Küçük Düşün Büyük Olsun!

Allah ferahlık versin canım eğer rahat davranacağını düşünüyorsan sen sabredeceksin canım erkeklerin çoğu böyle kız ailesi ise yapan takmiyolar biz kendimizi yiyoruz malesef
Sagol canim
Ben kredi den kk dan korkmam ama birinden elden borc qlmakdan çok çekinirim
Ev için mecbur kaldım bi adım atmam gerekiyordu
Insallah ödeyip bitirmek de nasip olsun dolar borç aldım 9 tl oldu ben nasıl gideyim kiraya 😑 burada huzur yok ama dayanmak zorundayım

İyi geceler kızlar,
Kızdan bana da geçti hastalık. Bugün öksürüğü azaldı çok şükür. Ama benim burnum tıkanıyor akşam olunca. Sinüslerim başıma vurdu bir de koku almam gitti gibi klasik her zamanki gibi. Aferin sinüs içtim. Kafa bidünya, şarap içsem bu kadar çarpmıyor. Bu soğuk algınlığı ilaçları beni benden alıyor. 😅
Neyse bugün evi temizledim fena da yoruldum. Belim tutuldu resmen.Eğilip kalkamıyordum. Akşam da gözlwrim gitti. Kızla oynuyorduk uyumamak için zor tuttum kendimi.
Sonra eşim geldi. Bir baktım bana robot süpürge almış. 😍 Geçen Ela söyledi ama inanmamıştım. Meğer doğru söylüyormuş kızcağızım :)
Bir de bana diyor ‘ anne süpürge evi süpürür sen de oturur dinlenirsin’ 😁 Bugün ona kalemi yanlış tuttığunu söylüyorum. Nasıl öğreteceğim bilmiyorum uzun zanandır defalarca söyledim. Diyorum bak okulda öğretmenin de söyler düzgün tutman lazım. Bana cevabı ; ama şimdi okulda değilimki sen de öğretmenim değilsin :)
Eşim tutturdu süpürgeyi kuralım tanıtalım vs.
Yorgunum hastayım kız uyumamış. İki de bir süpürgenin peşinde dönüyor üzerinden atlıyır telefonla üst komşuma robotla ilgili birşey soracağım konuşturmuyor. Ara ara sor sor hadi deneyelim. Ayy bu adamın tez canlılığı 🤣 terazi ondanmı acaba.
Ben olsam yarına bırakırdım net! Oturur keyfimi yapardım çayımı kahvemi içmemişim kafam çatlıyor. Yorulmuşum dinleneceğim. Ya ben de aslan burcu rahatlığı işte :)
Sonunda oturma odayı süpürttü. O da ne 🙈 bugün temizlik yapmıştım, hemde detaylu. Bir saç bir toz çıktı ropottan içler acısı. O kadar yorulmuşum da nasıl bu kadar pislik çıkar. Uzun anlattım ama alabilen kesinlikle alsın. Tek kelimeyle harika, biz çayımızı yudumlarken o süpürdü. Kızımda adını yardımcı robot taktı.

Eşim yatmadan önce diyor koltuk beğen alalım. Dedim acelesi yok. Telefon aldın, difriz aldn, klima aldın, robot aldın. Şimdi de koltuk diyorsun. Önce bir borçlarımızu toparlayıp düze çıkalım. Bir de kızdım anneme olan borcumuzdan hiç bahsetmiyor.
Ben bekliyorum biraz toparlansın, anneme borcumuzu ödemeye başlayalım diyeceğim. Ama adam içe girme çabasında. Sağolsun düşünmüş almış robotu da ama sevmiyorum böyle hesapsız harcamayı. Dedim sonra hadi kredi çekelime dönüyor faiz ödüyoruz.
Gerçi öyle bir dönemdeyizki erteliyor almıyorsun. Sonra bir bakıyorsun yığınla zam. Alsan sıkışıp kredi çekersin faiz.. iki ucu boklu değnek derler ya o misal. Yaşam hakkı parası olanın olduğu dönemdeyiz sanırım.
Koltuk konusunda kız daha küçük, ee evide değiştirme planımız var. Bence ertelenebilir.
Ama o da para ziyan olur falan diyor. Sonuçta evini düşünüyır ama gırtlağa kadar borç olup hesap yapmaktan korkuyorum.

Biz de hiç benzemeyiz annemle 😆
Ben hiç tutamam içimde dümdüz söylerim anam çok sinsidir🤭

Valla öyle bi yaşıyorlar ki bacım şaşarsın
Abisi bütün aileye yaymış evi ben yaptım onlar kiraya gitmesin diye oturmalarina musade ettim die
Bende kimsenin hakkını yemem kendi hakkımı da yedirmem dedim
Pişkince sizin hakkınız yok dedi yüzüme ben konuşmasam kocam cok pasif o yüzden beni sevmiyorlar
Ben evi babamın üzerine aldim , kocama bu konuda güvenmem, yüzüne de söyledim
Ortak tapu yapacaktım eşime kredi çıkmadı direk babamın üzerine oldu
Zaten onun 1 lirası yok şuana kadar evde çekilen krediyi kiradan ödeyecem elden olanları maasdan bakalım nolcak
Ortak tapu olayına ben de katılıyorum. Çoğu kişi diyor zaten ortak malınız. Ama ortak mal olsa da olay boşanmaya gelince insanlar birbirine düşman kesiliyor. Her şeytanlığı da yapıyorlar., sonuçta ben de çalışıp kazanıp biriktiriyorsam benim de hakkım var. Aynı şey senin için de geçerli biriktirmişsin niye başkası yesin.
Ben eşime bu evi alırken demiştim ortak tapu yapalım. Baştan tepkili yaklaştı. Bir arkadaş da olumsuz yorumlarını sıralamıştı.
En basit örnek annem babam, babam araba alacağın deyip altınlarını istedi annemden ve gitti kadınla çatır çatır yemiş. Eee kime inanayım. Babam evine bağlı özenilen bir babaydı. İşte insanların ne olacağı hiç belli olmuyor. Onun için kendini garantiye almak en iyisi.
Bir de benim tedirginliğim o dönemde çocuğumuz yoktu, kızıma kavuştuktan sonra eşim nasıl bir baba olurdu severmiydi, sevmezse sürermiydi. İlla kafamda soru işaretleri vardı. Çünkü ben kızımla çıkacağım yola, onunla ömür boyu yollarımı ayırmayacağım şekilde başlamıştım. Ama eşimin illa tedirginlikleri vardı. Çok şükür korktuğum gibi olmadı aksine dünyası kızı oldu. Ama işte hayat ne getirir bilinmez.
Uzun anlattım. Ama doğrusu ortak yapmak. Eşim bana baştan tepkili olsa da sonra dedi senin üzerine olsun. Öyle yaptık. İçim rahat.
Seni de o çok iyi anlıyorum

Hayırlısı olsun p_ritha ne mutlu sana çok genç kayınvalide oluyorsun. Damat bohçası ve kv bohçası ben evlenirken yapmıştım ama kızlarıma söylüyorum şimdi ne biz yapalım ne de karşı taraf yapsın diyorum. Beni yanlış anlama bana her iki tarafa da masraf gibi geliyor ama ben çok rahat söylerim ne beklenti içine girerim ne de onlar beklesin. Kusura bakma lütfen yazdıklarımdan dolayı.
Ben de sana katılıyırum. Gereksiz masraf. Ne yaptım ne de yaptırdım. Hiç de anlamam. Kızıma da yaptırmam. Zaten evlen evlen de demem. Geçen konuşuyordum ; kızım ilerde okulunu oku güzel bir mesleğin olsun kendi ayaklarının üzerinde dur, evlenmek önemli değil dedim. ( 20 yaşında kızla konuşıyor gibiyim 😝 )
Sonra bana ertesi gün ne dese; anne ben evlenmeyeceğim okulumu bitireceğim. Çalışacağım. Evlenmeyeceğim. Sadece nişamlanacağım🤣🤣🤣🤣 koptum ya. Çocuk düğün evlenme görmediki sadece teyzesinin nişanını gördü.
Şimdiden kafasına sokuyor feminist anne😝

Bizim mahallede güzel yapan birkaç tane yer var. Bizim en çok beğendiğiniz acil zamanlarda kurtarıcı yemeğimiz olur kendisi. Eve de söyleriz gidip restoranda da yeriz.
Sen gel bir gün Bizim bu tarafa yeriz beraber 😊
😍 çok sağol canım benim, yemiş kadar oldum. İnşallah görüşelim birara. Sen de gel bu tarafa.
Orada lahmacuncu bilmiyorum ama buket pideye gittinmi hiç oranın da pidesi enfesti. Yıllar oldu gitmeyeli. Orası aklıma geldi birden :)

İyi geceler kızlar,
Kızdan bana da geçti hastalık. Bugün öksürüğü azaldı çok şükür. Ama benim burnum tıkanıyor akşam olunca. Sinüslerim başıma vurdu bir de koku almam gitti gibi klasik her zamanki gibi. Aferin sinüs içtim. Kafa bidünya, şarap içsem bu kadar çarpmıyor. Bu soğuk algınlığı ilaçları beni benden alıyor. 😅
Neyse bugün evi temizledim fena da yoruldum. Belim tutuldu resmen.Eğilip kalkamıyordum. Akşam da gözlwrim gitti. Kızla oynuyorduk uyumamak için zor tuttum kendimi.
Sonra eşim geldi. Bir baktım bana robot süpürge almış. 😍 Geçen Ela söyledi ama inanmamıştım. Meğer doğru söylüyormuş kızcağızım :)
Bir de bana diyor ‘ anne süpürge evi süpürür sen de oturur dinlenirsin’ 😁 Bugün ona kalemi yanlış tuttığunu söylüyorum. Nasıl öğreteceğim bilmiyorum uzun zanandır defalarca söyledim. Diyorum bak okulda öğretmenin de söyler düzgün tutman lazım. Bana cevabı ; ama şimdi okulda değilimki sen de öğretmenim değilsin :)
Yorgunum hastayım kız uyumamış. İki de bir süpürgenin peşinde dönüyor üzerinden atlıyır telefonla üst komşuma robotla ilgili birşey soracağım konuşturmuyor. Ara ara sor sor hadi deneyelim. Ayy bu adamın tez canlılığı 🤣 terazi ondanmı acaba.
Ben olsam yarına bırakırdım net! Oturur keyfimi yapardım çayımı kahvemi içmemişim kafam çatlıyor. Yorulmuşum dinleneceğim. Ya ben de aslan burcu rahatlığı işte :)
Sonunda oturma odayı süpürttü. O da ne 🙈 bugün temizlik yapmıştım, hemde detaylu. Bir saç bir toz çıktı ropottan içler acısı. O kadar yorulmuşum da nasıl bu kadar pislik çıkar. Uzun anlattım ama alabilen kesinlikle alsın. Tek kelimeyle harika, biz çayımızı yudumlarken o süpürdü. Kızımda adını yardımcı robot taktı.
Cok gecmis olsunn
Waww robot süpürge en sevdiğimiiis😅
Güle güle kullanınn🥳🥳🥳

Biz de hiç benzemeyiz annemle 😆
Ben hiç tutamam içimde dümdüz söylerim anam çok sinsidir🤭

Valla öyle bi yaşıyorlar ki bacım şaşarsın
Abisi bütün aileye yaymış evi ben yaptım onlar kiraya gitmesin diye oturmalarina musade ettim die
Bende kimsenin hakkını yemem kendi hakkımı da yedirmem dedim
Pişkince sizin hakkınız yok dedi yüzüme ben konuşmasam kocam cok pasif o yüzden beni sevmiyorlar
Ben evi babamın üzerine aldim , kocama bu konuda güvenmem, yüzüne de söyledim
Ortak tapu yapacaktım eşime kredi çıkmadı direk babamın üzerine oldu
Zaten onun 1 lirası yok şuana kadar evde çekilen krediyi kiradan ödeyecem elden olanları maasdan bakalım nolcak
Babanın üzerineymis iyi bari.
Allah ödeme kolaylıgı versin insallah🙏🏻
Esine diyecek bisey yok.Keske evlenmese böyle toksik tipler.
İnsanın ömründen calıyorlar resmen😣

Eşim yatmadan önce diyor koltuk beğen alalım. Dedim acelesi yok. Telefon aldın, difriz aldn, klima aldın, robot aldın. Şimdi de koltuk diyorsun. Önce bir borçlarımızu toparlayıp düze çıkalım. Bir de kızdım anneme olan borcumuzdan hiç bahsetmiyor.
Ben bekliyorum biraz toparlansın, anneme borcumuzu ödemeye başlayalım diyeceğim. Ama adam içe girme çabasında. Sağolsun düşünmüş almış robotu da ama sevmiyorum böyle hesapsız harcamayı. Dedim sonra hadi kredi çekelime dönüyor faiz ödüyoruz.
Gerçi öyle bir dönemdeyizki erteliyor almıyorsun. Sonra bir bakıyorsun yığınla zam. Alsan sıkışıp kredi çekersin faiz.. iki ucu boklu değnek derler ya o misal. Yaşam hakkı parası olanın olduğu dönemdeyiz sanırım.
Koltuk konusunda kız daha küçük, ee evide değiştirme planımız var. Bence ertelenebilir.
Ama o da para ziyan olur falan diyor. Sonuçta evini düşünüyır ama gırtlağa kadar borç olup hesap yapmaktan korkuyorum.
Gule güle kullan canim adını Katya koyun ben artık esim bişe istiyor iş yaparken ah bir katyamiz olsada koysa diyorum🤣🤣borç konusu da erkeklerin geneli böyle demek kadın tarafından alınca borç gormuyolar kendi tatafi olsa yaparmi acaba

Günaydın kızlar şükür gece çıktı negatif 🥳 grip dün bendede kırgınlık vardı grip oldum ama önceki gün duş aldım balkona gir camasirla uğraştım usudugumu hissettim ama geç oldu 🤦 usuttum kendimi gece burnum tıkandı zor uyudum 3 5 saat uyandım habire burun akintisida var soğuk algınlığı ilacı içerim kahvaltı edip birde ıhlamur yapayım yeni içelim hepimiz

Ekim ayı birikimim;
600 tl lik gram altın aldım
Bir de aylık gün ücretimiz var, 700 tl :) Kasımda eşimin ayrı bir günü;Aralık da başka bir günü Şubatta da ben de gün sırası var. O paralara dokunmasak ciddi bir birikim olur ancak insanoğlu hemen yerini hazırlıyor. 😅 ben bunu altın bileklik olarak düşündüm

Ekim ayı birikimim;
600 tl lik gram altın aldım
Bir de aylık gün ücretimiz var, 700 tl :) Kasımda eşimin ayrı bir günü;Aralık da başka bir günü Şubatta da ben de gün sırası var. O paralara dokunmasak ciddi bir birikim olur ancak insanoğlu hemen yerini hazırlıyor. 😅 ben bunu altın bileklik olarak düşündüm
Bereketli olsunn:dua:
22 ayarsa o da yatırım olsun:)

Ggünaydınn
Annem elinde 1 cuval kıyafetle geldi yine anam yer yok yer dedim.
Ben de de yok diyo.
Ocak 5 e kadar agzıma burnuma kadar taksit doluyum:S
saglık sigortası kasko trf ölmüsüm gömenim yok:KK43:
Alisden siparisim geldi,keske 2 tane alsaymısım dedim cok begendim.
Boynerle trendyoldan da kargolarım geliyor,sonra tükkanı kapadık:)
Bu hafta 1500 saglık cekilcek kkdn hüzünclüyüm:KK43:
Kullanmayalım da ödeyelim insallah.

İyi geceler kızlar,

Ortak tapu olayına ben de katılıyorum. Çoğu kişi diyor zaten ortak malınız. Ama ortak mal olsa da olay boşanmaya gelince insanlar birbirine düşman kesiliyor. Her şeytanlığı da yapıyorlar., sonuçta ben de çalışıp kazanıp biriktiriyorsam benim de hakkım var. Aynı şey senin için de geçerli biriktirmişsin niye başkası yesin.
Ben eşime bu evi alırken demiştim ortak tapu yapalım. Baştan tepkili yaklaştı. Bir arkadaş da olumsuz yorumlarını sıralamıştı.
En basit örnek annem babam, babam araba alacağın deyip altınlarını istedi annemden ve gitti kadınla çatır çatır yemiş. Eee kime inanayım. Babam evine bağlı özenilen bir babaydı. İşte insanların ne olacağı hiç belli olmuyor. Onun için kendini garantiye almak en iyisi.
Bir de benim tedirginliğim o dönemde çocuğumuz yoktu, kızıma kavuştuktan sonra eşim nasıl bir baba olurdu severmiydi, sevmezse sürermiydi. İlla kafamda soru işaretleri vardı. Çünkü ben kızımla çıkacağım yola, onunla ömür boyu yollarımı ayırmayacağım şekilde başlamıştım. Ama eşimin illa tedirginlikleri vardı. Çok şükür korktuğum gibi olmadı aksine dünyası kızı oldu. Ama işte hayat ne getirir bilinmez.
Uzun anlattım. Ama doğrusu ortak yapmak. Eşim bana baştan tepkili olsa da sonra dedi senin üzerine olsun. Öyle yaptık. İçim rahat.
Seni de o çok iyi anlıyorum
Hayirli olsun güle güle kullanin robotu 😊
Bu ara çok görüyorum reklamlarda ama tanıdık birinin yorumu daha inandırıcı oluyor sanki küçücük şey temizleyemez gibime geliyodu 🙈
Aferin sunis benide çok fena çarpıyo hele uyursam kabus görüyorum resmen

Babanın üzerineymis iyi bari.
Allah ödeme kolaylıgı versin insallah🙏🏻
Esine diyecek bisey yok.Keske evlenmese böyle toksik tipler.
İnsanın ömründen calıyorlar resmen😣
Sagol canim , insallah
Sinsiler öyle iyi adamlara denk geliyor ki şaşırıyorum
ben tatar ramazan bütün miymintilari çekiyorum heralde 😁

Annemin sabah getirdiği kıyafetlerin arasından 2. takım kayak kıyafeti cıktı:)
4 yas ikisi de biri yesil biri beyaz.
Beyaz olanı az evvel sattım 120 tl g.dolapsda.
Zaten eklemistim onu kayagamı gidiyorz diye:)
Ama 200 yazmıstm 120 ye indirdim hemn satıldı:)
Valla 3 ay satıslar bari olsa,taksitlerden satıslarla yasıcam bu gidisle:KK51:

X