Küçük Düşün Büyük Olsun!

Hepsiburada dan 9 kg omo sipariş ettim
54 TL,
Biçen market de 5 lt bir yağ teneke kutu 75 tl indirim vardı. Yollarda afişleri gördüm de gidip bakmadım. Yarın yolum düşerse gidip 1 tane alırım. Dun babamla konuştum 5 lt Pet birkaç 95 tl ye almış. Teneke olanı 100 tl imiş.
Ararım annemi de belki 1 tane de onlara alırım.

Önceden alıp evde bekleyecegine parası kalsın ihtiyaç halinde alırız derdim, şimdi para kenarda duracağına akmaz kokmaz tarihi geçmez şeylere yatiriyorum.
Birikimleri stok için alınan ihtiyaçları da yazıyor muyduk 🤔🤔

Selam kızlar çok bakamadım bugün yine kk ya
34 TL daha kenara attık eşim sağolsun 🥰🤟
100₺ tamamladım Allah'ın izniyle
Peyderpey yatırım yaparim artık 15 i gelsinde 20/30 bozuklular ne kalırsa Atıcam yine hesabima kurlara göre 2/ ya da 3e bolerim yatırım için. Bilemiyorum
babyloading87 babyloading87 cnm migren yok ama yaşayanlardan biliyorum çok geçmiş olsun
K kardespayi hediyeni güle güle kullan inşallah canım 🥰
cikolatasoslukek cikolatasoslukek geçmiş olsun canım hafif atlatır umarım ...
Yag fiyatın ve deterjanda iyi bulmuşsun
Evde çok iş yoktu Allah'tan ama o yorgunluk sersemletti beni köy ve şehir hava değişimi de etkili oldu sanirim okuyamadıgim varsa soryy 🥰

Gece gece kendimi erzak dolaplarıni düzenlerken buldum.
Hem düzenledim, az kalanlar, eksik olanlar, tarihi geçenler vs onlarla uğraştım.
Defter yaptım kendime. Evde neler var, ne eksik, ne az kalmış hepsini yazdım. Baklagiller, temizlik malzemeleri, kuruyemisler ayrı ayrı listeledim. Eksikleri ve azalanlara 1. Ve 2. Derece eksik olarak siniflandirdim ona göre uygun fiyatlara kampanyalara denk gelirsem alacagim.

İyi geceler kızlar,
Muhabbet koyuymuş. Ben yetişemedim:olamaz:
Deli gibi de uykum var. Güya erken yatayım dedim yok. Alışveriş yapacağım fiyat araştırıyordum. Yeğenime atlet alacağım. Kızın beli açılıp duruyordu. Kardeşim de biraz sıkışık. Dedim alma ben alırım. Berrak marka baktım. O da diyor o marka Elayı da büyütür :) sonuçta ondan bize geliyor kıyafet. Bir de Elaya uno oyun kartı alacağım. 50 tl tamamlamam lazım. Ne alsam diye baktım.
Gündüz de full doluydum. Sabah arkadaş geldi. Okula gitmeden çocuklar oynadı. Sonra okuldan erken çıkınca parka uğramışlar, çağırdı çıktım.
Diğer arkadaş da beni aramış küçüğü hastaneye götürecekmiş ondan büyüğü okula gönderememiş. Sana bırakayım diye. Duymamışım. Dedim böyle durumda bir kez aranırmı, ara ara olmadı mesaj yaz. Zaten aramaya çevrimdışıyım😂 lütfen mesaj yazın diye ses kaydı bırakasım var. Ela alıyor bazen telefonu sessizde oluyor, arayanı görmüyorum. Telefonumu uçak moduna alıyor🙉 kafasına göre takılıyor işte.
Yarın evde duracağım. Birkaç parça işimi yine yaptım bugün. Ütü de var. Off. Vakit yetmiyor.
Bugün eşime kardeşi demiş. Teyzelerin evsahibi kiraya zam yapacak, zam farkını biz ödeyelimmi ortak. Eşim de oralı olmadım diyor. Zaten ancak yetişiyorım dedi.
Bir de anlamıyorum. Dayının işi var emekli maaşı var teyzenin de emekli maaşı var. Kardeşi niye iki de bir teyzenin maddi konularını eşime yansıtır anlamam. Daha öncede dolabında birşey yok demişti, gittiğimde benim evde almadığım şeyler vardı onun dolabında.

Hepsiburada dan 9 kg omo sipariş ettim
54 TL,
Biçen market de 5 lt bir yağ teneke kutu 75 tl indirim vardı. Yollarda afişleri gördüm de gidip bakmadım. Yarın yolum düşerse gidip 1 tane alırım. Dun babamla konuştum 5 lt Pet birkaç 95 tl ye almış. Teneke olanı 100 tl imiş.
Ararım annemi de belki 1 tane de onlara alırım.

Önceden alıp evde bekleyecegine parası kalsın ihtiyaç halinde alırız derdim, şimdi para kenarda duracağına akmaz kokmaz tarihi geçmez şeylere yatiriyorum.
Birikimleri stok için alınan ihtiyaçları da yazıyor muyduk 🤔🤔
Öyle bir dönemdeyizki alsak borç artıyor, almasak fiyat🙄 daha da artacakmış ve kıtlık diyorlar bilmiyorum. İnşallah olmsz.

İyi geceler kızlar,
Muhabbet koyuymuş. Ben yetişemedim:olamaz:
Deli gibi de uykum var. Güya erken yatayım dedim yok. Alışveriş yapacağım fiyat araştırıyordum. Yeğenime atlet alacağım. Kızın beli açılıp duruyordu. Kardeşim de biraz sıkışık. Dedim alma ben alırım. Berrak marka baktım. O da diyor o marka Elayı da büyütür :) sonuçta ondan bize geliyor kıyafet. Bir de Elaya uno oyun kartı alacağım. 50 tl tamamlamam lazım. Ne alsam diye baktım.
Gündüz de full doluydum. Sabah arkadaş geldi. Okula gitmeden çocuklar oynadı. Sonra okuldan erken çıkınca parka uğramışlar, çağırdı çıktım.
Diğer arkadaş da beni aramış küçüğü hastaneye götürecekmiş ondan büyüğü okula gönderememiş. Sana bırakayım diye. Duymamışım. Dedim böyle durumda bir kez aranırmı, ara ara olmadı mesaj yaz. Zaten aramaya çevrimdışıyım😂 lütfen mesaj yazın diye ses kaydı bırakasım var. Ela alıyor bazen telefonu sessizde oluyor, arayanı görmüyorum. Telefonumu uçak moduna alıyor🙉 kafasına göre takılıyor işte.
Yarın evde duracağım. Birkaç parça işimi yine yaptım bugün. Ütü de var. Off. Vakit yetmiyor.
Bugün eşime kardeşi demiş. Teyzelerin evsahibi kiraya zam yapacak, zam farkını biz ödeyelimmi ortak. Eşim de oralı olmadım diyor. Zaten ancak yetişiyorım dedi.
Bir de anlamıyorum. Dayının işi var emekli maaşı var teyzenin de emekli maaşı var. Kardeşi niye iki de bir teyzenin maddi konularını eşime yansıtır anlamam. Daha öncede dolabında birşey yok demişti, gittiğimde benim evde almadığım şeyler vardı onun dolabında.
Kardeşi ilk aylarında beraber ödeyelim der, 2 ay sonra da ben sıkıştım sen öde diyip eşinin başına kalır ödeme. Hiç bulaşmayın.
Ben bu tarz ortak islerde kardeşle akrabayla iş yapmaya kesinlikle karşıyım

kizlar acilin bayilmaya geldim .koci hediye almis ama o kadar pahaliya bisey almis ki .bilmiyor da gordugumu karambole gordum telinde .pinti ruhum ben onu yari fiyatina bulurdum diyor tabi ki susarak alisverisleri o yapmadigi icin sukretmeye gidiyorum :confused:
Güle güle kullan canım,
Doğum günümde benim eşim de guess çanta almıştı. Fiyatına baktım internette içime oturdu. Ama birşey de diyemedim.
Boşver ne aldıysa kullan gitsin adamın içinden gelmiş.
Hesap bilmiyorlar kampanya bilmiyorlar Üstüne bir de adımızı cimri takıyorlar😂yapacak birşey yok.

Kardeşi ilk aylarında beraber ödeyelim der, 2 ay sonra da ben sıkıştım sen öde diyip eşinin başına kalır ödeme. Hiç bulaşmayın.
Ben bu tarz ortak islerde kardeşle akrabayla iş yapmaya kesinlikle karşıyım
Bak nasıl da biliyon 😅 aynen de öyle oldu zamanında. Eşim de o ifadeyi kullandı zaten. Şimdi bana ayak yapıyor sonra elini ayağını çeker dedi :)

Kesinlikle
Gecen gün arkadaşımı düşündüm
Eşiyle çok mutluydu
Sürekli gittiğim yerleri sorardı diğer hafta esiyle giderlerdi teşekkür ederdi bana.
Sen beğenirsen bizde beğenirim derdi.
Evinin borcu bitmişti
Eşinin tekne merakı vardi onuda almıştı ama vefat etti gencecik yaşta.
Çocuklar kaldı arkasında.
Bazen çok düşünmemek lazım
Birilerin sahibi olmak için çabalıyoruz tam rahat edecek ya hastalık ya ölüm (evlerden irak) anı yaşamak lazım diyorum.
Eşim hep gezdigime yediğime acımam der.

Diyorum ki şu saatten sonra ev alamicama göre (okadadar borca asla girmem he uygun bir yazlık bulursam ancak öyle) 3-5 birikim atarım kenara istedigimide sıralı bir şekilde alırım
Artık okadar detaylı düşünmüyorum.

@nazenin9320
Ben çocukla okadar rahat ettim ki şu online alisverislerde
Az çok market fiyatlarını takip ediyorum.
Hem indirimli almak hem kapıma gelmesi valla dua ediyorum teknolojiye.
Yemeğe soğan mi yok pat 20dk geliyor.
Ben çocuğu birakicamda giyincemde bırakcak kimse olmasa onuda giydirmeye eve 2 saatte dönemiyorum kızla çıkınca.
Ben de sevdim bu market işini. Kızla gitmek zor oluyordu. Hazırla hazırlan çık. Bir de şınu alalım bunu alalım. Herşeye el atıyordu. Çok rahatlık.

Kızın öğretmeni de pozitif çıktı dun.
Sinif kapandı. Online eğitim de yok öğretmenimiz bu durumdayken.
Kız 2 ayda 2 hafta okula gidemedim malesef 😭😭
Velilerle ortaklaşa cicek gönderdik fexmis olsun, moral olsun diye 330 TL ye 4 yapraklı orkide gönderdik. Verilerle aramızda topladık.

İyi bir öğretmenimiz var. Çok ilgili, özverili.
Yaşı olduğu halde gecen yıl saatlerce PC başında ders anlatmaya çalıştı. Hiç boş ders olmadı. Sürekli ödevler, programlar, alistirmalar verdi cocuklara.. kronik rahatsızlığı da olduğu halde rapor da almadı kadın.
Şimdi diyorum inşallah çocukları ilkokuldan mezun eder 🙏
Bizim arkadaşlar toplanıp çeyrek altın almış hediye 😁 heyt dedim zamanın en iyi hediyesi galiba :)

Bende 1 aydır yoğun kullanıyorum hepsiexpresi.
Bizim evin önünden itibaren 10 dan fazla market var ama trendyol da sadece migros ve istegelsin var. Onlarda genelde randevulu ve taşıma ücreti alıyor.
Hepsiexpresde 5 tane market var. Hatta migros ve istegelsin de var. Bu marketlerden trensyoldan sipariş verirsen taşıma ücreti oduyorsun, hepsiburada üzerinden verirsen Taşıma ücreti de yok.
Karantina da iyi alıştık.
Bugün cocuklara krep yapacaktım. Nutella yoktu. Yataktan çıkmadan sipariş verdim. Kahvaltıya oturup ilk kreplerini yerken kapı çaldı.
Küçük oğlum da alıştı. 1 senedir getir kuryelerini çok sık görüyordu cocuk site içinde, her yerde poşetlerini bile tanıyordu. Bazen Birsey istiyor diyorum getir amcalar getirecek bekliyor kapıda 😀

Son düzenleme:
Bende 1 aydır yoğun kullanıyorum hepsiexpresi.
Bizim evin önünden itibaren 10 dan fazla market var ama trendyol da sadece migros ve istegelsin var. Onlarda genelde randevulu ve taşıma ücreti alıyor.
Hepsiexpresde 5 tane market var. Hatta mogros ve istegelsin de var. Taşıma ücreti de yok.
Karantina da iyi alıştık.
Bugün cocuklara krep yapacaktım. Nutella yoktu. Yataktan çıkmadan sipariş verdim. Kahvaltıya oturup ilk kreplerini yerken kapı çaldı.
Küçük oğlum da alıştı. 1 senedir getir kuryelerini çok sık görüyordu cocuk site içinde, her yerde poşetlerini bile tanıyordu. Bazen Birsey istiyor diyorum getir amcalar getirecek bekliyor kapıda 😀
Sizin bölgede niye az acaba canım. Etrafta market yokmu

Kizin sınıf kapalı kız evde.
Oğlan yarın kreşe gidecek. Dun gece uyanıp sabaha karşı uyuduğu için bugün götürmedim öğlen kalktığı için de öğlen uyutmadım.
Aylar yıllar sonra cocuk aksam 9 da uyudu hemde gece uykusuna🥳🥳🥳
Sabah 6 da dikilmek 8nsallah diye dua edip uyuyayım bende.
Sabah ola hayrola.
İyi geceler

Kızlar, ablam evi buldu. 1550 civarı. Almayı çok istiyor. Kocaman balkonu var deniz manzarasına karşı bodrumda. Merkezde değil ama olsun. Zaten merkezdekilere güç yetecek gibi değil. Ve evler çok küçük içiçe.
Kredi tam çıkmıyor. Bakalım çalışma belgesini ayarlamaya çalışıyor. Patronuna da açmamış konuyu,sanki para istiyor gibi olmasın diyor.
Eşimde kalkmış diyor arabayı satayım parasını verelim.dedim saçmalama komik olma😂
Neyse dua ettim bugün, Elaya yaptığının çooook kaç katını versin rabbim. Kolayca halletsin ev işini. Eğer ayarlayamazsa eşim ya da kardeşler ek kredi çekecek. İnşallaj hallolur.

Kizin sınıf kapalı kız evde.
Oğlan yarın kreşe gidecek. Dun gece uyanıp sabaha karşı uyuduğu için bugün götürmedim öğlen kalktığı için de öğlen uyutmadım.
Aylar yıllar sonra cocuk aksam 9 da uyudu hemde gece uykusuna🥳🥳🥳
Sabah 6 da dikilmek 8nsallah diye dua edip uyuyayım bende.
Sabah ola hayrola.
İyi geceler
Elanın da uyku düzeni değişti yine. Her yaş değişiminde bir değişim yaşıyoruz. Artık saat 20;30 da uyumuyor, 22:00 buluyor. Tabi kitap falan 22:30 da oluyor.
İyi geceler canım, benim de uyumam lazım😴

Gece 9 da uyuyan cocuk tabi sabahın 6 sinda ayakta.
Yatağa aldım biraz daha uyusun diye ama 5 dk zor durdu, beni yatakta kaldırıyor paşam.
Diğerleri uyanmasın diye geçtik salona.
Biraz sonra acıktın mi diye sorunca evet dedi. Kalkıp tost yaptım. Süt de içti.
Tostun yerken de makineye ekmeği attım. Hamuru yoğurun pişirir makine, Bizim kahvaltıya yetişir sıcacık ekmek.
Yayla çorbası yaptım, çocuğun kahvaltısını beklerken.
Kurutmadan çıkan sepette duran çamaşırları kutlarım oyun oynarken.
Gece makineye atılan çamaşırları kurutmaya atmak için evdekilerin uyanmasını bekliyorum.
Bugün belki kumbaradaki paraları döviz yaptırırım. Bereket kumbaraso ve tatil icin biriktirdigim kumbara var. Ayrıca bozuk para kimbarasi var arada içine kagit da atıyoruz ama o çocuklar için, biraz birikince tumletip cocuklar için kullandığımız bankaya atıp gümüş ve altın aliyorum.
TL de kalıp değer kaybetmesin.

Kuzu çok sevindim hep iyi ol
Stres, uykusuzluk falan tetikliyor iste
Aynen ben uykuya tam yatcam eşim uyutmaz konudur ne çok uyuyoshn
Dengem bozuluyor resmen öyle deyim

Dün hastaneye gittim tomografi çekildim
Çok şükür 🙏 çıkmadı bişey mr git dedi
Dün sağlık ocagına kan verdim bakalım ne çıkacak

Gecmiş olsun baby
Benim hastalık annem benden borcu istediği vakit bi patlak verdi sağa sola vuruluyor suan öyle deyim
Benim akıllı kocam habire anasını çağırmıyo tek durma gel diye
Kocası içip içip gezsin kışın bizde dursun
Salonu yakıyorum o gelince açıyorum hanım efendi oturma odasında yatmıyo
Kendi evdeyken tasarruf yapıo sözde bize gelince doğalgaz dünya para veriyoruz
Ye yat evinde
Bide tutturuuyo üşüyorum sizin evde diye
Ya madem evinde kal
Ben niye kışın idare etcem diye uğtwşıyorum

Benim kışlık herşey var uzun bi süre bişeycik almam
Yağ çay şeker kurulu bakliyat bolca aldım 😋😋😋
Yazında herşeyi mi yaptım

Ben de sevdim bu market işini. Kızla gitmek zor oluyordu. Hazırla hazırlan çık. Bir de şınu alalım bunu alalım. Herşeye el atıyordu. Çok rahatlık.
Benimkide arabadan sarkiyor her reyona cekip alıyor ulasabildigini.
Arabadan inmek istiyor ter döküyorum onunla yalniz gidince.

Aynen ben uykuya tam yatcam eşim uyutmaz konudur ne çok uyuyoshn
Dengem bozuluyor resmen öyle deyim

Dün hastaneye gittim tomografi çekildim
Çok şükür 🙏 çıkmadı bişey mr git dedi
Dün sağlık ocagına kan verdim bakalım ne çıkacak

Gecmiş olsun baby
Benim hastalık annem benden borcu istediği vakit bi patlak verdi sağa sola vuruluyor suan öyle deyim
Benim akıllı kocam habire anasını çağırmıyo tek durma gel diye
Kocası içip içip gezsin kışın bizde dursun
Salonu yakıyorum o gelince açıyorum hanım efendi oturma odasında yatmıyo
Kendi evdeyken tasarruf yapıo sözde bize gelince doğalgaz dünya para veriyoruz
Ye yat evinde
Bide tutturuuyo üşüyorum sizin evde diye
Ya madem evinde kal
Ben niye kışın idare etcem diye uğtwşıyorum

Benim kışlık herşey var uzun bi süre bişeycik almam
Yağ çay şeker kurulu bakliyat bolca aldım 😋😋😋
Yazında herşeyi mi yaptım
Saoalsn cnm
E kalsın evinde üsüyosa Allahım ya.
Bak kvdeme diyorm gel bak burda cmrtsileri diye.
Yakarım ben heryeri ısıtırım getirin buraya diyo.
Herkesin kendi evi.

X