Küllerden Doğmak Vol.2

Bugun hicbirsey yapamadim. Sadece mutfagim toplu. Yarin tam gaz basliyorum.

*birkac perde yikama
*daginiklik toplama
*utu
*banyo temizligi

Hedeflerim bunlar.
Yarin start veriyorum :)

Yeni gelen arkadaşlar O Ofyoruldum D Dodili hoşgeldiniz kızlar.sohbetiniz temizliğiniz bildiriminiz daim olsun inşallah

Iyi geceler ..
Bugünkü maratonum çok yorulmaktı diyorum özet olarak ve biraz da gözlerimi yormak üzere gidiyorum...

Bendensin canım.bende çok yorgunuum.bide K klbk33 tutturmuş spor yap diyor.şu an belim kopuyor yorgunluktan hiç bişi gözümde yoooook:)))
Ne yaptın ki derseniz

Sabah namazını kıldım eşime kahvaltı hazırladım yedi 6 buçukta gitti.akşam pc nin faturasını aradık bulamadık. o saatte kafama takıldı çekmeceleri alt üst ettim elime almışkende düzenledim atılacakları attım.o kadar aksiyondan sonra baktımki fatura çekmecesinin arkasına düşmüş
Neyse bahaneyle elden geçti
Sonra çocuklar kalktı
Kızım evi toplayana kadar markete gittim ben gelene kadar oda sofrayı hazırlamış(güya eşimle gitcektik çalıştı bugün.. belirtiyim çok yakın değil)
Geldim yerleştir kahvaltı faslı
Mutfağı toparla
Pasta yap namaz kıl çamaşır ser
Börek yap (elde açtım)tekrar toparla
Namaz kıl
Sofrayı hazırla mutfağı topla
Namaz kıl
Çamaşır ser çocuklarla etkinlik
çocukları yıka saçlarını kurut tara
Sonra eşim acıktım bana çay yap desin yeniden hazırla bebeleri doyur yatır
Küçüğü beşiğinde sallıyorum şimdi
Yoksaaaa mümkün mü toto yer görsün

Daha namaz kılcam sonra bende uyucam inşallah

Not:kızımda evi süpürdü banyoyu toparladı.

Hayırlı geceler kızlar

Ah ne güzel maşallah.. böyle annesine kendiliğinden yardımcı olan kızın var.. benimki ayda yılda bir içinden gelecek veya arkadaşları falan gelecek te....
Ne yaptıysam düzen, tertip temizlik (sadece bulunduğu ve kullandığı yerler için) aşılayamadim. .

daha da yapasım vardı ama dedim mübarek gündemi düştü aklına.oyuna gelme:))diyerek bıraktım...
bu kısım benim de çok dikkatimi çekti. neden öyle oluyor acaba. Nerede yapılacak iş varsa aklıma kandil günleri geliyor. bir de normalde gecelere kadar uyanık kalan ben, o günler de 8-9 gibi acayip uyku bastırıyor

hoş geldin aramıza. ayağını sürü de ardından gelenler çok olsun
Mezun olmussun. Ne guzel yaaa. Bende olsam 1 aya iinsallah. Son 1.3kg kaldi benimde.
vereceğiz. o mor kep bizim olacak. vuracaz kırbacı vuracaz kırbacı

nickin çok dikkatimi çekmedi. bayağı garip nickler gördüğüm için. ancak hikayesine bayıldımç muhtesemmiş

hamile olduğun için seni çok yormayacağız. cnntrm bak sana hamiş arkadaş var..

ay resmen seninle yaşadım o olayları. ne kadar komik.. kıllar nereye dökülmüş peki. traş ederken umarım düzenli çalışmıştır senin oğlan geçmiş lsun hastaların için

Maratonlar nasıl oluyor pek bilgim yok

Günlük iş olarak yemek ve yatak toplamak
Çamaşır varsa yıkayıp aşmak yerleştirmek falan
ben yazacaktım arkadaşlar yazmış

bayıdlım. yeni taze kanın enerjisi her zaman ilgimi çekmiştir. çalışıyor muydun yazmıştın ama not almamışım. geçmişte kayboldu. bir de özelden yazar mısın.

D Dodili sen de yazar mısın çalışma durumunu çoluk çocuk. aslında ilk sayfayı okusanız daha iyi...sonra görüşelim

Merhaba c.tesi maraton çağrısı yaptım gündüz eş evde günlük işler misafir komşu çocukları derken akşam iftara gittim yemekten sonra sohbet oldu eve gel çocukları uyut sonuçları yazamadım. Dün yazacaktım dünde yazamadım. Bugun de evde gene küçük bir çocuk var annesi bıraktı.

Geçen gün süt kızın üç gün gündüzleri bize gelmesi ile 3 . Çocukla nasıl bir hayatım olacağının fragmanını görmüş 3. Çocuk fikrinden vazgeçmiştim bugün bu kararım iyice sağlamlasti evde bir yaş civarı çocuk olmaması bile rahatlıkmis ayrıca Rabbime sukrettim ben ne nankörmusum hiç olmassa faraşı ıslak temizlik bezini çöp kovasını yeni yenen sutlac kasesi yere koymaya başlamisım
Bu arada tencereyi de yaktım tabii

Halime şükür ediyor düzenli bir hatun topige sadık bir üye olmaya karar veriyor ve tüyüyorum ama bu sefer çay çorba yapıp gelecem in.

Merhaba kizlar. Sabahtan beri sadece markete gittim. Simdi bebek uyutuyorum.
Dun cok yorulmusuz. Mutfak toplayip buz dolabini elden gecirecem. O arada perdeler falan yikanir. Baslayalim bakalim.

Yine beennn...

• Bulaşık makinası açıldı boşaltıldı
  • Sağlık ocağı ve eczaneye gidildi
  • Çamaşır atıldı, yıkanıyor,
  • Ütü yapıldı,
  • Yerler süpürülüp silindi,
  • Iki balkon da yıkandı,
  • Ocak silindi
  • Ve e çayla finaall...

Bu haftalık odak noktası belirlendi mı?
Benim salon cam ve kapısı odaklanması daha. Onları bir ara yapacağım artık. Orayı fazla katmıyorum odak yaparken ..

Benim bir çamaşırım kaldı asılacak, bir de öğlen yemeği verme.. bunlarla maraton sayılırsa geleyim, arada belki bir şey çıkar.

Yarım saat gecikmeli geliyorum inş

Ne yaparsanız yapın yine de gelin
Ben anca çamaşır katladım yerleştirdim.
Küçüğe bişeyler yedirdim
birazda müzik açtık kudurduk ufaklıkla spor niyetine

Kalan 1 saatte ev süpürcem namaz kılcam çocuğu uyutcam sonra pazar ve yemek faslı

Sorma canım dün pek hamarattı:))
Bu ara kendini beğenmiyor işte bacaklarım çok kalın filan diyor halbuki fıstık gibi diğer arkadaşlarıyla kıyaslıyor onlarda biraz acımasız eleştiriler yapıyomuş anlatırken duygusala bağladı biraz .bende fazlan yok ama bunun çaresi bol hareket etmek.fazla oturmaktan oluyor dedim.galiba bundan dolayı dün sürekli ne yapıyım bişeye ihtiyacın var mı diye gezindi durdu.çocukları yıkadım hemen oraları topladı filan.pek hoşuma gittinormalde derslerden pek fırsatı olmuyor zaten.onlara ne diceksin.ama o yapmasada odasını masasını filan dağınık bırakmam yoksa alışıyorlar bu duruma ortamın karışıklığı normal gelmeye başlıyor.sende acele etme canım büyüdükçe yapar önünde senin gibi bi annesi varken başka türlüsü mümkün mü.merak etme şimdi uygulamasalarda illaki örnek alıyorlar.

Neden olacak canısı daha az sevap kazanalım diye şeytan ve nefsin oyunları tabikiii.birazda nasip meselesi galiba.herzaman nasiplenemiyoruz .ben böyle zamanlarda acaba ne yaptımda Allah beni bundan mahrum etti diye düşünürüm.yani bu benim düşüncem tabi

Sadece namaz kıldım çocuğu uyuttum benim kız maratonu sabote etti:/
Baktım ağlayıp duruyor bıraktım herşeyi napiim
Olsun senin sayende ben de biraz kendimi kımıldattım..
Çamaşırları astım, melemen yaptım, masa kur, kaldır, elde bulaßıkları yıkadım, kurutup kaldırdım, buzdolabı rafkarını yüzeysel temizledim, sebzeliğini yıkadım, tezgah üstunu toparladım, lsvaboya çamaşır suyuyla temizledim..

Ayy ben yapmisim maraton bilmeden daha da yeni oturdum. Cok yoruldum.
Bilmeden katıldıysan da yazabilirsin arada, iyi oluyor..

Sebebe değil sonuca bak.. O sebeple baslar, alışkanlık edinir iste ne güzel.. O yaslarda fizikleriyle, görüntüleriyle çok uğraşıp takıyorlar.. Moralini bozan arkadaşları da kesin kendi baska komplekslerini kapatmak icin onu komplekse sokmuşlardır..
Şimdi senin taktikten sonra ben kendiminki arasında tereddütte kaldım, şöyle ki: Ben de benim toplayıp düzenlememe alışıp iyice tembelleşir, bana güvenir hiç yapmaz diye odasına mümkün olduğunca el sürmüyor, hatta o görüntüye tahammül edemediğim için kapısını kapalı tutmaya calışıyordum. Senin söylediğinde mantıklı aslında. Göz alışınca sonra kendisi de öyle görmek için yapabilir. Ne yapsam bilemedim.. Hangisi daha etkili olur ki?
Bazen acele ettiğimi ben de düşünüyorum ama şimdiden alıştırmazsam, sonra geç kalırmışım gibi geliyor..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…