Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ah marketere girmeye korkar oldukgercekten ortalık çok fena çok kalabalik aileler ne yapsın ne yesin ne içsin rabbim yar ve yardımcımız ollsun

Bizim 2 kat altta güvenlik firması var dershane gibi o yüzden aksm 20.00 e kadr kapı hep acık
Ama senelerdir var ilk kez böyle bisey yasıyorz.
Bugun ig da bi kargo firması calısanı koca amblemli kamyonla sokaktaki ızgarayı calarken yakalanmıs
İnsanlar cıgırından cıktı

Benim anne can ama yapmazdı
Bende hep derim yapmasını bilmiyorsan öğren hep aklımda olan şeylerdi
Şimdi hepsini yapıyorum
Kızıma kendime almayıp ona alıyorum niye mahcup kalsın
Offf dehşet içim kabardı gecen 10 kasımda kadının biri tişörtle yollamış bebeyi ya buz gibi
Öğretmen montlar aldı geldi çocugun nasıl bi düşünce
Bizim sınıfta biri beslenme koymayı unutmuş
Boş beslenmeyi koymys geri çocuga aç kalır çocugun uz herkes yer iken dedi
Yemekler oldu sayılır makarna pişiyor ev topladım yine çamaşır kurumuyor resmen
Dışarıı seriyorum
Tekrar içeri akşama doğru salon çamaşırhane gibi

Asaplarım bozuluyor resmn
Usd 14 tl battık resmen
Kendimi ise verdim,perdeleri yıkadım camları sildim,yagmur yagıyo dısarların camurunu aldım.
Aksma kıymalı nohut yaptm(kıymayı da koci attırıyor)
Brokoli salatası yapacagım yanına
Yeter.
Bimde 35tl bıraktm;nostajik seri gelmis aktüle ,1 kutu confilex,elma sirkesi,soda,sekersiz cikolata,1 lt kefir

Benimde kapı üstleri pantolon askısı oldu valla geçen bir adam vardı AVM omunde havada soğuk çocuk çok ince giymişti tuhaf geldi banada o çocuk usumuyormy diye

Selam kızlar,
Yazamadım okuyamadım.
Elanın doğum gününü kutlayan arkadaşlarıma toplu halde çok çok teşekkür ediyorum. Hepinizi seviyorum
Moraller bozuk tabi ekonomi gittikçe kötüye gidiyor. Hiç keyfim yok. Birikim yapamıyoruz, karnımızı doyurduğumuza şükredecek durumdayız. İnşallah en kötü günlerimiz bu günler olsun ne diyeyim.
Bugün sabah Elayı 9 a doğru uyandırdım zor kalktı. Aşıya götürdüm. İki koluna aşı yaptılar hiç ağlamadı. Hemşire dedi sen ne cesaretli bir çocuksun, az önceki çocuk keşke seni görseydi. Ne kadar da akıllısın dedi.
Yan etki de olmadı şükür..zaten önceki aşılarında da ateş falan yaşamadım şükür.
Gündüz arkadaşa uğradık. Gelirken yağmurda yağmur botlarıyla zıpladı biraz. Keşke hayat çocuklarımıza daha güzel günlerin umudunu verebilseydi
Eve geldik. Sitede sabahtan bu yana doğalgaz kesik. Yönetimin borcu. Bu yönetimden nefret ettik. Seçimde hayatta bunlara vermem oy. Allahtan evimiz sıcak kısa kolluyla duruyoruz. Yalıtımı çok iyi. Ama yönetenler bu yıl iyi değil.Borcumuz yok kesiliyor sinir bozucu.
Neyse yemeğim dünden vardı fırında ısıttım. Çay makinam var çayı onla yaptım.
Akşam yulaf ezmesi aldım.Trendyolda kampanyalıydı iyi denk geldi. Diyetin yeni şekli bu. Hafta sonu yedim fena artmış kilom ya da ödem yaptı bilmiyorum. Motivasyonum düştü biraz.
Kız uyumadı, babam gelecek babamla vakit geçireceğim deyip durdu. Babası ona söz vermiş birşeyler alacakmış. Neyse geldi. Ama yine benim tepemde uyuyalım diyorım babamla vakit geçireceğim diyor. Ama benim kucağımda
En son sızdı koltukta. Konuştum yarın oynarız. Kitap okuruz bol bol. Üzüldüm de ama uyuması da lazım. Ve benim de dinlenmem lazım. Moral bozukluğundan çok iyi vakitte geçiremedik bugün

Ne tuhaf değilmi herkes anne baba olamıyor. Benim de babam yani öz babam ( babam demek istemiyorum da) hiç unutmam yanına gitmiştik okul için alınacak şeyleri aldırmak için, o Bursa merkezde oturuyordu, para yok dedi. Bir kalem bile almadı. Belki yoktu ama gerçek baba olmadıki olsa bulur buluştururdu ya da sonra alırdı..neyse Otobüse bindik döndük annemin yanına, otobüsle bir yaşlı amcayla kardeşim muhabbete başladı. Sonra anlattı olanları. Öyle içerlemişki adama anlattı. Adam dedi yarın gelin vereyim lazım olan herşeyi. Kırtasiyesi varmış adamın. Allah razı olsun, Mekanı cennet olsun. Her aklıma geldikçe dua ederim. Bir de düşünsene tek başımıza gidiyoruz geliyıruz annem çalışıyor kadın bizim için çalışıyordu. Şimdi de beyefendi arar hatır sorar, sorma yani ne gerek var.
Kimse annesiz kalmasın.. bence babadan daha bir eksikliği var annenin.
Çok zor günler geçirmişsin sen de, inşallah bundan sonraki hayatında oğlunla mutlu bir hayatın olur

Ölenler asiliydi
Yani aşı oldum tmm bulastirmicam ölmicem diye bisi yok.
Aşının geçerliliği zaten 6 ay söylentisi ayyuka şuanda da
Olmicam.
Cb zorlama yok dedi sagolsun.
Asının zaten bulası ortadan kaldırdıgı yok,bagısıklıgı arttırıyor hafif atlatıyorsun.
Yoksa ası olan ölmez gibi bisey kimse diyemez.
Cb nını baz almadıgımdan (önce diplomayı cıkarsın aksjsjnsmd)benim icin kıstas o değil
2 doz oldum hatırlatma cıksın hatırlatcam 6 aydan da az olabiliyormus koruyuculugu cünkü.

Slm bacımlar
Evde ögretmenler günü senliği oldıgından gelemedim
Kocam kaptırdı kendini
Dedim yollarız cicek ögrrtmenle,sınıf ablasına.
Yok olmaz öyle
Son gün nasıl yollucaklar belli dğil falan
Ee napcaz dedim kızı bırakayım eve ayarlıcam bendedi
Gitmis cicek almıs valla adını bilmiyrom ama efaltun saklıda bi cicek
Yetmemis bide onlara heykel saksılar almıs
Yetmedi üzerlerine kart yazdı,o da yetmedi Alyayla sticerkla süslediler kartı
Dedim heyecanınıza saglık gencler.
Cicekciden 50 sere yollardık heykeli falan bize 200 e patladı(adamın ayarı yok iste)
Ama cok tatlı oldyular
Heykelleri kaplumbaga almıs bide (Alya anne bak tospik anne diye geziyo)
Ögretmen 10 kg heykelle onu nasıl tasıcak eve bizde bilmiyorz ajdjsjhd

Kız beslenmeyi nasıl unutmus
Ah kıyamam ya
Bizimkiler suluk unutsa geri dönüyolar yoldan
Alın yani yoldan bi su diyorm,icemez cocuk kim icircsk okulda ona diyo geri dönüyolar.
Bziimkide ilk heyecan abartıyorz bazı seyleri

Arada kızsamda okuldan ögretmenden cidden memnunum.
Kociyi islemeye basladım
Bizim kresin okulları var ilkokul ortaokul
Onlara gönderelim diyorm,o da bakarız diyor.
Cocuk kresde alıstı ilgiye alakaya.
Bi yanım devlete gitsin özellerde basarısını tam öngöremeyiz diyor,bi yanım icin rahat olur diyor .
Alya ögretmenini cok seviyor alıstı.
Ögretmen bagladı diye sacını actırmıyor bana
Bez degistircez ögretmn (abla /ögretmen ayırımını yapamıyor daha)degistirdi bos bos bez diyor
Bu vesile ile tüm cocuk kalbine ulasabilen ögretmenlerin ögretmenler gününü kutluyorum.
En kıymetlimi emanet ediyorm,bunun karsılıgı,hediye olarak yok.

İlk çocuk son çocuk diye bir şey yok bence
Anne baba ilgili ise oluyor

Bencede öyle.
Okulla ilk tanısmamız ya ondn dedim
Hani 2-3 senedir gidiyo olsa suluk unuttu diye dönmez herhdle ne bilim
Çocuk büyüdükçe illa ki suluksuz içebilecek rahatlığı geliyor insana
3 yaşından itibaren kreşe gönderdim.
2. sınıf oldu artık öğretmeni bile alıştı siz kitapları unutmazsanız diyor
Kendi sorumluluğu tam oturana kadar arkasında olacağım.
Dünyaya biz getirdiysek üzerimize düşeni yapmalıyız

Günaydın. Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun. Akşamdan başladım sosyal medyadan arkadaşım olan öğretmenlerimizin gününü kutlamaya. Her meslek kutsaldır ama öğretmenlik bir tık daha kutsaldır bana göre doktor, avukat, mühendis vb yetiştiriyorlar. Topluma hayırlı işlere vesile olan öğretmelerimiz ne kadar övünse azdır ben bir öğretmenim diyerek. Trendyoldan uzak durmam arama mesafe koymam gerekir ama yapamıyorum. Bilgisayarın başına geçince hemen trendyolda soluğu alıyorum bağişıklık yaptı bende. Akşam eşim alma demiyorum ama birazını da bir sonraki aya bırak dedi adam ne desin kartları biliyorum çünkü parayı ben harcıyorum evde, tabi ki ihtiyaçlar için ama benim de şirazem öyle bir kayık ki stok için de alıyorum. Neyse benim ayarlarım normale döner biraz piyasalar düzelince yoksunluk duyuyorum, kaygım oluyor evde eksik olunca. Sabah herkes gidince sadece evi topladım havalandırdım çünkü bu hafta yeterince yoruldum bu gün dinlenicem izin verdim kendime. Sabah sütlaç yaptım akşam için dünden güveç yapmıştım yanına pirinç pilavı yapıcam evdekiler kesinlikle bulgur pilavı yemiyor., barbunya pilakim de var yeter. Güzel bir gün olsun hepimize.

Saol Canim inşallah unutulmuyor bazen aklıma geliyor işte

Öğretmen söyledi yazık ya dedi öğretmen vermiştir
Böyle saçmalık olamaz
Anne iştw
Devlet özel değilde vicdanı rahat eden etmeyen varsa ayrı
Bizim öğretmene iyi çok düşkün ders konusunda filan memnunum
Başkaları diğer sınıftakiler memnun değiller mesela
Kişiye bağlı diye düşünüyorum
Kimisi yeterli görmüyor öğretmeni
Mesela diyoki çocuk üçe gecti hiç kaydadeğer bişey yok ya çocuktan da kaynaklı olabilir
Annenin de büyük önemi var destek yani
Öğretmeni suçlamak olmak okulda öğrendiğiyle kalırsa geride kalıyor sen desteğin çok olmalı eve gelince
Benim annem hiç ders yaptırdığını hatırlamıyorum hemde
Hiç
Baby hatta bigün
Annemi öğretmen çağırdı
Dediki bu çocuga ödev kim yaptırıyo
Annemin cevabı
Kendi yapıo geliyo
İşte ne anlarsan anla

Eşim hiç ödev yaptırmaz herşeyi ben yaptırırım herşey le ben ilgileniyorum
Anne destek olması çok önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…