Küçük Düşün Büyük Olsun!

Elanın montu vardı, daha doğrusu geçen yılki montları duruyordu.oluyor diye bu yıl yeni almayayım zaten seneye okula başlayacak seneye alırım demiştim. O gün de ablamın çok hoşuna gitti aldı ya, seneye mont alma masrafım kalktı. Eşimle konuşuyoruz bana diyorki çıkarıp 100 tl verseydi niye aldıki. Ben de dedim ne yapacaksın 100 tl yi kız bir sürü şey aldı saydım makyaj malzemesi aldı bana kıza şunu şunu aldı,bana pantolon aldı. 1200 tl para harcadı dedim. Tabi kızdım da.ama ters de konuşmadım. Ben anlamıyorım. İnsan derki sağolsun düşünmüş almış. Allah daha çok versin. Kendi dayısı para bıraksa hemen diyor ayy niye bıraktı zaten parası yoktu.bir de ailesi birşey yapınca ballandıra ballandıra anlatır.geçen babaya birşey alıp göndermiş. Bana diyor adam bize bir sürü şey gönderdi.
Alsın tabiki yapacak.yapmazsa ayıp olur. Ama benim aileme niye öyle olmuyor anlamıyorum. Çok canımı sıktı konuşma tarzı. Çok terste konuşmak istemedim. Bu ara herşeye parlıyor.,tabi ekonomik konular ülkenin hali herkesi gerdi. Bugüne kadar benim ailemin yaptıklarını asla ön plana çıkarır gibi davranmadı. Bir kompleksmi var anlamıyorum.
Valla hiç ona ablam bizi termale götürecek iznini ona göre ayarla diyesim de yok.
Şu an oldukça kızdım ona.
Biraz canım sıkıldı size anlatmak istedim
Canını sıkma kendi sülaleri cöp verse evin en görüncek yerine koyarlar.
Bizimkiler yagdırır naptıki olur.
Böyle bu modeller.
Cidden dinlencen dinlencen dövcen anca hırsımı alırım:KK70:

Günaydın
Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir hafta olsun inşallah
Akşamdan mutfagi toplamıştım sabah temiz mutfakla boş mak. İle başlamak mutisko
Kiz yine geç uyudu 2.30 falandi.
Düzen falan kalmadı.

Oglanla yine geriliyorum.
Allahim ne dersem tersini yapıyor sanki inadına.
Sabah diyorum ki oğlum deodarantini sür (terliyor cok) sürmüyor inat ediyor
Ben yap dedikçe hiç yapmıyor.
2 gündür boğazım ağrıyor diyor ilaç verdim, ıhlamur, ballı limon ama kısa kol cam açık oturuyor ateside yok.
Okuldan ararsan gelmicem dedim.
Kendine dikkat etmiyor ki laf da dinlemiyor
Arkadaşlarda hep oglanlardan sikayetci laftan anlamiyorlar diye.
Geçecek lelli gececek diye diye ya sabır diyorum.
İnsan azcık anlar yani az laf dinler yok.
Sanki dediklerimin zıt anlamına kurulmuş saat gibi.
Soylendim sabah öyle gitti okula.
1 bardak çay iç diyorum sıcak sıcak yok
Karnın aç nasıl ilaç verim sana diyorum.
Bisi yemeden gidiyor.
Ee sen iyilesim diye çabalamazsan ben sana napabilirim.
vALLA kızlarda dinlemiyor daha 2,5 yasında sen git ben kendim giyincem diyip mayo giyiyor kıs günü:ruh:

Günaydın
Kocam fabrika sahibinden cok vergi ödüyor sanırsam,vergi dilimine girdiği icin maası bu ay kiraya destek istedi 300-400 tl.
Ya saburrr dedim.
Hayır bi kira,bi kres,bide dogalgaz onda.
Onunda desteğini benden isteme yani.
Valla sabah sabah gerildim.
Önümnüzdeki ay ne bulcak acaba?
Allah da kocanın hayırlsını versin en büyük duam odur evleneceklere.

Günaydın
Kocam fabrika sahibinden cok vergi ödüyor sanırsam,vergi dilimine girdiği icin maası bu ay kiraya destek istedi 300-400 tl.
Ya saburrr dedim.
Hayır bi kira,bi kres,bide dogalgaz onda.
Onunda desteğini benden isteme yani.
Valla sabah sabah gerildim.
Önümnüzdeki ay ne bulcak acaba?
Allah da kocanın hayırlsını versin en büyük duam odur evleneceklere.
Yaa aklıma geldi bak simdi🤣😂

selam kızlar

Gelemedim.. Dün poğaça yaptım sonunda 2 tepsiyi bitirdi benim minnoşlar :KK36:

Vişne suyu yapmıştım ondan 1 ltlik kavanozda taneleriyle koydum bi de 6 tane falan da poğaça koydum kaynanama yolladım.. Gene bende kalsın napalım ne verirsen elinle o gelir seninle demişler..

2 gündür alışveriş sitelerinden alamıyorum kendimi.. Dyson hayalimdi kaç yıldır sürekli istiyodum. Tam alıcam ne olursa olsun V8 olsun bari dediğimde 2 katına çıktı fiyat kızdım almadım . Alırsam v11 ya da v10 alırım diye düşünüyodum.
Eşimi de sırf kızdırmak için V15 den aşşası kurtarmaz diye dürtüyodum . Akşam stokları kapattılar V15 fiyatı 15.000 lira oldu
Şimdi yine zam gelecekmiş :KK14: Hayır yani niye dertleniyosam ???? Almıcam o fiyatı verip zaten üzülüyorum boşyere :KK43: Sanki dert edinecek şey kalmamış :olamaz:

Robot süpürgeler de inmiyor bi türlü taksitle falan alıcam artık 2,800 e :süslü: banane dolansın dursun. Geceden salarız salona sabaha mis gibi temiz salon ! 24 ü doğum günüm zaten alaym bari kendime bi doğum günü hediyesi..

Makyaj malzemelerimi de yenilemem lazım.. Fondoten arıyorum bulamadım düzgün bişey :KK23:galiba yine avon dan alıcam Anew serisi fena değildi. numarasını kaybettim ama tester bulmam lazımm önce :KK43:

Elanın montu vardı, daha doğrusu geçen yılki montları duruyordu.oluyor diye bu yıl yeni almayayım zaten seneye okula başlayacak seneye alırım demiştim. O gün de ablamın çok hoşuna gitti aldı ya, seneye mont alma masrafım kalktı. Eşimle konuşuyoruz bana diyorki çıkarıp 100 tl verseydi niye aldıki. Ben de dedim ne yapacaksın 100 tl yi kız bir sürü şey aldı saydım makyaj malzemesi aldı bana kıza şunu şunu aldı,bana pantolon aldı. 1200 tl para harcadı dedim. Tabi kızdım da.ama ters de konuşmadım. Ben anlamıyorım. İnsan derki sağolsun düşünmüş almış. Allah daha çok versin. Kendi dayısı para bıraksa hemen diyor ayy niye bıraktı zaten parası yoktu.bir de ailesi birşey yapınca ballandıra ballandıra anlatır.geçen babaya birşey alıp göndermiş. Bana diyor adam bize bir sürü şey gönderdi.
Alsın tabiki yapacak.yapmazsa ayıp olur. Ama benim aileme niye öyle olmuyor anlamıyorum. Çok canımı sıktı konuşma tarzı. Çok terste konuşmak istemedim. Bu ara herşeye parlıyor.,tabi ekonomik konular ülkenin hali herkesi gerdi. Bugüne kadar benim ailemin yaptıklarını asla ön plana çıkarır gibi davranmadı. Bir kompleksmi var anlamıyorum.
Valla hiç ona ablam bizi termale götürecek iznini ona göre ayarla diyesim de yok.
Şu an oldukça kızdım ona.
Biraz canım sıkıldı size anlatmak istedim
Oyle oluyor kendi aileleri yapınca çok görüyorum etraftafa sanırım erkeklerdeki kompleks🤦 ablanın kesesine bereket montlar LC bile 300 istediğim tarz oglusa bu sene idare ediyoruz kisliklar kalkmadan indirimde alacağım bende seneye giysin bir beden iki beden büyük iki sene giyiyor

Günaydın
Sağlıklı, huzurlu, bereketli bir hafta olsun inşallah
Akşamdan mutfagi toplamıştım sabah temiz mutfakla boş mak. İle başlamak mutisko
Kiz yine geç uyudu 2.30 falandi.
Düzen falan kalmadı.

Oglanla yine geriliyorum.
Allahim ne dersem tersini yapıyor sanki inadına.
Sabah diyorum ki oğlum deodarantini sür (terliyor cok) sürmüyor inat ediyor
Ben yap dedikçe hiç yapmıyor.
2 gündür boğazım ağrıyor diyor ilaç verdim, ıhlamur, ballı limon ama kısa kol cam açık oturuyor ateside yok.
Okuldan ararsan gelmicem dedim.
Kendine dikkat etmiyor ki laf da dinlemiyor
Arkadaşlarda hep oglanlardan sikayetci laftan anlamiyorlar diye.
Geçecek lelli gececek diye diye ya sabır diyorum.
İnsan azcık anlar yani az laf dinler yok.
Sanki dediklerimin zıt anlamına kurulmuş saat gibi.
Soylendim sabah öyle gitti okula.
1 bardak çay iç diyorum sıcak sıcak yok
Karnın aç nasıl ilaç verim sana diyorum.
Bisi yemeden gidiyor.
Ee sen iyilesim diye çabalamazsan ben sana napabilirim.
Allah sabır versin eltimlerinde çocukları seninki kadar hatt buyugude var hepsinde aynı çok zit inat oda toplama yok diyolar

5. Tabagi kırdım tövbe bismillah.
Evde tabak kalmicak mutfağa girmesem mi naapsam

Geçen aldigim ev baklavasini beğenmedik.
Eşimle annemde gazı verdi senin yaptığın güzel oluyo diye.
Küçük borcam burma baklava yaptım.
Gazimı alamadim elmali kurabiyede yaptım.
Evi süpürdüm kapıları sildim
Mutfagi topladım.
Annem kızı aldı Bi duş alıp azcık bakım neyim yapım.

Saç maskeme başlamak istiyorum ama malz.yok
Bir de haftada 1 düzenli yapıp bir süre ara vermek lazım.
Çıkınca alicam ya da netten alırım.

1 aydır ilçede bekleyen (guya) iade sabah erkenden yapıldı.
Eee pazar da ilçede görünüyordu hala ne hikmetse 1 ayda gitmeyen iade Bi anda gidiverdi bak sen Allahını isine🤔
Sikayetvara falanda yazmistim.
Tuketicihakem heyetinde bildiri yapicam demiştim.
Altı üstüne 35tl bisi.
1 ay beklemeye degermi be hepsiburada.
Wc fircasi aldım onunlada attım evdekini istediğim renkte burda bulamadim.

Selam kızlar geç uyandık geç uyuyo oglus bu ara gece 3 tü yanımızda paşa gece da suyu su derken bu uyandım sabahı değiştim nevresimler su içinde 🤦🤦sabır çeke çeke üst baş nevresim değiş ağladı kızdım diye konuştum yine sarılıp uyurlttum bu seferde benim uyku kaçtı birde bı haftadır çenemde ağrı oluyor ağrı kesici sıcak kompleks idare ediyordum gecede ağrıdı karnım acıktı kalkıp muz yedim 5 ti galiba uyudum 10 gece uyandık 11 geldi yataktan çıktık🤭ekmek kalmamış kuru yufkadan börek yaptım yedik esimin işleri vardı çıktı param bitti demiştim atmış hesaba sıfır bugün harcama diyordum çıkınca sigara al ddi iki ekmak aldi oda çıkmadan oglusa ekmek arası koydum kalktigim gibi dün geceki şeyleri attım yıkandı oğlanı okula bırakıp geldim elektrik çek ortalık topla bulaşık açtım yıkanıyor çamaşır aşıp namaz kıldım Yesil mercimek yapıyorum azda erişte salata yeter oglusa bir tabaklık kelle corbasindanda var yemeyin ben yiycem gelince diyor🤦🤦olur paşam ddik

5. Tabagi kırdım tövbe bismillah.
Evde tabak kalmicak mutfağa girmesem mi naapsam

Geçen aldigim ev baklavasini beğenmedik.
Eşimle annemde gazı verdi senin yaptığın güzel oluyo diye.
Küçük borcam burma baklava yaptım.
Gazimı alamadim elmali kurabiyede yaptım.
Evi süpürdüm kapıları sildim
Mutfagi topladım.
Annem kızı aldı Bi duş alıp azcık bakım neyim yapım.

Saç maskeme başlamak istiyorum ama malz.yok
Bir de haftada 1 düzenli yapıp bir süre ara vermek lazım.
Çıkınca alicam ya da netten alırım.

1 aydır ilçede bekleyen (guya) iade sabah erkenden yapıldı.
Eee pazar da ilçede görünüyordu hala ne hikmetse 1 ayda gitmeyen iade Bi anda gidiverdi bak sen Allahını isine🤔
Sikayetvara falanda yazmistim.
Tuketicihakem heyetinde bildiri yapicam demiştim.
Altı üstüne 35tl bisi.
1 ay beklemeye degermi be hepsiburada.
Wc fircasi aldım onunlada attım evdekini istediğim renkte burda bulamadim.
Masallah canım burma baklavayı hazirdanmi yapiyorsun

Dışarı çıkıp geldim sigara aldım eşime az yürüdüm kulaklık takip döviz bürosu var yakında oraya baktım döviz bozduruyor insanlar koştur koştur benimde 9 dan aldığım ortalama dolar var bı aklım boz gerileyince al yine diyor illa geri çekilme olur diye düşünüyorum altın yükselmiş yine iki hafta oldumu bilmem 22 ayar grama 660 demişlerdi 900 u geçmiş 🤦 esim ne kadar olduğunu bilmiyor bende soruyo arada yokluyor bozsak nebkadar olur diye valla yapsaydın sende ddim😒😒yarım altınlı bileklik yaptırmıştım Mart nisandi heralde daha sene olmamış iki çeyrek vermiştim o zmn 1630 du şimdi 3200 olmuş düğün flnn olmasın bu ara

Akşam yemeği hazir esim kardesimlere gecices ddi yemeğe benim yakındaki kardesime aradım kardeşimi o yemekleri ayarlıyorum ddi bende tatlı alacaktım çıkıp yorulmusum git gel yapmıştım ddim merkeze bidaha evdealzeme vardı revani yaptım hemen şeker error veriyor yanlız bir bardak daha çıkmaz tatlıyı serbetledim namaz kıldım oglusu alcam cikip 7 gibi gelcek anca esim çıkarız gelince zaten 15 dk yok aramız kardesimle

İyi aksamlar gızlar
Avm yaptm bugun 115 tl migros;organik tavukk incik(2parca 350 gr faln)kısırlık bulgur,dondurulmus ıspanak,1.5 kg persil,1 sise rose sarap(yılbasılık zam falan gelir 🤣)
Rosmandan 1 tane kıza bebek süngeri,yulaf cookie,9,95 e oje hızlı kuruyor 45 sn de cok sevdim.
Eve geldim tavukları küp küp kavurdm kekiklii,salata yaptm,kıza da somon attm fırına 1 parca.
Kuru üzüme taktı buara,bende ınutmusum kalmamıs evde ,üzümde üzüm yedi beni oturdu kus üzümlerini yedi evdeki😆
Yarın alırım artık
Dolar falan düsüyor aksamdan beri🤔

X