Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları Kullandığınız ve memnun kaldığınız urunler

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.625
62.306
Merhabalar,
3 aylık anneyim, azıcık olan tecrubemi paylaşmak ve paylasilanlardan faydalanmak isterim

Bebek yatağı için, tahteravalli otto beyaz ahşap park yatak seçtim, bir kenarını takmadik (merak etmeyin güvenlik açısından sıkıntı yok) yatağımın yanına yapıştırdım ve 70×110 anne yani yatak elde etmiş oldum. Odanız musaitse kesinlikle tavsiye ederim, gözümü her açtığımda Bebeğimi görebiliyorum ve emzirmek için uyandigimizda kalk Eğil besikten al faslı olmuyor. Kolunu uzatıp alıyorum yanıma.
Bebek Arabası jane epic seçtik asansörlü eviniz ve kişisel arabanız yoksa tavsiye etmem. Güvenliği çok iyi, surusu cok rahat ancak fazla ağır ve hantal. Özellikle port bebe parçası tek başıma taşımada zorlaniyorum. Puset aparatı muadilleri ile ayni ağırlıkta onda sıkıntı yok.
Banyo küvet vs biz hala kullanmadık kucakta yikamak daha kolay geldi. Biraz beceri işi sanırım.
Oyuncak 3 aya kadar almayın. 3. Ayda çocuğun dikkatini neyin çektiğine göre almak daha dogru geliyor.
Kıyafet yenidoğan sadece hastane çıkışı yeterli. (Prematüre doğmadığı sürece) genelde 1 ay kıyafetlerini bile birer kez giyiyorlar. Süslü, boyalı Düğmeli hiç kıyafet almamistim iyiki de almamisim. Çocuk pijamalar la rahat. Yaz bebeği ise 10. Günden sonra sadece body yetiyor hatta.
Bir de 1 yaş kıyafeti erken erken almayın. Hem modası geçer hem rengi yakismayabilir hem fikriniz değişebilir hem beden-mevsim tutmayabilir.
Kıyafeti az alın demiştim ya aksine batteniyeyi çok alın yada yıkama kurutma ütüleme dongunuzu güzel ayarlayın. Ama en az 5 tane battaniye edinin.
Bebek bezi huggies, ıslak mendil unibaby yenidoğan kullanıyorum. Tedarigini de internetten ptt AVM den siparis veriyorum markete neredeyse 5 lira fark var bez paketi başına. İnternet alışverişi yapıyorsanız tavsiye ederim.
Prima denedim ama memnun kalmadım bezin kendi kokusu çok rahatsız etti.
Bebek yağı ve nemlendirici kullanmadım. Onun yerine taris in zeytinyağı var bebeklere özel asit değeri düşürülmüş. Onu kullandım. Sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Merak etmeyin vücudu 5 dk da emiyor koku falanda kalmıyor.
Kullan at Alt acma markası önemli değil mutlaka edinin. Özellikle benim gibi ilk bebegi olan anneler çok kaza yaşayabilir :) her seferinde atmayın kirlendikce atarsiniz
Şampuan sebamed kullanıyorum. Kıyas yapamıyorum başka marka deneyebiliriz bir sonraki için.
Avent in göğüs kalkanınin hayatımı kurtardigini düşünüyorum. Hamilelikte bile kuru ve çatlamaya başlayan göğüslerim vardı. Göğüs kalkanı ve çörek otu yağı sayesinde çok sukur hasarsız atlattik kritik zamanları.
Göğüs pedi de markası önemli değildi benim için. zaten kalkan kullandığım için ne olduğunun önemi kalmadı. Temas eden bir yeri yoktu
Bebek detarjani friendly kullanıyorum ebebek ten alıyorum. Açıkçası biraz gereksiz pahalı geliyor. Ayrıca çocuk genelde bizim kıyafetlerimizi yaladı gi için acaba kendi deterjanı mızı hafifletsek düşüncesi var şu sıralar.
Ates ölçer uzaktan ölçen aldım. Bilmiyorum iyi mi yaptım. Dogrulugu konusunda hala tereddutteyim.
Aklıma gelenler bunlar, bir kaç ay sonra fikrim değişir mi bilmem :) tecrübeli anneler den ilerisi için fikirler bekliyorum.
Örneğin şu sıralar Boba 4d bakıyorum, bebeğim omuz da uyuyor çünkü. Hemde taşıması kolay görünüyor. Kullanan var mıdır memnun mudur?

Emzik kullanamadigimiz için unutmuşum. Ben fazla onemsemedim ama alıştırmak gerekliymis. Oyalanacak bir şeylere ihtiyaç duyacağı zaman geldiğinde ben gibi pişman olmayın sonra. Sağlık açısından dis hekimi bir arkadaşıma ve doktora sorduğumda sıkıntı yok cevabını almistim. 2 yaşını gecirmemek ve dogru kullanmak şartıyla ama kiminin içine sinmeyebilir, saygı duyarim.

çorap ve eldiven de önemli kış bebeğiyse tabi ama ilk zamanlar yüzlerini çok çiziyorlar yaza doğan yeğenime de kullandık bi süre.. emzik wee baby le başladık ama şu an nuk kullanıyorum emziklerin içi kirleniyor nuk da o problem çok çok az oluyo ve bebeğinize emziği alıştırın uykuya dalması ve susması daha rahat oluyo.. ben de ağız bezleri de çok işe yaradı oğlum emerkn hep akıtrdı sütü ayrıca gaz damlası d vitamini vs derken verirken dökeceği bi sürü şey var elinizin altında yumuşak ağız bezleri olunca iyi oluyo oğlum şu an 5 ayı bitirdi alanya gibi sıcak bi yerde yaşıyoruz tişört ya da şort fln kesinlikle giydirilmiyor bütün yaz çıtçıtlı body le geçti bol bol body alınabilir günde 3 kere değiştiğim oluyo terden hiç tişört almamıştım gelen hediyeler de giydiremeden küçüldü

çok faydalı bir topik hergün dönüp dönüp okuyorum ama ne alacağımı karar veremiyorum daha doğrusu neyin ne oldğnu bilmiyorum bn şimdi resim atsam bana bunlarsan kaçar tane almam gerektiğini söylermisiniz bide 0-3 mü 0-6 mı alayım hastane çıkışının dışında alacaklarım

ayaklı ayaksız kollu kolsuz bilmiyorum kış bebeğim olacak bu arada

patikli pijamayı tercih etsen daha iyi olur cnm bnm oğlum da mart bebeğiydi üstüne bir de çorap giydiriyordum ayaklar eller buz gibi oluyo kan dolaşımı yavaş olduğu için üste aldıklaında eldivenli olursa daha rahat edersn çıtçıtlı bodyleri içe atlet olarak giydiriyosun o yüzden bence sıfır kol tercih et uzun kol olursa üstüne bir de uzun kol zıbın zor oluyo

teşekkür ederim cnm önerilerin için :):)

biraz bebeğe göre değişiyor sanırım. örneğin bana 'patikliler kullanışlı değil bebek cok cabuk buyuyor' demişlerdi.
ilk zamanlar yaz bebeği bile olsa giydirmiş oluyoruz üşüyor endişesiyle. patiksiz olanlar bence kullanışsızdı. cunku bebek ayaklarını oynattıkca coraplar cıkıyor.
ayrıca kış bebeği olacağı için tulumun altından pijama yada iki kat giydirmek isteyebilirsin. patikli olursa kayıp yukarıda cıkmaz.
yenidoğan için en çok tulum kullandım cunku beli acılmıyor kucaktayken.
tulum içinde kendinden eldivenli olanlar var ve patikli olsunlar. evet cok cabuk büyüdüğü için uzun kullanılmıyor ama hiç değilse kullandığınız zaman işe yarasın. bir de altını değiştireceğinizi unutmayın, nasıl açıldığına mutlaka bakın
bu arada pijama takımlarında da kendinden eldivenli olanlar var, onları da daha çok sevmiştim ben.
atlet şeklinde olan body lere aman dikkat. eğer bas kısmının yanında çıt çıt yoksa almayın. cocuğa giydirmek zor oluyor
örneğin eklediğiniz resimde 'benim canım bebeğim' yazan body tarzı giydirirken bebeğe zor. baş kısmı mümkün olduğu kadar genişleyebilmeli ve üşümemesi için kapanabilir olmalı.
yakası V olan hiç bir şeyi sevmedim ben. cocugun bagrı acık kalıyor :)
beden içinde biraz bebeğe bağlı. onuda henuz bilmiyorsun
sıfır ay olan cok az sey al. 0-3 ay yada 56-62 cm diyorlar, onlar ilk 1-2 ay gider gibi.
ilerisi için çok alma, malesef bir heves bir daha satılmayacakmıs gibi alıyoruz giydiremeden kaldırıyoruz :)
büyüdükce alırsın. doğduğu büyüklük, büyüme hızı ve mevsimi tutturmak her zaman olmuyor
+bir çok hediye de geliyor zaten, eksik olmaz fazla kalır :)

evet aradığım cvplardan biriydi bu şu patikli altlar ve tulumlar için çok şey söyleniyor boyu uzuyor alttan sıkıyor diye ama onlarsızda olmuyor az alırım bnde napim çok teşekkür ederim.

badi için söylediklerinde gerçekten çok haklısın hiç aklıma gelmezdi valla kafasından geçermi önü bağrı açık kalırmı süper oldu bu

gelen hediyeler yenidoğan olmyor birilerinden bekleyite hazırlıkzıs yakalnmıyım bn gezmelik hiçbişi almıycm 6-9 aylıklarını gezmelik alırım belki

gerçekten çoook teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…