Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar
Yapılacak çok is var elim kolum kalkmıyor bi makine camasir astım bulaşık makinesi çalıştırdım
Kiz uyursa evi silmek istiyorum
Regl olcam belim fena ağrıyor
Dişler geliyo üstten kiz hicbise yemiyor normalde de yemiyor ya gerçi
Bisryler yedirmeye çalışmak çok yorucu oluyor heryer batıyor 🤦‍♀️

Dün bankaya gittim aldığım euronun üzerine 62 tl daha ödedim canım sıkıldı ama yapacak birşey yok. Hata bu olabilir dedim. Neyse ordan annemin siparişlerini aldık kasaba ve markete gittik. Eşim zeytinyagı için bidon bakalım dedi plastik 50 litrelik bidonlar 83 tl şaşırdim yagmur iyice bastırınca arabaya kadar koşturduk biraz ıslanmışız.. Annemlere uğradık siparişlerini verdik eve geldik. Hepsi buradanda alışveriş yaptık.
Doğum günü olan arkadaşların doğum günleri kutlu olsun, kutlayacak nice güzel yaşları olsun. Sahihuban Sahihuban hediyeni de güle güle kullan birikiminiz de bereketli olsun.

Bu gün yine gözümü mutfak ile açtım geçen yıl zeytinleri bidona koymuştum onları yıkadım süzdürdüm şimdi tepsiye koydum kuruması için. Balkonda yine geçen yıldan kalan balkabağı vardı onu yıkadım içini temizledim doğradım dondurucuya koydum. Kapya biber almıştım pazardan 2 kilo fırına köz için ama yapamadım bu ara evde hiç işim bitmiyor. Yarısını doğradım lorlu biber yaptım tavada. Akşam için karışık dolma var yanına mercimek çorbası yaptım. Mutfagın davlumbazı ocagı buzdolabını avizesini sildim, toz aldım evin içinde bütün gün tek başımayım ama ev toz içinde gün aşırı toz alıyorum. Neyse sonra hem yürüyüş hemde alışveriş için dışarı çıktım marketi de halledip geldim. Yogurt, ekmek, tereyag aldım.

Annemin kuzeni aradi musaitsen gelinle sana gelince diye.
Onlar hep bana gelir babam evde oluyor diye rahat edemiyorlar.
İhale bana kalıyor yani.

Börek yapicam ben bisi yapma falan dedi ama yapicam bisiler.

Kek ve elmalı kurabiye onlara nasipmiş demek.
Yapacaktım zaten.
Sabah patates salatası yaparım malzemelerim var.
Tatlı napsam bilmiyorum.
Sütlü bir tatlı yapsam.
Geçen ki visnesoslu muhallebi hafif olmustu ondan yapım hem de kolay.

Pazara çıktım 2 bağ lahana aldım.
Kiz uyudu
Ordan seyhanlara girdim.
Yulaf, 2 tane avokado,dolmalık biber, brokoli aldım 48tl.
A101e girdim patates, sogan, saklama poşeti, yaglikagit, çekirdekli galeta, kahve 42tl de burda burda bıraktım.
Getire 54tl gitti
Beze 47tl gitti.
Sabah findikkremalarina gitti yine 56tl(10tl geri alcam gel al noktasiyla)
Vallahi harcadımda harcadım.
Hesapli gitmeye çalışıyorum.
Napım indirim buluncada alıp atmam lazım kenara.
Son yağı açmıştım.

Misafir iptal gelin hamis şekeri çok dusukmus şeker yüklemesi istemiş doktoru yarin hastaneye gidecekler.

Ben zaten hamur işine bulasacaktim kısmet.
Kek, poğaça ve elmalı kurabiye yaptım.
Kız uyudu çok sakıncalı saatler uyanirsa parti var gelin sizde.
Boynum ağrıdı uzandım kaldım.

Selam kızlar ben ancak oturdum telefonu elime aldım eşyaları indir yerleştir ancak düzene koydum eşim bozuk paralari biriktirmiş +40 TL kestane satmış arkadaşına 5 TLde bende vardı ilk fırsatta hepsini butunletip hesaba atıp döviz ve gümüş olarak bolebilirm. Belki bakalm daha bozukluklar ne kadar bilmiyorum 🥰
Birikim eşimden gizli değil ama ailesinden gizli olcak. Hesabimda 😅 yarın hesaplicam ne kadar çıkcak yarın yazarım 😅çok yorgunum ya

Günaydınlar
Bugun degisik uyandım
Migrenim tuttu sonra göz kararması oldu
Ofise geldim ama tam toparlayamadım bakalım gecmezse eve gitcem .
Dilim dönmüyor suan ,anlamadım noldu .
Kargoyu verdim nihayet.
Benden cıktı,bidaha bu kisiyi engellicem.
Israrları sinirimi bozdu yani.
Geçmiş olsun canım iyisindir umarım

X