Küçük kalan sabunlar!!

forumda başka bir sayfada görmüştüm ,kalan küçük sabunları ucu duvara monte edilmiş tül perde gibi bir filenin içine koymuşlar ellerini sürerek sabunluyorlardı.belki buda bir fikir olabilir.

Yanko Design isimli bu tasarım blogunda küçülen sabunların değerlendirildiği bir tasarım yapılmış. Küçük sabunlar sabunluğun altındaki fileye atılıyor ve bu file ile kullanılıyor. Umarım bir an önce ticari bir ürüne dönüşür ve ülkemizde de satılır.

Bence çok güzel bir fikir teşekkürler canım....

arkadaslar ben kucuk sabunları,makınede beyazları yıkarken atlet felan arasına koyup makıneye atıyorum .hem camasır temızlenmıs oluyor,hemde sabun degerlenmıs oluyor

Makinada hemen eriyomuki canım tıkamasın sonra makinayı???

bende kıyafetlerimin arasına koyuyorum...eşimin gömleklerinin olduğu kısma ise ,sabunları kullanmadığım naylon çorabın içine koyup gömleklerin arasına asıyorum bütün gömleklere dağılıyor kokusu.

kalan sabunları rendele canım sora süslü şeylerin içine sar ve bi fiyonk falan bişeyler yap dolabına az banyona az ben ikitane yaptım dolabımda mis kokuo sevgiler

dekoratif amaçlı kullanmak isterseniz bir kaç renk sabunu rendeleyip bir kadehin veya güzel bir bardağın içine kat kat birbirine karıştırmadan sırayla döküyorsunuz.üzerine küçük dekoratif mumlardan bir tane koyuyorsunuz.üzerine sim döküyorsunuz evde varsa boncukta koyabilirsiniz.son olarak pasta süsleri oluyorya şemsiye falan onlardanda koydunuzmu süper oluyor.

Bence rendele ve beyazları yıkarken makinanın detarjan bölümüne koy hem çamaşırların tertemiz olsun hem güzel koksun hemde sabunun kalmasın ama kalan sabunda süs sabunu üretmekte çok süper bir fikirmiş bence

bende tuttum bu fikri hemen denicem

bence hiç uğraşmayın sıvı sabun en güzeli..son damlasına kadar kullanıyorsun :)

bende el havlularımın,
nevresimlerimin aralarına koyuyorum kullanırken mis gibi kokuyoo

Çok yaratıcısınız arkadaşlar gerçekten teşekkür ediyorum hepinize..Öpüyorum sizleri:))

sıvı sabun cilt kanseri yapıyo kimseye önermiyorum.bangır bangır bağırıyor doktorlar kullanmayın diye arkadaşlar dikkat edin lütfen bu konuya bence.he bu arada asıl konuya geleyim annem eskiden bütün kalmış ufalmış sabunları biriktirerek bir yerde,sıcak suyun içinde onları yumuşatup ama çok sıvı olmadan hepsini birleştirip top haline getirip sabun yapardı top gibi olurdu,ben de ufaktım ve onunla el yıkamaya bayılırdım.hatta elini yıkamayan çocuklarıız varsa bunu yanında yapın ilginç gelecektir ve o top gibi sabunla elini yıkamayı sevecektir.kaydirigubbakcemile5:lepi:

bayılıyorum bu kk hanımlarına çok pratik çok bilgili çok da tasarruflu yerimseniben

harikasınız bayanlar.bilmediğim bir sürü şey öğrendim.
bende küçük sabunları havlularımın arasına ve kızımın iç çamaşırı çekmecesine koyarım.
ama bu süs olayı çok yattı aklıma.

Öncelikle şunu belirteyim sabun da bakteri üremez sabun bakteri barındırmaz.. Benim babannem deterjan bittiğin de böyle küçük sabunları bi fileye koyuyor ve makineye atıyor emin olun diğer deterjanlardan daha temzi aypıyor ve daha güzel kokuyor çamaşırlarınız.. Ama bende bir kaç fikiri beğendim sabunları benmari usulü eritip kalıpa dökme işi çok hoşuma gitti yapmayı düşünüyorum ama sabun çikolata gibi kolay erirmi ki neyse deneyip göreceğiz.:)

temizliğim bittimi sabunlatın başına geçip rendeleyip dolabımın butun gözlerine ascam harika fikir yaa.. miss gibii...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…