Küçük Düşün Büyük Olsun!

Akşam için az az yemekler var sadece pirinç pilavı yaptım yemeklerin yanına. Yarın donduruya koymak için kuru patlıcan, kuru biber ve asma yapragı sarıcam akşam için de bir küçük tencere pişiririm. Kuru patlıcanı satın aldım bizim burada kurumuyor bakalım bu nasıl olucak. Yarının işini bugünden belirledim. İki makina çamaşır yıkadım astım. Alışveriş listesi hazırlıyorum. Geçen gün internetten 10 kilo çamaşır makinesi için stokluk deterjan aldım evde de var marta kadar beni götürür umarım. Kilere ve balkona marangoza ölçü aldırdık raf yaptırıcagız. Kızların ve benim kullanmadığımız bazı biblolar var odalardan topladım oyuncakları var, kavanoz, stokluk malzemelerimizi koymak için derli toplu olsun dedim.
Bizim beş yıl önce ektiğimiz zeytin ağaçlarında az da olsa zeytin var hafta sonu eşimle toplucaz. Eşim az çok hepsini zeytinyag yaptıralım diyor yag çok pahalı ne çıkarsa faydası olur eve dedi bana da iyi geldi en azından zeytinyagını satın almayız dedim.
İyi düşünmüşsüniz afiyetle yiyin inşallah abla

Selam kızlar
Oglusu okula bıraktım esim 11 gibi çıktı etraf topla beyazları yıkadım astım biraz yürüdüm bir yelek bulamadım çocuğa ya🤦pazara bakcam perşembe inşallah artık az salatalık mandalin aldım manavdan 7 TL a101 e girdim sadece süt aldım 6.5 oraya verdim geldim eve et vermişti kayınvalidem dun akşam bizimkiler yarısını yedi yarısına etli patates yaptım birde makarna ve salata yaparım yeter tursuda var dovuzciden Euro alcaktim geçenlerde eşime lazımdı bozdum yerine koyana kadar 11 i geçti dovuzci kapalıydı kaldı yarın çıkarım belki dolar alırım bu sefer eriyor her gün TL de para

Teste gidip geldim. Sonuç gece çıkar herhalde.
Oğlan acıkmış babası çorba koymuş önüne ama hiç bakmamış yüzüne.
Kız yemiş yemeğini karnı tok. Oğlan dünden beri pilav istiyordu hemen onu yaptım soğumasını bekleyemedi, hemen yedirdim.
Gelirken 5 lt süt, 2 ekmek eşime de mısır ekmeği aldım. Bayağıdır evde yapıyordum ekmeği dışarı çıkınca alayım dedim çocuklara değişik olsun. 45 tl harcadım.
Kardeşimle gitmiştik teste onunda son günüydü. Annemlere uğradım kardeşimi aldım gidip geldik. Babam da sebze alışverişi yapmış, bana da verdi biraz meyve sebze. Benim oğlan da babamla konuşurken lahmacun istemişti. Babam da sen al ben parasını veririm geldiğinde dedi. 80 tl verdi onu birikim kumbarasina atacagim.
2 tane kumbara yaptım birini Nisa gibi adanaya arkadaşlarla gitmeyi düşünüyoruz onun için, diğeri de geçen ay para mayalama için biriktirdiğim kavanozum

Bugün de bereket günü. İmkanınız varsa kenara para koyun mutlaka.

yedirenk79 yedirenk79 kayınpeder canmış, maşallah diyeyim. Allah kızlarıma nasip etsin böyle eli bol kayınpederi. Bereketli olsun canım.
cikolatasoslukek cikolatasoslukek geçmiş olsun. Birikimlerin de bereketli olsun. Bu gün bende 100 tl ayırdım yarın eşim internet hesabından dolar alsın diye, bundan sonra ayın 1'de ve 15 de 100 tl alış yapsın diye not bırakacagım. Metodun çok iyi bende böyle eşimle ortak hesabımızdan bu şekilde birikime ayırabildiğim kadar ayırıcam ama kendima ait birikimi asla söylemem.
Bu gün yine evi temizlemek ile güne başladım tuvaletler, banyolar, lavabolar ovuldu, ev komple elektrikli süpürge ile tutuldu, paspas çekildi salon hariç toz aldım, kendime de kişisel temizlik yaptım duşumu aldım, dışarı attım kendimi deterjan kokuları fena yaptı. Biraz yürüyüş yaptım hava çok güzeldi markete gittim 5 litre yag, 2 kilo şeker, 1 kutu 2 si birarada nescafe, ekmek atıştırmalık bisküvi, çikolata az aldım atıştırmalıkları hepsinden birer tane 137 tl tuttu. Eve geldim internet berbat hemen aradım yok evinizde hızınız iyi yok şöyle yok böyle, iyice tepem attı ben gibi bir kadını sinirlendirdiniz dedim hemen ekipi yolluyorum dedi. Geldi ekip şöyle internetiz iyi dedi gir bakalım dedim nereye dedi herhangi bir siteye dedim giremedi ama öyle çok konuşuyor ki bir susarsan ben de meramı anlatıcam dedim. Buyrun dedi öncelikle ben kocaman bir yalancıyı dedim estagfurullah dedi siz dedim buraya beni yalancı çıkarmaya gelmişsiniz. Allahım içimde benim sakladığım bir çirkef varmış iki adam sustu ve beni dinledi. Beni dinlemeniz için deliye bağlamam lazımmış dedim. Neyse yine de internet sağlıklı değil eşim kontrat bitince bakıcaz dedi.
Türk Telekom mu internet bende de o skinti var hem köyde hem şehirde şehirdeki hemde fiber alt yapı güya salondn yatak odama çekmiyor düşün
Aradım neymiş fiber kablo uzatıcı falan elektirikci lazımmış onlar kablo uzatamiyormus daha geçen sene aradığımda ekipler gelir yapar diyolardi kafalarına göre is yapıyolar 😒
Hava burda kapalıydi biraz temlzk yapasim gelmedi 😅sadece yemek yaptım o kadar 😅ama yarın taşınma icin gidicek esyalari toplicam
Marketler ateş pahası ya 😒hiç bişi almadan da dünya para tutuyor

Teste gidip geldim. Sonuç gece çıkar herhalde.
Oğlan acıkmış babası çorba koymuş önüne ama hiç bakmamış yüzüne.
Kız yemiş yemeğini karnı tok. Oğlan dünden beri pilav istiyordu hemen onu yaptım soğumasını bekleyemedi, hemen yedirdim.
Gelirken 5 lt süt, 2 ekmek eşime de mısır ekmeği aldım. Bayağıdır evde yapıyordum ekmeği dışarı çıkınca alayım dedim çocuklara değişik olsun. 45 tl harcadım.
Kardeşimle gitmiştik teste onunda son günüydü. Annemlere uğradım kardeşimi aldım gidip geldik. Babam da sebze alışverişi yapmış, bana da verdi biraz meyve sebze. Benim oğlan da babamla konuşurken lahmacun istemişti. Babam da sen al ben parasını veririm geldiğinde dedi. 80 tl verdi onu birikim kumbarasina atacagim.
2 tane kumbara yaptım birini Nisa gibi adanaya arkadaşlarla gitmeyi düşünüyoruz onun için, diğeri de geçen ay para mayalama için biriktirdiğim kavanozum

Bugün de bereket günü. İmkanınız varsa kenara para koyun mutlaka.
Umarım negatif çıkar cnm sonuclar kumbaralarda bereketli olsun inşallah

Ay birde yolun karşısında bim var ikidir denk geliyor çıkanın elinde 2 3 tane 5 lik sıvı yağ var stok yapıyorlar herkes zam gelcek diye korkuyor su getirde ilk alisveris indirimi var buyk sıvı yağ yok alicam gider bari bı zaman 5 lik açtım 1 haftayı geçti yedek olsunn
Ne kadar fiyati acaba ben aydan aya 3 tane 5 litrelik 😅anca yetiyor vergi kalktı diyorlar indirimemi girdi acaba gerçi girsede bu ay belki artar aldığım yağlar bakalm ama gene aynı şekilde alırım ne olur ne olmaz

Akşam için az az yemekler var sadece pirinç pilavı yaptım yemeklerin yanına. Yarın donduruya koymak için kuru patlıcan, kuru biber ve asma yapragı sarıcam akşam için de bir küçük tencere pişiririm. Kuru patlıcanı satın aldım bizim burada kurumuyor bakalım bu nasıl olucak. Yarının işini bugünden belirledim. İki makina çamaşır yıkadım astım. Alışveriş listesi hazırlıyorum. Geçen gün internetten 10 kilo çamaşır makinesi için stokluk deterjan aldım evde de var marta kadar beni götürür umarım. Kilere ve balkona marangoza ölçü aldırdık raf yaptırıcagız. Kızların ve benim kullanmadığımız bazı biblolar var odalardan topladım oyuncakları var, kavanoz, stokluk malzemelerimizi koymak için derli toplu olsun dedim.
Bizim beş yıl önce ektiğimiz zeytin ağaçlarında az da olsa zeytin var hafta sonu eşimle toplucaz. Eşim az çok hepsini zeytinyag yaptıralım diyor yag çok pahalı ne çıkarsa faydası olur eve dedi bana da iyi geldi en azından zeytinyagını satın almayız dedim.
Miss valla organik zeytinyağı ne güzel imkan olmuş bereketli olsun 🥰 inşallah

Selam iyi akşamlar herkese, Kıza banyo yaptırdım, uyumuş uzanırken. Gece bakamam ayağa diker diye şimdi yazayım dedim.
Sabah kahvaltı sonra çamaşır attım. Kıza kitap okudum. Öğleden sonra arkadaşa geçtim. Ela Oynadı biraz.
Eve döndük. Diğer arkadaş aramıştı geri dönüş yaptımxKimseye de eve döndüğümü söylemedim..döndünmü diye arıyorlar. Döndüm dedim gel kahveye demişti öyle gittim.
Geldim kızı duşa soktum. Sonra yemeğe giriştim. Kıza köfte patates. Kendime tavuk but patates. Mısır koydum haşlansın. Eşim yemek yemeyecekmiş. Mısır diyeceğim yemek yemem dedi.
Butu fırına koydum resim gönderdim. Bir but mu ikimize diyor😅 aşk bir butu paylaşmaktır demi yani😂
Adamın gözü doymuyor. Yemeye gelince bir pinçik yiyor. Neyse kendim yerim zaten hepsini bitiremem. Az yemek istiyorum.
Tatlı getiriyormuş. Yani en azından yemeği az yiyeyim.61 kilo olmama az kaldı.

Günaydınlar
İyi haftalar:dua:
Kasımı da yaptık yalnız saka maka:)
Kazasız belasız,saglıkla bi ay olsun:dua:
7,30 da kalktık.
Kızla kociyi yolladım,kargolarım vardı onları hazırladım.
Gelirken verdim pttden.
Aksmaa orman kebabı+bulgur pilavı yapacagım
Bir de vakumlu enginarlarım var acmaya kıyamadıgım bebeklerim:)
Onlardan yapayım artık:)Sonucta kasım gelmis,buzluk dediğin marta kadar idare etsin yeter:KK70:
Anneme gitmeden dolapta kesilmiş soğanım vardı, bozulmasın diye onu yemeklik doğradım. Buzluğa attım. O ara sen aklıma geldin😅 yazmayı unutmuşum.
Benim buzlukta yok yok. Ne bulsam atıyorum😁

Selamlar
17 sinde kizimin doğum günü var
Pasta yaptircam yanına ne yapım sizce
Anneannemi dayimlari filan cagircam
Okulların tatil olduğu haftaya denk geliyo
Bizim izin günümüz bugün , aksam annemi işten almaya gittik markete uğradım
Sıvı yağ 4 lt , 5 kg un , kıza bez 60 li , muz ve persil aldim 1.5 kg gülün büyüsü deneyeceğim bakalım
200 kusur çektirdim karttan
Bezi yine külot bez almışım 🤦‍♀️ yarın eşim değiştirsin zor oluyor fişi almışım iyiki
Havalar soğudu ev buz gibi bizim nede olsa çok yeni sayılmaz yalıtım pek iyi değil
Salonda klima imdada yetişiyor kızın odasına taşıdığımız için orasıda icerde kaliyo bi tık daha sıcak oluyo
Hayırlısıyla borçlar azalınca evimize gidelim orası yerden ısıtma ara kat sıcak oluyo demişti eski sahibi , şimdi alt kat yaniyo ama üst açık onunda eksisi var

Ne kadar fiyati acaba ben aydan aya 3 tane 5 litrelik 😅anca yetiyor vergi kalktı diyorlar indirimemi girdi acaba gerçi girsede bu ay belki artar aldığım yağlar bakalm ama gene aynı şekilde alırım ne olur ne olmaz
Bana iki ay rahat gidiyor sıvı yağ tabi kullanmaya göre degisiyor bilmiyorum maaş günleri birde tabi insanlar aylık alışverişte yapıyor biryag geçen gördüm 84 olmuştu bimde

Selamlar
17 sinde kizimin doğum günü var
Pasta yaptircam yanına ne yapım sizce
Anneannemi dayimlari filan cagircam
Okulların tatil olduğu haftaya denk geliyo
Bizim izin günümüz bugün , aksam annemi işten almaya gittik markete uğradım
Sıvı yağ 4 lt , 5 kg un , kıza bez 60 li , muz ve persil aldim 1.5 kg gülün büyüsü deneyeceğim bakalım
200 kusur çektirdim karttan
Bezi yine külot bez almışım 🤦‍♀️ yarın eşim değiştirsin zor oluyor fişi almışım iyiki
Havalar soğudu ev buz gibi bizim nede olsa çok yeni sayılmaz yalıtım pek iyi değil
Salonda klima imdada yetişiyor kızın odasına taşıdığımız için orasıda icerde kaliyo bi tık daha sıcak oluyo
Hayırlısıyla borçlar azalınca evimize gidelim orası yerden ısıtma ara kat sıcak oluyo demişti eski sahibi , şimdi alt kat yaniyo ama üst açık onunda eksisi var
YApabikirsen poğaça patates salata yapabilirsin ben katmer poğaça yapmıştım kısırakarna salatasida olur hazır kurabiye almıştım birde yetiyor birde pastayı hamurlu yaptirmiyirum çöp oluyor kimse yemiyor oralarini birde pahalı şantili resimli yaptirdim

YApabikirsen poğaça patates salata yapabilirsin ben katmer poğaça yapmıştım kısırakarna salatasida olur hazır kurabiye almıştım birde yetiyor birde pastayı hamurlu yaptirmiyirum çöp oluyor kimse yemiyor oralarini birde pahalı şantili resimli yaptirdim
Poğaça yaparım kesin ,
Pastayı resimli düşünüyorum bende şeker hamuru olanlar mı çöp oluyo ?
Yanına yoğurtlu salata gider valla kereviz salatası da olabilir

İyi aksmalar bacımlar
Kocam duydu herhlde mtvyi ödemis😅
Kızı aldık közde patlıcan yaptm
Karnıyarık yaptm aksam icin onla
Koci kızartma yaptırıyor o yokken yaptm
Pilav yaptm
Yalnz bezelye bulgurdan nasıl evrildik buna bilemiyorm🤣
Kalanı koci gömer gelince
Havuclu kekim var yasak elmaya bakıyorm

_Sitare_ _Sitare_ canım ben dereotlu poğaça, mercimek köftesi yapmıştım eşimin yeğeninin doğum günü için, ev sahibi de elmalı turta ve lorlu hazır börek almış hepsi de bitti ama pastası şeker hamurlu idi bir tek onu kimse bitiremedi. İnşallah fikir verebilmişimdir.
Biz çok kalabalık olmayız azar azar çeşitler yapmak istiyorum
Pastayı meyveli almayı düşünüyorum üstü resimli , şeker hamurlu ağır olabilir
Teşekkür ederim ablacım 🌸

Kızlar özellikle sigorta bilgisi olanlar,
Fikrinize ihtiyacım var.
Biz evi alırken ben toplu hayat sigortası bedeli ödedim. 8-9 yıllık girmiştik tam hatırlamıyorum. Sonra ara ödemelerle krediyi 4 yılda bitirdik. Buradan bana hayat sigortası iadesi yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü toplu 9 yıllık ödemiştim.
Bugün bankadan mail geldi bana, İpotek kaldırılmış Fakat hayat sigortası kredi süresinde ödendiği için iade edilemiyor. Diye yazılmış.
Ne yapayım bilgi verirmisiniz ?

X