyor. Kadin pembe bilmem ne diyor ama kadini gorsen kilolu cirkin ustunde eski bir sweat yirtik pantolon. Saclar darmaduman agzinda sakiz. Haha...

Senin 1 2 3 4 5 mesajini cakinca bu geldi aklima. :)))))

Bugünün ödevi: ütü yapmak (1 Aralık)

1. soocute
2. Areser
3.chentiq

Saat 11 oldu nerdesiniz yaaa. Utunuz yok mu sizi n

Selam kızlar cumartesinden beri Kv dem yatıya bende onun yanında pek bişey yapamıyorum haftalık ödevleri de hangi arada yapacagım bilemedim bugun sadece pazar'dan gelince sebzeliğimi yıkayıp yerleştirdim aldıklarımı mutfak Çekmece'lerim duruyo, küvet lavabo onlar zaten mecburi oluyor o görevde cepte 5. Görevinde yazacağım bir ara başka ne kaldı spor var dimi kısmet belki yaparım, silme süpürme okuyo ama öyle dip bucak değil üstünden görünen yerler...dün Kv nin doktor işi vardı onunla gittim bugun sigorta da işleri vardı onun la ilgilendim bide üstüne üstlük yarın kahvaltıya Kv nin eltisi ve kızı geliyor benimde günüm var gideceğim giderken de bişey yapıp götürüyoruz hangisine yetişeyim şaşırdım bu hafta bazı eksiklikler olabilir görevlerimde maruz görün beni lütfen...

1. soocute
2. Areser
3.chentiq
4.ayseyma
5.Eshma

Aslında haftaiçi yapmam ütü ama bugün mecburen eşimin pantolonlarını ütüledim

1. soocute
2. Areser
3.chentiq
4.ayseyma
5. eshma
6. cnntrm

oğlan yeni uyudu. birazdan geçicem ütüye. keşke 1-2 parça olsaydı :KK43: dün 40 parça yaptım. bugün de bir 80 vardır kesin :KK43:

1. soocute
2. Areser
3.chentiq
4.ayseyma vallahi yalnız kalmayın diye 2 parça ütü yaptım sadece :KK45:
helal olsun sana.. hic yalniz birakma bizi... ya ben de inan odevi verdim diye yaptim. Hem de soylene soylene. Biraz dusuneydim de ayak uzatma streching odevi falan verseydim.

1. soocute
2. Areser
3.chentiq
4.ayseyma
5. eshma
6. cnntrm

oğlan yeni uyudu. birazdan geçicem ütüye. keşke 1-2 parça olsaydı :KK43: dün 40 parça yaptım. bugün de bir 80 vardır kesin :KK43:
bi sen bi de eftal. Bugun kac kiyafeti var acaba dedigim iki insan

helal olsun sana.. hic yalniz birakma bizi... ya ben de inan odevi verdim diye yaptim. Hem de soylene soylene. Biraz dusuneydim de ayak uzatma streching odevi falan verseydim.

bi sen bi de eftal. Bugun kac kiyafeti var acaba dedigim iki insan

yok kuzum ya kıyafet bolluğundan değil chentiq chentiq can. evde çorap ve temizlik bezleri hariç her şey ütülenince böyle oluyor. öyle çok kıyafetimiz yoktur ne eşimin ne benim ne de oğlanın. son 1 yıldır böyle bir takıntı edindim çok lazımmış gibi:KK70::KK70: ütülemezsem içim çok huzursuz oluyor. sanki vazifemi yapmamışım eşime oğluma değer vermiyormuşum gibi hissediyorum:KK47::KK47: bu arada 50 parça ütü yaptım ve yarına da 23 parça kaldı :KK61: bir daha ütü biriktirmek istemiyorum

Ben de azinin topikinde gordum seni de. Bir kac sayfa okudum. Temizlik aski bana da geldi ciktim balkona. Iki supurdum. Baktim karanlik oldu girdim geri. Yarin uyanir uyanmaz silerim. Gecen hafta sen burada degil miydin? Keske bildirim yapip gireydin listeye. Ozelden 5. Madde mesajini bekliyorum.

Kalp kalp :)
özelden yazayım tamam:)
bildirim yapmaya bu hafta başladım :KK53:

Ben de dün banyodaki her şeyi kloraklamışımdır :rolleyes: Üstüm başım kokuyor gibi burnumun direği kırıldı

X