Küllerden Doğmak Vol.2

Al benden de o kadar
Yemeği bile eşim yaptı
Başım çok ağrıyordu. Uyuyayım dedim çocuklar uyutmadı.

Sadece çocuklarla olanı yaptım

bugun kı beslım

kılerı duzenlemek
ütü yapmak
Yerlerı supurmek sılmek
mutfagı temız tutmaya calısmak
Buzdolabı duzenlemek

düğme bozulur mu diye düşünmedim hiç zaten eski usulü kullanyorum allahın izni ile de birşey olmaz . senin kullandığın marka çok iyi duymuştum onu . pilav ya da sarma dolma pişiriyor musun düdüklüde

günaydın kızlar dün eşimle iş çıkışı avm ye gittik dolandık ordan sahilden yürüyerek eve geçtik ortalama 1,5 saat yürümüşüz sahilde . eve gidince hiçbirşey yapamadım bugün evde tekim dün yapamadıklarımı bugün yapacam evde de tekim tabi bugüne de süpriz çıkmazsa

ben pişirmedim. genel de kemik kaynatıyorum çorbalara, et pişiriyorum. kuru bakliyatlar yapıyorum 15 dk pişirip altını kapatıyorum kendi kendine soğumasını bekliyorum. havası bitmiş oluyor zaten soğuyunca ve lokum gibi pişiyor yiyecekler.
Dün akşam düdüklüde bamya yaptım. 5 dk kaynattım sonra havasını çıkarmadan beklettim. pişti kendi kendine.

bugünkü 3'lü

-yine 1 makine çamaşır atılacak.
-kapalı balkonda bir şeyler yapabilsem tüm 5'liye bedel olacak benim için. (yapılması gerekenler: cam silme, süpürme, silme, toz alma.)
-mutfak işleri (Gerekirse ek yemek yapma, tezgah masa silme vs. iftara hazırlık)

genelde süresinde pişirip ağzını açıyorum zamanım olduğunda senin gibi yapabilirim .
tüpten çok tasarruf ettiriyor birde .

otur otur nereye kadar dedim dün akşam
1 makine çmaşır attım serdim .
bulaşık makinesini çalıştırdım.
banyoyu elden geçirdim
sonra kitap keyfi yaptım .
sabahta bulaşık mak. yerleştirdim ve banyonun sepetini kovasını falan yerleştirdim. halısını serdim kapının önünede ayak havlusu açtık kirlenmesi geç olsun diye wcye girince gözüm gönlüm açılacak
bugünde çamaşırları katlarım mutfağı yerleştiririm kışlıklardan yıkacaklarım var onları hallederim

Dün akşam kötü olduğumdan çok bi şeye dokunamadım yine.

-mutfak toplandı, iftara hazırlandı.
-çamaşırların bir kısmı katlandı. (***bunun için harika bir zaman buldum kendime. kızımı uyuturken, onu yatağına yatırıyorum, "anne 5 dk yanımda yatar mısın" diyor. ben de "tamam sen yat ben işimi yapayım senin yanında" diyorum. ve yarı karanlıkta çamaşır katlıyorum***)

Bu akşam,
-balkondaki dolabın bir kısmını boşaltıp, sattığım dolabımın içinden çıkan bardakları yerleştireceğim.
-yeşil mercimek yemeği yapacağım. yanına salata yaparım.
-bitmeyen çamaşırlara devam ederim.

yemek konusunda kafamda birkaç değişik şey var. belki onları yaparım.

Ay bu grup aktif mi olmusss cok mutlu oldum ihtiyacim var
Ben de hemen bugun yaptıklarımı yazayim
-kuruyan camasirlar katlanip kaldirildi
-2 makine camasir yikandi serildi
-bulasik makinesi bosaltildi
-yesillikler ayiklandi yikandi
-balkon yikandi

Oruc beni fena carpti 2-3e kadar sersem gibi oluyorum hic bi is yapamiyorum ama mutfak dolaplari silinecek utuler birikti koltuk falan silmeyi planliyorum ama hangi ara yaoarim bilmem

yine bi şey yapamadım. arkadaş ne tembelim ya. ama halim de kalmıyor ondan hep.

-kozalak mantı yaptım iftara.
-1 makine de çamaşır yıkadım.
-bir de mutfağı komple topladım, bulaşığı makineye doldurup çalıştırdım.
-sabah çöpü attım.

Calisiyorsan gayet normal oruc oruç insan halsizlesiyor.aslinda aclik cok olmuyor ama hicbir sey tuketmedigimiz icin vucutta bi uyusukluk oluyor

Calisiyorsan gayet normal oruc oruç insan halsizlesiyor.aslinda aclik cok olmuyor ama hicbir sey tuketmedigimiz icin vucutta bi uyusukluk oluyor
bi de mutfağı akşamdan topluyorum ama sabah kızıma kahvaltı ettiriyor babaanne/dede, o sebeple ufak tefek de olsa dağınıklık oluyor. e mutfak topla, iftara yemek hazırla, yemek varsa yanına salata yap falan derken, vakit doluyor. yemek yiyorum iyice kesiliyorum.
Dün akşam yemek hazırladım, yedikten sonra bana bi uyku geldi ki mutfağı öyle bırakıp uyumuşum. kalkıp onu temizledim gece 12 de

Iftardan sonra hicbir sey yapilmiyor gercekten ben de sahur sofrasini topluyorum ama bulasiklari sabaha birakiyorum ya gozum kesmiyor gece gece

bende dün birşey yapmadım yayıldım kaldım yerimde sadece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…