Küçük Düşün Büyük Olsun!

Aynı işte herşeye önlem alır eşim. Biz sehpa bile bir yıl önceye kadar kullanmıyorduk🙈
Korumalarla gezdirecek evde kızı:rolleyes:
Ama kaç defa koltuktan sandalyeden kafa üstü düştü. Merdivenden bile yuvarlandı.
Hareketli zaten, gözünün önüne bakmaz savurur kendini sağa sola.
Bir defa da eşimin yanında mutfakta sandalyeden düştü. Dünyası yıkıldı adamın, dışarı çıktı hava aldı stresten adam ya😂 ablam vardı o gün bizde. Bir de diyor ya ne kadar sakinsin sen. Ulan kız yıllardır çocuk bölümümde çalışıyor nelerini gördü. Bu o kadar basit geliyorki ona. :)
Benim kardesimde 2 cocuk büyüttü ama hala panik.
Oglanı evden cıkarmadan büyüttü nerdeyse 4 yasına gelcek.
2 senesi hadi pandemi ama 2 senesi asırı korumacılık.
Öhö desin solugu drda alıyormR😓
Yapı meselesi iste bende ikizler klasik rahat🤣
2 aylıktı takar kanguruya avm gezerdim😅
Bizimkide düstü kackere koltuktan😣
Bekliyordm 2 saat kusma vs olmazsa normale devam ediyordm🙈

İyi geceler kızlar,
Ancak gelebildim. Teyzeyle lafladık mutfakta. Dayı geldi onla eşim uyudular.
Bugün kahvaltı kahve sonrası pazara gittim.
80 lira gibi harcadım galiba. 20 tl si hamsi almıştım. Yeşillik havuç elma çeri domatesi limon sarımsak hatırladığım bunlar. Eşim çiğ köfte yapacağım. Esmer bulgur ve lavaş alırım dedi.
Pazar öncesi biraz da gezdim.Tabi eşim eve döndüğü için rahattım. İçim rahat etmiyor. Çünkü camların kilitlerini açıyor teyze sigara içiyor dalgınlığına gelir kapatmayı unutur diye korkuyorum.
Akşam dayı geldi onu almaya gittiler Elayla babası. Dayı da ezme yaptı çiğ köftenin yanına.
Ela simit yemişti. Az da pilav yoğurt yedirdim. Zaten çok yemedi.
Bugün diyet gitti. Yarın da gider. Artık verdiğim 300-400 gr ı geri alırım :)
Bugün de harcamalı gündü dolap doldu çok şükür.
Karnabaharın fiyatı iyiydi. Taşıyamam diye almadım. Pazarın servisiyle geldim eve ama zor olurdu.

Benim kardesimde 2 cocuk büyüttü ama hala panik.
Oglanı evden cıkarmadan büyüttü nerdeyse 4 yasına gelcek.
2 senesi hadi pandemi ama 2 senesi asırı korumacılık.
Öhö desin solugu drda alıyormR😓
Yapı meselesi iste bende ikizler klasik rahat🤣
2 aylıktı takar kanguruya avm gezerdim😅
Bizimkide düstü kackere koltuktan😣
Bekliyordm 2 saat kusma vs olmazsa normale devam ediyordm🙈
Ben de rahatım ya, rahat olmadığım tek konu çenesini dinlemek🙈
Eşim de kardeşin gibi ufacık birşeyde doktora götür götür beynimi yer. 10 kere arar götürdünmü diye🙉

günaydınn
Gece öksürüklü buharlı gecti:KK43:
Ben anladfım zaten o yazının altından cıkacaktı bisey.
Hasta bi cocuk geldiyse,hepsine bulastı.
Kuru öksürük var.
Sütünü aksmları zencefilli ballı veriyorm zaten.
Eve gelince öksürük surubu icirdim yemek sonrası,baktım ilerliyo buhara basladım.
Saat kurdum 4 saat arayla verdim 2 den sonra rahat uyudu.
Sabahta surup/buhar anneme bıraktık.
Acile gidelim diyo koci.Dedim 39 derece atesle gittik dr söylendi,haldır haldır ne geldiniz ,24 saat düsmeyen ateste gelin diye.
Sükür ates yok kuru öksürük,vercek buharı acilde geccek.
Sonra uyuyunca dedi rahatladı diye oda.
Babam geldi aldı saolsun bizi,
Alya ön koltukta simitleri pogacaları gördü,eve gidince yeriz dede diyo:KK70:
Genler gürül gürül masalah:KK70:
Annem kıza 100 tl bana 50 tl verdi(taksiyle gel cabuk gel parası bana verdiği:KK70:)
10 usd aldım annemlerin ordan 125 tl.
Geçmiş olsun kuzuma. Belliki alyanın da biraz alerjik yanı var. Çünkü sürekli öksürük tekrarlıyor. Bizde de öyle oluyor. Alerjik damla vermişti doktor. İyi geldi

Trndyolda bi cizme begendim 260 tl.
Alabilirsem onu alcam buay kendime.5 cm kdar minik bi topugu var.Taytla flan güzel durur.
Jeanle de güzel durur sknny ama kim giyiyıor ya jean :)
Ben acayip kısır dögüdeyim tayt cıkarıp pijama giyiyirom.
İse de tayt üstü tunik vs.
Hepten saldım vala
6 sene önce kalem etekle tıngır mıngır stilettoyla gezen plaza kadınydım:)
Çocuklu kadının hali sanki😅 hepimizde eskiden eser yok. Tayt eşofman spor ayakkabı şuanki tarzım ya.
Topuklu ayakkabıyı da metrobüsle kardeş olunca bırakmıştım. Topuklu metrobüse bineni dövüyorlardı😂😁
Hurraaaa metrobüse yer kapmak için binerken birinin ayağına bastığımı düşünsene🤣🤣🤣

Selam kızlar gelemiyorum valla oglus ortalığı karıştırdı hep topla derle birde heyheyliydi sabah çok bunalttı kahvaltı etmiedi gitmiş yeni robot bişe almıştık tak cikarli inada kırmış hep🤦🤦artık esim gitti getirdi kahvaltı etti esim sabah fileye gitti de simit açma iki parça su böreği getirmiş yedik topla et birde geç ettik kahvaltıyı ortalığı çektim kuşların kafes batık ti temizledim dün kizimiz ikinciyi yumurtlamis gece gördüm 😍😍

Çıkarız diyorduk oğlusun arada öksürük var cikmiycas baya esiyor buralar akşama dünden çorba kuskus var Trendyol yemek kupon tanimlamisti yorumlarım için 10 TL lik bir tanede 5 TL 10 kullandım çiğ köfte köfteci Yusuf tan yarım kg birde ekmek kadayıfı bir paket 25 ödedik esimede hizlidan 50 ye 20 tanımlanmış oda biseyler alıyor içecek fln bari işe yarar biseler al ddim🤦

Selam kızlar
Dün halama ordan da kayınvalideme gittik. halam 2 tepsi poğaça ve peksimet yapmış koca bi leğen bize verdi. Sabah kahvaltımız da çok iyi oldu :kk77:
kuru fasulye ve 1 tabakta mantı verdiler akşam eve dönerken.. Bugün akşam atıştırmalıkları da çıktı yanına bişeyler eklesem yeter :KK49:
Kızım sabah büyük su bardağımı kırdı çıkarsak eğer dışarı Mudo dan bi tane alırım.. Ev berbat durumda kuzucuklar iyice dağıttılar 2 gündür de ellemediğim için battı çıktı resmen... :bicak:
Sağolsun eşimin en sevdiği spor köşe koltuğa kıvrılıp yatmak ! Böyle zamanlarda sinir katsayım cidden yükseliyor.. Alışveriş yapmama sözüm olmasa şimdi gidip hemen bi robot süpürge ve dyson alır birini bi odaya salar diğerine de kendim girişirdim.. :KK43: Ama çok geliyor fiyatları gözüme :KK43:

babyloading87 babyloading87 çok geçmiş olsun kuzuna..

Öncelikle kestanenin diyarı Bursa dan herkese selamlar🤪
Ay twitterda gördüm o adamı rahatlıkta nirvana🤦🏻‍♀️
Aynı zamanda lodosun diyarı😣
Aksamdan beri ucuyor ortalık,migrenim tuttu🤦🏻‍♀️
Kız da öglen uyumadı bayılazm
Öglene lazanya salata yaptım.
Aksmaa kıymalı dolma.
Sabah markette 50 tl bıraktm;biraz eski kasar biraz tulum peyniri,ekmek aldım.

Selam kızlar
Dün halama ordan da kayınvalideme gittik. halam 2 tepsi poğaça ve peksimet yapmış koca bi leğen bize verdi. Sabah kahvaltımız da çok iyi oldu :kk77:
kuru fasulye ve 1 tabakta mantı verdiler akşam eve dönerken.. Bugün akşam atıştırmalıkları da çıktı yanına bişeyler eklesem yeter :KK49:
Kızım sabah büyük su bardağımı kırdı çıkarsak eğer dışarı Mudo dan bi tane alırım.. Ev berbat durumda kuzucuklar iyice dağıttılar 2 gündür de ellemediğim için battı çıktı resmen... :bicak:
Sağolsun eşimin en sevdiği spor köşe koltuğa kıvrılıp yatmak ! Böyle zamanlarda sinir katsayım cidden yükseliyor.. Alışveriş yapmama sözüm olmasa şimdi gidip hemen bi robot süpürge ve dyson alır birini bi odaya salar diğerine de kendim girişirdim.. :KK43: Ama çok geliyor fiyatları gözüme :KK43:

babyloading87 babyloading87 çok geçmiş olsun kuzuna..
Tesekkür ederim🙏🏻

Selam kızlar h sonu işleri yetişmeyen bir ben miyim ya bebişin 3 uykusu arası ne yaparsam işte geçen hafta sonu da evde değildik altından kalkmak zor
Bizdede yumurta yoktu 36 tl olmuş
Başka markette 30 ta oraya yurudum
🤭🤭🤭🤭
Eve tavuk salacam Ula ne pahalı herşey ya

Sormayın bizde aldık h sonu hersey uçuk market alışverişi beni deşarj ediyordu ondan da olduk diyroum eşime en düşük samsung modeli baktım ctesi gecesi 2300 tl ydi bu sabah 2700 tl olmus cildirmalik

Selamm
Gelemiyorum😶
Bir yandan anneanneme ihlas süresi çekiyoruz
Kızlar çekebilen olursa aramızda bana yazabilir mi?
Nekadar çekebilirsek çarş. Günü 7si bağışlanacak duasıyla.
Bir de topikde zikirim var.
Yetiştirmek için onları çekiyorum.

Sabah pazara çıktım.
Etiket bile koymuyorlar artık ilginç.
Karalahana aldım.
Peynir, elma, muz, fasulye turşusu aldım. 70tl
Bime girdim ordanda bisileri aldım 60tl verdim.
Bugün cnm hep pasta istedi.
Frambuazlı çikolatalı nefsime hakim olamadım malesef sipariş verdim.
4-6 kişilik 67tl.
Ama hiç 4-6 diil valla bildiğin 8-10 kişilik kocaman.
Fiyatına göre gayet büyük tadida çok güzeldi.
Akşam akşam yedim valla.
Bi form çayı içim üzerine.

Oğlana poğaça yaptım 2 tepsi buzluğa atarım çıkarırım okula götürür. Cepli ve katmer pogaca yaptım.
Pissinlerde buzluğa atim.

Bugün hayat sigortası paramı yatırmışlar nihayet. Daha dün de tüketici hakem heyetine başvurmuştum. Meğer yatmış dün.Ama ilk aradığımda geri iade edilmiyor kemkum denildi. Nasıl ediliyormuş. Üstüne gitmesem bankanın kasasına gidecekti 426 tl ciğim. cikolatasoslukek cikolatasoslukek canım bu konuda yardımların için de sağol. Artık bir kahve ısmarlarım sana paracıklarımla😅
Hagi gözün aydın. Kolay mı kazanıyoruz parayı sanki tabi peşinden koşacağız 😀

İyi sabahlar kızlar😝🙈
Ancak gelebildim, yoğun bir hatunum :)
Sabah kalk kahvaltı hazırladım. Dayı teyze bizdeydi. Dayı kahvaltıdan sonra gitti. Geçen anlatmıştım ya, eşim bana doğum günü süslerini çıkartma Pazar günü de dayı teyze olur kardeşi de çağırırız bir doğum günü daha yaparız demişti. Kardeşi zaten kız biraz kırgın demiş teyzeye. Onun için gelmemiş. 🙄 eşime de bakarız demiş..tabi bu arada kız kırgın diyor face de kızlar evde koştur koştur videolarını paylaşıyor 😅
Eşim de dedi işte o ben değilki her doğum gününde gidip nıke tan ayakkabı alsın. Zaten arayıp kutlama nezaketinde bile bulunmuyorki yıllardır hep böyle.
Neyse teyze de eşime demişti, işte doğum gününe çağırmadınız, dayın kırıldı vs vs eşim üç gün önce bunları anlatmıştı bana. Eee niye o zaman kahvaltıdan sonra hemen gitti. Mum üfletecektik. Bence o da teyzenin uydurduğu birşey. Zaten dayı eşimin yeğeninin doğum günü partilerine de gelen bir adam değil. Niye bize kırılsın. Enteresan.,
Yani anlayacağınız doğum günü falan yapmadık bu hafta. Sarmalar da kaldı. Birazını buzluğa attım. Birazını teyzeye vereceğim. Birazını da pişiririm yarın. Börek poğaça yapmıştım onlar da kaldı olsun başka zaman kullanırım. Dayı 200 tl bıraktı kıza. Allah bereket versin. İnşallah verdiğinin kaç katı kazansın adam.
Öğleden sonra teyze dedi buraya yakın akrabası var oraya gidelimmi. Ela da birşeylsr izler orada dedi. Eşim dedi sizi bırakır eve dönerim o zaman. Gittik oturduk biraz geldi aldı bizi. Evegeldik birşeyler yedik. Ela mısır istedi. İyice de şımardı. Yemek yediremedim akşam. Sözümü de dinlemiyor. Mısır patlattım. İlla birşey izleyeceğim diyor. Saat 22:00 olmuş. Dedim mısırını ye uyku saatimiz geldi. Teyze diyor izlesin ne olcak. İyi de dedim sabah kahvaltıdan sonra istedi aç ver tableti dedi. ( tabi sürekli onun tepesinde biraz rahatlamak istemiştir sabah. ) sabah izledi gittiğimiz yerde izledi. Şimdi de aç diyorsun dedim, açamam dedim.,
Sonra eşimle teyze teşkilatı izliyorlar. Baktım Ela da oturmuş onlarla. Mısırını al gel odanda kitap okuyalım dedim. Silahlı sahneler,yaşına uygun değil. Geçtik odaya kitap okudum kaç tane, sonra da sızdı.
Bir kez daha diyorum, iyiki teyzeyle yakın oturmuyoruz. Yakın otursak üçüncü gün kapışırız kesin 😂 sinsi gelin

Yarın sabah hastaneye randevu aldım. Astım için kontrole gidecektim. Gidemedim. Teyze buradayken, gideyim dedim. Baktım sabah erkene al diyor. Sen çıkarken biz de çıkarız dedim. Bana Solunum testi yaparken rahat dursa yeter.,Kızı da çocuk genel cerrahiye götüreceğim bakalım ne diyecek.
Ela uyudu telefonu elime yeni alabildim. Odadayız teyze geldi. Ooo elinizden telefonda düşmüyor dedi. Ben de dedim ne düşmemesi yeni aldım. Boşmu kaldım, eşim için de dedim o da yeni aldı film izliyordu vs.
Çocuk uyuyunca alıyorum telefonu ne edeyim. Ya da birşey izlerkem alabiliyorum. Tabi o birşey izlerken fırsat olmadı.
Neyse eşim de dedi senin de elinden sigara düşmüyor bakıyorım da dedi🤣🤣🤣
O da onun sigarasına takık ya😅

X