Küçük Düşün Büyük Olsun!

Annemin sabah getirdiği kıyafetlerin arasından 2. takım kayak kıyafeti cıktı:)
4 yas ikisi de biri yesil biri beyaz.
Beyaz olanı az evvel sattım 120 tl g.dolapsda.
Zaten eklemistim onu kayagamı gidiyorz diye:)
Ama 200 yazmıstm 120 ye indirdim hemn satıldı:)
Valla 3 ay satıslar bari olsa,taksitlerden satıslarla yasıcam bu gidisle:KK51:
Bnm kızın yeni doğan kıyafetleri var tertemiz satılır mı acaba dolapta

Güne yagmurlu bir hava ile başlamayı çok istedim ama yağmadı. Çok az çiseledi tamam, özlemişim yagmuru inşallah yagar. Bizim buralara çok uzun zamandır damla düşmüyor üzülüyorum. Sabah güne ev toplamak ile başladım eşim akşam tepsi kebabı yapalım dedi bu gün için akşamdan dondurucudan kıymayı çıkardım, sabah onu yogurdum hazırladım dinlenmesi için dolaba koydum. mercimek çorbası pişirdim toz aldım, pencere kenarlarını sildim şimdi mayalı hamur tuttum tavada bazlama yapıcam. Dinleniyorum sizleri okuyorum. Birikim yapanların birikimi bereketli olsun, alıveriş yapanlarında bereketli olsun. Hastalarımıza şifalar diliyorum.

Ben annemin genlerini tasıdıgınj bildiğimden takılmıuorm😀
Annesi de öyle onun,bizde bi laf var yaralı parmaga isemez diye😂
Öyle kimseye bulasmazlar,misafir sevmezler,herkes yanlıs bilir onlar dogru💆🏻‍♀️
Annemin törpülediigi yönleri var,anneannem onun 10 katı😀
Yani Allah razı olsn 1 yıldır öyle böyle baktı kıza,anneannm olsa hayatta bakmazdı.
Torun falan.
O yüzden he diyip gecmeyi ögrendim artık.
Benim anneannemde öyle yani bencil.
Suan teyzemlere dayimlara eziyet ediyor.
Neler diyormus teyzem video atti ben sok oldum.
Yaslandikca huysuzda oluyorlar

Selam kızlar nasılsıniz
Kasım ilk haftası kızımın düğünü var
Hazırlık yapıyorum
Damat bohcasi ve kv bohcasi hazırlıyorum
Sizce neler olmalı
Hayirli olsun inşallah.
Bizdede iki tarafda yapmasın dedim ama annemler yapmak istedi.
Kaynim fln icin erkek gomlegi, bas ortusu, seccade, tesbih, patik, havlu, corap(hem erkek hem kadın) koymustuk.
Kaynanama extra yelek koymustuk.
Esim icinde pijama tkm, terlik, tras tkm, parfum, ic camasir, corap, gömlek, seccade, tesbih, havlu, kravat animsadiklarim.
Onu valizle goturmsutuk.
Eltimlere yaptigimizida evlendikden sonra evlerine gittigimde vermistim.

İyi geceler kızlar,
Kızdan bana da geçti hastalık. Bugün öksürüğü azaldı çok şükür. Ama benim burnum tıkanıyor akşam olunca. Sinüslerim başıma vurdu bir de koku almam gitti gibi klasik her zamanki gibi. Aferin sinüs içtim. Kafa bidünya, şarap içsem bu kadar çarpmıyor. Bu soğuk algınlığı ilaçları beni benden alıyor. 😅
Neyse bugün evi temizledim fena da yoruldum. Belim tutuldu resmen.Eğilip kalkamıyordum. Akşam da gözlwrim gitti. Kızla oynuyorduk uyumamak için zor tuttum kendimi.
Sonra eşim geldi. Bir baktım bana robot süpürge almış. 😍 Geçen Ela söyledi ama inanmamıştım. Meğer doğru söylüyormuş kızcağızım :)
Bir de bana diyor ‘ anne süpürge evi süpürür sen de oturur dinlenirsin’ 😁 Bugün ona kalemi yanlış tuttığunu söylüyorum. Nasıl öğreteceğim bilmiyorum uzun zanandır defalarca söyledim. Diyorum bak okulda öğretmenin de söyler düzgün tutman lazım. Bana cevabı ; ama şimdi okulda değilimki sen de öğretmenim değilsin :)
Eşim tutturdu süpürgeyi kuralım tanıtalım vs.
Yorgunum hastayım kız uyumamış. İki de bir süpürgenin peşinde dönüyor üzerinden atlıyır telefonla üst komşuma robotla ilgili birşey soracağım konuşturmuyor. Ara ara sor sor hadi deneyelim. Ayy bu adamın tez canlılığı 🤣 terazi ondanmı acaba.
Ben olsam yarına bırakırdım net! Oturur keyfimi yapardım çayımı kahvemi içmemişim kafam çatlıyor. Yorulmuşum dinleneceğim. Ya ben de aslan burcu rahatlığı işte :)
Sonunda oturma odayı süpürttü. O da ne 🙈 bugün temizlik yapmıştım, hemde detaylu. Bir saç bir toz çıktı ropottan içler acısı. O kadar yorulmuşum da nasıl bu kadar pislik çıkar. Uzun anlattım ama alabilen kesinlikle alsın. Tek kelimeyle harika, biz çayımızı yudumlarken o süpürdü. Kızımda adını yardımcı robot taktı.
Yorum bekliyoringgg
Hayirli ugurlu olsun kuzu.
Adida fistik olsun bin uzerine vur kırbacı

Selam genşlerr nöruyonuz.

Kız uyuyakaldi koltukda.
Spagetti yaptım (tereyagli yapip son kararbiber atiyorum ayy cok gzl oluyo be ecuk yedim) aylar sonra makarna yemis olabilirim o da bukadar gzl kokmasaydi.
Annem pirasa almis onlarda kimse yemiyo annemden baska bizde de ben.
Yarisini verdi onu pisirdim kizada yedircem.
Kızın corbasi var.
Et sote yapicam.
Birazda haslama var patatisli ama az var yetmez diye sotede ekledim.
Hamur isine bulaşmam lazım aşırı useniyorum.
Elmali kurabiye ve dereotlu pogaca yapicim.
Oglan okula gotursun diye diye yapcam insallah.

Evi süpürdüm.
Dün silmistim bugun kalsın.
Yagmur atiyo az sakin sakin coktum valla.
Hic bisi yapmicam bu havalar benim havalar az tadını cikarim.
Ne de olsa yemek okey kafa raat.

Ggünaydınn
Annem elinde 1 cuval kıyafetle geldi yine anam yer yok yer dedim.
Ben de de yok diyo.
Ocak 5 e kadar agzıma burnuma kadar taksit doluyum:S
saglık sigortası kasko trf ölmüsüm gömenim yok:KK43:
Alisden siparisim geldi,keske 2 tane alsaymısım dedim cok begendim.
Boynerle trendyoldan da kargolarım geliyor,sonra tükkanı kapadık:)
Bu hafta 1500 saglık cekilcek kkdn hüzünclüyüm:KK43:
Kullanmayalım da ödeyelim insallah.
Elinde olan fazlalari yükle kuzu uygulamalara sanada gelir olur fazla var madem dolap iyice cins oldu gerçi 😒5 ürün cikuyordu öne şimdi gardospta ki gibi paralı yapmış gardospta kesinti yok en azından belli ücrete kadar sende öyle yap dimi🤦

Kafam aşırı dalgın bu ara nettcem bilmem.
Kurabiye yaptım pesine dereotlu pogaca k.tozunu koymamisim hic gzl olmadi tabi kabarmadi.
Nasıl öyle bisi yaptim 🤦‍♀️
Çöp olcak.
Hamur mayalamistim minik ekmekler yaptım 4 tane cikti.
Kız ekmegi seviyor yarinda ona tam bugday unuyla yapicam.
Napim bari evde yapim.
Aslında hep yapsam evde esim bayılır cok seviyo evde yapilan ekmeği
2 gunde 1 fırın acmam lazım böylede.
Eksi maya denicem evde besliyorlar mayayi.
Ona merak saldim.
O ki nohut unu bilmem ne otu tozu alamiyorum bari ekmegi ev yapımı yiyelim dicem usenmezsem..
Esim ztn benden baskasi ekmek yemiyo diyor ben yememeye calisiyorum.

Aksam esim diyor ki sen netten hallediyorsun alisverisleri iyi oldu o indirimler diyor.
O ztn bana hep bana siparis ver ne ugrasiyorsun marketle diyip duruyordu.
Siparis verdigim tereyaga fln sasirdi.
Ben koyden gelirken 75tl asagi yağ bulamadim marketlerdekiler desen daha pahali 40tl cok iyi aldin diyor.

Gomleklerde geldi evdekilerle ölçüm tam olacak 200tl onlarinda etiketi.
129tl almis olduk 2 gomlegi.
2 tane daha siparis verip gömlek sezonunu kaparım yeter onlar bu kış.

En cok taksitli alisverisler bizi biraz zorluyor.
Surekli icerde baslamak ay'a sikinti.
Su esya taksitleri biteydi kart rahatlicakti
Sanirin ust katin yapimida Aralığı bulacakmis ozaman esya taksitleri bitmis oluyor.
Hayırlısı olsun napalım
Tek duam sağlık.
Sagligimiz huzurumuz yerinde olsunda.

Zikirlerimi bitirmeye calisiyorum aksam erken yaticam kafam zonk bugun

Hayırlısı olsun p_ritha ne mutlu sana çok genç kayınvalide oluyorsun. Damat bohçası ve kv bohçası ben evlenirken yapmıştım ama kızlarıma söylüyorum şimdi ne biz yapalım ne de karşı taraf yapsın diyorum. Beni yanlış anlama bana her iki tarafa da masraf gibi geliyor ama ben çok rahat söylerim ne beklenti içine girerim ne de onlar beklesin. Kusura bakma lütfen yazdıklarımdan dolayı.
Teşekkür ediyorum yazdıkların için çok sağol
Biz de sadece aileye yapalım diye konuştuk
Aşırıya kaçmadan olsun istedik

Slm gençler
Sitare biraz umursama sağındaki solundaki insanları umuraadıkça kuduruyorlar hep bunu gördüm bacım
Hep kafaya taktım hasta oldum
Kafana göre yaşa gül gec bunlara göreceksin uzaklaşacaklar saldıramayacaklar gör bak derim dene enn azından

Bugün kurulu fasulye 5 kilo
Mercimek
Y. Mercimek
Bulgur prinç
Hatta satan amca 1 kilo nohut hediye etti komsulara baya sattı sayende 250 TL gömdüm bütün kış yeter

Lelli doktor sana ne dedi naptın doktor olayını haftaya bende gidicem göz ağrım hala gecmedi

bugun yemege gittik hadi degisiklik olsun diye.baya degisiklik oldu bu sefer de restoranda kavga ettiler :confused:
lc den 270 lira siparis verdim .230 u corap nasil is anlamadim .bir corap 8 tl olmus ya
Ay bende bı lc bı defacto sanal geİyorum ikisindede sepet yaptım eşi.e sweat ve eşofman altı oglusa sweatshirt ekledim esim baksın son onayliycam lcw indirimvar bazı şeylerde defactoda da lcw 250 TL üzeri kargo bedava oluyomus zaten geçiyor o parayı🤦ben almasam adam almıyor kendine ben kendime mağazadan bakarım olmadı nette isterim ikisinin ki çıksın aklımda

Ay bende bı lc bı defacto sanal geİyorum ikisindede sepet yaptım eşi.e sweat ve eşofman altı oglusa sweatshirt ekledim esim baksın son onayliycam lcw indirimvar bazı şeylerde defactoda da lcw 250 TL üzeri kargo bedava oluyomus zaten geçiyor o parayı🤦ben almasam adam almıyor kendine ben kendime mağazadan bakarım olmadı nette isterim ikisinin ki çıksın aklımda
ya benim magaza gezecek vaktim yok hic .orda fiyatlar nasil bilmiyorum ama lc onlineden memmunum ben .hemen yolluyorlar sikinti yasamadim daha
bizim de lc alisverisi ikizlerle 250 nin altina dusmuyor .sweat cocuklara alcam da gelecek aya ertelemedim artik ay vallla insanin ici sisiyor para harcamaktan
erkekler tuhaf ya .esim forma giyiyor benim kafa rahat bizde

Selam kızlar bugün vakit nasi geçti anlamadım grip oldum bende şimdi daha iyiyim fileye gittik esim iş aldı bir tane ödeme almış gittik biseler aldık 220 harcadık göze görünen tek şey 1.5 kg kıyma ıvır zıvır sucuk kaşar var Selanik gevreği aldım birde esimin Trendyol da ilk market olcak 30 TL indirim için migrosu seçtim sıvı yağ Nescafe çay bı kaç şey daha 100 tutuyor yarın onaylarim bir bulaşık tableti kalıyor onuda a101 den alcam

Oglusa sweatshirt fln eşime eşofman alt birde sweatshirt sepeti yaptım baksın sabah kargo bedava yapıyor kendime alcam az kg vereydim iyiysi esim evdeydi oglus evde yürüyüş yalan oldu bu ara
sekretercim ben youtubeden leslieyi acip yapiyorum bir kac gundur .ruhuma iyi geliyor .evdeysen boyle videolari da dene istersen

X