Küllerden Doğmak Vol.2

Bugun cok hamarattim.
Bugun yaptiklarim:
*sabah markete ve eczaneye gittim
*gelince mutfagi topladim
*buzdolabini temizleyip alinanlari yerleştirdim
*yemek yaptim
*esimin gomlekleri utuledim
*kizimin kiyafetlere basladim ama rahat vermedi bitiremedim
*mutfagin ve iki odanin tülünü yikadim. Utu istemiyo onlar esim gelsin astiracam. O sandalyeyle halleder ben simdi merdivenle ugrasamicam hic.

Hem hamarat, hem aktif hem mütevazi..

Ben de geldim

Sabah çorba yaptim
Karıncalarla savaştım çiçekleri bile istila etmişler. Ben bir çok yöntem denedim ama onları oldurmeden kurtulmanın yolu hakkında bilgisi olan varsa söylesin lütfen.
Çiçekleri güneşe koydum
VC. Yikandi
Bütün evi toplandı
Yataklar vs.
Çarşaflar değişti
Çamaşır katlandı
Bul. Mak . Boşaltıldi tekrar dolduruldu.
Elde yıkanacaklar Yikandi
Tezgah masa silindi
Aksam yemegi yapıldı yendi
Eş hasta nane limon ve bitkisel birseyler hazırlanıp uygulandı
Onunla ilgilenince bulasiklar yarım beni bekliyor.
Akşam ufak tefek işler yaparım inş.

Ohoo daha ne yapacaksin.

http://www.ufukonen.com.tr/daginiklik-tikanikliktir/

Canom burda çok faydalı bilgiler var.haftada 1 düzenli okusak bizimde çok işimize yarar eminim.ben unutmuştum iyi oldu yeniden okudum.tekrar harekete geçmemi sağladı:))

DAĞINIKLIK BİZİ NASIL ETKİLER?
Çoğu insan dağınıklıktan nasıl etkilendiğini bilmez. Dağınıklığıyla yaşamaktan memnunluk bile duyabilir. Dağınıklığın etkisi ancak ondan kurtulunduğunda duyulacak rahatlama ve huzur ile anlaşılabilir.

Bu metni okuyunca anladım doğru yolda olduğumu.öyle olmasada mümkün değil duramam soldan soldan gelirler bana:))dağınıklıktan acayip enerjim düşüyor.en ufak eşyalarına varıncaya kadar elden geçirdim yer belirledim.herşeylerini ayrı ayrı kutuladım dosyaladım dedim karışırsa gebertirim sizi:))arada elbise dolapları karışsada okul eşyaları hep düzenli.onlarada yol göstermek lazım.keyiflerine kalırsa yandık.bence sizde organize etmek için önce kutular sepetler alın ..sonra beraber düzenleyin.onunda hoşuna gidebilir.bikaç tanede kullanılmamış ayakkabı kutusunu kapladık.onlarda işe yaradı

Canım Neml suresi 17.ve 18.ayetleri bi kağıda yaz karıncaların çıktığı yere koy.ama tam çıktıkları yeri bul.genelde pek ayak altı olmayan yerlerden çıkarlar.inşallah gelmez bi daha.gittiklerinde alırsın hemen.

ben bu kısmı anlamadım .. faraş sütlaç ? anlaşma imzalıyor muyuz. gel el sıkışalım

chentiq
neden benim özel mesajıma cvp yazmadın bakayım sen hee??
yaa canım arada kaynamış. çok özel mesaj geldi. hatırlayamıyorum hangisiydi. kusura bakma lütfen

benim annem de hep kendi topladı. hiç de gözüm alışmadı. hep başkasından bekledim şimdi kızıma tam tersi taktik uyguluyorum. hiç bir şeye elimi sürmüyorum

benim annem de hep kendi topladı. hiç de gözüm alışmadı. hep başkasından bekledim şimdi kızıma tam tersi taktik uyguluyorum. hiç bir şeye elimi sürmüyorum
Ben de öyle yapıyorum ama gunlerce öyle kaldığı oluyor.
İşe yarıyor mu senin yöntemin? Senin kızın kaç yaşında?

Link için teşekkürler, bakacağım. Senin uyguladığın her yöntemi denedim. En son yeni ütüledigim bir gömleği deneyip atmış dolabına, buruş buruş. Kullanmasını bilmiyorsan başkasına vereceğim dedim ve verdim. Ama umurunda değil.. kutular, cekmeceler,dağınık haliyle toplu halinin farkını gösterme .... içinde mi yok yaştan mı bilmiyorum. Ama çok umutsuz ve bicareyim
Karıncalar için ayet yazıp yere koymak doğru olur mu ki? Ayak altı olmasa da yerde olacak çünkü. Bende de var aynı dert. Limon denedim, kuruyup küflendi ama karincalarda etkisi olmadı, ben de kıyamıyorum..

Ben de öyle yapıyorum ama gunlerce öyle kaldığı oluyor.
İşe yarıyor mu senin yöntemin? Senin kızın kaç yaşında?
7 yaşında. bazen yarıyor bazen yaramıyor. ama benden daha düzenli olsun istiyorum. ben annemin tam tersi oldum çünkü. hiç bir şeye elimi sürdürmediler. prenses gibiydim. zaten bir prensesin külkedisi olma macerası da böyle başladı..

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/bir-prensesin-kulkedisi-olma-macerasi.617582/ önceleri bu topik vardı. kendi kendime dertleşip bir şeyler öğrenmeye çalışıyordum.

kızıma sonuçlarını anlatıyorum. aradığını bulamayacağını/bulduğunda belki de kullanılamaz halde olacağını. bazen bir şeye izin vermiyorum. önce oda diyorum. oğlum 2,5 yaşında. ona da çizgi film izlemeden önce odasını toplatıyorum. kıyafetlerini çekmeceye koyduruyorum. okuldan geldiğinde çantasını ve hırkasını asmasını söylüyorum. bazen kendi kendilerine yapıyorlar ben demeden. işte o an dünyalar benim oluyor

O yaşlarda olsaydı daha kolay aliştırabilirdim ama maalesef öhle bir şansım olmadı . Kızım 6 yasina gelene dek çalıştım babaannesi baktı. Arkasını hep o topladı ..
Ben de prensesi külkedisine çevirmeye çalışıyorum şimdi..

Karabiberden kaçıyorlar dene istersen

Iyi geceler herkese.. bugün hem eşim evdeydi hem keyifsizdim dersimi bitiremedi örtmeniimm ..
Yaptıklarım şunlardan ibaret;
Bütün ev tozunu alma, bulaşık makinası açıldı boşaltıldı, çamaşır toplandı, bankaya gidildi, bir çekmece düzenlendi..
Katılabilir miyim ?

Neler yapılıyor topikte biraz bilgi verirseniz sevinirim
Hoşgeldin aramıza..
Burda günlük işlerimizi yapıp, en az beş tane ya da daha fazlasını günlük bildirim yapıyoruz, motivasyon sağlamak ve verimli olmak için diğer arkadaşlarla maraton yapıp , maraton bitiminde bütün yaptıklarımızı yazıyoruz, evin tamamında yapmak üzere bir iş belirleyip haftalık odak noktası yapıyoruz.
Ama önce topik kurucusu chentiq e özel mesaj atıp kendinle ilgili genel bilgi veriyorsun ..
Güzel paylasimlarda görüşmek üzere..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…