Küllerden Doğmak Vol.2

Iyi akşamlar
Sabah 7.30 da işe başladım
Bulaşık makinesi boşaltıldı
Kirliler yerleştirildi
Çamaşır toplandı katlandı
Çamaşır makinesine kirliler atıldı
Kahvaltı hazırlandı
Mutfak balkonu bir su yıkandı
Balkonda buz dolabı rafları yıkandı annemle
Eşim kuruttu annemle dolabı temizlediler
Bende banyo dolabını sildim yerleştirdim düzen değiştirdim .
Mutfak dolapları iç dış silindi eşyaların yerlerini değiştirdim erzaklarımı ayarladım
Konsol temizlendi
2 bulaşık makinesi yıkandı boşaltıldı
Sebzelik yıkandı yerleştirildi
Bugünlük paydos
Yarın 3 çekmeden kaldı onları silecem
Şimdiden iyi haftalar herkese

Yatılı misafir varsa tibet ne olcak .
Sulu süpürge nasıl bir şey yer silme için mi

Cevap geç oldu canım kusura bakma
Gelenler yabancı değildi canım annemgiller
Sulu süpürge normal süpürge canım.toz torbası yerine sulu haznesi var.kir toz orda birikiyor.süpürme işi bitince döküyosun o suyu.alerjim olduğu için diğerlerinden bi nebze daha iyi diye böyle aldım.

Günaydın temiz titiz çalışkan hanımlar

Haftasonu çamaşırlarla geçti
2 makine çamaşır yıkandı serildi katlandı
Bilmem kaç makine ütü yapıldı
Küçük gelen verilecek kıyafetler ayrıldı
Bazı yazlıklar kaldırıldı
Bitmeyen okul kıyafet kırtasiye alışverişi devam etti
Ödev yapıldı
Küçük beni esir alarak bol bol yapboz oynattı.en keyifliside bu oldu:))

Cevap geç oldu canım kusura bakma
Gelenler yabancı değildi canım annemgiller
Sulu süpürge normal süpürge canım.toz torbası yerine sulu haznesi var.kir toz orda birikiyor.süpürme işi bitince döküyosun o suyu.alerjim olduğu için diğerlerinden bi nebze daha iyi diye böyle aldım.

Günaydın temiz titiz çalışkan hanımlar

Haftasonu çamaşırlarla geçti
2 makine çamaşır yıkandı serildi katlandı
Bilmem kaç makine ütü yapıldı
Küçük gelen verilecek kıyafetler ayrıldı
Bazı yazlıklar kaldırıldı
Bitmeyen okul kıyafet kırtasiye alışverişi devam etti
Ödev yapıldı
Küçük beni esir alarak bol bol yapboz oynattı.en keyifliside bu oldu:))
Anladım kuzum .
Bende yerleri silen birşey sandım almayı istiyorum ama kullanışlı mi bilemedim .
Bende de robot var ihl..marka dövücüsü var havayı temizliyor pahalı bir cihaz ama çok işimi görüyor.
Misafirde sayılmazlar.
Temizliğe ne zaman başlıyorsun

Günaydın kızlar nasılsınız? Yaptığınız grupça işler var mı?(örn. 1 hafta içinde herkes mutfak dolaplarını silecek gibi.) Ben kış temizliğine başladım bitti sayılır ama herkesin yaptığı belli bir düzen varsa(beraber yapmak gibi bugün burası,şu gün şurası) uymak isterim:KK68:

Daha önce de sormuştum ama mesaj gözden kacti sanırım :işsiz:

Günaydın kızlar nasılsınız? Yaptığınız grupça işler var mı?(örn. 1 hafta içinde herkes mutfak dolaplarını silecek gibi.) Ben kış temizliğine başladım bitti sayılır ama herkesin yaptığı belli bir düzen varsa(beraber yapmak gibi bugün burası,şu gün şurası) uymak isterim:KK68:

Daha önce de sormuştum ama mesaj gözden kacti sanırım :işsiz:
başka bir başlık altında günlük 5 10 dk alacak görevler veriliyordu ama o da çok aktif değil. benim koltuklarım çocuk ve yatak odam kaldı klasik wc banyo her hafta yıkanıyor zaten. senin hangi işlerin kaldı

günaydın, haftasonu yazamadım.
cumartesi günü
dağınık toplamaca
evi süpürüldüm.
çamaşır yıkandı 2 partı
bir kısım ütü yaptım.
yemek pişirdim.

pazar günü
yazlık ev boyandı.
ütüye devam:) bittiği anı görecek miyim bilmiyorum
çamaşır yıkadım 1 parti

bugün sadece mutfağı toplama hedefim var. bugün spora gitme günü eve 8buçukta gidicem çünkü.

başka bir başlık altında günlük 5 10 dk alacak görevler veriliyordu ama o da çok aktif değil. benim koltuklarım çocuk ve yatak odam kaldı klasik wc banyo her hafta yıkanıyor zaten. senin hangi işlerin kaldı
Anladım canım. Bende her zaman yaptığım için ev çok pis değildi. Perdelerimi yıkamadım en son kurbanda yıkamıştım yikasaammi diye düşünüyorum ama temizler aslında. Ütüm var yapilcak. Ben camları sildim ama 3 günde bir yine pisleniyor özellikle arka camlarim 8nci katta oturmama rağmen. Birde silerken iz kalıyor camlarda herşeyi denedim ama siz nasıl siliyorsunuz iz kalıyor mu acaba gazeteyle mi kurulasam

Topiğin kaçağı geldi:bicak:

Kızlar ne yapayım yaa idare edin biraz:dua:
CKbeautyandsheer CKbeautyandsheer canım kusura bakma hafta sonu bildirim yaparım dedim ama gelemedim:KK43:

:KK66: problem diğil

Hafta sonu evime gidebildim ama hiiiç temizlik yapamadım.
Sadece 4 makine çamaşır yıkadım, kuruyanları topladım.
Çanta hazırladım anneme geldim yine.

Bugün yapılacaklar

Dün dantellerimde sandık lekesi oluşmuştu çamaşır suyunda beklettim bugün yıkıcam kurutup ütülücem.
Dolma yapicam.
Erzak dolabını ve buz dolabını temizlicem

günaydınn

dün yaptıklarım,
eve giriş 18.15
mutfak toparladım
çamaşır topladım
1 parti çamaşır yıkandı
bir kısım ütü yaptım
arkadaşlarla buluştuk.

bugün yapacaklarım
iş çıkışı mini bir pazar turu yapılacak
yemek ve söz verdiğim muhallebiyi yapıcam
spora gidicem
dönüşte biraz daha ütü yapmayı düşünüyorum.

Günaydın külperileri:KK200:

Kızlar size hergün ödev veriyim mi ister misiniz:KK66:kendime vericemde isteyen olursa burdanda paylaşırım...

Bugün ki ödevim evdeki saatlerin tozunu almak.yapmak isteyenler buyursun

Kızlar size hergün ödev veriyim mi ister misiniz:KK66:kendime vericemde isteyen olursa burdanda paylaşırım...

Bana ver ama kaç dakikalık vereceksin

evde ne kadar saatınız var acaba? benim evde hiç saatim yokmuş siz yazınca düşündüm de:)

evde ne kadar saatınız var acaba? benim evde hiç saatim yokmuş siz yazınca düşündüm de:)

bizde de hiç yok.
asılı tablon resim çerçeven varsa onları hallet bence :)
-----------------------------------------------------------------------------
bu akşam eve dönüyorum.
Evde düzen görmesi gereken bir sürü alan var.
Öncelikle yiyecek bir şeyler hazırlamalı ve ondan sonra evin dağınıklığını toplamalıyım.

Ayrıca bu akşamki hedeflerim.
-banyo+tuvalet yıkamak
-balkon yıkamak. (çamaşır asmak için iyi oluyor)

bizde de hiç yok.
asılı tablon resim çerçeven varsa onları hallet bence :)
-----------------------------------------------------------------------------
bu akşam eve dönüyorum.
Evde düzen görmesi gereken bir sürü alan var.
Öncelikle yiyecek bir şeyler hazırlamalı ve ondan sonra evin dağınıklığını toplamalıyım.

Ayrıca bu akşamki hedeflerim.
-banyo+tuvalet yıkamak
-balkon yıkamak. (çamaşır asmak için iyi oluyor)
onlara artık yarın el atarım. yarın evdeyım büyük temizlik günüm:)
bugün temizliğe hazırlık olarak çamaşırları toplayıp mutfakta biraz işlenmek lazım diye düşünüyorum. uzun zamandır planladığım temizlik ve düzene umarım yarın kavuşucam. perde yıkama ve hali silme işleri hariç ne varsa yapılacak evde. tabiki tek başıma değil. hepsini birden yapmaya gücüm yetmiyor sanırım. ben bol bol dağınık topla yerleştir ve ütü yap faslında olucam sanırım yarın. şimdiden çok mutluyumm:)

onlara artık yarın el atarım. yarın evdeyım büyük temizlik günüm:)
bugün temizliğe hazırlık olarak çamaşırları toplayıp mutfakta biraz işlenmek lazım diye düşünüyorum. uzun zamandır planladığım temizlik ve düzene umarım yarın kavuşucam. perde yıkama ve hali silme işleri hariç ne varsa yapılacak evde. tabiki tek başıma değil. hepsini birden yapmaya gücüm yetmiyor sanırım. ben bol bol dağınık topla yerleştir ve ütü yap faslında olucam sanırım yarın. şimdiden çok mutluyumm:)

Ben de evdeki eşyaları atıp atıp kurtulunca kavuşacağım istediğim düzene sanırım :KK70:

Yarın için kolaylıklar dilerim. :KK66:

Ben de evdeki eşyaları atıp atıp kurtulunca kavuşacağım istediğim düzene sanırım :KK70:

Yarın için kolaylıklar dilerim. :KK66:
teşekkür ederim. ev düzene girince elden çıkarılacaklar da ortaya çıkar diye düşünüoyrum şimdilik ufak tefek giyim çıkarttım. yazlık kışlık zamanı iyice şekillenir giyim işleri.

bende evimi süsleme işinde başarılı değilim. evlenmeden önce aldığım süs eşyaları hediye gelen süs eşyaları ve sonra alınanlar birleşince bir karmaşa çıkarttı yavaş yavaş onlardan kurtuldum (ortadan kaldırdım dolaşlara koydum) ama şimdi de dolaplar şişti gibi geliyor. dağınık olmasın diye çekmecelerde dolaplarda duran şeyler beni rahatsız ediyor. artık bir sonraki hafta cumartesi etkinliğimde onlara el atıcam:)

Bana ver ama kaç dakikalık vereceksin

15 dk ile 30 dk arasında değişebilir.mesela bir odanın avizesini silmek derim yaparken aşka gelir hepsini silersin belki:))

Bugünki ödevim uzun zamandır ihmal ettiğim komşularımla kahve keyfiydi.çook zevkliydi.keşke tüm ödevler böyle olsa:)

3 tane duvar saati var:)
Oturma odasında çocukların odasında bide antrede(antre uzun değil kare odalardan çıkıp girerken bakma isteği duyuyorum nedense.hatta bi tanede mutfağa istiyorum.telefona bakmaktan gına geldi:/
Saat takıntım mı var nee.koluma takıncada sürekli bakardım.daha nelerim çıkacak ortaya:))

X