Küllerden Doğmak Vol.2

Önümüzdeki 20 gün için hedefledikleriniz neler?
Günlük 5 liniz ne?
Bahar temizliğine ne zaman başlayacaksınız?
bana neden bildirim gelmiyor ? aktif değilsiniz sanıordum
cumartesi günü halı kaldıracam murfak kalır 2 3 hafta daha soğuk olmasın diye .
sonra oda oda temizlemeye başlarım yatak odamdan başlayacam. kalın kazaklarımı da kaldırmaya başladım zaten

Motive olmamaktan mı bahsediyorsunuz? Benim de motivasyonum yoktu açıkçası.
Yaşadığımız bunalımdan kurtulmak için motivasyondan fazlasına ihtiyacımız var. Harekete geçmeyi sağlayacak ve her şeyi yoluna koyacak bir stratejiye ihtiyacımız var

<<<Bir eylem hakkında nasıl hissediyorsak, kararlarımız buna göre şekilleniyor.>>>

Bu ne demek? Çamaşır yıkamak sıkıcı geldiği için yapmazken, telefon başında vakit geçirmek eğlenceli geliyor. Ne ile ilgili güzel hislerimiz olursa, hayatımıza onu dahil ediyoruz.

Çoğu zaman yapmamız gereken bir şeyler olduğunda, içimizden yapmak gelmiyor. Ve bu gibi durumlarda oturup, önce motive olmamız gerektiğini düşünmek büyük bir hata. Bir süre sonra kendiliğimizden yapmayı isteyeceğimizi düşünüyoruz ki bu daha da büyük bir hata.

O yüzden HER NE YAPILACAKSA BUGÜN YAPIN!

önümdeki 20 gün için hedefim: aslında evim su an berbat durumda detaylı bir dip bucak temizliğine ihtiyaç var. Ancak öncelikli olarak gördüğüm mutfak dolapları, fırınım (berbat durumda), kiler olarak kullandigim arka balkonum. bunların dışında halıları yıkamaya vereceğim, camlarımda berbat ama silmeye korkuyorum çek çek yardımıyla olduğu kadar sileceğim artık. iş çok anlaşacağı gibi evde bir de yaramaz var gözümde dağ gibi büyüyor :KK17:

Topikten aldığım fikirler doğrultusunda mercimek pişirdim.

Yarın da mantarlı pazı sote pişireceğim... yada şimdi pişireyim... malûm günün konusu her ne yapılacaksa şimdi yap idi...

Gözünüzde hiç bir şeyi büyütmenin. Öldüğü kadar küçük parçalar halinde ilerleyin..

Önümüzdeki 20 gün için hedefledikleriniz neler?
Günlük 5 liniz ne?
Bahar temizliğine ne zaman başlayacaksınız?

Günlük 5li
Bulaşık
Çamaşır
Mutfak düzeni
Odaları toplamak
ayrıca 1 değişken görevim oluyor 1 gün buzdolabı 1 gün ütü günüm veya nevresim değiştirme günüm gibi şeyler.

20 günlük hedefim evi sadeleştirmek :)

Bahar temizliğini de nisanda planlıyorum.

Herkese tünaydın 🌞
Dün aksa eşim yemek yemek istemedi, dün pişirdiğim yemek bugüne kaldı.
Sabah yatak toplandı, evden çok erken çıktım hastanede randevum vardı. Simdi okula geciyorum.

bu akşam yapılan işler yemek yenildi
çay içildi ve bulaşık makinesi çalıştırıldı elde yıkanacak elde yıkanacak yıkandı
bir el çamaşır atıldı makinaya yıkanıyor
yatsı namazını kılınacak

Ancak vakit bulabildim yazmaya. Akşam okuldan donuste yemek yenildi, mutfak toplandı. Başka da birşey yapamadım cok yorgundum, istirahat ettim.

X