Küllerden Doğmak Vol.2

Arkadaşlar ben ilk gün heyecanıyla tüm işlerimi yaptım nerdeyse:halay:
Bulaşık Makinesi boşaltıldı
Tezgah domestoslandi
Ankastreler temizlendi
Buzdolabı temizlendi
Mutfak süpürülüp silindi
Balkon yıkandı
Çamaşır lar yıkandı serildi
Kuruyanlar katlandı yerleşti
Oturma odası temizlendi
Yatak odası toparlandı
Çocuk odaları toparlandı
WC temizlendi
Salon temizlendi
Bir tek banyo kaldı onuda temizleyip duş alacam:halay:

Ama yemek yapamadım ve enerjimde kalmadio_O

Bugün yapılanlar;
Yorganlar havalandırıldı,
Bulaşık makinası boşaltıldı,
Birkaç parça bulaşık elde yıkandı,
Çaydanlık parlatıldı,
Ocak üstü ve demirleri yağçözle temizlendi,
Balkon yıkandı,
Çamaşır yıkanıp asıldı,
Yerler süpürülüp silindi,
Mutfak dolapları alt kapakları silindi..

Herkese güzel, keyifli, mutlu haftasonları dilerim..:KK200::KK200:

Maratonlar nasıl oluyor pek bilgim yok

Günlük iş olarak yemek ve yatak toplamak
Çamaşır varsa yıkayıp aşmak yerleştirmek falan
Maratonda iş yapmaya başlarken topikte çağrı yapıyorsun etiketleyerek ve bir zaman dilimi vererek. O.sure içinde ne kadar iş yaparsan süre bitiminde buraya yaptıklarını yazıyorsun. Buraya çok iş yazabilmek için aklında olmayanları bile yapıyorsun, motive edici tarafı bu. Maraton olmasa, katılamasan da o gun yaptığın en az beş tane isi günlük bildirim yapiyorsun. Bir de odak noktamız var haftalık. Bu haftaki evdeki kapıları silmekti. Odak noltasını bitirincede yazmak iyi oluyor.

Arkadaşlar ben ilk gün heyecanıyla tüm işlerimi yaptım nerdeyse:halay:
Bulaşık Makinesi boşaltıldı
Tezgah domestoslandi
Ankastreler temizlendi
Buzdolabı temizlendi
Mutfak süpürülüp silindi
Balkon yıkandı
Çamaşır lar yıkandı serildi
Kuruyanlar katlandı yerleşti
Oturma odası temizlendi
Yatak odası toparlandı
Çocuk odaları toparlandı
WC temizlendi
Bir tek banyo kaldı onuda temizleyip duş alacam:halay:

Ama yemek yapamadım ve enerjimde kalmadio_O
Ilk gün için ve maraton için fazlasıyla iyi iş çıkarmışsın, bravo:KK9::KK9:
Yemeği de biraz dinlen, enerji topla pratik bir şey yaparsın..
:kk77::kk77:

Maratonda iş yapmaya başlarken topikte çağrı yapıyorsun etiketleyerek ve bir zaman dilimi vererek. O.sure içinde ne kadar iş yaparsan süre bitiminde buraya yaptıklarını yazıyorsun. Buraya çok iş yazabilmek için aklında olmayanları bile yapıyorsun, motive edici tarafı bu. Maraton olmasa, katılamasan da o gun yaptığın en az beş tane isi günlük bildirim yapiyorsun. Bir de odak noktamız var haftalık. Bu haftaki evdeki kapıları silmekti. Odak noltasını bitirincede yazmak iyi oluyor.

Ben toz alınca hep kapıları da silerim canim

Yüzümde secdelerimin izini bırak ey Rabbim...
Alnıma rahmetinin nefhasını bırak ey Rabbim...
Kalbime En Sevgili'nin aşkını bırak ey Rabbim...
Secdemde dirilt beni. Secdemde öldür beni.
Secdemde durult beni. Secdemde doğrult beni...Kıl beni ey Namaz...

Hayırlı cumalar Hayırlı kandiller arkadaşlar:KK200:

Ben 2 gündür niyetli olduğum için çok bişey yapamadım.anca ev topla süpür yemek yap.öyle basit şeyler.tırtım yani:))Allah kısmet ederse yarında tutup pazar ara vericem pazartesi salıda tutmak istiyorum inşallah.yani pek kayda değer iş çıkmaz bikaç gün benden...

Maratondan fazla sürdü:KK25:ama olsun şimdi bitti çay keyfi:kahve:

Allah'ım hastalara şifa, dertlilere deva versin, kötü sözlerden, gözlerden, fırsatlardan korusun, kötülük düşünenlere fırsat vermesin, onları ıslah etsin, kaza, bela, afet, savaş, yoksulluk, dermansiz dert vermesin, çocuk bekleyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar versin, çocuklarımıza güzel, sağlıklı, huzurlu, başarılı bir gelecek göstersin...
Amin..:dua::dua:
Hayırlı cumalar, hayırlı kandiller..

Az önceDüzenleŞikayet EtFavori
+ Çoklu AlıntıCevapla
< Önceki1792793794795796797
    • Girintiyi Arttır" class="redactor_btn_indent" unselectable="on" tabindex="-1" style="color: rgb(174, 26, 71); border: 1px solid transparent; border-radius: 3px; box-sizing: border-box; display: block; line-height: 0; cursor: pointer; zoom: 1; outline: none; text-indent: -9999px; width: 24px; height: 24px; background-image: url("styles/default/xenforo/editor/icons.png?redactor"); background-repeat: no-repeat; background-position: 3px -1309px;">
Mesajınızı yazınız...
Amin amin aminnn❤❤❤

Hayirli aksamlar,Mirac gecemiz mubarek olsun.Bu gece birbirimize dua edelim insAllah.Gelelim bugün neler yaptigimaa.. Mutfak : dağınıklık topandi,halisi ön arka supuruldu, yerleri silindi(beyaz esyalar cekildi) buzdolabi ve firin bayagi bir tur attirildi mutfakta :KK70: yerleri degistirildi. İki ocak silindi, firin distan silindi, yemek yapildi yenildi mutfak topandi, Buzluk icin dolma dolduruldu,mutfak kapisi silindi. Misafir odasi: daginiklik toplandi,halisi ters duz supuruldu ,yerleri supuruldu silindi.(koltuklar çekildi ) ,kapisi silindi. Koridor:dağınıklık toplandi halilari on arka supuruldu yerleri silindi. 1 makina camasir atıldı yikaniyor. Bugünlük bu kadar..:KK51:

sivastrabzon sivastrabzon
:KK45:
Birkac gundur girmiyorum acaba topigin adı mi değişti dedim ama baktım sayfa sayısı az galiba bizim kızlar burada sohbet ediyorlar dedim geri iki sayfaya vaktim oda değil :KK70: sonra dedim dalginlikla yazmış.

YaptıklarıM.

Kahvaltı Paşalar Kızartma istedi patetes kızarırken gece yenen makarnanın bulaşiklerini toplayıp bul.mak. çalıştırdım.
Çamaşır yıkandı asilacak
Paşalar büyük olan küçüğün saçını traş etmiş daha dogrusy etmeye çalışmış :KK70:
Diğer odadan bir geldi li görmeliydiniz alacali olmuş :KK70:
Bende aldım elime makineyi ikisini de tıraş ettim sonra yikadim.
Banyo wc yikadim cis mis derken baba aradı 30 lira traş ücreti istedim.
Babam hastanede onun gönlünü hoş ettim

Yeğenim ameliyatli yatıyor onu aradım . Sonra birkaç kısa görüşme daha yaptım.
Diğer isler için maroton talep ediyorum efenim :KK52:

Hastalarıniz için geçmiş olsun canım, allah acil şifalar versin..

Akşam iftardan sonra aşka geldim mutfağı topladım dolap kapaklarını sildim.beyaz eşyaları sildim.kettle ve katı meyve sıkacağını cifledim.ocağı cifledim.yağdanlıkların ve tuz kavanozunun dışını cifledim.tencere dolabını düzenledim.daha da yapasım vardı ama dedim mübarek gündemi düştü aklına.oyuna gelme:))diyerek bıraktım...

Bugünki planım

Ev toplamak süpürmek
Kafesi temizlemek
Toz almak
Yemek yapmak(mantı açmayı düşünüyorum fikrim değişmezse)
Çocukları yıkamak
Banyo wc yıkamak

X