Küllerden Doğmak Vol.2

ben dun akşam yatmadan duşa kabine cif poşet yaptım

sabahta imsak girer girmez kalktım mutfak tanınamayacak haldeydı onu topladım makinayı calıstırdım

ocak aspırator dolap kapallafı tezgah ve fayansları bulaşık makınası tabletınş eritip sildim.

sabah kahvaltıyı hazırlarken mutfagı dagıtmamaya dikkat ettim kahvaltıyı da hemen topladım

Bugun için bi 5li yazıp işlere koyulmaya baslıycam inşallah

1. Yerlerı supurup silmek

2.etrafı toplamak

3.3 sepet camasır var onları katlamak yerleştirmek ütüleri ayırmak

4.yerleri silmek

5.kurabıye yapmak

Aynı zamanda cocuklada daha fazla azla ilgilenmeyı ıstıyorum bugun
Cif poseti ben caydanliga denedim. Istedigim sonucu alamadim. Yanlis cif mi kullaniyorum acaba. Benim cifim sivi gibi. Camasir suyu katkili olandandi.

-Bugün oturma odası koltuk altları dahil komple süpürüldü, silindi.
-mutfak süpürüldü, silindi.
-diğer odalar süpürüldü.
-kızın tüm çamaşırları elden geçirildi. Küçülenler ayrıldı.
-katlanacak kuru çamaşırlar katlandı, yerleştirildi.
-yemek yapıldı. ( Nohut ve pilav)
-temiz bulaşıklar yerine, kirliler makineye kondu.
-kız kreşten alındı.
-eş geldi, akşam yemeği yendi. Sofra toplandı.
-dışarı çıkıldı.
-Gelince kız yıkandı. Yatırıldı.

Arkadaşlar merhaba ev işlerinden fena halde sıkıldım bulduğum sanırım tüm topiklere yazdım belki sizlerle bende motive olurum :KK54:
merhaba. bize biraz kendinden bahseder misin. sonra da evinden. bakalım bugün ne yapabiliriz :)
burada motive olmanın tek kuralı var o da aktif olmak. bir kaç sayfa oku zaten kendiliğinden geliyor motivasyon hemen elinde bez bir yerin tozunu alırken bulabilirsin kendini

merhaba. bize biraz kendinden bahseder misin. sonra da evinden. bakalım bugün ne yapabiliriz :)
burada motive olmanın tek kuralı var o da aktif olmak. bir kaç sayfa oku zaten kendiliğinden geliyor motivasyon hemen elinde bez bir yerin tozunu alırken bulabilirsin kendini
Merhaba benim üç çocuğum var, bu aralar stresli bi dönem geçirdim evinde herşeyi de ucunu bıraktım gibi ev şu anda leş gibi:110:ama karar verdim tek tek herşeyi düzene koymam lazım:işsiz:evim dubleks ama çok büyük değil , bugün her tarafı toparlayıp alt katı dip bucak temizleyim diyorum yazılarınızı okudum biraz motive oldum :temizlik:bir çay sigara sonra iş başına :21:

Günaydın külperileri:KK200::KK200: kolay gelsin hepimize.. hayırlı cumalar, hayırlı kandiller. Bu güzel günde Allah dualarımızı kabul etsin..
Arkadaşlar merhaba ev işlerinden fena halde sıkıldım bulduğum sanırım tüm topiklere yazdım belki sizlerle bende motive olurum :KK54:
Hoşgeldin aramıza.. Umarım aradığını bulursun burda..

Harika olacak birbirimize destek olalım
İş yapmanın en verimli yolu burda maratonlara katılmak (işe başlayan kişinin diğerlerini etiketleyip aynı anda başlayıp, bitiminde bildirim yapmak).
Çok yapıp çok yazayım diye tam bir maraton yapıyorsun. Dilediğim konuda fikir ve destek alabilirsin.. bizler de senden.
Verimli bildirimler ve maratonlarda görüşmek üzere..:KK200::KK200::KK200:

Allah'ım hastalara şifa, dertlilere deva versin, kötü sözlerden, gözlerden, fırsatlardan korusun, kötülük düşünenlere fırsat vermesin, onları ıslah etsin, kaza, bela, afet, savaş, yoksulluk, dermansiz dert vermesin, çocuk bekleyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar versin, çocuklarımıza güzel, sağlıklı, huzurlu, başarılı bir gelecek göstersin...
Amin..:dua::dua:
Hayırlı cumalar, hayırlı kandiller..

Az önceDüzenleŞikayet EtFavori
+ Çoklu AlıntıCevapla

< Önceki1792793794795796797
    • Girintiyi Arttır" class="redactor_btn_indent" unselectable="on" tabindex="-1" style="color: rgb(174, 26, 71); border: 1px solid transparent; border-radius: 3px; box-sizing: border-box; display: block; line-height: 0; cursor: pointer; zoom: 1; outline: none; text-indent: -9999px; width: 24px; height: 24px; background-image: url("styles/default/xenforo/editor/icons.png?redactor"); background-repeat: no-repeat; background-position: 3px -1309px;">
Mesajınızı yazınız...

Allah'ım hastalara şifa, dertlilere deva versin, kötü sözlerden, gözlerden, fırsatlardan korusun, kötülük düşünenlere fırsat vermesin, onları ıslah etsin, kaza, bela, afet, savaş, yoksulluk, dermansiz dert vermesin, çocuk bekleyenlere hayırlı ve sağlıklı çocuklar versin, çocuklarımıza güzel, sağlıklı, huzurlu, başarılı bir gelecek göstersin...
Amin..:dua::dua:
Hayırlı cumalar, hayırlı kandiller..

Az önceDüzenleŞikayet EtFavori
+ Çoklu AlıntıCevapla
< Önceki1792793794795796797
    • Girintiyi Arttır" class="redactor_btn_indent" unselectable="on" tabindex="-1" style="color: rgb(174, 26, 71); border: 1px solid transparent; border-radius: 3px; box-sizing: border-box; display: block; line-height: 0; cursor: pointer; zoom: 1; outline: none; text-indent: -9999px; width: 24px; height: 24px; background-image: url("styles/default/xenforo/editor/icons.png?redactor"); background-repeat: no-repeat; background-position: 3px -1309px;">
Mesajınızı yazınız...
Ben bugün bayağı sıyırtmişim kafayı. Maraton çağrısını da gidip başka topikte yapmışım orayı da karıştırmışım.:KK70::KK70::KK70:
Birşey değil, maratonu da.kendi kendime gelin güvey olup yapmışım.
Diğer topikte görüp maratona katılan var.mı O Ofyoruldum S Sifayildizi @nergismor
Katıldıysanız bildirimlerimizi yazalım beraber .
Yoksa ben ayrıntıya girmeden günlük bildirim yapacağım.

Merhaba kızlar bende temizlik konusunda kendimi yeterince aktif bulmuyorum.
Yatağı topladıysam yemek hazırsa benim için yeterli oluyor.
Okulum var hergun üstüne birde hamileyim.
Süpürgeyi eşim tutarsa tutuluyor.
Iki haftadır toz almıyorum.
Yoruluyorum
Yemek konusunda da fazla iyi sayılmam

Evim üç oda bir mutfak iki tuvalet bir banyodan oluşuyor.

Merhaba kızlar bende temizlik konusunda kendimi yeterince aktif bulmuyorum.
Yatağı topladıysam yemek hazırsa benim için yeterli oluyor.
Okulum var hergun üstüne birde hamileyim.
Süpürgeyi eşim tutarsa tutuluyor.
Iki haftadır toz almıyorum.
Yoruluyorum
Yemek konusunda da fazla iyi sayılmam

Evim üç oda bir mutfak iki tuvalet bir banyodan oluşuyor.
Hoşgeldin.
Hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum öncelikle..
Hamileyken kendini çok yormadan önceliğe göre sıraya koy, normal günlük işini yaptığında bir de.o gün sıraya koyduğun işlerden birini yaparsan çok yorulmadan düzene koyarsın diye düşünüyorum. Bir de bugün benim ornegimde gorduğun gibi maratonlara katilmak çok etkili ve motivasyon verici oluyor..

sivastrabzon sivastrabzon
:KK45:
Birkac gundur girmiyorum acaba topigin adı mi değişti dedim ama baktım sayfa sayısı az galiba bizim kızlar burada sohbet ediyorlar dedim geri iki sayfaya vaktim oda değil :KK70: sonra dedim dalginlikla yazmış.

YaptıklarıM.

Kahvaltı Paşalar Kızartma istedi patetes kızarırken gece yenen makarnanın bulaşiklerini toplayıp bul.mak. çalıştırdım.
Çamaşır yıkandı asilacak
Paşalar büyük olan küçüğün saçını traş etmiş daha dogrusy etmeye çalışmış :KK70:
Diğer odadan bir geldi li görmeliydiniz alacali olmuş :KK70:
Bende aldım elime makineyi ikisini de tıraş ettim sonra yikadim.
Banyo wc yikadim cis mis derken baba aradı 30 lira traş ücreti istedim.
Babam hastanede onun gönlünü hoş ettim

Yeğenim ameliyatli yatıyor onu aradım . Sonra birkaç kısa görüşme daha yaptım.
Diğer isler için maroton talep ediyorum efenim :KK52:

Hoşgeldin.
Hayırlı ve sağlıklı doğumlar diliyorum öncelikle..
Hamileyken kendini çok yormadan önceliğe göre sıraya koy, normal günlük işini yaptığında bir de.o gün sıraya koyduğun işlerden birini yaparsan çok yorulmadan düzene koyarsın diye düşünüyorum. Bir de bugün benim ornegimde gorduğun gibi maratonlara katilmak çok etkili ve motivasyon verici oluyor..

Maratonlar nasıl oluyor pek bilgim yok

Günlük iş olarak yemek ve yatak toplamak
Çamaşır varsa yıkayıp aşmak yerleştirmek falan

X