Küllerden Doğmak Vol.2

Kulanımı nasıl merak ettim

şu saate kkadar halılarla uğraştım sildim sildim yok çıkmıyor bazı lekeler yine yıkatmaya vereceğim bundan sonraki işleri fotoğraflamaya çalışırım
Saat 1 itibari ile mutfak maratonuna basliyorum. Fotoğraf isteyenlere bizim albumden koyarim oncesi sonrasi diye.

Maratona katilanlar:

1. sivastrabzon
2. chentiq
3. Dil-i bitab
aa

Saat 1 itibari ile mutfak maratonuna basliyorum. Fotoğraf isteyenlere bizim albumden koyarim oncesi sonrasi diye.

Maratona katilanlar:

1. sivastrabzon
2. chentiq
3. Dil-i bitab
kim? ben mi? ne zaman? ne maratonu?
kaçmış o tren, hem saat geçmiş, hem maratonluk bir iş kalmamış hem de öncesi fotom yok..
bitmiş işlerimi yazayım:
yemek yapıldı,
ortalık toplandı,
nevresim değiştirildi,
ayakkabılık temizlendi, düzenlendi,
kızla bir saat ders çalışıldı,
çamaşır yıkandı..

haftasonu geldi, böyle oldu..

Mutfak ve diger ivir zivirlar bitti . Simdi sirada banyo var

Cocuklu olmak temizlik icin gercekten zor. Onlara hayir demek canimi acitiyor. Annenin su an isi var. Oynayamaz seninle demek.

Bir odayi bitirip cuktigimda ardindan dagildigini gormek. Pencerimin onune tebesirle yazilar yazmis. Hic kizmayacagim. Gormemis gibi davranacagim. Bir tane kasem kirilmis. Toprak kase idi. Pek de severdim ama senelerdir ortada yoktu. Simdi evi toparlarken bulup kizima verdim hediye. Oglan da kirmis. Ne yapayim. Kahrolayim mi?

Su evimi toparlasam. Atilacaklara kiyip atsam. Ama illaki birinin isine yarar diyorum.

Kulanımı nasıl merak ettim

Ben de haşır huşur ses çıkarıyor mu

Kızlar kullanımı bikaç saatlikti okulda giydi orda buraktık.öğretmene dedim ben bunu evde muhafaza edemem burda kalsın baya yer işgal ediyor çünkü.okula bağışladım yani.ses tabiki çıkıyor:))sana yapıcamya giyince görürsün:))

Bu bahar temizliği konusunda hala kararsızım( ramazan öncesi illa tül perde cam olur zaten.ama daha detaya girermiyim bilmiyorum.ramazan kadar bikaç gün daha oruç tutmak istiyorum.hatim var.başka okumalarım var.ayrıyetten biraz dolaba iftarlık koymak istiyorum.mantı sarma köfte gibi.çocukların sınavları var.ev badana boya istiyor.en önemlisi de koltuklar silinmek depil yıkanmak istiyor.silsem mi yıkatsam mı bilemedim.bunları hep ramazan sonrasına bırakıp biraz üç ayların manevi havasından yararlanmak istiyorum.kendimi bir şeylerden mahrum kalmış gibi hissediyorum.zaten sadece günlük işler bile çok yoruyor bu aralar.gözüm almıyor açıkcası.
Bu arada aylık yıllık planlara bayıldım bende ayrıntılı bi liste yapsam iyi olur.başıma gelecekleri planlamak iyi fikir:)

Hepsini yapacağım diyr uğraşma bana kalırsa olduğu yere kadar yaparsın bazı işler bayram sonuna kalsın nolcak ki:=)

Ben de bildirime geldim daha 1 buçuk Saat var ama olsun bugünlük kotam doldu galiba:) fotoğraflayacak bir iş de yapamadım. Mutfak, oturma odası ve misafir odasındaki halıların çay lekeleri işe savaştım 1 saatten fazla %100 başarılı olmasa da eskisinden daha iyi şuan yine de bir yıkamacaya uğrayacaklar. Tüm ev süpürüldü koltuk altları vs dahil,yemek yapıldı, lavabo paspasları makineye atıldı, mutfak toplu ve temiz bırakıldı. Şimdi de 3 4 Makine çamaşır var onları katılıyorum, bitince 3 5 örtü var onları silkeleyip sereceğim belki bir de ocağı silerim...

Ha şu iftarlık işini ben de yapmak istiyorum iyi fikir:) börek, poğaça atıyorum ben bazen, köfte Sarma dolma da koyarım,fasulye nohut haşlarım, mantı açamıyorum başka ne koyabiliriz?

Ha şu iftarlık işini ben de yapmak istiyorum iyi fikir:) börek, poğaça atıyorum ben bazen, köfte Sarma dolma da koyarım,fasulye nohut haşlarım, mantı açamıyorum başka ne koyabiliriz?

Mantıda eksik kalsın boşver:)ama başına geçsen yaparsın eminim.ben fazla bişey koymıcam dolaptan çıkanın tadını pek sevmiyim:)börek poğaça zaten hiç dolaba kalmıyor hemen bitiyor.küçük daha yoğururken başlıyor yemeye:)))hep annelerine çekmişler bayılıyorlar hamur işlerine:/

Hepsini yapacağım diyr uğraşma bana kalırsa olduğu yere kadar yaparsın bazı işler bayram sonuna kalsın nolcak ki:=)

Bende öyle yapıcam canım.büyük işler kalacak bu gidişle.çocuklar evdeyken daha kolay olur.belki kocayı kandırıp evi boyatırım.bana biraz taktik verin kızlaaar:))hiç beceremiyorum böyle şeyleri

hosbuldum bayanlar bende yeni ogrenmeye basliyorum bu isleri alisveris hastasi olma yolunda ilerlerken kendome.dur dedim. kizimin 0 6 ay butin kiyafetlerini vermekle basladim.ise simdi 6 12ler ayiklancak . ben tedaviyle hamile kaldigim icin ve cocugu cok istedigimiz icin ne gorsem.almisim.hatta giydirmeden kuculenler bile oldu etiketiyle verdim vermeyede devam.edicem kiyafeti azaltirsak fazla.esyam yok zaten

hayırlı akşamlar
şuana kadar yapılanlar

bulaşıklar yıkandı
odalar toplandı
oyuncaklar toplandı
makineye çamaşır atıldı
süpürge tutuldu
oğlanla köpük makinesiyle oynandı
örgü yapıldı
akşam için yemek yapıldı
duşa girildi
oğlanla oyun oynandı

Yaparım heralde:) ben çiğ sebzeleri sevmiyorum dolaptan onun haricinde yerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…