Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selaaaaamms kızlar,
Kızı uyuttum yeni.,Sabah saat 7:15 de uyandı daha da uyumadı. Su istedi geri yattı ama teyzesini görünce yanına gitti. Gündüz Uyutmaya da uğraşmadım. Tabi teyzesi burada diye uyumadı..dünkü erken uyumanın acısını çıkardı😁
Öğleden sonra saat 14:00 gibi bahçeye çimlere indik. Kızla biraz oynadık.ablam oturdu. Sonra saat 15:00 gibi hastaneye gittik. Ablamı muayene film çekildi. Çıktık aldık ilaç vs. Eve döndük yemek yedik.
Sonra kızla ablam oynadılar. Ben toparladım.
Kız minik kurabiye istiyordu onu yaptım Elayla birlikte.
Sonra hamur yoğurdum ıspanaklı kıymalı gözleme yaptım.
Eşim bugün aradı cuma akşamı sizi anneye götüreyim. Ben de bu ara iş yoğun izin kullanamam dedi. Yaz günü kullanırım iznimi dedi. Ablam gitmek istiyordu zaten.
Gelince de konuştuk.
Hazırlık başlar yarın. 1 hafta kalır dönerim. Daha fazlası kurtarmaz soğuk havada 😂
Güle güle gidin canım kizada değişiklik olur 🤗🤗

İyi akşamlar, televizyonda diziler bu hafta yok seyredecek birşey de yok. Yarın sabah arkadaşım çaya gelicek peynirli poğaca, cevizli tarçınlı kurabiye ve bisküvi pastası yaptım bilerek akşamdan yaptım yoksa tv karşısında yapıcak birşey yok. Bulaşık makinesini çalıştırdım bitti açtım havalansın yerleştirir öyle yatarım. Mutfakta onlar pişerken çekmeceleri döktüm sildim yerleştirdim kiler dolabımı da döktüm sildim yerleştirdim. Akşam akşam pek bi hamarattım. Kızlar artık büyük olunca insan yapabiliyor. Bu gün market alış verişi yaptım yine marketlere 102 tl bıraktım anneme de tuğbadan hurma aldım çok seviyor oranın hurmasını 26 tl yaptığım poğaca ve kurabiyedende onlara ayırdım yarın sabah eşimle gönderirim. İyi akşamlar kızlar.
Masallah canimn pek hamaratsin 🤗🤗

İyi aksamalr bacımlar
Maas yattı solugu avmde aldım 60 tl migros;1 tane migros ezine peynir 350 gr 19 tl indirimde,mandalina,muz,2 kücğk kutu süt,arpa sehriye,bitter cikolata.
Rossman 30 tl,mikrofiber bez,aseton
Kız pizza tutturdu yine söyledim artk koci de yer diye 1 dilim yedi bıraktı tabi 46 tl
Ama evde duran oto koltugu vardı o satıldı 200 tl sevincliyim🌺
Bereketli olsun canim maaşın ve satışın 🤗
Merhaba hanımlar ben de yazayım akşamları günün özetini diyorum ama üzerimde resmen bi ölü toprağı anca yemek mutfak toplamaya yetişebiliyorum bu ara. Neyse kızım ameliyat olmuştu kulağından onun kontrolü vardı bugün doktor hersey yolunda merak etme dedi de içimi ferahlattı biraz sağolsun. Ben de yarın artık jet hızıyla evi bi toparlar yüzüne bakılacak hale getiririm artık.
Gecmis olsun canim

İyi akşamlar, televizyonda diziler bu hafta yok seyredecek birşey de yok. Yarın sabah arkadaşım çaya gelicek peynirli poğaca, cevizli tarçınlı kurabiye ve bisküvi pastası yaptım bilerek akşamdan yaptım yoksa tv karşısında yapıcak birşey yok. Bulaşık makinesini çalıştırdım bitti açtım havalansın yerleştirir öyle yatarım. Mutfakta onlar pişerken çekmeceleri döktüm sildim yerleştirdim kiler dolabımı da döktüm sildim yerleştirdim. Akşam akşam pek bi hamarattım. Kızlar artık büyük olunca insan yapabiliyor. Bu gün market alış verişi yaptım yine marketlere 102 tl bıraktım anneme de tuğbadan hurma aldım çok seviyor oranın hurmasını 26 tl yaptığım poğaca ve kurabiyedende onlara ayırdım yarın sabah eşimle gönderirim. İyi akşamlar kızlar.
Ne kadar güzel verimli bir akşam olmuş ☺️ Benim de bulaşık makinası bitti ama hiç o tarafa bakmıyorum sabaha görüşürüz diyorum kendisine 😂

Selaaaaamms kızlar,
Kızı uyuttum yeni.,Sabah saat 7:15 de uyandı daha da uyumadı. Su istedi geri yattı ama teyzesini görünce yanına gitti. Gündüz Uyutmaya da uğraşmadım. Tabi teyzesi burada diye uyumadı..dünkü erken uyumanın acısını çıkardı😁
Öğleden sonra saat 14:00 gibi bahçeye çimlere indik. Kızla biraz oynadık.ablam oturdu. Sonra saat 15:00 gibi hastaneye gittik. Ablamı muayene film çekildi. Çıktık aldık ilaç vs. Eve döndük yemek yedik.
Sonra kızla ablam oynadılar. Ben toparladım.
Kız minik kurabiye istiyordu onu yaptım Elayla birlikte.
Sonra hamur yoğurdum ıspanaklı kıymalı gözleme yaptım.
Eşim bugün aradı cuma akşamı sizi anneye götüreyim. Ben de bu ara iş yoğun izin kullanamam dedi. Yaz günü kullanırım iznimi dedi. Ablam gitmek istiyordu zaten.
Gelince de konuştuk.
Hazırlık başlar yarın. 1 hafta kalır dönerim. Daha fazlası kurtarmaz soğuk havada 😂
Oh valla ne iyi gelir şimdi hava değişimi hepinize ☺️

İyi aksamalr bacımlar
Maas yattı solugu avmde aldım 60 tl migros;1 tane migros ezine peynir 350 gr 19 tl indirimde,mandalina,muz,2 kücğk kutu süt,arpa sehriye,bitter cikolata.
Rossman 30 tl,mikrofiber bez,aseton
Kız pizza tutturdu yine söyledim artk koci de yer diye 1 dilim yedi bıraktı tabi 46 tl
Ama evde duran oto koltugu vardı o satıldı 200 tl sevincliyim🌺
Bereketli olsun beybi

Kız uyudu, kendimi attım bahçeye. Yürüyüş yaptım. Yediğim bir gözleme ve bir kurabiyenin karşılığı bu olmamalıydı :eek:
Yılbaşında 3 gün yedim. Bir haftam hatta iki haftam boşa gitti. Nasıl oluyor bu anlamıyorum.
Yine de iyi geldi. Spor ve hava aldım.
Ela bugün ablama diyor teyze senin göbeğin çok büyük, şişmanlamışsın. Diyet ve spor yapman lazım. 😅

Bugun bende oglana pide soyledim.
Aksam 6 gibide hemen pilav yaptim
Haslanmis kurufasulyem vardi buzlukda kavurmada vardi.
Hemen bi de kuru yaptim.
Yarinda yeter.
Yarin ztn evde olmicam.
Kiza sadece sabah corba yapmam lazim yanimada alirimm
Posetleri hazirladim 5poset oldu yaw. Bi meyve alicam daha
Kizin evi yakın fakat ben asla goturemem
Aradim dedim k.bakma ama önüme gelirmisin elimde cok poset oldu dedim (biliyor cocuga goturceklerimi cunki sormustum)
Artik marketi halledince oralarda gorusuruz.. Yoksa benim 2 sefer yapmam lazim.
Neyse çocuklarda az parkda oynar hem.

Ben bu konularda cabuk kaniyorum malesef.
Ben bi ara surekli kabiri düşündüm
Gunahkarim napicam diye hep ölümü düşünüp agladim.
Bana bi de neler anlatti burda anlatmak istemiyorum sana yazicam dm den.
Surekli duzenli kuran okumadigim icin beni elestiriyordu

Ben roza hastasiyim bir cilt sorunu
Bunun icin bile bana dediki sen namazini duzenli kilmadigindan Allah musibet veriyor dedi.
Oysa roza bende yillardir var.
Namazimida bu ara duzenli kilamiyorum sadece. Buna beni inandirdi.
Allah dert verir boyle boyle dedi.
Yani basima ne gelse bisi desem iste senin tovbe alman lazim tovbe almazsan olmuyor dedi.
Bsim acik diye, arapca bilmiyorum diye surekli bana baski yaptı
Aaa bu ne hadsizlik yahu sen kimsin yani hayret bişi herkesin günahı kendine dini kendine inancı kendine çok saçma bu kadar her şeye burnunu sokması niyeyse ortada kıskançlık olduğunu düşünüyorum onlar annesi falan böyle konuşuyorlar demekki hakkınızda terbiyesiz yahu çok şükür herkesin yanlısı dogruyu ayırt edecek aklı var kendi aklını kendine saklasaydi zavallı KV si bunlara üzüntüden vefat etmezdi her neyse vallahi def etmekle çok iyi yapmışsınız benimde bir kaynım ve eltim öyle her şeye burnunu sokar

Nihayet uzandım. Duş aldım. Ablam ben yokken uyumuş.eşim de oturmuş. Yürüyüş planım olmasa ben de Elayı uyuturken uyurdum.bu defa tempolu yürüdüm. Bacaklarım çok ağrımış.
Anneme gitme konusunu konuşuyorduk. Karadanmı, idoylamı yoksa köprüdenmi diye :) ablam eşime dedi, ben sana manat vereyim bozdurur halledersin. Hangisi daha kolay olursa o olsun dedi. Sonuçta ayağı kötü hızlı gitmek daha mantıklı.
Eşim dedi öyle şey olurmu. Tabi gidip gelmek, 900 tl yapar.
Sonra yatarken bana sordu para alayımmı almayayımmı. Ben de sen bilirsin dedim ne diyeyim.sonuçta onun hesabına düşmeyiz. Ama ablam da istiyorki masraf olmasın bize.,

Oh valla ne iyi gelir şimdi hava değişimi hepinize ☺️
Aynen ya, zaten sürekli söylüyor anneanneme gidelim gidelim. Yaz günü daha çok gidiyorum. Kış günü soğuk. Evde de bir sıcağa alışmışım😅 bir de yaz günü bahçe falan eğleniyor..yeğenler okula gitmiyor. İyi olıyor.,

Merhaba hanımlar ben de yazayım akşamları günün özetini diyorum ama üzerimde resmen bi ölü toprağı anca yemek mutfak toplamaya yetişebiliyorum bu ara. Neyse kızım ameliyat olmuştu kulağından onun kontrolü vardı bugün doktor hersey yolunda merak etme dedi de içimi ferahlattı biraz sağolsun. Ben de yarın artık jet hızıyla evi bi toparlar yüzüne bakılacak hale getiririm artık.
Geçmiş olsun ne ameliyatıydı? Acil şifalar

Geçmiş olsun ne ameliyatıydı? Acil şifalar
Çok teşekkür ederim ☺️ 1 ayda 3 kere orta kulak iltihabı oldu 2 şişe antibiyotik kullandı bana mısın demedi kulak burun boğaz doktoruna götürdük o da orta kulakta cok sıvı birikmiş buna müdahale etmemiz lazım dedi zaten ekranda ben de gördüm iki kulağında da alman pastası gibi çıkıntı vardı bunu biz bosaltıcaz dedi. Bir kulağına tüp takıldı biri sorunsuz bosalmıs küçük bi kesi alıp bosaltmıslar. Geniz etini de aldılar o sırada. Küçük bi operasyonmuş gerçekten çok çabuk toparladı ama canımdan kaç can gitti bilmiyorum ben normalde çok sogukkanlıyımdır ama konu cocuk olunca elim ayağım kesiliyor. çok şükür şu an gayet iyi. İnanılmaz huysuzdu öncesinde çok sinirli acayip iştahsızdı öyle böyle değil. Onlar baya azaldı.

Surekli evde kolye muhabbeti var
Ya diyemiyorumda esime subata kadar almam lazim elti catlatcam diye😂
Almam lazim diyorum
Yahu 2 ay sonra alsak biriktirim nakit istiyor kart vadesiz cekse sorun diil diyor.
Aiyy almam demiyorda 2ay sonra diyor.
Valla işime yaramaz 2 ay cok dicem artik..
Surda nelerle ugrasiyor poncik yüreğim bir bilsen😂
Alır alır lellim
ponçik yüreğine göre olsun inşallah herşey :KK36:
Sarımsaklı yağ, ayağına sürülenmi? Ben öksürük için denedim yok geçirmedi.
Öksürüğü bir an başlıyor öhhöö öhhöö ardarda sonra duruyor sonra tekrar başladımı ardarda. Birkaç gün geçiyor. Tek tük sonra yine başlıyor. Artık astımdan bile şüphelenmeye başladım. Alerjik astım.
Bende var, bu kadarmı benzer bilemiyorum☺️ İnşallah geçicidir

Öksürük için sürekli kullanıyoruz yağı o gece öksürmüyor .. posasıyla birlikte sürüyorum ve 1-2 saat geçmeden yeniliyorum sabaha kadar.. Gündüz ara ara öksürdüğü oluyor tabi.. ona da soğan suyu veriyorum..
İlk yaptığımda bi defa sürdüm sabaha kdr yenilemedim çok kesmedi..

Taritlkatda bunlar hocalari varmis ona soruyorlar herseyi izin aliyorlar dua aliyorlar falan.
Ojeme bile karisiyordu günah diyordu (bu ara duzenli namaz kilmiyorum)
Sacimi siyaha boyadim ayyy haramm siyah kuranda yaziyo dedi.
Sonra hocalarindan tövbe almam icin(en ufak bir bilgim yok bu konuda nedir nasil alinir) beni zorladi.
Ben inanmiyorum diyince bana aaa o yasayan evliya nasil inanmiyorsun diyip benim icin gunaha giriyorsun dedi.
Naparsam gunah diyordu bana.
Kimseyede anlatamadim ben bile kendimin gunahkar olduguna inandim.
Naparsam surekli gunahkarim ben diye kendime kizar olmustum.
Beni cok etkilemis din benim biraz hassas noktam ordan vurdu hep beni.
Suan resmen uzerimde karabasan varmisda gitmis gibiyim.
Çok biliyorlar valla yaa herkes bi acayip olmuş..
Bana da tövbe ettirsin hoca hanım sana dediler..
"Ağzım var , "ben kendi tövbemi kendim ederim , aracıya gerek yok " dedim bişey diyemediler..
Sende yapıştır cevabı lellim bırak duyma ne derlerse..

Onuda alirsa o da halat belki onu pul aldiririm ama pulda kiriliyor diyorlar bilmiyorum ki.
Daha uzn boy alir onu sanirim.
Ayarlariz biz kuyumcu abiyle kafalar tuttu
benim ikisi da halat yarın çekeyim unutmassam fotosunu .. boy ve incelik farkı var arada
Niye oyle yapiyo
Adamın tarafında :KK70:Az ödesin arkadaşı diye :KK70:

Kizi parka goturduk annemle. Pazara indik
Marul, süt, muz aldim. Annem odedi.
Ordan annemle kizi birakip kuyumcu isini hallettim.
Elti kizinin gorumcesi yarina beni davet etti.
(teyzeyi seviyordum biliyosunuz kizida onun kadar alcak gonullu iyi)
Oglandan kalan kucuklerin daha buyuk olanlarini onun oğlu icin ayirmistim(sordum öncesinde giydirirmisin diye)
3 poset onlari katladim.
Kiza lcw kazak aldim öğretmen kiz hediye almak geldi icimden
Ogluda 5yasinda onada oyuncak aldim atki bere takımınida ona goturucem.
Giderkende elma mandalina muz falan alirim.

Yalniz iyi guzelde evde yemek yok.
Kiz uyuyo hic bi is yapmadım bugun.

Bu elti kizi benim psikolojimi cok bozmus anlaticam sizede simdi simdi fark ediyorum.
Oje surdum bugun kendime geldim.

Taritlkatda bunlar hocalari varmis ona soruyorlar herseyi izin aliyorlar dua aliyorlar falan.
Ojeme bile karisiyordu günah diyordu (bu ara duzenli namaz kilmiyorum)
Sacimi siyaha boyadim ayyy haramm siyah kuranda yaziyo dedi.
Sonra hocalarindan tövbe almam icin(en ufak bir bilgim yok bu konuda nedir nasil alinir) beni zorladi.
Ben inanmiyorum diyince bana aaa o yasayan evliya nasil inanmiyorsun diyip benim icin gunaha giriyorsun dedi.
Naparsam gunah diyordu bana.
Kimseyede anlatamadim ben bile kendimin gunahkar olduguna inandim.
Naparsam surekli gunahkarim ben diye kendime kizar olmustum.
Beni cok etkilemis din benim biraz hassas noktam ordan vurdu hep beni.
Suan resmen uzerimde karabasan varmisda gitmis gibiyim.
Çok şükür inanıyoruz. Ama bazı konularda baskı kurup uzaklaştırıyorlar insanı. Herşey daha güzel anlatılabilir. Ben de üniversite hayatımda yaşadım benzerini. O gün yaşamaktan soğudum. Tarikat falan sevmiyorum. Nedense üniversite bitince yanlış şeyleri onlarda gördüm. Kimseye uymadım, yolumdan şaşmadım.

Günaydınn
Sabaha gergin basladım
Kız kriz cıkardı gitmicem okula diye
Koci gec kaldım diye söylenir🤦🏻‍♀️
Ay gercekten bunaldım Alya yeter ama diye yükseldim😓
Hic sevmediiğim seyler 😣sonra aldım kucagıma sarılıstık öyle gitti sakinleyip.
Hadi gel cık odadan kriz varken
Dr öyle diyor sakinlesene kadar terkedin odayı diyor ama yapamıyorm cogu zaman.
Onlar gitti elimi ayagımı koyck yer bulamadım
Cay koydm kendime icip cıktım
Yok bastılar bana.

Çok teşekkür ederim ☺️ 1 ayda 3 kere orta kulak iltihabı oldu 2 şişe antibiyotik kullandı bana mısın demedi kulak burun boğaz doktoruna götürdük o da orta kulakta cok sıvı birikmiş buna müdahale etmemiz lazım dedi zaten ekranda ben de gördüm iki kulağında da alman pastası gibi çıkıntı vardı bunu biz bosaltıcaz dedi. Bir kulağına tüp takıldı biri sorunsuz bosalmıs küçük bi kesi alıp bosaltmıslar. Geniz etini de aldılar o sırada. Küçük bi operasyonmuş gerçekten çok çabuk toparladı ama canımdan kaç can gitti bilmiyorum ben normalde çok sogukkanlıyımdır ama konu cocuk olunca elim ayağım kesiliyor. çok şükür şu an gayet iyi. İnanılmaz huysuzdu öncesinde çok sinirli acayip iştahsızdı öyle böyle değil. Onlar baya azaldı.
Cok gecmis olsun

Cok gecmis olsun. Rabbim korusun hepsini
Güle güle kullan canım. Daha daha çokları olsun. ❤️
Amin kuzu hepimizin olsun
Alır alır lellim
ponçik yüreğine göre olsun inşallah herşey :KK36:

Öksürük için sürekli kullanıyoruz yağı o gece öksürmüyor .. posasıyla birlikte sürüyorum ve 1-2 saat geçmeden yeniliyorum sabaha kadar.. Gündüz ara ara öksürdüğü oluyor tabi.. ona da soğan suyu veriyorum..
İlk yaptığımda bi defa sürdüm sabaha kdr yenilemedim çok kesmedi..

Çok biliyorlar valla yaa herkes bi acayip olmuş..
Bana da tövbe ettirsin hoca hanım sana dediler..
"Ağzım var , "ben kendi tövbemi kendim ederim , aracıya gerek yok " dedim bişey diyemediler..
Sende yapıştır cevabı lellim bırak duyma ne derlerse..

benim ikisi da halat yarın çekeyim unutmassam fotosunu .. boy ve incelik farkı var arada

Adamın tarafında :KK70:Az ödesin arkadaşı diye :KK70:
Ayy derler ya muhim olan cahil olman diil kendini alim sanman iste bunlar oyle
Çok şükür inanıyoruz. Ama bazı konularda baskı kurup uzaklaştırıyorlar insanı. Herşey daha güzel anlatılabilir. Ben de üniversite hayatımda yaşadım benzerini. O gün yaşamaktan soğudum. Tarikat falan sevmiyorum. Nedense üniversite bitince yanlış şeyleri onlarda gördüm. Kimseye uymadım, yolumdan şaşmadım.
Biliyomusun bi tarikatdaki cocuk intihar etti
Dedilerki beynini yikamislar
Dedim cocuk mu 27 yaşında adam
Ama simdi anliyorum
Seni gunahkar ilan ediyorlar bir sekilde
Senide buna inandiriyorlar
Kendini sevmiyorsun artik
Ben bu gunahlarla yasayamam, yasasam daha cok günaha bulasiyorum diye dusunuyorsun.
Artik anladim cunku benim artik sacimin boyasindan tut elime igne batsa günahlarından iste batti noktasina getirdiler.
Günaydınn
Sabaha gergin basladım
Kız kriz cıkardı gitmicem okula diye
Koci gec kaldım diye söylenir🤦🏻‍♀️
Ay gercekten bunaldım Alya yeter ama diye yükseldim😓
Hic sevmediiğim seyler 😣sonra aldım kucagıma sarılıstık öyle gitti sakinleyip.
Hadi gel cık odadan kriz varken
Dr öyle diyor sakinlesene kadar terkedin odayı diyor ama yapamıyorm cogu zaman.
Onlar gitti elimi ayagımı koyck yer bulamadım
Cay koydm kendime icip cıktım
Yok bastılar bana.
Yaaa o an insan boslukda hissediyor caresiz..
Sakin kalmak lazım kuzu kalabilene
Ama masallan sen sabirlisin

X