Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bugün evde takıldık. Sabah 10 da uyandık yine. Uyanınca Ela bana diyor;bugün çok güzel birgün, ardından diyor bu ne demek biliyormusun anne; güzel bir gün yaşıyoruz demek diyor. Ahh dedim içimden ne güzel bu sözle güne başlamak ama gerçekten herşey hergün güzel olsa dünya güzel olsa.
Sabah kahvaltı sonrası ev topla çanaşır at standart işler işte. Yeni gelen kitaplarını okuttu bugün defalarca, parmak boya etkinliği yaptık. Oyun oynadık. Sonra yemeğe giriştim. Yemek yedik. Balık temizledim. O da yanımda suyun içinde balıkları oynattı. Eşim geldi. Kuşla uğraştı.
Helva yaptım. Dondurma helva favorim.
Gün çabucak bitti.

Zengin işi kuzum o

Sağol canım. Benim de standart kız hasta olunca bana geçiyor,

Kız miklandi uyandirildik iyimi.
Uykuda bi salın beni zalımlar diye cemkircem az kaldı.
Ya sabr.

Günaydın hayırlı cumalar.
Kahvalti fasli erbaslari gonderme falan derken makarnayi pisirdim.
Dün balık olunca pisirmemistim.
Corba balik salata yetti.
Karniyarikda dünden var.
Corbada var yeter.

Un, tuz, sekerde %15 indirim var hepsiexpresde.
Mopasda icim suzme p. 7tl idi.
Sekeri recelde kullandim evde kalmamisti
5kg seker (25tl geldi)
3'lü kuru maya
Icim suzme aldim 7tl
35tl ödedim geldi bile.

Suzme peynirler hakmarda 19tl falandi en son baktigimda.
14.90online aliyorum genelde ama indirim bulursamda affetmem.
Son kutuyu acmistim iyi oldu.
Aksamuzeri tereyaglarimda geldi satici buz akusuyle yollamış erimis buzlar fln ama tereyag guzeldi begendim.
Biz köy tereyaglarini daha cok seviyoruz gerci o agir kokan olanlar hakikisi onlar.
Bunlar süt tereyagi.
Is gorur buzlukda yer yok dedikce geliyor aradigimi bulamaz oldum.
Annemde salam sucuk kasar getirdi aksam.
Dedim anne daha gecen verdiklerin bitmedi at buzluga diyor pizza falan yapiyonuz
Yer yok ki.
Biraz karistiricam dokucem kiz uyuyunca cok karisti

Bugün esim eksimayali ekmek alicak koyden dunkileri yediler bitti.
Hava gzl gidiyor yarin disari cikariz sanırım.

Bugun evi toplayıp yasin, tebareke, amme okucam.
41 tanede corek otuna ayetel kursi okucam (cuma selasi ve oglen ezani arasi)
Daha once okumustum asmistim kapiya diger evde kaldi o unutmusuz orayada goturmustum.
Ben bereketine inanıyorum.
Bana böyle seyler iyi geliyor en azindan icimi ferahlatiyor.
Dua grubunun birinin zikirini bitirdim.
Digerini cekicem insallah.

Allah insirah ferahlıgi versin tüm dardakilere insallah.

Benimde tost icin süzme peynir almam lazım.
Onu da sevmiyorm ama ezine Allahu ekber daglarına ulasmıs,ezineden tost yapmaya elim gitmiyor artık:)
Bazen dısardan tos yesem daha uygundu diyorum:)
Tek artısı temiz nasıl yapıldıgını biliyorz:)

migrosta paketli peynilerde 2. %50 var beybi .ben 2 kilo beyaz 1 kilo suzme 1 kilo kasar stokladim

Ezine bende seviyorum ama cok tuzlu olmayanini.
Onuda pazarda bi abi satiyor buyuk arabayla geliyor buzdolabi fln icinde kuyruk oluyor millet kilolarca aliyor
Pazara cikamadigimdan alamadim.
(2 pazar kuruluyo farkli gunler ben bu hafta kucuk olana gittim bu buyugunde)
Bu hafta kesin alicam.
Herkes vakumlatip alip koye götürüyor sasirmistik koyde peynirin alasi var diye bu tat yok dedi alan kadin.
Alicam ordan.
Marketden sadece suzme aliyorum beyazpeynir olarak.
Ama tostda hic denemedim gzl oluyormu ki
Ben pogacalarada koyuyorum.

migrosta paketli peynilerde 2. %50 var beybi .ben 2 kilo beyaz 1 kilo suzme 1 kilo kasar stokladim
Bakim onada nekadar süt urunleri tuketmesek keske fln desemde bizim evin bam teli peynir.
Koyde esim özel yayla peyniri bastirmisti.
Bir kac peynir çeşidini karistirip yapiyorlar azicik kaldi.
Bizde peynirli yumurta peynir sundurmesi kuymak falan derken asla dayanmiyor.

Ben seviyorm ezineyi tostta.
Peynir bagımlısıyım malum:)

Günaydın, cumamız mübarek olsun. Sabah sabah beklediğim yağmur az da olsa yagdı çok şükür. Eve elektrikli süpürge tuttum oturdugumuz odanın ve koridorun yerlerini elimle sildim benim evede bir robot lazım ama şimdi kredi kartları düğün salonu gibi tutuk. Eşim akşam söylüyor bir kredi kartımız daha oldu diyor, ödenecekler hanesine ekleriz dedim maaş aldıkları bankadan sözleşme gereği verilmiş yapıcak birşey yok. Bugün maaş aldı eşim Allah bereket versin ama elde o kadar az kalıyor ki Allah yar ve yardımcımız olsun şimdi tv de alt yazı geçiyordu benzin-motorine zam gelmiş. Eşimin yegeni aradı az önce oğlunun doğum günü varmış pazar günü davet etti bir lcw göründü yarın gider alırım. Masraflar bitmiyor. Eltimin gelini doğum yapıcak ona bir gram ve hediyesini aldım hazır o kadar mutluyum ki anlatamam bu tür alışverişleri seviyorum, insanlara katkıda bulunmak sevinmeleri beni de mutlu ediyor. Ama bütçemizin bir miktar sarsılmasına da sebep oluyor. Elektrik henüz gelmedi merak ediyorum ne kadar gelicek diye, su çok pahalı İzmirde her ay 110-120 arası geliyor. Faturalar bile okkalı bir yekun tutuyor. Bu kadar harcamamın içinde kiracı da kirayı yatırmamış eşime söyledim arıyacak emlakçıyı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…