Küçük Düşün Büyük Olsun!

ya benim bir yakinim hayrina verdigi seylerin yeniden satildigini gormustu .ihtiyacim var diye toplayip satiyormus iyi niyetini kaybetmemen cok iyi
Oyle sayfalar var 2.el toplayıp satıyorlar.
Pazara cıkanı gördüm igda toplayıp satıyor.
Hos satsa da benden cıkmıs istediğini yapsın😁

Yurumuyor hala alyos😑 desteksiz.
Doktora goturucem herkes abartma yürür diyor.
Bir kac adim atiyor oturuyor.
Kaslarinda vs bisi oldugunu sanmıyorum.
Kanepe, yatak tepelerinde hanım.
Sandalyeye falan cikiyor.
Ama yürümek istemiyor🤷‍♀️
Ekstrem bisey olsa dr seni uyarırdı zaten bacım.
Her cocık farklı benimki gec emekledi 10 aylık flaandı,ise yeni baslamıstım.Yasında yürüdü .
Kocinin amcasının torun 7 aylık faln sıralamaya basladı🤭
Kız video attı bismillah dedik😆
Korktm kalmıs tutuna tutuna koltuklara geziyo
Dedim bu nasıl cocuk😂
O yüzden takma kafaya yürür😊

İnsanlar zor durumda
G.dolapsda 25 tl yagmur botu vardı.
Bi kadın bayagı ilgilendi en son alcam ama son yapın cok sıkısıgız daha oglana alcm falan dedi.
25 tl yani dedim kozım seni 25 tl kurtarmaz zaten batmıssın😆
Verim dedim bana bi kod ben yollarım
Onu yapıyolar nasıl yapıyolar bilmiyrom da ürünü almadan kod alıyollar.
Cocık sevindirelim bari hep mi koca sevindircez😂
Oglu da varmıs mont alcakmıs ama bende erkek montu yok😑
Olsa onu da eklerdim.
ALlah hayrını kabul etsin canim bende biri e verdim oğlusun botları bir kaç kişi sordu verince çok kişi var valla alamıyor ikinci el bakiyor
Canım kaç aylıktı kızın benim oglanda emekliyordu 1.5 yaşındaydı tutunarak yürüyordu cesareti yoktu birazda keyifci kafaya takiyordum bende bı gece birden yürüdü birde o ara yaşıtlarıyla çok buluştu o sıra onlar yürürken bizimki peşlerinden tutunup gidiyordu sonra yürüdü bir anda 18 aylikti

Oyle sayfalar var 2.el toplayıp satıyorlar.
Pazara cıkanı gördüm igda toplayıp satıyor.
Hos satsa da benden cıkmıs istediğini yapsın😁
senin yaptigin guzellik baki. o doner dolasir seni bulur zaten ben genel duruma yazdim .benim 2 valiz var suan biriken kiyafet

Okuyamadım tam, yarım yamalak işte :)
Kız yeni uyudu. Eşim geldi 7:30 da uyandı.
Benim yemeğime ortakçı oldu😁dayanamadı kokusuna.
Ela tutturdu anne kız oynayalım🤯 onu oynamayalım dedim. Anne bebek oynayalım o zaman dedi😅 babasıyla beni bebek yaptı. Bizi kitap okutup uyuttu.sonra evi toplayacakmış. Sonra uyandırıp yemek verecekmiş. 24 saat böyle :)
Yatarken kitap istedi sabah uyanınca okuyacağım diye söz verdim.
Bu ara hiç harcama yapmıyorum. Bakalım kaç gün sürecek bu harcamasız günler.
Birikim de hiç yok.
Ev fiyatları almış başını gidiyor. Kiralar da öyle. Bugün bir kez daha çok şükür ev almışız dedim. Yoksa nasıl oturacaktık bu yüksek kiralarda. Eşim de diyor bugün bunu. Ahh dedim almayalım diyordun Gerek yok diyordun yaaa. Boşuna konuşmuyordum. Allah olmayan herkese versin. Gerçekten içten dua ediyorum.
Arkadaş bizim sitenin 3.etabında 1+0 ev aldı. 2600 tl kiraya vermiş🙀
Evsahipleri eski kiracılarına kendim oturacağım diyor çıkartıyormuş.

Ya bu ebebek urun iadesi gelip almıyor
Yarın 14gun dolacak.
Telefon. Söyledim ben iade oluşturdum ve siz gelip almıyorsunuz ben 14gun dolduğunda iade Red kabul etmiyorum bilginize dedim.
Yok öyle bisi olmaz siz merak etmeyin dediler.
50tl hediye bugün tanımlandı yarın götürüp mağazadan iade edip yerine oyuncak alacam kıza.
Bekliyoruz ne gelen var ne giden.

Dönüş yaptılar ilgilendile diyede şikayetimi kaldırmıştım yine yazıcam.

Kadının biride mamasandalyesi iadesi için kavga ediyordu mağazada
Bozdu kendini ebebek.
Ben de kıza bebekken ebebekten market arabası almıştım. Kırık çıktı. İade için uğraşmıştım. Ama sonunda gelip almışlardı canım.

yedirenk79 yedirenk79 kayınpeder canmış, maşallah diyeyim. Allah kızlarıma nasip etsin böyle eli bol kayınpederi. Bereketli olsun canım.
cikolatasoslukek cikolatasoslukek geçmiş olsun. Birikimlerin de bereketli olsun. Bu gün bende 100 tl ayırdım yarın eşim internet hesabından dolar alsın diye, bundan sonra ayın 1'de ve 15 de 100 tl alış yapsın diye not bırakacagım. Metodun çok iyi bende böyle eşimle ortak hesabımızdan bu şekilde birikime ayırabildiğim kadar ayırıcam ama kendima ait birikimi asla söylemem.
Bu gün yine evi temizlemek ile güne başladım tuvaletler, banyolar, lavabolar ovuldu, ev komple elektrikli süpürge ile tutuldu, paspas çekildi salon hariç toz aldım, kendime de kişisel temizlik yaptım duşumu aldım, dışarı attım kendimi deterjan kokuları fena yaptı. Biraz yürüyüş yaptım hava çok güzeldi markete gittim 5 litre yag, 2 kilo şeker, 1 kutu 2 si birarada nescafe, ekmek atıştırmalık bisküvi, çikolata az aldım atıştırmalıkları hepsinden birer tane 137 tl tuttu. Eve geldim internet berbat hemen aradım yok evinizde hızınız iyi yok şöyle yok böyle, iyice tepem attı ben gibi bir kadını sinirlendirdiniz dedim hemen ekipi yolluyorum dedi. Geldi ekip şöyle internetiz iyi dedi gir bakalım dedim nereye dedi herhangi bir siteye dedim giremedi ama öyle çok konuşuyor ki bir susarsan ben de meramı anlatıcam dedim. Buyrun dedi öncelikle ben kocaman bir yalancıyı dedim estagfurullah dedi siz dedim buraya beni yalancı çıkarmaya gelmişsiniz. Allahım içimde benim sakladığım bir çirkef varmış iki adam sustu ve beni dinledi. Beni dinlemeniz için deliye bağlamam lazımmış dedim. Neyse yine de internet sağlıklı değil eşim kontrat bitince bakıcaz dedi.
Amin canım. Hem de kafa dengidir. Kızlarına da nasip etsin🤲

Selam kızlar
Oglusu okula bıraktım esim 11 gibi çıktı etraf topla beyazları yıkadım astım biraz yürüdüm bir yelek bulamadım çocuğa ya🤦pazara bakcam perşembe inşallah artık az salatalık mandalin aldım manavdan 7 TL a101 e girdim sadece süt aldım 6.5 oraya verdim geldim eve et vermişti kayınvalidem dun akşam bizimkiler yarısını yedi yarısına etli patates yaptım birde makarna ve salata yaparım yeter tursuda var dovuzciden Euro alcaktim geçenlerde eşime lazımdı bozdum yerine koyana kadar 11 i geçti dovuzci kapalıydı kaldı yarın çıkarım belki dolar alırım bu sefer eriyor her gün TL de para
Bende para var öyle az miktar tl olarak duruyor. Gidip birşey alamadım. Şimdi tutuştum😅

Ne kadar fiyati acaba ben aydan aya 3 tane 5 litrelik 😅anca yetiyor vergi kalktı diyorlar indirimemi girdi acaba gerçi girsede bu ay belki artar aldığım yağlar bakalm ama gene aynı şekilde alırım ne olur ne olmaz
Yağ sırası yokmuş ama eskiden oluyormuş 😅 şimdi de güç yetmiyor. Ne farkı varsa artık.🙄

Selamlar
17 sinde kizimin doğum günü var
Pasta yaptircam yanına ne yapım sizce
Anneannemi dayimlari filan cagircam
Okulların tatil olduğu haftaya denk geliyo
Bizim izin günümüz bugün , aksam annemi işten almaya gittik markete uğradım
Sıvı yağ 4 lt , 5 kg un , kıza bez 60 li , muz ve persil aldim 1.5 kg gülün büyüsü deneyeceğim bakalım
200 kusur çektirdim karttan
Bezi yine külot bez almışım 🤦‍♀️ yarın eşim değiştirsin zor oluyor fişi almışım iyiki
Havalar soğudu ev buz gibi bizim nede olsa çok yeni sayılmaz yalıtım pek iyi değil
Salonda klima imdada yetişiyor kızın odasına taşıdığımız için orasıda icerde kaliyo bi tık daha sıcak oluyo
Hayırlısıyla borçlar azalınca evimize gidelim orası yerden ısıtma ara kat sıcak oluyo demişti eski sahibi , şimdi alt kat yaniyo ama üst açık onunda eksisi var
Yufkayla tepsi böreği, dereotlu poğaça, şehriye salatası, kurabiye, kısır, bu vb şeyler yapabilirsin. Benim yeğenimin de 16 kasım. 1 gün ya da saat farkI var :) yürüyormu minik kuşum.
22 kasım da Elanın. Kasım kızları ya bu üçü :)
Kasım’da aşk başkadır, çünkü bize ölümsüz bir aşkı anlatır.
Nisan ve kasım ayı favori aylarım 😁

İyi aksmalar bacımlar
Kocam duydu herhlde mtvyi ödemis😅
Kızı aldık közde patlıcan yaptm
Karnıyarık yaptm aksam icin onla
Koci kızartma yaptırıyor o yokken yaptm
Pilav yaptm
Yalnz bezelye bulgurdan nasıl evrildik buna bilemiyorm🤣
Kalanı koci gömer gelince
Havuclu kekim var yasak elmaya bakıyorm
Okumuştur burayı😝

Bence de abartma canım. Zaten öyle öyle başlıyor yürümek. Unuttunmu yoksa o dönemleri.☺️
Ben bile bazı bebeklik şeylerini unuttum

1 yıllık oluyo ya sigortalar
Atıyorum 6 ay kullanmıssındır kredi bitmistir
Kalan 6 ay kalanı alırsın gibi
Ben 9 yıllık ödemiştim canım. Toplumu ödeyeceksiniz yoksa 1 yıllıkmı dedi. Ben de toplu olsun dedim. Ondan diyorum ya geri kalan ödediğim yılların parasını niye iade etmiyor diye.

Ben 9 yıllık ödemiştim canım. Toplumu ödeyeceksiniz yoksa 1 yıllıkmı dedi. Ben de toplu olsun dedim. Ondan diyorum ya geri kalan ödediğim yılların parasını niye iade etmiyor diye.
Geçen 3 ay önce kredinizi 1.5 sene erken kapattık. Internetten yapılan sigortayı bulamamistik, kredi eşimin üzerine idige en ay zorla sıkıştırdım adami bankayı aradı sordu. Sonra policeyi de bulduk yazı gönderdik iptali yapılarak kalan 1.5 yıl için sigortanın geri iadesini yaptılar.

Sende e devletten de bakabilirsin üzerine sigorta var mi diye. Ona göre bankani ararsın.
Direk sigorta şirketleri iptal yapmıyor bankadan talimat gitmesi lazım.
Konut kredisinde de 10 yıllık poliçe yapıldı ise, sen erken ödedikten kalan yılların yada ayları iadesini alırsın
Ama onlar ilgilenmez senin üzerine düşüp banka ile çözmek gerekir

Geçen 3 ay önce kredinizi 1.5 sene erken kapattık. Internetten yapılan sigortayı bulamamistik, kredi eşimin üzerine idige en ay zorla sıkıştırdım adami bankayı aradı sordu. Sonra policeyi de bulduk yazı gönderdik iptali yapılarak kalan 1.5 yıl için sigortanın geri iadesini yaptılar.

Sende e devletten de bakabilirsin üzerine sigorta var mi diye. Ona göre bankani ararsın.
Direk sigorta şirketleri iptal yapmıyor bankadan talimat gitmesi lazım.
Konut kredisinde de 10 yıllık poliçe yapıldı ise, sen erken ödedikten kalan yılların yada ayları iadesini alırsın
Ama onlar ilgilenmez senin üzerine düşüp banka ile çözmek gerekir
Bankaya dilekçe yazdım zaten canım,yani bankayla muhattapım. ama dediğin gibi üstelemem lazım sanırım.

X