Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bende düşünüyorum nereden kısayım diye
Tek lüksümüz arada kahvaltıya çıkıyoruz ya da oglanla disaridan sipariş veriyoruz.
Eşim haftasonu cikmalarimiza tatile falan acımaz onlarida yapamicaksak artık diyor.
Cafe Cafe avm avm gezdigimiZ yok
İçkimiz yok
Eşimin sigarası var.
Marka takintimiz yok
Arkadaş ortamimiz yok.
Gelen gidende yok.
Ben anlamıyorum gidiyor bir şekilde.

Dün tatlı yaptım cam kase bulamadım evde.
Çorba kaselerim var porselen.
Kırıla kırıla bitmiş.
Belkide 4 senedir tabak falan almıyorum.
Bi buraya taşınınca su bardağı aldım.
Bi de 4 sene önce tencereleri değiştim.
İyice kırılsinlar bakalım.
Bizde öyle esim iciyor soyleniyorum bıraksın diye inşallah bırakır herşey pahalı Trendyol yemek kuponu vermiş 50 üzerine 30 veriyor bu h sonuna kadar bı gün dışardan yeriz

Kira demisken kız kardeşim İstanbul'da çalışmaya başladı ev tutalım dedik ama yok resmen stüdyo daireler 2,500 den başlıyor ona bide 5000 depozito istiyorlar hiç konfor yok tutmadik
Bir öğrenci yurduna yerleşti 2500 e en azından fatura vs derdi olmayacak evden daha iyi diye düşündük ben kirada olmadığım için bu işleri pek bilmiyordun öğrenmiş oldum ise yeni baslayan bı insan nasıl karşılar depozito + kırayi hemde yurt daha güvenli oldu en azından temiz ,nezih
Arkadaş da yeni aldığı evi 1+0 2600 tl ye verdi. İki depozito aldı. Allahım dedim.
Ben okuldan sonra istanbulda kaldım. Şimdi olsa mümkün değil hiç yapamazmışım.

Ben hiç birikim yapamadığım noktadayım. Ve hergün daha da çok üzülüyorum. 😒
Hesap kitap borç vs hiç sormuyorum eşime. Sormak da istemiyorum. Sonra geceleri uykum kaçıyor. Dişlerimi sıkıyorum farketmeden.
Sonra diyorum çok şükür evimiz var arabamız var şu dönemde servet bu.
En şükrettiğim şey de sağlığımız. İçten içe bu ekonomik durumlara içim burulsa da bunlarla teselli oluyorum.
Ablam ayda 5000 euro maaş alıyor. Yeme içme gideri çok yok. Belli başlı giderleri var. Arada bahşiş veriyorlar. Şimdi ev alacak, bodrumda merkezde değil. Ev 1550 😳 şok oldum fiyatına. Çünkü en son o bölgedeki evlere 350-400 diyordu.
Ve buna rağmen kredi çekecek.
Gün gün artıyor fiyatlar. Biz de bulmuşken al hiç kaçırma dedik.
Ne olacak bilmiyorum bu ekonominin sonu. Evimin değeri arttı diye sevinemiyorum.
Off içim sıkıldı yine

Selam kızlar
Oğlusun öksürüğü vardı yollamadim okula ev toplayıp dışarı çıktım biraz yürüdüm Onur'a girdim tavuk biraz üzüm ekmek 25 verdim milyoncuya girdim öğretmen pul boncuk ip atlet aldım birde mikrofiber bez aldım mutfağa 38 verdim atlet büyükmüş degiscek birde alt çamasır alcam değişim olmuyormuş yanımda goturcem bir tane

kiz bizim gelir bile 18 bin degil :confused: ya valla bilmiyorum inan ki .bizim oyle mutfak masrafimizin da cok olmamasi lazim mesela et sevmeyiz bi cocuklara kofte onu da 2 tane yeseler sukrediyoruz .mesrubat falan da alinmaz bi ayran .dusunuyorum dusunuyorum yok
Kiz bizim de gelir 18 bin değil
Bir ay 5 bin ise , diğer ay 15 oliyor, bazen hiç olmadığı zaman da oluyor. O yüzden kartlar full.
Kazanamadığımiz parayı harcamak zorundayız malesef

Kızlar trendyolda saatlik indirim var.
Büyük boy salcalar 21.90falan öncü.
Evde var diye almadım ama alıp atmalık aslinda.
Bu ay kartı daha fazla costuramicam haftaya seansim var yine.
Hepsi burada da diyar dan diye yöresel salcalar vardı. Diyarbakır'dan geliyordu sanırım.
2 kg 45 tl ama, 2. Si 1 tl.
85 tl ye 8 kg sipariş ettim.
Normalde bende sanliurfadan getirtiyorum ilave kargo veriyordum bunu denemiş olacağım

Boyu ve kilosu ayına göre normal aslında
3-4 adım tutunmadan atıyor.
Bugün koltuktan yanıma geldi 4 adım attı
Geç yürüyecek demek ki
Eşim çok abartıyor
Yok yürütecden erken aldın
Yok yürüme arkadaşı almadın
Ee sen hep kucakda gezdiriyorsun kızın ayağı yeremi değdi diyorum.
Ağlar kucakda, uykusu gelir kucakta uyutur.
Oynar sırtında
Kıza musade et de yere bassın diyorum.
Özel mesaja bakabilir misin?

Teşekkür ederim 🙏
Poğaça kesin olcak , salata makarna yahut kereviz olcak
Aslinda havuclu kabaklı salata yapmak istiyorum da sarımsaklı olmaz şimdi doğum gününde
Benim sevmediğim görümcem sakallı pogacayı güzel yapar😆
Her dogumgünümüz de yapar yani güzel duruyor masada😊

Kira aidat 4000
Faturalar 600 + dogalgaz o da 500 civarı geliyor
Çocukların kreş ve kurs 3000
Yatırım için alinanlarin taksit ve aidatları 800
Yapilandirilan vergi ödemesi 5500
Kk asgari ödeme de yaklaşık 6 7 bin ödüyoruz. 2 kart için
Yeme içme ve ekstra hersey de kk kullanıyoruz.
Allah kolaylık versin canım bizim en büyük masraf kira ev sahibi oluruz inşallah benimde çekip odeyedigim kredi var 6 binlik borc 11 olmuş faiz fln kaç senedir 6.5 kapanıyor mis aradılar kredi kartıyla halletces direk nakitte yok o kadar esimin akılsız harcamaları yüzünden iki böyle borç var jalletsem birini rahatliycam

X