Küçük Düşün Büyük Olsun!

Maasın 10 katı kredi veriyor ya bankalar.
Artık maasın 10 katı gider var:S
Cidden yetmiyor
yok kendimi musrif hissediyorum ama neyden kisayim bilmiyorum .surekli evdeyim zaten kimseyle bulusmuyorum korona derdine .makyaj malzemem parfumum falan yok .bu benim luksum diyebilcegim bisi yok daha ne yapayim bilmiyorum .
sinav olmasa ise donerim zaten kesin hazir calisiyorken 1 2 ay ders calisiyim diyorum ama olmado donucem para yok cunku .

citl gecmis olsun, cocuklar hasta olmasın
Saol cnm ya boğazları kızarmış
Sabaha kadar bekledim hiç uyumadan kafam o biçim
Aynen niye kahvaltıya o kadar veriyimki
En azından eve kahvaltılık alır
Baya yerim
Aynı şeyler benimde aklımdan geçiyor
Geri koyuyolardır
İsrafyaa
Birde lokantalarda öyle mezeler geliyorki
İçim acıyor
Kesin dökülüyor yani birde dünya para öde
Görümcelerle gitrik 350 tl hesap ödedi
Yuh dedim ben market alışverişi yapardım
Bu paraya gerek yok desim
Müşterilerin öyle market fişleri geliyor ki aklım şaşıyor ben market görürüm o paraya diyorum
Bir ay çıkar diyorum
Herkes senmi diyor eşim
Ben geçinemiyorum sigara içmediğim halde diyor

Bilen varsa bunun çözümünü yazsin da herkes faydalansın. Bizim kart limitleri de çok yüksek ama yine de doluyor. Hem ev hem de iş olunca gidenlerden kısmak pek kolay değil.
Ay sonunda 5500 tl odememi gereken vergi yapılandırma taksidi var.
Her ay 18 bin sabit gider diyebileceğimiz masraflar var.
Hani nerden kissak ?

kiz bizim gelir bile 18 bin degil ya valla bilmiyorum inan ki .bizim oyle mutfak masrafimizin da cok olmamasi lazim mesela et sevmeyiz bi cocuklara kofte onu da 2 tane yeseler sukrediyoruz .mesrubat falan da alinmaz bi ayran .dusunuyorum dusunuyorum yok

İlk adımı atamadık henüz ayakta duruyor dengede kalmaya çalışıyor ama atak bekliyoruz bakalim
Yeğenin 1 yaşında mı olcak ne çabuk sene geldi ya

Teşekkür ederim
Poğaça kesin olcak , salata makarna yahut kereviz olcak
Aslinda havuclu kabaklı salata yapmak istiyorum da sarımsaklı olmaz şimdi doğum gününde

Bizde de sigara alkol yok.
Koronadan sebep ve arkadaşlarla 3 ayda görüşürüz. Öyle lüks marka takintimiz da yok.
Ara sıra dışarıda söyleriz o da sebze alıp yemek yapsak daha pahalıya gelir o derece
Gerçekten öyle geçen Blogger kaymaklisambali hamburger malz. Aldı gerçekten dışarıdan söylense daha uygun gelir eminim.
3lu menüleri kampanyalar falan oluyor.
Hamburger ekmeği, kiymasi, marul, ketçabi mayonezi turşusu evde yoksa alınıyor mecbur.

cocuklara manti aliyorum ocak subat gibi 40 liraydi kilosu 70 liraya cikarmis kadin .kadin da kendi standardini korumak istiyor hakli da bu nasil zam .
Evet ya zam yapanada bisi diyemiyorsun.
O da malz. Pahalıya alıyor.
Nolacak boyle ciddi merak ediyorum sonu nereye varacak.
Dun instada kapistım yorumda biriyle.
Kanadada yaşıyor hanımefendi bizim ülke ekonomimizin çok refah içinde olduğunu bizim nankör olduğumuzu savunuyor.
Refahh içindeki ülkemizde neden yaşamıyorsunuz dedim.
Çıldırmamak elde değil.

tr_lelli Alya biraz kilolu bir bebekse geç yürür benim büyük kızım hem boylu hemde kiloluydu 18 ayı bitmek üzere annem ve erkek kardeşim yürümesini çok istiyordu ama çocuk hiç istemiyordu kardeşim çikolatayı alıp karşısına geçiyordu annem de ellerinden hafifçe tutuyordu sonra bırakıyordu kızım dayısına yaklaştıkça kardeşim geri geri sürünüyordu o şekilde yürütmüşlerdi benim kızımı. Aklına da kötü şeyler getirme yürür annem derdi izin yok müsade alınca bizi geçicek diye. Birikim yapanların birikimi bereketli olsun, bende kiradan gelen paranın bir kısmını ayırdım bu gün bankaya gittim 350 euro aldım eve geldim bir saat sonra bankadan memure hanım arıyor çabuk gelmeniz lazım, dedim niye ki bana satış yapıcagına alış yapmış saatte 12.30 siz öğle arasında değilmisiniz dedim beni çagırıyorsunuz hemen kendine geldi 13.30 da dedi gelemem dedim 16.30 da çıkıcam çok yoruldum tamam dedi gelirken bana verdiği dekontuda istiyor iptal edicem diyor iyi ki atmamışım dekontu eşime söyledim. Bir gidelim de olmadı müdür ile görüşürüz dedi. Hayırlısı artık. Euro da kızlarım için alıyorum onlar gidiyor yurt dışına biraz birikir yaza kadar inşallah.
cikolatasoslukek ayyy 18000 tl birden ödemek valla çok büyük para, bizim eve onun bir tık üstünde iki ayda bir o kadar para geliyor. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bana göre büyük meblağ.

Bu gün sabahtan mutfakta kuru patlıcan-biber dolması ve yaprak sarması için hazırlık yaptım sonra 6 su bardaktan pirinç ve bulgur karşımından iç yaptım akşam için bir tencere karışık hazırladım 3 tane dondurma kabına da sarma sardım dolma doldurdum dondurucuya koydum yapragım daha bir tencerelik var onuda dondurucuya koydum. Bana uzun süre giderler.
Mutfagı topladım omuzlarım ağrıyor sarma sarmaktan. Şimdi eşim gelsin dışarı çıkacagız kasaba gitcez tabi önce bankaya gidecegiz bakalım ne olucak. Akşam lpg zam geldi diye eşim gitmiş fullemiş bir sonraki zama kadar götürür diyo. Dışarıdan dönüşte markete ugradım ekmek sallama çay galeta tuzlu kraker aldım 16 tl bıraktım.

Boyu ve kilosu ayına göre normal aslında
3-4 adım tutunmadan atıyor.
Bugün koltuktan yanıma geldi 4 adım attı
Geç yürüyecek demek ki
Eşim çok abartıyor
Yok yürütecden erken aldın
Yok yürüme arkadaşı almadın
Ee sen hep kucakda gezdiriyorsun kızın ayağı yeremi değdi diyorum.
Ağlar kucakda, uykusu gelir kucakta uyutur.
Oynar sırtında
Kıza musade et de yere bassın diyorum.

Nasıl güzel anlatıyorsun, yürür canım hiç adım atmıyor değil yürüyor kızınız. Acele etme ama içinde kalmasın bir göster doktora kontrole gittiğinizde. Öp güzel kızını teyzesinden diye.

Selam kızlar,
Kızı uyuttum. Az oturayım. Evin tozunu alaağım. Uykum yok diyor. Gece geç uyudu. Sabah 8:30 da uyandı. Uyutmasam saat 17:30 gibi uyur sonra gece yine geç yatar. Yattığı gibi daldı. Sabah daha gözümü açmamışım. Kitapları almış başımda dikildi kitap okuyacaktın anne diye
Kahvalti yaptik. Arkadaş geldi. Hastaneye gidecekmiş. Dönüşte uğramak istedi. Oturduk falan.
Çok iş yapamadım. Lavabo wc yıkadım. Çamaşır attım. Yemek hızlı bişeyler ayarlayacağım. Eşim yemeyecekmiş. Otur dinlen diyor. Toz almam lazım. Uyanınca hiç boş kalmayacağım

Her çocuğun gelişimi farklı, ben de emeklemedi diye dertlenirdim. Herşey oluyormuş. Şimdi arkadaş da parmak ucunda yürüyor diye doktora götürmüş. Yeni yürüdü daha. Bana normal geldi. Biz de tedirgin olmuştuk parmak ucunda yürüyünce. Hepsi farklı.

Bizde geçen tavuk dünyası yedik fiyatlar aynı gibiydi ama porsiyon küçülmüş çok farkedilir şekilde tadı güzel oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…