Küllerden Doğmak Vol.2

Kizlar harikasinizzz. Bu saatte uyanms olmanz bir harikaaaa... cunku ben bugun ilk defa 7 bucuk 8 gibiydi uyandm ve inanalir gbi degilll.. allahhim hala dinc ve ayaktaym. Bir suru de is yaptmmm. Erken kalkmak ne kadar onemliymissss

BUGÜNKÜ ÖDEV (15 EKİM 2015)
Sevdiklerimize kek yapmak ya da güzel bir sofra hazırlamak

ÖDEVINI YAPANLAR
1.
atalente
2. areser
3. elifcino
4. bi kahve
5. catuke
6. vuslat
7. yesa1
8.mirjam
9-chentiq
10-yesilkubbe
11-nnightsaill
12. bendimahi
13.pinhan16

Tarıf ve resmı bı daha paylaşabılurmusun cnm?
Malzemeler
2 yumurta
1,5 su bardagı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
2 su bardagı süt
2 kabartma tozu
vanilya
Kakao
3 - 3,5 su bardagı un biraz kayışkan olcak koyu olmucak kek hamurumuz

Yapılışı : Mikser kullanmaya bilirsiniz size kalmış ben normal el çırpıcı ile yapıyorum Kekin iyi kabarması için öncelikle aynı yöne dogru karıştırın. Şeker ve yumurtayı beraber 1-2 dakika çırpın sonra un hariç tüm malzemeleri katın karıştırın üzerinede yavaş yavaş un ekleyin. En sonda vanilya ve kabartma tozunu ekleyip karıştırın. Kekimizin hamuru bu kadar. Kare borcamın altını ve yanlarını iyice sıvı yag ile yaglayın. keki tam ortaya boca edip dökün o kenarlara kendisi dagılacaktır. Son olarak bir püf noktada ortasının kocaman şişip kenarlarının çökmemesi için borcamı tezgaha 7-8 kere vurun içindeki kabarcıklar patlasın. sonrada fırına atın 180 derecede 35-40 dk pişirin. :) Normal olarakda yiyebilirsiniz. Ben kek çıkınca üzerine 1 bardak süt döküyorum ıslak kek olarak daha çok seviyoruzz :)

Kekimde hazır :-) görev listesini ekleyemedim, kusura bakmayin. Sütte dolandırdım üzere. Eminim nefis olmuştur tadı.

ÖDEVINI YAPANLAR
1.
atalente
2. areser
3. elifcino
4. bi kahve
5. catuke
6. vuslat
7. yesa1
8.mirjam
9-chentiq
10-yesilkubbe
11-nnightsaill
12. bendimahi
13.pinhan16
14.Nill41

kumbara olayını ben şöyle yapıyorum, banka hesabımdan her ay maaşımdan 1 gr. altın alıyorum, bu da sayılır mı arkadaşlar? evdeki bozukluklar için de bir kavanoz ayarlayayım en iyisi. her tarafta 50-100 kuruşlar dolanıyor, evde kimse yüzüne bakmıyor.
Bu arada tüm harcamalarımı kalem kalem defterime yazıyorum kızlar, işyerinde defter tutuyorum. Diyelim ki ay başında 1000 tl nakit var elimde, onu gün gün yaptığım masrafları yazarak kalan paramı hesap ediyorum. Bu ay okullardan dolayı çok masrafımız oldu, malum 2 tane öğrenci olunca, biri lise 2 de, biri de ilköğretim 4 te.
Perdelerimi de yakın yıkamıştım ama balkonda 2 tane perdem var, bugün onları atayım artık makinaya.
Kitaplığımı da geçenlerde düzenlemiştim, akşam yine bir toz alıp, buraya foto koyacağım.
Ben de düzenli kitap okurum, en son İstanbul kitabını okudum, çok da beğendim, eğlenceli bir gençlik kitabıydı. Şimdi elimde Sinan Yağmur un Aşkın Gözyaşları II si var, 1.kitabını çok beğenmiştim, o yüzden büyük bir merakla aldım.
Bu hafta görevlerin çoğunu yapamadım, ama bugün hepsini bitireceğim.
Hafta sonu köydeydik, hafta içi de akşam 7 de ancak evde oluyorum, ondan sonra da ancak yemek hazırlayıp, yiyip bulaşıkları kaldırmaya anca gücüm kalıyor.
Burdan da ayrılmak istemiyorum ama, hepinizi çok seviyorum.

Son düzenleme:

ÖDEVINI YAPANLAR
1.
atalente
2. areser
3. elifcino
4. bi kahve
5. catuke
6. vuslat
7. yesa1
8.mirjam
9-chentiq
10-yesilkubbe
11-nnightsaill
12. bendimahi
13.pinhan16
14.Nill41
15.eflalim gözleme yaptım dayanamadım:)

ÖDEVINI YAPANLAR
1.
atalente
2. areser
3. elifcino
4. bi kahve
5. catuke
6. vuslat
7. yesa1
8.mirjam
9-chentiq
10-yesilkubbe
11-nnightsaill
12. bendimahi
13.pinhan16
14.Nill41
15.eflalim gözleme yaptım dayanamadım:)
16.Patoloji

resim paylasir miin

etkinlik fikri bence de cok guEl. Hatta yararlaniriz. Gerci benim kiz bensiz bir sey yapmiuor kendi kendjne pynamiyor hic
ilk fırsatta paylaşıcam inşaallah
Canım etkinlik falan çok fırsat kalmıyor daha onları düşünemedim bile, her şey planladığım gibi gitmiyor. O gün işlenen konuya göre evde gelip çalışma kağıdı hazırlıyorum. Misal bugün yoğunum çünkü yarına her dersten çalışma kağıtlarını hazırlamam lazım hafta sonu ödevi olarak. Konular bittikçe değerlendirme yapıyorum ki yeni konuya geçeyim mi geçmeyeyim mi diye, sonra onları okuyorum; problem varsa tekrar çalışma kağıtları hazırlıyorum. Bir yandan 4 işlemle ilgili pekiştirmeler yapıyorum geometri işlerken unutmasınlar diye. Ertesi güne hazırlanıyorum, özellikle fenden morpha ve okulistik haricinde video bulmam gerekiyor ki dikkatlerini çekebileyim; bazen gidip malzeme temin etmem gerekiyor, evde kesme biçme işleri oluyor, netten öğrenci takibi yapıyorum kim ne yapmış, ne kadar yanlışı var diye. Şu an sınıf kitaplığı için hikaye araştırıyorum, önce ben okuyorum uygun mu değil mi diye. Şimdi 29 Ekim geliyor, ne yapacağıma karar verdim ama ona uygun malzemeleri araştırmam lazım, sınıf ve okul panosu düzenlenecek ayrıca tören komisyonundayım tören hazırlanacak derken bitmeyen bir döngü. Sonra yazılı vakti gelecek ve bir haftada bütün derslerden sınav yapıp okuyacağım, Allahım sana geliyorum:KK70:

Evet canım sınıf öğretmeniyim. Benim hemen her günüm böyle geçiyor, yapmasam yapmam zorunlu şeyler değil yani sınav yapmak ve okumak dışında her gün yapmam gereken şeyler yok ama ben böyle tercih ediyorum. Ev işi yapınca kıymeti yok, kimseye faydası da yok, ona harcayacağım vakti çocuklara ekstra bir şeyler düşünerek harcamak daha çok işime geliyor:KK70:
Sağol canım bunu deneyeyim
süpersin alkışlıyorum seni umarım oğlumunda senin gibi öğretmenleri olur ilerde:)
canım ben sabahları yapıyorum.
benim kızım da bir kaç gündür onunla etkinlik yapıyoruz,masal vs. anlatıyorum pek sakin.

evi her an toplamam lazım ama bu hafta çok bitkin hissettiğim için yapamadım düne kadar.
çocuklarla vakit geçirdik ve ben bile daha relaks hissettim kendimi.
yemek yaprken beraber mutfakta onun da dahil olacağı şeyler olabilir.
fasulye kırarken kızım yardım eder.
kek,börek mutlaka sandalye tepesinde eşlik eder.
çamaşırlarını da beraber atmaya başladık makineye.
bulaşık maknesini beraber boşaltmayı sever.

etkinlik kitabımız var bu hafta onunla geçirdik.
sarılarak,yan yana muhabbetli oldu.:)

saklambaç oynadık dün de.

sana doyunca duygusal olarak erken yatmakda sıkıntı yapmaz.
canım bende artık daha çok zaman geçirme kararı aldım ev işi ev işi bize bir faydası yok ya
Kekimde hazır :-) görev listesini ekleyemedim, kusura bakmayin. Sütte dolandırdım üzere. Eminim nefis olmuştur tadı.
ellerine sağlık
ooo döktürmüşsün:)
15 EKİM ÖDEVI
sevdiklerimize kek yapmak ya da güzel bir sofra hazırlamak

ÖDEVINI YAPANLAR

1.__ATALANTE
2. Areser
3. elifcino (kek yerine akşamdan kurabiye yapan çıkıntı üye :)
4: bi kahve
5.catuke
6._VUSLAT_

Bu da benden, çikolata soslu fındıklı kek:)

Eki Görüntüle 1658700

ellerine sağlık
Çok heveslendigim halde maalesef kek yapamadım ve yapamıyorum oğlum sabah hafif atesliydi zaten şimdi daha kötü onun başındayim sürekli yazın yüksek ateşe bağlı havale geçirmişti umarım tekrarlamaz bugece bana uyku yok :KK43:
çok geçmiş olsun
ellerine sağlık
Ellerime sağlıkk :)
evet bencede:)

ÖDEVINI YAPANLAR
1.
atalente
2. areser
3. elifcino
4. bi kahve
5. catuke
6. vuslat
7. yesa1
8.mirjam

hayirli aksamlar kizlar bende guzel bir sofra hazirladim hertarifida temizlemistim zaten birde kokulu mumlar felan yaktim esim bugun ozel bir gunumuzde benmi unuttum dedi :KK70: :KK70: adam yarim saat dusundu ne vardi diye :KK70:
ha hay:KK70::KK70:
Allah nnasil biliyorsa oyle yapsin bu bneim aile dr unu , verdigi ilaçlar hiçbisyee yaramadi tam bi mal yeminle
parmagim dan ölüyorum, kizimin okul arkadasinin annesi hemsirre, sordum kadina bi ilaç ismi verdi ço iyi geliyor deid, ecza,eye gittim ilaci soyledim bu çok iyi hemen iyi gelir dedi daha iyisi yok dedi, ilaci aldim bi arkadsa geldim, onun hep olur parmagi ayni benimki gibi, aa bu ilaç çok iyi dedi
ve herkeisn bildigi bu ilaci benim salak dr bilmiyor herhalde bana reçete etmedi
ilk firsatdda bende onu degistirmezsem noluyum, nadir dr agidiyiom diye iodare edioyordum ama artik yeter

soganda yaptik degisi ilacida kullandim iyi gibi simdilik gunduze gore zonklamiyor en azindan
canım memnun değilsen değiştir tabi yazık sana çekiyorsun acıyı
Ben bugün kabak musakkası yaptım yemek kızartma gerektiğinden uğraştırıcıydı biraz başka Bi şey yapamadım, kabul olur mu bilmem siz karar verin kabul ise ekleyin ismimi yesa yesa chentiq chentiq
Eki Görüntüle 1658921
ellerine sağlık
aaaaa bi de unutmadan. haftalık ödevlerde eğer 3 aydır kitap okuımuyorsanız yeni bir kitap alın vardı. kimse bundan bahsetmemiş.
kitap okuduğum için yazma gereği duymadım:)
Kizlaŕrrrrrrrrr ödevi buraya da yazalım lütfen

@areser çim vermiş ödevi. :KK49:

Tuvalet fırçası ni dezenfekte etmek:KK50:
kolaymış:)
Gıdıp gelıp sogan kozluyırum.ant krem.ıkı cesut losyon var yapmadıgım kalmadı.tekrar ıltıhap toplanmış:KK61:
canım hemen düzelmez benim bildiğim, iltihap iyice olgunlaşmalı
Kizlar harikasinizzz. Bu saatte uyanms olmanz bir harikaaaa... cunku ben bugun ilk defa 7 bucuk 8 gibiydi uyandm ve inanalir gbi degilll.. allahhim hala dinc ve ayaktaym. Bir suru de is yaptmmm. Erken kalkmak ne kadar onemliymissss

oo sen yine geç kalkmışsın 5 de ayakatayız:)

@yesa canım sana özel mesaj attım aklıma gelen birkaç haftalık görev fikri vardı.

canım gördüm ama artık chentiq veriyor görevleri, istersen ona bir at :KK68:

kumbara olayını ben şöyle yapıyorum, banka hesabımdan her ay maaşımdan 1 gr. altın alıyorum, bu da sayılır mı arkadaşlar?
Bu arada tüm harcamalarımı kalem kalem defterime yazıyorum kızlar, işyerinde defter tutuyorum. Diyelim ki ay başında 1000 tl nakit var elimde, onu gün gün yaptığım masrafları yazarak kalan paramı hesap ediyorum.
Perdelerimi de yakın yıkamıştım ama balkonda 2 tane perdem var, bugün onları atayım artık makinaya.
Kitaplığımı da geçenlerde düzenlemiştim, akşam yine bir toz alıp, buraya foto koyacağım.
Burdan da ayrılmak istemiyorum ama, hepinizi çok seviyorum.

ftemiz ftemiz canım yaptıklarımız tamamen aynı
1-ben de her ay 1 gram altın alırım
2- Ben de harcamalarımı yazarım

Bu arada haftalık ödevlerinde bitmiş sayılır ellerine sağlık :KK19:

Biz de seni çok seviyoruzzz :KK68:

ilk fırsatta paylaşıcam inşaallah

süpersin alkışlıyorum seni umarım oğlumunda senin gibi öğretmenleri olur ilerde:)

canım bende artık daha çok zaman geçirme kararı aldım ev işi ev işi bize bir faydası yok ya

ellerine sağlık

ooo döktürmüşsün:)

ellerine sağlık

çok geçmiş olsun

ellerine sağlık

evet bencede:)

ha hay:KK70::KK70:

canım memnun değilsen değiştir tabi yazık sana çekiyorsun acıyı

ellerine sağlık

kitap okuduğum için yazma gereği duymadım:)

kolaymış:)

canım hemen düzelmez benim bildiğim, iltihap iyice olgunlaşmalı

oo sen yine geç kalkmışsın 5 de ayakatayız:)
evet oyleymis ermesi lazimmi$
hatta ilk erdirip oyle patlatiliyormus :KK43:
iyi gibi buiraz açik urmaiyorumki sargili hala, bi yere deger diye kirkuyorum :KK43:

Ah hanımlar koydunuz fotoları kekler yemekler, yani emziren var sütü umar diyen yok:KK12: canım çekti ya, bugün yapmaya çalışayım da kv nin fırında pişireyim en iyisi

ben hep oyle kalkiyorum :)
ama çocuklari okula gotur gel kahvalti hazirla kendimize derken ev isine 11 den once bakamiyorum
bide kk var tabi:KK53::KK53::KK53:

evet oyleymis ermesi lazimmi$
hatta ilk erdirip oyle patlatiliyormus :KK43:
iyi gibi buiraz açik urmaiyorumki sargili hala, bi yere deger diye kirkuyorum :KK43:
İlk patlatması uzattı bence süreci, sivilce gibi düşün iyice olgunlaşınca tamamen iltihabın akması daha kolay olur, dediğim gibi karton sardın mı etrafına bir yere değmesine engel olur

X