Aile Planlaması Kullanmalı mı kullanmamalı mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ben ilk evlendiğim dönem kullanmıştım ve deli gibi ödem yapmıştı. İsmi başkaydı. Acil bırakmak zorunda kalmıştım

eşim prezervatif sevmiyor..
bu ilacın yan etkisi yok kilo bakımından dr o yüzden bunu verdi
ama ben yine de emin değilim tabii
Alerji vb durum yoksa kusura bakmasınlar da o kadar kimyasal ve hormonları etkileyen bir ilacı kullanmanızı beklemeleri çok saçma. Kesinlikle ilaç almayın, eşiniz bi zahmet prezervatif kullansın. Yapmayın kendinize bunu

Senelerce hap kullandim biraktigim ay hamile kaldim
Herkesin bunyesi farklidir , hapla alakasi yok hamileligin hemen olmasi gec olmasi

Yıllarca kullandım çocuğumda oldu kıllanmadımda kiloda almadım. Hurafelere inanmayın,doktora inanın.

Öncelikle herkese merhaba,
Bu sabah sait çiftçi şayan şenliye gittim. Aslında internette yazılanlardan çok daha farklı olarak kadın gerçekten çok kaba birisiydi ve sertti. Herneyse internete güvenmemek gerekliymiş demek..
Asıl meseleye gelince şimdi bu hoca bana doğum kontrol hapı olan denielle yazdı (yeni çıkmış diğerlerinden galiba daha farklı)
Ama mesele şu ki ben evleneli bir ay oldu ve çocuğum yok, uzun bir süre düşünmüyoruz ama genelde duyduklarım daha hiç çocuk doğurmadan bu hapları kullanma, kısır olabilirsin çocuk olmadan böyle şeyler kullanma diyorlar ilk çocuğun bir olsun sonra korun böyle şeylerle falan ..
Tabi ben de deli divane düşünüyorum elbette burda kullanan ablalarım yaşıtlarım vardır.
Kullanmalı mıyım kullanmamalı mıyım?
Ben 3 ay yasmin kullanmstm killanma kilo alimi yasamadm hatta kilo vermeye basladim ilacla mi alakali bi durum tam blmyrm sonra biraktm cocukla ne kadar alakasi var blmyrm biraktiktan 4 ay sonra cocuk istedik 7 ay sonra oldu sanmyrm ama onun bi etkisi oldugunu yinede arastr istersen baska doktorada gideblrsn

Bu sabah sait çiftçi şayan şenliye gittim. Aslında internette yazılanlardan çok daha farklı olarak kadın gerçekten çok kaba birisiydi ve sertti. Herneyse internete güvenmemek gerekliymiş demek..
Asıl meseleye gelince şimdi bu hoca bana doğum kontrol hapı olan denielle yazdı (yeni çıkmış diğerlerinden galiba daha farklı)
Ama mesele şu ki ben evleneli bir ay oldu ve çocuğum yok, uzun bir süre düşünmüyoruz ama genelde duyduklarım daha hiç çocuk doğurmadan bu hapları kullanma, kısır olabilirsin çocuk olmadan böyle şeyler kullanma diyorlar ilk çocuğun bir olsun sonra korun böyle şeylerle falan ..
Tabi ben de deli divane düşünüyorum elbette burda kullanan ablalarım yaşıtlarım vardır.
hiç korkmayın, ben evlenmeden 1 ay önce kullanmaya başladım, evlenene kadar anca etkisini gösterir diye. Bana da hep kullanma, çocugun olmaz diyenler oldu ama ben umursamadım, 10 ay kullandım. Bıraktıktan 1,5 ay sonra da hamile kaldım

Myralon kullandım evlenmeden 1 ay önce başlamıştım.. 1 sene boyunca kullandım.. Bebek için karar verdik bıraktım ve o ay hamile kalmıştım.. Yani hurafe.. Siz doktorunuza güvenin.. Myralon bende hiçbir yan etki yapmadı kesinlikle ama bir arkadaşım kullanamadı midesini bulandırdığı için.. Bünyeye göre değişir o..

eşim prezervatif sevmiyor..
bu ilacın yan etkisi yok kilo bakımından dr o yüzden bunu verdi
ama ben yine de emin değilim tabii
O sevmiyor diye bişey yok. .kim severek kullanıyor ki?? Eşine söyle bencillik yapmasın. O sevmiyor diye sen neden vücudunun dengesini bozup ilaç kullanacakmışsın ???

Benim doktorum en sağlıklısı eşinin korunması dedi..

Ama mesele şu ki ben evleneli bir ay oldu ve çocuğum yok, uzun bir süre düşünmüyoruz ama genelde
genelde duyduklarım daha hiç çocuk doğurmadan bu hapları kullanma, kısır olabilirsin çocuk olmadan böyle şeyler kullanma diyorlar ilk çocuğun bir olsun sonra korun böyle şeylerle falan
hadi dr u karaladınız bari başka dr a gitseydiniz çevrenizde herkes 6 sene tıp okumuş ahkam kesiyor galiba ayrıca konu bdv lık değil kadın Doğum bölümüne açılmalıydı

O hapi ben de kullandim kilo ile dertli oldugum icin domtorum ozellikle verdi. Kilo aldirmiyor diye. Yaklasik 6 ay kadar kullandim. Adet duzensizligim vardi kullandigim sure boyunca ne kilo aldim ne de killarim costu. Gayet normaldi hersey yani bana bir sorun yasatmadi.

Ben yasmin kullandım 1 bucuk yıl bıraktığım ay hamile kaldım simdi emzirme bitsin tekrar baslıycam :) kilo Vs hiç sorunum olmadı hamile kalana kadar 50 kiloydum hep :110:

Ben kullandım 3 sene. İki çocuğum var . Birde düşük. Yani hamile kalmaya engel değil.

öyle şey olur mu ya?
bu ilaçlar tedavi için de kullanılıyor
bekar genç kızlar da kullanıyor
herkes kısır olurdu o zaman :)

Alerji vb durum yoksa kusura bakmasınlar da o kadar kimyasal ve hormonları etkileyen bir ilacı kullanmanızı beklemeleri çok saçma. Kesinlikle ilaç almayın, eşiniz bi zahmet prezervatif kullansın. Yapmayın kendinize bunu
bana alerji yapıyor ama

Kullanıma sunulan bir ilaç kısırlık yapmaz tabi, yapsa doktorlar yazmaz zaten ama şu da bir gerçek ki bazı kadınlarda olumsuz etkileri olabiliyor. Bu konuda bencil adamla sevişmeyin valla bak. Prezervatif sevmiyorsa kadınlar da durmadan ilaç takibi yapmayı, bir gün bile unutursa risk almayı, belki kıllanma yapacak belki iştahını artıracak ilaçları kullanmayı sevmiyor. Hiç yan etkisi olmayan bir şey dururken partnerini ilaca yönlendiren erkekler çok bencil.
ama bana alerji yapıyor o yüzden o da istemiyor

Hayatimda o kadat gerizekali 1 kadin gormedim ben.
Ki ben dr degismem kendi doktorum 18 19 yaslarimdan beri ayni ve kizimin ebe amcasi.muthis 1 insan.
Bir yaz izinliydi ve acil 1 sey danismam gerekiyordu.
Alttan muane etmeyecegim herhalde dedi.hayir edin dedim.kimliginde bekar yaziyor bole herseyi yapip sonra geliyorsunuz demez mi
Pardon dedim benim 1 kizim var bosanmis 1 kadinim kaldi ki bekarkan bakire degildim ve seni ne derece baglardi bu durum.
Isini adabinla dilini tutarak yap dilini koparirim dedim.
Yani cildirdim.
Nazik centilmen ve anlayisli güleryüzü bir doktorum oldugu icin sukur ettim.
Yonetimede sikayette bulundum.
bunu hangi doktor yaptı benim gittiğim doktor mu????

Ekimde 2 dugunum var ve hastaligim 2.dugunum ve balayina denk geliyor.dogum kontrolu korunma amacli istiyordum doktor 2 kutu ara vermeden ic dedi ama hem ilk kez icecegimden hem de uzatacagmdan dolayi tedirginim bu sekilde kullanan var mi yasmini

X