Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydın
Kızlar getiri kont. edin 30tl indirim veriyor.
Kaşar p. 500gr pirinc ve mercimek aldım 43tl geldi.
Kaşarlar zaten olmuş 30tl🤦‍♀️
Pirinc, deterjan ve sıvıya stoklu gitmem lazım.
Bulduğum indirimden alıp aticam kenara.
Şeker ve un almıştım 2-3 ay rahat gider. Fasulyede var.
Kahvaltılık stoklicam yani aylık alacam. süzme peynir,kaşar,helva,krem peynir tarihleri geçmediği sürece sıkıntı yok.

Bir ara market gezim geçen a101de pirincin kilosu 12tl idi.
Reis değildi ama denemeye değer iriydi.
Aldım bakalım dolmaya bile iyi oluyor

Son düzenleme:
tr_lelli tr_lelli anlattiklarina bakinca sknti yok gibi kuzu ama bi ara goturursen kafan rahatlar . bizim kizin herseyi yavas malum oglani kiskaninca yurumustu .belki park falan iyi gelir ama kis vakti geldi tabi
Geçen acilen götürdüğümuzde doktorda keyfinden yürümüyor anlattığınız göre dedi (çocuk hastanesiydi) ama yinede götürecem randevu alacam bu hafta.
Korkuyor hiç de düşmedi aslında.
Ama yatağa iniyor çıkıyor kanepe tepelerinden inmiyor.
Geç emekledi bi de
Kaslarında sıkıntı olsa bukadar hareketli olamaz diye düşünüyorum.
Parmağınızı ucundan tutsa güzel yürüyor illa bir destek arıyor korkuyor.

18 ay oldu mu ki? 16.5 ayda yürüdü benim kız. Dr lar doğumdan itibaren gelişime dikkat ediyorlar, ilk kafasını ne zaman tuttu, ne zaman emekledi ,ne zaman desteksiz oturdu bunlar zamanındaydsa bekleyin 18. Ayı diyorlar
Kasım yani bu ay 18.ay
İnt. Baya Bi yorum okudum 22.ay'a kadar bile yurumeyebilir diyor bazı doktorlar.
Kime sorsam yürür bisiyi yok diyor.
Ama doktordan duysam ancak içim rahat edecek sanırım
Geç emekledi yaşına kadar kolunun üzerine surundu.
Yaşından sonra emekledi
Baba, mama diyor mesela anlamlı başka kelimesi yok.
Göstererek anlatıyor ve anlıyor.
Odadaki evdeki etraftaki herseyi tanitiyorum ona hepsini biliyor.
Sorunca bakıyor gösteriyor.
Ağaç, koltuk, güneş, çiçek, hayvanlar vs

Yürüme en çok takıldığım bakalım hayırlısı

Ben de kıza bebekken ebebekten market arabası almıştım. Kırık çıktı. İade için uğraşmıştım. Ama sonunda gelip almışlardı canım.
Ben mağazaya goturmicem bilin bunu para iadesi istiyorum bekliyorum dedim dün yine.
Mağaza ztn semtimde yok.
Götürüp yerine oyuncak alacaktım ama inat ettim.
Hergun arasın dursunlar.
Verdikleri hediye cekiylede kıza badyler aldim😁
Aldigim bady anında kargoladilar ama kargonun eline veririm iadeyide

Günaydın
Kendi kendime is cıkarmada bir markayım.
Pttden kargoyu vermeye gittim form doldurcak mısız
Öffledim yani Allah affetsin.
Kadına yazdım yazsın tekrar gitcem.
İkizler kafası sıkıntıya gelemiyrum iste:)
Neyse girdik bbi ise bikere.
Yapacak bisey yok.
Bugun yemegim var.
Market yapmamız lazım erteliyorm maasa 3 gün diye.
Bizim evde ilk defa ard arda kek yapılıyor:)
Havuclu keke düstü koci.
bitirmis tepsiyi yine yap bugun diyo:)

ALlah hayrını kabul etsin canim bende biri e verdim oğlusun botları bir kaç kişi sordu verince çok kişi var valla alamıyor ikinci el bakiyor

Canım kaç aylıktı kızın benim oglanda emekliyordu 1.5 yaşındaydı tutunarak yürüyordu cesareti yoktu birazda keyifci kafaya takiyordum bende bı gece birden yürüdü birde o ara yaşıtlarıyla çok buluştu o sıra onlar yürürken bizimki peşlerinden tutunup gidiyordu sonra yürüdü bir anda 18 aylikti
Ozaman Alya yaşında yürümüş senin oglanda
Alyada şuan 18.ay.
Keyifci bu da ya da korkuyor anlayamadım.
Kimsede yok etrafta çocuk oynayacağı

Yağ sırası yokmuş ama eskiden oluyormuş 😅 şimdi de güç yetmiyor. Ne farkı varsa artık.🙄
Şimdide indirim bekliyoruz kovaliyoruz
Bu gece nöbetteyiz benim çocuklar çok ateşlendi ler yıkadım surup verdim tekrar çıkıyo ateşleri ne oldu bilmem ya🥺🥺🥺🥺🥺
Geçmiş olsun canım
Salgın vallahi hastalıklarda değişti.

_Sitare_ _Sitare_ saglikla büyüsün inşallah.
Makarna salatası, elmalı kurabiye, cupcake, sakallı poğaça yapabilirsin.
Yani ben olsam öyle yapardım.

Geçen acilen götürdüğümuzde doktorda keyfinden yürümüyor anlattığınız göre dedi (çocuk hastanesiydi) ama yinede götürecem randevu alacam bu hafta.
Korkuyor hiç de düşmedi aslında.
Ama yatağa iniyor çıkıyor kanepe tepelerinden inmiyor.
Geç emekledi bi de
Kaslarında sıkıntı olsa bukadar hareketli olamaz diye düşünüyorum.
Parmağınızı ucundan tutsa güzel yürüyor illa bir destek arıyor korkuyor.
Benim oğlum. 6 ayına 1 hafta vardı emekledi,7 aylık sıraladı gel Gorki bir türlü yürümedi 15 aylık olana kadar tek eliyle tuta tuta her yeri gezdi ben kendim çok panigim çocuk düştükçe yaygara kopardigim için çocukta korktu yürümedi memlekete gidince babamin yanında yürümüş hiç telaş etmeyin zamanı gelince yürüyorlar da peşinden bile yetişemiyoruz benim kayinbabam bu konuda çok moralimi bozmuştu hiç unutmam

Benim oğlum. 6 ayına 1 hafta vardı emekledi,7 aylık sıraladı gel Gorki bir türlü yürümedi 15 aylık olana kadar tek eliyle tuta tuta her yeri gezdi ben kendim çok panigim çocuk düştükçe yaygara kopardigim için çocukta korktu yürümedi memlekete gidince babamin yanında yürümüş hiç telaş etmeyin zamanı gelince yürüyorlar da peşinden bile yetişemiyoruz benim kayinbabam bu konuda çok moralimi bozmuştu hiç unutmam
Herkes öyle diyor banada
Bisi olsa bunları yapamaz cesaretlendirin diyorlar.
Elinden tutup yürütüyoruz.
Disaridada kendisi arabasını iterek yürüyor.
Eşim yürüme arkadaşı aldırdı söylene söylene
Ben sevemedim onu ama kızım severmi bilmem daha gelmedi.
Almamak için direndim ama eşim sürekli almadın almadın diye bidi bidi yaptı aldım artık.

Herkes öyle diyor banada
Bisi olsa bunları yapamaz cesaretlendirin diyorlar.
Elinden tutup yürütüyoruz.
Disaridada kendisi arabasını iterek yürüyor.
Eşim yürüme arkadaşı aldırdı söylene söylene
Ben sevemedim onu ama kızım severmi bilmem daha gelmedi.
Almamak için direndim ama eşim sürekli almadın almadın diye bidi bidi yaptı aldım artık.
Yakında gelir adımlar inşallah yürüme arkadaşına bile gerek kalmaz her çocuk bir olmuyor kimi erken yürüyor kimi erken dilleniyor

Gerçekten öyle
Iyiki almışız altınları diyorum ama daha nasıl Alicaz bilmem.
Altın dibe çıkılmaz daha
3-5 düşer ama çok dusmez😑
Bende çok fazla düşeceğine inanmıyorum almaya calisacagim uzun vadede altından iyi yatırım yok benim altınlar geçen yıl 35 bindi şimdi 55 bin ediyor bir yılda 20000koydu üzerine şaka gibi

Okuyamadım tam, yarım yamalak işte :)
Kız yeni uyudu. Eşim geldi 7:30 da uyandı.
Benim yemeğime ortakçı oldu😁dayanamadı kokusuna.
Ela tutturdu anne kız oynayalım🤯 onu oynamayalım dedim. Anne bebek oynayalım o zaman dedi😅 babasıyla beni bebek yaptı. Bizi kitap okutup uyuttu.sonra evi toplayacakmış. Sonra uyandırıp yemek verecekmiş. 24 saat böyle :)
Yatarken kitap istedi sabah uyanınca okuyacağım diye söz verdim.
Bu ara hiç harcama yapmıyorum. Bakalım kaç gün sürecek bu harcamasız günler.
Birikim de hiç yok.
Ev fiyatları almış başını gidiyor. Kiralar da öyle. Bugün bir kez daha çok şükür ev almışız dedim. Yoksa nasıl oturacaktık bu yüksek kiralarda. Eşim de diyor bugün bunu. Ahh dedim almayalım diyordun Gerek yok diyordun yaaa. Boşuna konuşmuyordum. Allah olmayan herkese versin. Gerçekten içten dua ediyorum.
Arkadaş bizim sitenin 3.etabında 1+0 ev aldı. 2600 tl kiraya vermiş🙀
Evsahipleri eski kiracılarına kendim oturacağım diyor çıkartıyormuş.
Bende bu gidisle anca anamın taraftan ev alırız heykelden diyırm:)
Oralarda bile 2000 diyo annem kiralar.
En yenisi 40 senelik binalar 2000 tl nedir ya:S

Kira demisken kız kardeşim İstanbul'da çalışmaya başladı ev tutalım dedik ama yok resmen stüdyo daireler 2,500 den başlıyor ona bide 5000 depozito istiyorlar hiç konfor yok tutmadik
Bir öğrenci yurduna yerleşti 2500 e en azından fatura vs derdi olmayacak evden daha iyi diye düşündük ben kirada olmadığım için bu işleri pek bilmiyordun öğrenmiş oldum ise yeni baslayan bı insan nasıl karşılar depozito + kırayi hemde yurt daha güvenli oldu en azından temiz ,nezih

Bende çok fazla düşeceğine inanmıyorum almaya calisacagim uzun vadede altından iyi yatırım yok benim altınlar geçen yıl 35 bindi şimdi 55 bin ediyor bir yılda 20000koydu üzerine şaka gibi
Bende inanmıyorum maalesef
Özellikle altın borcu olanlara ve düğün yapacak olanların Allah yardımcısı olsun.
Benimkilerde 90bin oldu.
Eşim diyor bana hadi iyisin 100bin liran var diyor
Çok şükür alınmış bulunmuştur derler.

X