Küllerden Doğmak Vol.2

biz işyerinde kızlarla birlikte, maden suyu ve elma sirkesi ile yüzümüze bakım yapıyoruz her sabah, yarım saat yüzümüzde duruyor, sonra yıkıyoruz. hatta az sonra yıkayacağım. bu yüzdeki lekelere iyi geliyormuş, epeydir yapıyoruz.

BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015
Evin bir odasında olmaması gereken her şeyi kendi yerlerine götürüyoruz.

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke
14.anka_misali
15- areser
16 - chentiq
17. yesilkubbe
18. nnightsaill
19. Sosyoloji12
20. bendimahi
21. lıttebutterfly
22.ftemiz

UGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke
14.anka_misali
15- areser
16 - chentiq
17. yesilkubbe
18. nnightsaill
19. Sosyoloji12
20. bendimahi
21. lıttebutterfly
22.ftemiz
23.Eshma

Çocuklu Olunca bir günde en az 10 kere yaptığım iş.banyo mutfak yatak odası heryerde oyuncak.topla topla yine aynı

Yoğurt karbonat maskesi yaparım bugün :KK66:
1 kaşık yoğurt 1 çay kaşığı karbonat karıştırıp yüzüme sürüyorum bekliyor sonra yıkayıp nemlendirici sürüyorum. Pambık gibi oluyor yüzüm :KK66:
Nemlendiriciler hep güllü ben pek memnun kaldım onlardan.
Saçlar zaten düzleşir sabah duş aldım kurusun dümdüz yaparım ben onları ojesiz olmaz bacılar bu günün rengi nar çiçeği :KK66:
Süslüyüm ben ya tam benlik görevler bunlar :KK70:

BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke
14.anka_misali
15- areser
16 - chentiq
17. yesilkubbe
18. nnightsaill
19. Sosyoloji12
20. bendimahi
21. lıttebutterfly
22.ftemiz
23.Eshma
24. Melegim korusun

Son dakikada ekledim aksam eklemeyi unutmusum :KK70:

bugünkü ödev de çok güzel oldu. aslında kuaföre gitsem çok güzel olur ama işten vakit bulup gidememki. ama evde yüzüme maske yapabilirim. :KK58:güzellik uzmanı bir arkadaşımın bir tarifi var ben hep onu yapıyorum. cildim çok güzel oluyor. kendinize güzel bir türk kahvesi yapıyorsunuz içip :KK50:kalan telvenin içine biraz nemlendirici krem koyup karıştırıyorsunuz. yüzünüze maske yapıp 5 dakika falan bekliyorsunuz. sonra durulayınca pamuk gibi bir cildiniz oluyor. :KK73:

bu haftaki haftalık ödevlerde süper geldi bana. hatta 5 te 4 yaptım bile.:21::21: cumartesi evi süpürdüm sildim toz aldım bir güzel . kızımın dolabını 2-3 hafta önce düzenlemiştim ama nasılsa yine dağilmiş. ama bu sefer toptan bir düzen değiştirdim dolabında. o sebeple dolap baştan aşağı elden geçti. geçen hafta yazlık ayakkabıları kaldırmıştım kışlıklarda yerleşti dün akşam bi baktım eşim ayakkabı boyuyor benim botlarıda ekledim. :KK53::KK53:oh mis oldu. dün fırçalarıda halletim. diş fırçalarını değiştirdim yenilerini sıcak sudan geçirdim.
saç fırçalarını da temizleyip kaynar suya koydum. sonra yıkayıp yerine .

bir tek fotoğraf işi kaldı. aslında bizde en düzenli olay o. ben kızım doğduğundan beri her ay fotoğrafları bilgisayara atar ay ay ayırırım. hatta içlerinden beğendikleerimi bir klasörde toplar çıkartmak için hazırlarım. teknoloji güzel ama çokta riskli . hatta bir yaşına kadar kzıımın 3 tane albümü oldu bile. sonrası da çıkarılmayı bekliyor. o sebeple yenileri tasnif etmede çok sürmez sanırım.

yanlız geçen eşim bizim fotoğrafları depoladığımız harici diskin çalışmadığını format istediğini söyledi. umarım doğru değildir. kızımın doğduğu andan beri tüm fotoğraf ve videoları orda bilgisayarda birşey olmasın diye. onlar giderse yıkılırım. :cry::cry:

Canım verdiğin hiçbir şeyi mi yemiyor mesela benim oğlum sebze püresi yemezdi ama yoğurdu çok severdi kaşığa önce sebze puresinden alirdim kaşığın ucuna da yoğurt alırdım yani aynı kaşıkta ikisi de oluyordu o zaman yiyordu zamanla tadına alıştıkca sade olarak da yedi. Sevdiği bir şey varsa dediğim gibi dene. Allah sabır versin ek gıdaya geçiş bazı bebeklerde çok sancılı oluyor
canım hiç bir şey yemiyordu 3 aydır uğraşıyorum, kansızlık çıktı kan ilacını kullanmamıştım, ona başladıktan sonra az düzelir gibi oldu, özel yaptığım hiç bir şeyi yemiyor artık bize yaptıklarımızdan veriyorum hiç onaylamadığım bir şeydi mecbur kaldım kilo kaybı oldu çünkü, mama da almıyor asla, abisi çok güzel yerdi bu çok zorluyor
kolay gelsin canım.karşılıklı iki komşu temizlik yapıyoruz.dün ikimiz de bir birimize ay yeter artık dedik:-)onun da benim de sürekli işi vardır.özellikle balkonda çamaşırımız hiiiççç eksik olmaz:KK19::mad:

keşke olsa ama yok malesefffff:KK45:

bu sene ben de bu şekilde yaptım canım bakalım tadı nasıl olacak pişince,eğer seversek seneye daha fazla yaparım.patlıcanı çok severim ben:KK73:

çi malzemesiyle koyacaksan kağıt tabaklara konuluyormuş.hem çok daha pratik hemde şekli bozulmadan fazla yer kaplamıyor bu şekilde.

Allah yardımcın olsun canım.yemeyen çocuk gerçekten zor.ek gıda ya geçtiğimiz de ben çok uğraşmıştım.hala da öyle çok iştahlı değiliz:emir_bebek:
aynen canım çok çok zormuş hem uyumuyor hem yemiyor çok yıprandım
cozulunce sulanip tadi bozuluo mu?

bugun 7 de uyandi bebek. Oyalayacak bir seyler verip yattim 10 a kdr. Istersen seninle erken kalkma uzerine calisalim. :)
hayır bozulmuyor tam çözülmeden de açıp dolduruyorum bazen, bazende yemeklik doğrayıp yemeğini yaptığım oluyor, mutlaka çift poşet kullan buzlukta yoksa koku yapıyor
Selam gençler ve benim gibi daima genç hissedenler :KK70:
Dün tüm gün hastanede uğraştık benim minti kızım 40,2 ateşliydi. Zor düştü yanımda büyük kızım uğraş dur.Gece 11 de geldik eve.
Sonra girip bakayım derken bdv de olay çıkınca takıldım oraya. Neyse sabah a kafar ateş nöbeti tuttum yine. Şimdi dipçik gibi geldim ödeve de bayıldım ayrıca. Şuan bir oda da ne ararsan var ama orda olmaması gerekiyor :KK70:
çok geçmiş olsun
emziriyormusun
sebze puresini benimkide yemiyor
agzina tek tek parça sokuyoirum bizim yediigmizden onu sevip yiyor
yogurdu çok sveiyor yiyor
karni açsa biberonda sut içer
bide mayve puuresini seviyor tatli ya o :)

oyle karisimmis , sebze çorbasiymis yaptim yemedi valla
dun aksam eksili ekmekli mercimek çorbasi içti mesela ayni bizim gibi
canım hiç bir şeyi yemiyordu neler vermedim ki, en son bize yaptıklarımızdan en çok teli şeyleri yiyor en çok dediğim iki üç kaşık parça, birde maalesef hazır kavanoz pürelerini yiyor benim yaptığım mis gibi meyveleri yemiyor, emiyor, aslında çok güzel yarıyordu sütüm maşallah persentilde hep ileri çıkıyordu nazara geldi tosun diye diye erittiler kuzumu:KK43: mama da asla içmiyor çok zor bir bebek :KK43:
BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral

Ben bı odama fazlalık larımı koyyorum.balkonum yok bodrum yok :KK43: maalesef.bu yatak masa valızler hersey ıste gorunmeyen seyde dıpfrızım beyaz olan.busıkletı ıkıncı el sıtesıne koydum az once.ana kucagu ve oyuncagıda koyucam ılk fırsatda.toopladım attım derken anca bu kdr oldu valla bu odam ama hala ıcıme sınmıyor:KK43:(
Perdeyude cocuklar kornışı sokmuş perdeye basıp:mad:

Cevızlerımde ıslak kuruyolar :)
canım en iyisi bende ebeveyn banyosunu kullanıyorum öyle napıyım yüklük falan yok
]]BUGÜN Kİ ÖDEV 18 EKİM 2015)

ÖDEVİNİ YAPANLAR
1. yesa1
2. La_vinya
3.mirjam
4.eflalim
5-seyhan7
6.pinhan16
7.anathema8
8. _VUSLAT_
9. cnntrm
10.Nill41
11.maral
12.Bi kahve
13.catuke

Fena halde başım ağrıyor mutfağı ve salonu topladık hiç gücüm kalmadı, ilaç da içtim geçmedi, migrenim tuttu yine :KK43:
çok geçmiş olsun
Çok geçmiş olsun canım. Ben de bu günkü olaya takıldım vakit nasıl geçti anlamamışım. Düğüne gidecektik eşim almaya gelmiş ben daha hazır değildim :-) yarım yamalak makyaj yaptım çıktım :-)
Bdv ye çok uğramamak lazım aslında.:-)

Bdv olay ya. Girdimi çıkmak olmuyor. Arkası yarın dizi izler gibi izliyoruz :KK70:
Akşam ki konu kapandı ve kaldırıldı.
Açığa kavuşmadan amann kavuşsa ne olucak olan oldu artık

ozele gerek yok butun forum biliyor zaten
dun yeni bi uye gelip lezbiyenim ama evliyim bi çocugum var dedi, meebur evlenmis fln
sonra i$ arakaadsina asik olmus 40 yaslarinda bi kadinmis , ama kadin lezbiyenmi onu bilmiyorum dedu

sonra kazen geldi asicam ksicem ler basladi :)
birileri kazene ispiyonlami solayi
40 yas indaki is arkadasim dedigini bu forumdan tanimis,konu sahibinin kocasi kazene ulasip karim lezbiyejn sizin firumdan biriyle beni aldatiyor mahkemeye gidecem demis
birileri baska sapkinliklar kib lemis falan fi$man çok yazildi çizildi
iki uç uye banlandi kazeni tehdit ettikleri için

sonunda o 40 li yaslardaki lezbiyen ayni zamanda iliski uzmani psikolog gibi bisey olan uyeyi ogrenemdim ben, ama tahmin edenler oldu
yonetimdkeiler biliyor soylemediler
o kisi tacize ugrayanalri terapi adi altinda kullaniyirmus
banlananin biri erotiki hikyeler konusu varmis
oteki o tarzz konulardan ozel mesajla yaziyirmus
once normal arkadas gibi yazip sonra taciz basliyormus

aklimda kalanlar bunlar

gidip utumu yapoam :)
ayyyy kızlar nasıl bir konuymuş berbat, ya kimmiş o üye merak ettim konu niye kaldırılıyor ki haksızlık okurdum:)
Bugünkü odevvvvvvv

Uzun zamandır beklenen bakım görevi. Ben hafta sonu gidemedim kuaföre bugün gideceğim artık. Bakım adına aklınıza gelen her şey kabul.

:rolleyes::rolleyes:
oo süper sonunda
Günaydınnn. Bugünün ödevi tam benlik :KK70:
Kuaföre gidemem ama evde bakımın dibine vururum :KK66:
neler yaparsın canım bilgi alıyım:)
biz işyerinde kızlarla birlikte, maden suyu ve elma sirkesi ile yüzümüze bakım yapıyoruz her sabah, yarım saat yüzümüzde duruyor, sonra yıkıyoruz. hatta az sonra yıkayacağım. bu yüzdeki lekelere iyi geliyormuş, epeydir yapıyoruz.
peki kuru hassas cilde zarar veriyor mu eğer yoksa zararı bende yapıyım
Yoğurt karbonat maskesi yaparım bugün :KK66:
1 kaşık yoğurt 1 çay kaşığı karbonat karıştırıp yüzüme sürüyorum bekliyor sonra yıkayıp nemlendirici sürüyorum. Pambık gibi oluyor yüzüm :KK66:
Nemlendiriciler hep güllü ben pek memnun kaldım onlardan.
Saçlar zaten düzleşir sabah duş aldım kurusun dümdüz yaparım ben onları ojesiz olmaz bacılar bu günün rengi nar çiçeği :KK66:
Süslüyüm ben ya tam benlik görevler bunlar :KK70:

yoğurt benim cildimi kızartıp kaşındırıyor:KK43:

Günaydın hanımlar bakım adına ne yaparsınız kendinize yazın da bende yapayım:) yıllar oldu kaş bıyık alma dışında bir şey yaptığım yok:)

Hayırlı sabahlar
Cuma günü için misafir çağırdım beni anca misafir paklar başka türlü yapmıyorum iş falan
Ebeveyn banyom perişan elime geçeni doldurdum
Antrede kocaman bir vestiyer var dolaplı o da perişan taşınırken elime geçen tüm ayakkabı terlik Bot çizme hepsini tıkdım
Diğer yerler tamam sayılır üstünden geçilecek
Bir de 2. Wc mevzusu var temizlikçi orayı temizlememiş zaten bu yardımcı ablalardan yana hiç yüzüm gülmedi
Kullanmıyoruz o wc yi ama misafir girebilir fayanslarda falan harç var ben onları nasıl temizleyeceğim
Bana bu hafta görev yazan olmadı ya da ben sayfanın işleyişini mi anlamadım en son cuma akşamına kadar diye verilen görevleri yaptım
Şimdi ne yapayım?

dagci dagci canım haftalik bildirim cuma 23.00 a kadar :KK19:
günaydın canım.
geçen hafta içinden bitmişti.
cuma akşam iş çıkışı tüm evi topla,çamaşır,mutfak vs. derken hiç ara vermeden iş yaptım.
c.tesi sabha erkenden de karşıya geçince bildirim yapamadım.

bu haftaki ödevleri cumadan pazara kadar yapmışım.
sadece fotoğraf ve fırçalar var.
onu da eşim yapar.

dün büyük kızımın çoraplarına kadar her şeyini düzelttim.
küçük kızımın dolabını da ütüden sonra düzenledim.
oğlumun ki günlük hepsini elden geçirirken yapmıştım.

silme süpürme cuma ve pazar dip köşe.

yazlıkalrı bir kısmını yıkayıp kaldırmıştım.
diğerleri de temiz.
küçülen,giyinmeyen vs. ayırmıştım.

canım hiç bir şey yemiyordu 3 aydır uğraşıyorum, kansızlık çıktı kan ilacını kullanmamıştım, ona başladıktan sonra az düzelir gibi oldu, özel yaptığım hiç bir şeyi yemiyor artık bize yaptıklarımızdan veriyorum hiç onaylamadığım bir şeydi mecbur kaldım kilo kaybı oldu çünkü, mama da almıyor asla, abisi çok güzel yerdi bu çok zorluyor
peki kuru hassas cilde zarar veriyor mu eğer yoksa zararı bende yapıyım
yoğurt benim cildimi kızartıp kaşındırıyor:KK43:
Canım bir zararı olacağını düşünmüyorum ama sanki faydası da pek yok gibi, cildimde açılma var gibi ama tam olarak ne kadar süre yapmak lazım bilemiyorum, bizim 1,5 ay oldu. şöyle pırıl pırıl bir cilt olsaydı keşke, yapınca bütün lekeler yok oluverseydi.

X