Küllerden Doğmak Vol.2

Canim Allah kolaylik versin yazdiklarini okudumda 1,5 yasinda bir cocuk nasil bu saate kadar kalir uykusuzluklari yuzunden boyleler canim erken yatirmaya calis inan onlarda sende rahat edersiniz
Benim oglumda 1,5 yasinda oda cok hiperaktif ama masallah sabah 7de kalkar 12de yatiririm 3gibi kalkar aksamda 19:30 dedimi odasina cikariz dislerini fircalayiz kitap okuruz dua okuruz ilahi ve ninni soyleriz ve 20:00 de yatagina yatiririm ve odasindan cikarim o kendisi uykuya dalar
Tabiki uyumak istemedigi gunlerde oluyor ama en gec yine 21:00 gibi uyur cocuklarin bu kadar gec saatte yatmalari hic dogru degil
Çocuk hastalıkları yada çocuk uyku üzerine okumadığım kitap tez, makale kalmadı. Uygulamadığım yöntem de kalmadı. Her çocuk bir değil maalesef ki. Ben daha beter çocuklar da gördüm. Küçük çocuğun uykusuz kalmaması gerektiğini de inan ki çok iyi biliyorum. Uyumayınca ne yaparsın? Kaç doktor a gittik biz uyku yüzünden. En az 4 tane. Olmadı uyumuyor işte.
Zarar veremem ya yavruma uyumadığı için. Biz böyle alıştık böyle devam ediyoruz. Elbet büyüyp düzen tutturucak. En son ki azı dişleri çıkmak üzere ve onlar hiç kolay çıkmaz. Canı acıyor belli ki :KK43:

Ah canım Allah yardımcın olsun bari küçüğü uyusa o daha çok küçük :KK43: gündüz uyuyormu ufaklık
Bazen uyur bazen ıhhh ne yapsam da uyumaz. Asla ayağımda sallamadım alıltırmadım şimdi de bazen alıyorum kaçıyor :KK70:
Yatağına koyuyorum öyle kendi kendine uyur uykusu geldi mi. Bir ara düzeni çok iyi olmuştu sonra yine bozuldu. Diş te çıkması var tabi. Şimdi yatağına koydum orda kendi kendine oynuyor. Allah tan sessiz çocuk öyle ağlama huyu huysuzluğu yoktur çok fazla. Büyük tam tam tersi. Besmelesiz mi bu bebeler anlamadım ki tövbe tövbe :KK70:

Çocuk hastalıkları yada çocuk uyku üzerine okumadığım kitap tez, makale kalmadı. Uygulamadığım yöntem de kalmadı. Her çocuk bir değil maalesef ki. Ben daha beter çocuklar da gördüm. Küçük çocuğun uykusuz kalmaması gerektiğini de inan ki çok iyi biliyorum. Uyumayınca ne yaparsın? Kaç doktor a gittik biz uyku yüzünden. En az 4 tane. Olmadı uyumuyor işte.
Zarar veremem ya yavruma uyumadığı için. Biz böyle alıştık böyle devam ediyoruz. Elbet büyüyp düzen tutturucak. En son ki azı dişleri çıkmak üzere ve onlar hiç kolay çıkmaz. Canı acıyor belli ki :KK43:
Canim yerden goge kadar haklisin uyusun diye cocuguna zarar veya aglatmalara ben karsiyim ben hollandada yasiyorum ve cocuk egitimi uzerine okudum ve inanki onca sene okudum kendi oglumda uygulamam kolay olmadi :KK43: ama sabirla ve kararlilikla yapabilirsin canim
Burda pedegoglarin soyledigi ilk sey cocugu birak (daha bebekken) aglasin 30dk aglayabilir diyorlar ben buna karsiyim
Ama hergun ayni seyleri yaparak sabir ve kararlilikla olur bu ben asla cocugunu aglat veya zorla yap demiyorum tam tersi cocugunla birlikte oyna disari cikar enerjilerini atsinlar oyunla guzellikle hersey ogretilebilir onu demek istedim canim cunku seninde cok yiprandigin ortada

Bazen uyur bazen ıhhh ne yapsam da uyumaz. Asla ayağımda sallamadım alıltırmadım şimdi de bazen alıyorum kaçıyor :KK70:
Yatağına koyuyorum öyle kendi kendine uyur uykusu geldi mi. Bir ara düzeni çok iyi olmuştu sonra yine bozuldu. Diş te çıkması var tabi. Şimdi yatağına koydum orda kendi kendine oynuyor. Allah tan sessiz çocuk öyle ağlama huyu huysuzluğu yoktur çok fazla. Büyük tam tam tersi. Besmelesiz mi bu bebeler anlamadım ki tövbe tövbe :KK70:
Besmele önemli tabi canım:KK53:eşim bazen kızınca olmadı bu çocuk olmadı diyor:KK70:

Besmele önemli tabi canım:KK53:eşim bazen kızınca olmadı bu çocuk olmadı diyor:KK70:
Ahahahaaa bende durmadan kodu bozuk diyorum :KK70: :KK70: canları sağolsun öyle böyle büyüyorlar işte. Küçüğüm yatağında oynarken uyudu. Büyükte az önce uyudu bende yemeklerimi yaptım :KK66: Yarın 2 den sonra evde olmicam gelince hazıra konayım dedim :KK70:

Ahahahaaa bende durmadan kodu bozuk diyorum :KK70: :KK70: canları sağolsun öyle böyle büyüyorlar işte. Küçüğüm yatağında oynarken uyudu. Büyükte az önce uyudu bende yemeklerimi yaptım :KK66: Yarın 2 den sonra evde olmicam gelince hazıra konayım dedim :KK70:

hadi gecmis olsun bacim. sizin aile kimseyle kıyaslanmamali. Baba 2 de geliyor. bir kac saat ileri sarkmis bir duzen. buyume hormonunun salgilannmasi icin tamamen karanlik olmali da diyorlar. gece lambasi yakarsan hoop sil bastan. benimki de erken yatiyor ama lambasiz uyumaz. defigin gibj her turlu buyuyorlar. sinirler gerilmesin de...

Canim yerden goge kadar haklisin uyusun diye cocuguna zarar veya aglatmalara ben karsiyim ben hollandada yasiyorum ve cocuk egitimi uzerine okudum ve inanki onca sene okudum kendi oglumda uygulamam kolay olmadi :KK43: ama sabirla ve kararlilikla yapabilirsin canim
Burda pedegoglarin soyledigi ilk sey cocugu birak (daha bebekken) aglasin 30dk aglayabilir diyorlar ben buna karsiyim
Ama hergun ayni seyleri yaparak sabir ve kararlilikla olur bu ben asla cocugunu aglat veya zorla yap demiyorum tam tersi cocugunla birlikte oyna disari cikar enerjilerini atsinlar oyunla guzellikle hersey ogretilebilir onu demek istedim canim cunku seninde cok yiprandigin ortada
Büyük kızım 3 yıldır pedegog, çocuk gelişimi ve şuan da çocuk psikoloğuna gidiyor. Hırçın, memnuniyetsiz bir çocuk olduğu için. Sürekli ağlar. Benim bilincim ile bu tedavilere başladık biz. Çocuk diye bırakamadım profosyonel yardım alsın istedim. Üstelik diabet hastası benim kızım ve buda benim gözlemlerim ile ortaya çıktı. Doktorumuz eğer fark etmeseydiniz komaya bile girebilirdi dedi allah korusun. Çok gözlemleyen, çokkk sabırlı bir anneyim ben. Benim çocuklarımın evde yaptığı tahribatı gören herkes biz olsak çoktan bağırırdık bu nasıl sabır diyor. Hiç mi kızmıyorum tabi ki kızıyorum ama eve zarar verdikleri için değil ev ne olucak eşya birbirlerine zarar verince kızıyorum. Ben 7 sene sonra anne oldum. Evlat yokluğunun ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Şimdi iki yavrum var şükürler olsun ki.
Üstelik bak bir yazımda bitkisel uyku şurubu kullandık ama işe yaramadı dedim. Demek ki benim çocuklarım böyle.
İkisi de prematüre doğdu, küçük doğanlar genelde böyle hareketli ve uykusuz olurlar. Bu dünya da sağlıktan başka zenginlik yok benim için. Şekeri de olsa şükür ki sağlıklı varsın uyumasın, küçüğüm yoğun bakımda yattığı halde sağlıklı ya varsın uyumasın. Ben hep eğlenceye vuruyorum hayatı. Hayat bu başka türlü çekilmez çünkü.

bu arada odev senden olacak heralde. ben yatiyorum sana iyi sabahlar. yalniz insafli ver odevimizi. Öptüm

hadi gecmis olsun bacim. sizin aile kimseyle kıyaslanmamali. Baba 2 de geliyor. bir kac saat ileri sarkmis bir duzen. buyume hormonunun salgilannmasi icin tamamen karanlik olmali da diyorlar. gece lambasi yakarsan hoop sil bastan. benimki de erken yatiyor ama lambasiz uyumaz. defigin gibj her turlu buyuyorlar. sinirler gerilmesin de...
Aynen öyle kuzum. Her çocuk farklı. Onlarda böyle. Ornitorenk diyorum ben onlara ördeklerim benim onlar :KK70:
Ya ben açıktım ama yemesem demi bu saate yemeyeyim en iyisi.

bu arada yazin icin 2. begen tusu aradim ama bulamadim. 1 tane ile idare edeceksin. sahane bir yazi olmus. hatta su an kendimi suclu hissettim kizima gecenin bir yarisi bagirio durdugu icin kizdigimdan dolayi. masallah sana

hayirli geceler .yesacim sagol araniza aldiginiz icin yarin ne yapiyoruz?

O nasıl soz canım :KK50: günlük görevi saat 4 ten sonra gelen ilk arkadaşımız veriyor :KK49:

Dindong saat 4.03. Ses veriyorum se se se sess :KK66:
Efendim bugün şöyle en fazla 2 lavabo temizlesek mi diyorum? İnşallah kolay bir görevdir kolaysa dua edin zorsa yine dua edin.iyi sabahlar ben yatar artık....

Supersin canım :KK55:

O zaman temizlensin en az iki lavabo :KK47:

Çok izledim bende. Zaten büyük kızım psikoloğa gidiyor hırçın ve ağlayan çocuk olduğundan biraz fayda etti ya çok şükür. En azından artık 10 saat değil de 4 saat ağlıyor :KK43:
bence uyku bozukluğu çocukta sinir yapıyor,sinir de ağlamasına sebep oluyordur
belki uykusu düzelirse ağlamaz,
uyumamalarının bir sebebi varmış babaları geç geliyormuş
Allah yardımcın olsun,bu şekilde seninde sinirlerin bozulur,düzenli uyku çok önemli gerçekten

X