Küllerden Doğmak Vol.2

Evet şimdi oldu :)
Daha önce keşfetmemiştim burayı.
O zaman kısaca bir özet geçeyim.
Çalıştığım için mutlaka plan yapıyorum günlük yapacaklarımı.
Toplu yaz kış temizliği yapmam hiç.
Rutine bindirince birikmiyor, iyi oluyor bana da.
Mesela öğle arası eve gittim, çamaşır makinasını çalıştırdım. Eve gidince bitmiş olur asarım.

o zaman hoş geldin

Keyfim ve kahyasi ne zaman isterlerse o zaman yapiyorum. Bu baslik sanirim pek aktif degil.
eskide çok aktifti ya

Merhaba.. Evet eskiden cok aktifti, tekrar canlandırmaya çalıyoruz, ama olmadı. Benim hala umudum var..
Dün misafirim vardı, ikram, yemek hazırlama, servisle ve bulaşıkla geçti.
Bugün kargoya gittim, kahvaltıdan sonra mutfak, salon vekızımın odasının camını sildim, balkonu yıkadım, çamaşır yıkayıp astım. Pilim bitti ve şuan dinleniyorum.

Saat 15.00 gibi eve geldim.
Salonun tozunu aldim, supurup sildim.
Mutfaga gectim. Annem bir iki bulasik cikarmis, makineye yerlestirdim.
Mutfak balkonunu ve mutfagi da sildim supurdum.
45 dk keyif, sonra da yemegin yanina makarna haslayacagim.

Mesainin bitmesine 15 dk kaldı.
Eve gidince yapacağım işleri düşünüyorum.
Eşim bugün yemekte yok, o yönden rahatım. Kendime aparatif birşeyler düşünüyorum.
Yemek yapmak değil de ne yapacağımı düşünmek bana daha zor geliyor nedense.

Yemek secen yoksa, hafta sonu kucuk bir liste ise yariyor. Biz esimle birlikte listeyi olusturuyoruz, ona gore de alisveris yapiyoruz. Annecigim zaten ne piserse onu yer masallah.

Yemek secilince cok zor. Kizim bu yuzden mutfaktan sogudum diyordu dun. Cocuklarim da, esim de hic yemek secmez. Biraz ben secerim ama, piseni yine de yerim. Cocuklarim bu yasta hala sevmedigim yemekleri bilmezler...

Yemek secen yoksa, hafta sonu kucuk bir liste ise yariyor. Biz esimle birlikte listeyi olusturuyoruz, ona gore de alisveris yapiyoruz. Annecigim zaten ne piserse onu yer masallah.
Ah o ne pişerse onu yiyen insanlara çok imreniyorum. Eşimi yemek seçiyor diye bilirken çevremde öyle insanlar oldu ki eşime şükrediyorum.

neler yaptım
1 batanye yıkandı
2 baş örtülerimi yıkadım
3 yoluk yıkandı
4 balkon ve sineklik yıkandı
5 bulaşık makinesi çalıştırıldı elde yıkanacak yıkandı mutfağı süpürdüm
kızım kendi odasını temizledi yemek yapıldı yenildi biraz dinleneyim çay ocağa katarım sonra mutfağı toplayayım ay birde çamaşır katlamıştım

Gunaydin hanimlar.
Cayi ocaga koyar koymaz, havalandirmak icin camlar acildi...

Keyifli bir kahvaltinin ardindan, mutfagi toparlama, tezgah silme, mutfak ve banyo coplerini bosaltma. Kiriklari faras ve fircayla supurme...

Havalanan yataklar toparlandi.

Balkonda kahve keyfi...

Dunden yemegim de var.

Baska da bir isim yok.

Annemle biraz sohbet edip, iki vesaitle kuafore gidecegim. Isim erken biterse belki bir ziyareti de aradan cikaririm, olmadi carsida dolanir, hediyelik bir iki sey bakarim.

Herkese kolay gelsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…