Küllerden Doğmak Vol.2

Maraton sonucu:
oturma odası halısı süpürüldü
yerleri süpürüldü silindi(eşyalar çekilerek)
eşle birlikte soba kaldırıldı
o. odası kapısı silindi
kitaplık boşaltılıp silindi düzenlendi.
çorba yapıldı
mutfak toplandı
wc lavabo temizlendi
şimdi çay keyfi zamanıı:kahve:

Ay super olmus bura. Bebegim olduktan sonra hic is yapmaz oldum. Halbuki oncesinde calisiyordum. Simdi evim daha daginik. Bugun hic oturmadim ama ortada bisey yok.
Hoşgeldin aramıza.. ne güzel çoğaltmak.. sayı fazla olunca daha zevkli oluyor iş yapmak.. inşallah birbirimize katkımız olur..
Bugün yaptıklarım:
Çamaşır katlaýip yerleştirmek,
Nevresim takmak,
Markete gitmek, alınanları yerleştirmek,
Kızın banyosu ve kişisel bakımı
Vitrin ve salon tozu almak,
Biskuvili mozaik pasta yapmak.

Iyi geceler, mutlu pazarlar

Hoşgeldin aramıza.. ne güzel çoğaltmak.. sayı fazla olunca daha zevkli oluyor iş yapmak.. inşallah birbirimize katkımız olur..
Bugün yaptıklarım:
Çamaşır katlaýip yerleştirmek,
Nevresim takmak,
Markete gitmek, alınanları yerleştirmek,
Kızın banyosu ve kişisel bakımı
Vitrin ve salon tozu almak,
Biskuvili mozaik pasta yapmak.

Iyi geceler, mutlu pazarlar
Evet gercekten insan gaza geliyor bu sekilde. Ben de bugun kizimin camasirlarini ve bizim camasirlarimizi yikayip astim.
Markete gittim alinanlari yerlestirdim.
Arada yemek yaptim.
Yatmadan mutfagi dezenfekte ettim.

Evi genel olarak bi toparlamam lazim detaylıca . Cumaya da temizlikci almayi dusunuyorum. O gelmeden toplayip perdeleri yikamam lazim. Ama needen baslayacagimi bilmiyorum :KK43:

benımkısı duz klasık cif caydanlıgada denedım basarılı oldu
Birde onunla deneyecegim.
Arkadaşlar merhaba ev işlerinden fena halde sıkıldım bulduğum sanırım tüm topiklere yazdım belki sizlerle bende motive olurum :KK54:
Nicikini cok begendim
merhaba. bize biraz kendinden bahseder misin. sonra da evinden. bakalım bugün ne yapabiliriz :)
burada motive olmanın tek kuralı var o da aktif olmak. bir kaç sayfa oku zaten kendiliğinden geliyor motivasyon hemen elinde bez bir yerin tozunu alırken bulabilirsin kendini
Evet yaa. Ben bu sayfada aktif olursam evin isini yapiyorum. Yoksa ev alip basini gidiyor.. Dunden beri daginiklik topluyorum. O kadar dagittigimizin farkinda bile degilim.:
Allah'ım hastalara şifa, dertlilere deva versin, kötü sözlerden, gözlerden, fırsatlardan korusun, kötülük düşünenlere fırsat vermesin, onları ıslah etsin, kaza, bela, afet, savaş, yoksulluk, dermansiz dert vermesin, çocuk bekleyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar versin, çocuklarımıza güzel, sağlıklı, huzurlu, başarılı bir gelecek göstersin...
Amin..:dua::dua:
Hayırlı cumalar, hayırlı kandiller..

Az önceDüzenleŞikayet EtFavori
+ Çoklu AlıntıCevapla
< Önceki1792793794795796797
    • Girintiyi Arttır" class="redactor_btn_indent" unselectable="on" tabindex="-1" style="color: rgb(174, 26, 71); border: 1px solid transparent; border-radius: 3px; box-sizing: border-box; display: block; line-height: 0; cursor: pointer; zoom: 1; outline: none; text-indent: -9999px; width: 24px; height: 24px; background-image: url("styles/default/xenforo/editor/icons.png?redactor"); background-repeat: no-repeat; background-position: 3px -1309px;">
Mesajınızı yazınız...
:KK70: bu mesajin bir yerden sonrasini anlamadim.
Ben bugün bayağı sıyırtmişim kafayı. Maraton çağrısını da gidip başka topikte yapmışım orayı da karıştırmışım.:KK70::KK70::KK70:
:KK70: cok guldum kusura bakma.
Arkadaşlar ben ilk gün heyecanıyla tüm işlerimi yaptım nerdeyse:halay:
Bulaşık Makinesi boşaltıldı
Tezgah domestoslandi
Ankastreler temizlendi
Buzdolabı temizlendi
Mutfak süpürülüp silindi
Balkon yıkandı
Çamaşır lar yıkandı serildi
Kuruyanlar katlandı yerleşti
Oturma odası temizlendi
Yatak odası toparlandı
Çocuk odaları toparlandı
WC temizlendi
Salon temizlendi
Bir tek banyo kaldı onuda temizleyip duş alacam:halay:

Ama yemek yapamadım ve enerjimde kalmadio_O
Harikasin. Pek hamaratmissin meger.
Ay super olmus bura. Bebegim olduktan sonra hic is yapmaz oldum. Halbuki oncesinde calisiyordum. Simdi evim daha daginik. Bugun hic oturmadim ama ortada bisey yok.
Hosgeldin.

Dun yaptiklarimi anlatmakla baslayacagim
-3makine yerlestirilmemis camasirlar duruldu, yerlerine koyuldu.
-kirliler banyoya kirli sepetine koyuldu
-oyuncaklarin buyuk bir kismi butun odalardan toplanip kaldirildi
-konsolun onundeki daginiklik toplandi
-oturma odasindaki masanin daginikligi toplandi
-cocuklarin resim yapip saga sola attigi kagitlar vb leri toplandi
-bulasik makinesi bosaltildi
-alisveris yapildi
Evi supurmeye gecemedim daginiklik toplamaktan sadece girgir yapildi.

Bugunku isler
-Mutfagin daginikligi toplanacak
-yemek yapilacak
-ev supurulup silinecek
-camasir yikanacaak, o kirli sepeti bosalacak
-cocuklar yikanacak
Mutfagi toplamak beni hic motive etmiyo. Bi yemek yapiyorum kizima yemek yediriyorum ortalik savas alanina dönüyo. Ben be bugun perde yikamaya karar verdim birkac posta. Hicbirsey yapmamaktan iyidir.

Dun yaptiklarimi anlatmakla baslayacagim
-3makine yerlestirilmemis camasirlar duruldu, yerlerine koyuldu.
-kirliler banyoya kirli sepetine koyuldu
-oyuncaklarin buyuk bir kismi butun odalardan toplanip kaldirildi
-konsolun onundeki daginiklik toplandi
-oturma odasindaki masanin daginikligi toplandi
-cocuklarin resim yapip saga sola attigi kagitlar vb leri toplandi
-bulasik makinesi bosaltildi
-alisveris yapildi
Evi supurmeye gecemedim daginiklik toplamaktan sadece girgir yapildi.
Su dik duran supurgeler cok iyi aslinda. Benim kizim kucuk sesinden cok korkuyo kullanamiyorum o yuzden. Normal supirgeden sesli biraz.

Mutfagi toplamak beni hic motive etmiyo. Bi yemek yapiyorum kizima yemek yediriyorum ortalik savas alanina dönüyo. Ben be bugun perde yikamaya karar verdim birkac posta. Hicbirsey yapmamaktan iyidir.
Bende mutfak perdesini yikayarak sana eslik edeyim o zaman. Hem yikanmis olur. En cok o kirleniyor.

Bugunku isler
-Mutfagin daginikligi toplanacak
Bulasiklar makineye yerlestirildi tezgah masa toplandi silindi

-yemek yapilacak
Yapiliyor

-ev supurulup silinecek-
balkonu yikadim

-camasir yikanacaak, o kirli sepeti bosalacak
Kirli sepetindeki camasirlari an itibariyle bitirmis bulunmaktayim

-cocuklar yikanacak-

-utu yapilacak-

-copler atilacak
Atildi

K klbk33 nick olarak o kadar çok şey denedim ki hepsine kullanılıyor dedi bilgisayar bende kızdım of yoruldum yazdım kabul etti:-) hamaratlığa gelince valla burası bana iyi geldi evim düzene girdi hiç dağıtmaya çalışıyorum beni en çok yoran dağiniklikti burada ki birinin sözünü okudum resmen mottom oldu " arkanı bırakma ":p

X