Küllerden Doğmak Vol.2

Mutfak dolaylarından ikisinin daha içi boşaltıldı silindi yerleştirildi. Böylece içine el atılmamış sadece 1 çekmece kaldı. Onun haricinde bahar temizliği gibi oldu...

Bilim projesi için artık metaryalleden rob9t yapıldı. Çok vaktimi aldı..

Ürünlerin bir kısmı bitti bir kısmı hala duruyor

Çamaşır yıkandı asıldı..

Kızın odasındaki dolaplardan biri boşaltıldı silindi. Hâlâ yerine yerleşemedi çünkü elenmesi gerekenler var....

Başka napildi unuttum. Haşta yaşlı ve yorgun bir kadınım.....

Cumartesi Yapılanlar;
*Tüm odalar, mutfak, antre süpürme, toz alma ve yer silme yapıldı.
*Tuvalet ve banyo yıkandı
* Akşam yemeği hazırlandı

Pazar Yapılanlar ;
*
Kahvaltı sonrası ocak, mutfak tezgahı detaylı temizlendi.
* Çamaşırlar yıkandi, katlayıp yerleştirildi.
* Ailece pikniğe gidileceği için poğaça, kısır ve kek yaptım.
* Piknik dönüşü çantalar bosaltildi, bulaşıklar yerleşti.

Uyumadan önce yarın giyeceğimiz kıyafetleri ütülemem lazım

kızlar bu gün yapılan işler kahvaltı yapıldı yataklar toplandı akşam çalıştırdığım bulaş ık makinası boşaltıldı kirlileri dizildi masa silindi
4 çekmece düzenlendi mutfak balkonu yıkandı 1 el çamaşır yıkandı serdim
duş alındı namaz kılındı ama şimdi hastayım ya şifayı kaptım :hasta:

kızlar bu gün yapılan işler kahvaltı yapıldı yataklar toplandı akşam çalıştırdığım bulaş ık makinası boşaltıldı kirlileri dizildi masa silindi
4 çekmece düzenlendi mutfak balkonu yıkandı 1 el çamaşır yıkandı serdim
duş alındı namaz kılındı ama şimdi hastayım ya şifayı kaptım :hasta:
Allah şifa versin, yaklaşık 1 ay grip atlatmaya çalıştım. Hala daha hafif öksürüğüm var. Naçizane doğal bir çay tarifi önermek istiyorum iyi geliyor.
Bir parça taze zencefil, bal, limon üzerine sıcak su ekleyip birkaç kez karıştırıp içebilirsiniz.

hasta hasta yapılan işler eşim kahvaltı yapım çıkmıştı ben geç yaptım yatakları düzeltim çamaşır topladım
bulaşık makinesi çalıştırıldı elde yıkanacak ocak sildim elde yıkanacak lar elde yıkadım masa örtüsünü makinaya attım serilecek ıspanak böreği hazırladım eşim götürdü fırına mercimek çorbası pişiyor bu kadar

ben bugün sadece toparlama işlerini yapabildim birde gardrobumu duzenledim onun dışında eve geç döndüm oğlanın karnını doyur biraz oyna zaman geçti

Herkese merhaba, tünaydın 🌞
Öğlenci olduğum için sabah evde vaktim oluyor.
Bu sabah kalktlınca yatağı topladım.
Çamaşır makinesini çalıştırdım.
Akşamdan makinede yikanan bulaşıkları yerleştirdim.
Kahvaltı yaptım.
Akşam yemeği için ön hazırlık yaptım.
Kıyafetlerimi hazirlayip utuledim.

Çalışma odam çok kullanildigi için ne yazik ki artık fotokopi kağıtları, okul malzemeleri, etkinlik araç gereçleri vs derken biraz karıştı. Hedefim; çalışma odasını düzenlemek.

Bahar temizligini Ramazan öncesi Nisan ayının ilk haftası itibariyle yavaş yavaş yapmayı düşünüyorum. Zaten calistigim için mecburen bölerek ilerlemek zorundayım.

Günlük olarak temel 5 hedefim;
Odaları genel olarak toplu bırakmak
Mutfak tezgahını akşamdan temiz birakmak
Ertesi gün giyeceğim kıyafetleri hazırlamak
Lavabo temizliği.

X