Küçük Düşün Büyük Olsun!

nazenin9320 abla ben de harcamasiz gun olayi iyi geldi .cumartesi harcama gunu .once pazar kasap market seklinde geziyoruz .hafta ici yapacagim menu genelde pazarda belli oluyor marketi de ona gore yapiyorum .hafta ici acil harcama pek gerekmiyor boyle olunca
cocuklara kiyafet falan alirken de haftasonuna kadar eliyorum zaten cogunu oyle aliyorum .
senin kizlara da limit belirsen mesela 300 500 .yaslarini bilmedigim icin kesin yorum yapamiyorum tabi ama

Çok güzel ayarlamışsın tebrik ederim benim kızlarımın yaşları büyük canım, yetişkinler bu biraz da benden kaynaklanıyor biliyormusun ben hiç engel olmak istemiyorum. Ama ben yine de onlara çeyiz olarak alışveriş yapıyorum. Senin gibi bende deneyeyim hafta içi acil ihtiyaçlar dışında alışveriş yapmayaya gayret edicem mantıklı aslında ekmek-yogurt harici almamak inşallah muvaffak olurum. Teşekkür ederim K kardespayi

Adam veriyorsa helali hos olsun
Bak ben faturasını bile ödüyorm
Benden almasın üste para istmem modundayım
Verir istesem ya evdeyim hep para istemiyorum alismamisim o diyo nana baskasi olsa ister diye.
Ama Allah razi olsun kart elimde istedigimi aliyorum.
Maddi anlamda hakkini yemim simdi adamin alir yagdirir.

Kiz bacim senin koca bence bizden gizli zulasi var.
Adam tutucu napiyo allasen faturasi sende elektrik sende ee aliyosunda hep market falan.
Kiza ztn sagolsun teyzesi aliyor.
Ee? Nerde bu paralar eniste

Sagolasin
Ya aslinda gelir iyiyse para geldigi an birikimi ayirinca kalanla idare ediliyor.
Biz suan 4bin gün oduyoruz 1 sene surecek.
1000tl bes birikiyor.
Ayda 5bin birikime gidiyor mesela.
Ama iste biz ust kata kullanicaz.
Olmasa masraf boyle her ay biriktirebilirdik.
En azindan isler gidiyorken biraz daha altin yapardik o parayla.
Once birikime ayiriyorlar gerisi idare ediliyor.
Cunku nekadar varsa oyle rahat harciyorsun

Selamm lcw 30tl indirim verdi lutfetti.
Bu ara uzerime indirim yagiyor.
Kiza harcadim yine kiyamadim kendime harcamaya ahh ana olma taş ol
2 kazak 1 tayt aldim 91tl (indirimle) 11tl kargomu olur zalimlar indirim var diye aldim yoksa gider alirim lcw dibimde hic de kargo parasi vermem valla.
Yemek sepeti 20tl kullandim oglana kebap ismarladim.
Evlatlarıma calisiyorum bende indirimlerim feda olsun asdfghhj.
Ev supurcem daha

Selam herkese
Gece 3 te yattım kitap okurken 3 olmuş. Kendi yatağıma yattım. Hopp tam daldım kız geldi. Gel diye ağlıyor. Odasında yatınca uyanmıyor. Yatmayınca uyanıyor
Gel yat yanımıza dedim yatmadı geçtik yattık. Sabah 11 de uyanmışız
Arkadaşla dün konuşmuştuk belki pazara gideriz diye, sabah mesaj yazmış.
Kahvaltı yaptık giyindik.saat 1 de çıktık. Gittik.pazardan bir eşofman alt aldım. Kıza bere terlik toka aldım. 75 tl tuttu. Kız acıktım dedi. Normalde evde olsak acıkmaz geç kahvaltı yaptı. Ama o da biliyor pazarda simit var simit istedi aldım.
Arkadaşın arabayla gelmiştik. Siz gidin ben yürüyerek gideceğim dedim. Biraz daha gezip geldik. Parka götürdüm. Artık büyüdü illa parkta bir arkadaş buluyor, arkadaş olabilirmiyiz diyor. Sonra arkadaşımm arkadaşımm diye sesleniyor bir de bugün kaç kişiye ‘ bakarmısınız birşey söyleyebilirmiyim, benim küpemin anahtarı düştü ‘ dedi.
Saat 16:00 eve geldik.
Banyo yaptırdım. Uyudu şimdi. Evi toparlayacağım.
Yarın akşam anneme gideceğiz. Hazırlanırım. Belki akşamdan teyzeye gideriz.
Sabah babasıyla konuşuyorlar, iki gün kalacağız diyor. Ela da ağlayarak hayır 10 gün kalalım dedi. Dönüş ido bileti almamış adam bakalım belki ikna edemem diye garantiye almış.

Buraya Yazdikdan sonrada trendyol hizli market 20tl verdi.
Noluyo yahu bereket yagiyor.
Actim cakralari.
Bu ara hep namaz sonrasi bereket duasi yapıyorum.
Cok şükür aracda bu ay iyi calismis yine elhamdulillah.
Valla saglik, huzur, bereket istedigim gerisi zaten oluyor bir sekilde.

Kiraci 200tl zam yapmis.
Kafasina göre kendi yapıyor esimde bisi demiyor.
1300du 1500olmus oldu.
Caprazimizda bir bina bitti 1.100.000den satmış
Ulan noluyo bu evlere
Yine 1.300.000den satmis baska biri
Ya hayir cok merkezi fln bir semtde diil ne bu evler böyle.
Valla 2 evin kirasini alsam 1 sitedeki daire kirasini odemiyor cebimden eklerim dahada.
Noluyo böyle bilmiyorum.
Allah sonumuzu hayr etsin

tr_lelli nice mutlu yılların olsun, ailenle birlikte..

Evde ye - iç - yat - kalk modundayim.
Cocuklar öğlen uyuyunca onlarla uyuyorum bende iyi oluyor
Evde hepimi 24 saat maskeli geziyoruz.
Aksam kv yemek gönderdi yemek derdim yok. Eksik birkaç şeyi teyze kapıya bıraktı. Yarına ben yemek yaparım uğraşmayın dedi.
Tek kullanımlık tabak istemiştim onu da getirdi bulaşık derdi de hafifler. Onu 2 gündür eşim hallediyordu

yetiskinlerse zaten harcamalar da cok olur abla ya .yas buyudukce cocuk masrafi cok artiyor

gecmis olsun canim cok .bir an once biter gider insallah

Maşallah sizin birikimler bayagı meblalı Allah bereket versin tabi birikimde gelirle ilgili, bende maaş gelince hemen kenara atıyorum ama çok olmuyor, eğitime gidiyor hiçbir şeyi esirgemek istemiyorum her anne gibi, eşim diyor kirayı sen al biriktir şimdi tl alıp tl de kalayım diyorum. Bakalım hayırlısı teşekkür ederim lellim.

Ölcem gitcem 2.hanım keyfini sürcek
Yanarım yanarım ona yanarım

Tatlının kralı ne oluyor kuzubenim bu ara soğuk baklava onu sevdim baya gelen mısırları bolusebilirdi en azından kardeşi 4 geldiyse ikisini yollasaymis bari
Suriye baklavası tatlısı. İçi antep fıstığı dolu. Suriye tatlısı çeşitleri yani. Hepsinde tatlı hamurundan çok antep fıstığı var

Eklentiler

• 1CF0553E-2B82-403F-B63A-2CBE001AE5B2.jpeg
    203,3 KB · Görüntüleme: 84
  • 30797FAE-E434-4FA5-B974-4A2E47A59ED1.jpeg
    139,7 KB · Görüntüleme: 86
Mayası ekşimiki, baktınmı tadına. Mayalanırken fazla durunca da ekşiyor. Ben küçük kaplara mayalıyorum. Çünkü kullanıp bekleyince sulanıyor ve ekşiyor.
Ekşi maya uğraşlı her zaman da tutmuyor malesef.

Banada çark cevurdim uygulamasında 30 TL indirim tanımladı kot pantolon istiyorum belki onu hallederim bedenimi bilmiyorum gidip deneyip almam lazım önce kargosu varmış 10 oraya sayarım artik

Güle güle kullan canım,
Ben robota şimdilik sadece oturma odayı tanıtabildim, hala evi komple tanımlatamadım. Çocukla zor oluyor. Bir bakıyorum bir odayı topluyorım öbür oda dağılıyor yok çamaşır asılı olıyor yok ıvır zıvır şeyler. Oturma odayı süpürteceğim zaman odadaki oyuncak yerlerde gezen yastıklar ne varsa koltuğun üzerine koyuyor Ela. Ama mutfak onun odası çarşamba pazarı :)
Geçmiş olsun Alyoşuma. Gece yatağına yakın soğan kesip koyabilirsin. Ben kendim için geçen gece koydum inanılmaz rahatlattı. Gece burnum tıkanmadı. Elaya hep yapıyordum ama kendime ilk defa denedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…