Küllerden Doğmak Vol.2

Selam ben de bugün biraz iş yapmaya kalkıştım ama tamamlayabilecek miyim bilmiyorum. Biterse bildirime gelirim inşallah

Ben baya paslanmışım yahu bitiremedim ama bitiremediğim gibi de yorgunluktan elim kolum tutmuyor :KK43:
- Oturduğumuz odayı topladım. Maşallah evin her köşesine ayrı ayrı eşya taşıdım burdan ne çok biriktirmişiz :KK43:
- Konsolun, aynanın, süs eşyalarının tozunu aldım ve dışlarını da komple sildim.
- Masayı ve sandalyeleri sildim orda yemek yediğimiz için ve sandalyelerim de açık renk olduğu için çok kirlenmiştiler.
- Masanın olduğu alanı süpürmeden elimle sildim (ufaklık uyanmasın diye süpürge açamadım)
- Çocuk uyanınca halıyı süpürüp kaldırdım yıkamaya verilecek.
- Koltukları ve altlarını süpürüp sildim.
Böyle madde madde yazınca çok göründüğü için çok mutluyum :KK70:
Yarın da vitrini, kuşun kafesini, avizeyi, camları ve kapıyı halletmek istiyorum inşallah:)

Sabah saat 11 de uyandım

İlk is fırınımı sildim
Ocagi sildim
Çöpleri attım
Oyuncakları topladım
Çamaşırları astım
Oğlum a hazirladigim yemek ve kahvaltının bulasıgini yıkadım

günaydın kızlar.
ay başı geldi haliniz nasıl. ramazanla nasılsınız?
eğer işgüç yaparım derseniz liste paylaşacağım. yoksa gene rölantideyiz raamazan dolayısıyla. sadece pide satıyoruz :KK70:
Merhaba canım. Ben buraya yazmayınca ev evlikten çıkıyor. Eve giresim gelmiyor. Çamaşır bulaşık yemek yapıyorum. Yani rutinleri yapıyorum. Burası durgun.. Hayırlı ramazanlar bu arada.
Ramazana 1 hafta mecburi ara verdim yarın veya sonraki gün başlarım tekrar.
Temizlik yaparım dedim ama boğaz enfeksiyonuna yakalandım tekrar, hiç halim olmadı.
Zaten ben "temizlik" diyorum, illaki bir şey çıkıyor istisnasız.
şimdilik evdeki genel işleri yapıyorum. kayda değer bir bildirim yok şimdilik.

-sürekli-
çamaşır yıka-as-katla
mutfak topla.

Sen nasılsın?
Aynı bu moddayım ben de ev işinde.
Valla nedir hikmeti ben de anlamış değilim.
Benim yıldızım mı düşüktür, nazara mı geliyorumdur nedir, illaki bir şey çıkıyor.
Akşam "misafir gelecek" dedi eşim. yaptığım şey;
-odalardaki dağınıklığı yatak odasına kaldırıp, kapıyı kapatmak.
-tuvalet-lavabo temizlemek.
(Mutfağım topluydu :dua:)
Onu iki kez ben de yaptım. Dağınıklığı topladığım gibi yatak odasına koydum. Kapıyı kapattım. :KK70: Birinci seferinde yeni ev idi. Misafir yatak odana bakacağım diye tutturdu. Ikinci de ilk bebeğime doğum yapmıştım. Misafir bebeği yerine ben koyacağım diye tutturdu. Ikisine de cok ısrar ettim girmeyin diye. Bir daha da asla bu sekilde yapmıyorum. En kötü dolaba yığıp kapağını kapatıyorum.:olamaz: Iki seferde de cok utanmistim.

Ben baya paslanmışım yahu bitiremedim ama bitiremediğim gibi de yorgunluktan elim kolum tutmuyor :KK43:
- Oturduğumuz odayı topladım. Maşallah evin her köşesine ayrı ayrı eşya taşıdım burdan ne çok biriktirmişiz :KK43:
- Konsolun, aynanın, süs eşyalarının tozunu aldım ve dışlarını da komple sildim.
- Masayı ve sandalyeleri sildim orda yemek yediğimiz için ve sandalyelerim de açık renk olduğu için çok kirlenmiştiler.
- Masanın olduğu alanı süpürmeden elimle sildim (ufaklık uyanmasın diye süpürge açamadım)
- Çocuk uyanınca halıyı süpürüp kaldırdım yıkamaya verilecek.
- Koltukları ve altlarını süpürüp sildim.
Böyle madde madde yazınca çok göründüğü için çok mutluyum :KK70:
Yarın da vitrini, kuşun kafesini, avizeyi, camları ve kapıyı halletmek istiyorum inşallah:)
İyi iş çıkarmışsin

İyi geceler kayıp külkedileri..
Bugün kayda değer bir şey yapmadım; yatılı misafirlerim vardı, onlar gidince tarumar olmuş ortalığı topladım, balkon, çamaşır ve bulaşık yıkadım o kadar.. Dünkü bildirme geçeyim direk ben:
  • Ayakkabılık temizlendi, düzenlendi,
  • Tüm lavabolara lavabo açıcı döküldü,
  • Mutfak yeri silindi,
  • Bulaşık makinası boşaltıldı,
  • Nevresimler değiştirildi,
  • Kişisel bakım yapıldı.

İyi geceler kayıp külkedileri..
Herkes kayıp :KK70:
Ben okuyorum ve çıkıyorum. Buraya yazmamın etkisi oldu. Mutfağım toplu. Ve dağınıklığı topladım. Yığınla ütüm var. 1saat yapıp bırakıyorum arada. Hala bitiremedim. Kışın kazakla idare ediliyor ama yazın ütüsüz olmuyor.

3 haziran günlük 5 iş
1.ev süpürülecek
2.yerler silinecek
3.tozlar alınacak
4.çocuklar yıkanacak
5.yemeklik köfte hazırlanıp buzluğa koyulacak
6.vee 1 saat ütü yapılacak. Ne kadar bitirirsem kardır
7.çamaşıra devam. Çocukların 2 makine nevresimler, halı örtüleri, renkliler yıkanacak.. Yeni ütülenecekler geliyor :KK43:

Günaydın, iyi pazarlar herkese
3 haziran günlük 5 iş
1.ev süpürülecek
2.yerler silinecek
3.tozlar alınacak
4.çocuklar yıkanacak
5.yemeklik köfte hazırlanıp buzluğa koyulacak
6.vee 1 saat ütü yapılacak. Ne kadar bitirirsem kardır
7.çamaşıra devam. Çocukların 2 makine nevresimler, halı örtüleri, renkliler yıkanacak.. Yeni ütülenecekler geliyor :KK43:
Kolay gelsin, benim de bugün işim çok.. Bize tatil yok..:KK43:

Günaydın, iyi pazarlar herkese

Kolay gelsin, benim de bugün işim çok.. Bize tatil yok..:KK43:
Eşimden ev isinin birazini yapmasini istedim. Haydi seni gezmeye gotureyim dedi. Sonuc gezdik. :halay::halay::halay:
Neyse ki evi süpürüp silip toz alıp çıktım evden. Çamaşır ütü cocuklarin yikanmasi işleri kaldı. Aksam yaparım. Biter.:halay::KK59:

Eşimden ev isinin birazini yapmasini istedim. Haydi seni gezmeye gotureyim dedi. Sonuc gezdik. :halay::halay::halay:
Neyse ki evi süpürüp silip toz alıp çıktım evden. Çamaşır ütü cocuklarin yikanmasi işleri kaldı. Aksam yaparım. Biter.:halay::KK59:
Benim öyle bir şansım olmadı, zor ve yorucu bir gündü her yönden... Ve her yönden çökük, bitik durumdayım.. Neyse,bildirim yapıp çıkayım..
  • Yerler süpürüp silindi,
  • Çamaşır yıkandı,
  • Ocak silindi, bir kaç parça bulaşık elde yıkandı,
  • Salon camı ve kapısı silindi,
  • '' perde ve güneşliği yıkanıp, asıldı,
  • Koridorun duvarları ve korniş silindi ( eş tarafından)
  • Kişisel temizlik yapıldı,
  • Kırtasiyeye gidilerek uzun bir yürüyüş yapıldı.

Merhaba canım. Ben buraya yazmayınca ev evlikten çıkıyor. Eve giresim gelmiyor. Çamaşır bulaşık yemek yapıyorum. Yani rutinleri yapıyorum. Burası durgun.. Hayırlı ramazanlar bu arada.

Aynı bu moddayım ben de ev işinde.

Onu iki kez ben de yaptım. Dağınıklığı topladığım gibi yatak odasına koydum. Kapıyı kapattım. :KK70: Birinci seferinde yeni ev idi. Misafir yatak odana bakacağım diye tutturdu. Ikinci de ilk bebeğime doğum yapmıştım. Misafir bebeği yerine ben koyacağım diye tutturdu. Ikisine de cok ısrar ettim girmeyin diye. Bir daha da asla bu sekilde yapmıyorum. En kötü dolaba yığıp kapağını kapatıyorum.:olamaz: Iki seferde de cok utanmistim.
:KK70:dolaba yığıp kapatmayı ben de yapmıştım:KK70:tek olmadığıma sevindim

Son düzenleme:
Ben İstanbul'dayım. Ama annemler orada, soğukmuş bu aralar, akşamları soba yakıyorlarmış:KK48: Belim birkaç gün sonra düzeldi. Ara ara oluyor.. Birkaç kere denedim ama ortopediye randevu alamadım, denemeye devam..
İlgine ve ince düşüncene teşekkür ederim:KK200:
Ben de sivas da oturuyorum

X