Küçük Düşün Büyük Olsun!

Varsa gerek yok evt.
Gecen sene cok minikti almamistik arkadasda vermisti.
Bu sene ozellikle ici tüylü bot istiyorum.
Bakim su büyük ekim kamp. Ayagina indirime girecekmi.
Pek umudum yok ama
Benimde bu sene oğlumun bota bakmadim ama mont idare ediyor seneye olmaz sezon sonu gibi bir boy büyük alcamniki sezon giyiyor bizimki
Günaydın
Aynen katılıyorum iki çocuğumda hasta ben eşim perişan annemi getiremiyorum
Hasta etme diyor bana
Küçüğüm meme istiyor onu kucağıma alıp emziremiyorum büyüğümle ilgilenmekten
Gecmis olsun kuzu yardım etseler keşke

Selam kızlar
Oglusa geçen hafta doktora randevu almıştım bugün öksürük hala var diye gittik boğazlarda enfeksiyon var ddi antibiyotik sprey fln verdi başladık eşimde dünden beri rahatsızım diyodu oda gidip test vercem ddi verdi geldi yarın çıkarmış sonucu bekliyoruz oglandam benden uzak duruyor temizlik yaptım gelip sil süpür çamasirlar kurumuyir tek tek topla katla yapiyorim kurudukca dünden işkembe corbasi var fırına soslu patates verdim mercimek çorbası da varbondanda oglus yer patatesle turşu var yeter bide bugunluk

Bence oradaki huzursuzlukda geriyor seni esin arada kalıyor.
Ordan çıkman senin icin en hayırlısı.
En azindan duymayacagin, gormeyecegin, verilmeyeceğin bir ortamda daha sakin buyutebilirsin bebegini.
Surekli diken uzerinde oturmakdansa.
Sanırım size kirayı vermek istemiyorlardi ondan cikmak istemiyordunn
Ee orada esininde hakkı yok mu?
Esinin hakkı varsa vermeleri gerekir.

Günaydın
Aynen katılıyorum iki çocuğumda hasta ben eşim perişan annemi getiremiyorum
Hasta etme diyor bana
Küçüğüm meme istiyor onu kucağıma alıp emziremiyorum büyüğümle ilgilenmekten
Ahh canım ya kıyamam.
Yakinimda olsan 2 kap yemek getirirdim.
Ben kiyamiyorum hic.

Pazar günü esime dedim ki benim yurumem lazım.
Kötü enerjimi atmam lazim.
Bi orman falan görmem lazım.
Cektim çam kokularini icime.

Biz bu eve çok masraf ettik nişanlıyken birçok şeyi beraber yaptık. Sonra altınları bozup borcu kapattık
Esimin abisi gecen kış bnm dairemdi siz kiraya gitmeyin die oturmaniza musade ettim dedi bende senin dairense baştan söyleseydin benim altinlarim gitti çocuğum var kusura bakma dedim 25 milyar verin hakkkmdan vazgeçerim dedi bu evde sadece camları yaptırmış abisi geri kalanı eşim yaptı
Üst kat boş orayi sen yapınca bende sana cam yaptırırım dedi yok bana para verin diyo senle aynı işte çalışanlar daire aliyo sen de al diyo senin niye paran yok diyo
Sonra parayı alamayınca oda kudurdu eskiden gorumceler gelip herseye burnunu sokar di kavga cikartirdi şimdi oda başladı
Ben aldığım eve gidersem 1800 kredisi var bizimde suan ödediğimiz 1800 e yakın 2 kredi var 3600 eder çok zprlaniriz elden aldıklarımı ödeyemem 1000 lira kaliyo faturaya mi yetecek çocuğa mı o yüzden biraz sabretmek zorundayım
Bnm ailem ekstra sorunlar çıkarmasa kapımı kapayıp evimde oturuyorum çocuğumla sakince bide onlar üstüne gelince iş cigrindan çıkıyor
Kv sana vermiycem kocana da vermiycem evi diyo verme dedim senin yatacak yerin yok hakkımızı yiyorsun dedim
Dışarı çıkınca tedirgin oluyorum hep tetikteyim cebimde biber gazı elektrik sok cihazı taşıyorum Allah korusun arkamdan gelip kafama filan vursa napcam cocukda var kucağımda olur olur yani cama saksı fırlatan neler yapmaz
Beni üzen ve sinirlendiren bunları ailem biliyor ve onların hiç zoruna gitmiyor onlar hala benim hakkımı yiyip Kardeşime daire alma derdinde ama sorsan millete öyle bi konuşuyorlar ki herkes ayy torununu çok seviyo çok bakiyo diyor

Bu gün Dünya Kız Çocukları Günüymüş kız çocuklarımızın günü kutlu olsun bizimde tabiki bizde bir annenin kızıyız. Bol harcamalı geçiyor günler, yine bir miktar attım köşeye ama ihtiyaç anında harcarım. Kızlar yine Trendyol batagındalar bana da diyorlar sen almıcak mısın beni bu sefer mazur görün dedim. Ay sonu tura gidecegiz onun için bir miktar birikimden alıcam dönüşte kalırsa yine yerine koyarım. Eşimle birlikte 2022 yılında güneydoğu anadolu turuna gitmek istiyoruz kızlar gelmek istemiyor çünkü hiç genç yok sıkılıyorlar ısrar etmek istemiyorum. Bugün arkadaşım ile buluştum hafta da bir evde görüşmeye karar verdik. Kendime ait zaman ayırmak çok mutlu etti beni evi temizledim banyo-lavabo-tuvaletler-duşakabin heryer ovalandı elektrikli süpürge tuttum, paspas çektim. Yarına da toz alırım, balkonda çamaşırlar asılıydı onları topladım katladım yerleştirdim ütülencekler ayrıldı. Akşam için yumurtalı ıspanak-makarna yaptım yogurt kavun yedik bu ara iştahım çok fazla durduramıyorum. Ama açlıkta çok kötü doyunca da bir mutluyum. Şimdi dinleniyorum bu gün çok yorulmuşum.

Selam kızlar nasılsıniz
Kasım ilk haftası kızımın düğünü var
Hazırlık yapıyorum
Damat bohcasi ve kv bohcasi hazırlıyorum
Sizce neler olmalı
Hayırlısı olsun p_ritha ne mutlu sana çok genç kayınvalide oluyorsun. Damat bohçası ve kv bohçası ben evlenirken yapmıştım ama kızlarıma söylüyorum şimdi ne biz yapalım ne de karşı taraf yapsın diyorum. Beni yanlış anlama bana her iki tarafa da masraf gibi geliyor ama ben çok rahat söylerim ne beklenti içine girerim ne de onlar beklesin. Kusura bakma lütfen yazdıklarımdan dolayı.

_Sitare_ çok üzüldüm yaşadıklarına psikilojik şiddet var, küfür de var canım ya eşinle ciddi ciddi konuş bence. Ne yazsam bilemedim. Dikkat et kendine iyi haberlerini ver buradan.
Bi batağa düştük herkes bi yandan vuruyor , Allah çıkmayı nasip etsin ablacım
Eşim başını sonunu düşünmez pek konuştuk defalarca gereken sınırı koyamadı kimseye zaten ailesi de onu pek takmıyor
O aldığımız eve gidelim diyor da borçları düşünmüyor nede olsa hep ben kendi ailemden borç aldım zamanında ödemem lazım rahat davranamam onun gibi
bugün eşim evdeydi biraz dışarı çıkalım dedim nazla niyazla aksama doğru çıkardı bi markete gidip geldik iyi geldi hava almak

Allah ferahlık versin canım eğer rahat davranacağını düşünüyorsan sen sabredeceksin canım erkeklerin çoğu böyle kız ailesi ise yapan takmiyolar biz kendimizi yiyoruz malesef

Bana ilk tepkisi bu hafta ben mi bakcam yani oldı annemin
Kardesimde ay anne hastalık bu okadr da olsn dedi de tmm cnm dedi.
Cidden ben bukadar kendini düsünmeyi fazla buluyorm.
Ozman dogurmayaydın bu kadar dert olacagız yani

Ben annemin genlerini tasıdıgınj bildiğimden takılmıuorm
Annesi de öyle onun,bizde bi laf var yaralı parmaga isemez diye
Öyle kimseye bulasmazlar,misafir sevmezler,herkes yanlıs bilir onlar dogru
Annemin törpülediigi yönleri var,anneannem onun 10 katı
Yani Allah razı olsn 1 yıldır öyle böyle baktı kıza,anneannm olsa hayatta bakmazdı.
Torun falan.
O yüzden he diyip gecmeyi ögrendim artık.

İns temiz cıkar sonucları bacım
Cok gecmis olsınn

Bir kadına sunları düsündüren insanlar nasıl insan icinde dolanıyor ya
Ama ben böyle bi durumd ev almazdım.
Yarın bosansan evin yarısı adamın?
Nikahtan sonra alınan mallar ortak diye biliyrom

İyi aksamlar bacımlar
Eve gelirken market yaptm 55tl,organik yumurta,camasır suyu,pınar süt,sleepy ıslak havlu.
Dr kontrolümüz güzel gecti sükür,toplamıssınız dedi dr 3 gün daha buhara devam,sonra msjlasırız dedi.
4 saatte birden 6 saate cıkardı buharı
Koci bunu kutlayaylım dedi ocak basına gittik
Ortaya karısık kebab söyledik,onlara da lahmacun vala süpermis ürünleri.
Yarım lahmacun yedim dün sevmem diyodum
Eve geldik buhardı,kızı yıkamaydı 21.30 da anca uyudu.
Daha yeni oturdm
Yarına da orman kebabu yaptım.

Selam kızlar nasılsıniz
Kasım ilk haftası kızımın düğünü var
Hazırlık yapıyorum
Damat bohcasi ve kv bohcasi hazırlıyorum
Sizce neler olmalı
Annemin zoruyla bohça yapmış biri olarak yaklaşık şunları koyduk daha doğrusu zorla bu kadara ikna edebildim
Kv için
Bluz, havlu, başörtüsü (ya da fluar), patik, çorap,.şal
kp gömlek, havlu , çorap , namazlık
Biz birde görümceler içinde bluz, şal çorap, iğne oyalı fluar falan koyduk
Damat için
Gömlek,çorap, çamaşır, kol düğmesi, kravat, havlu, namazlık , parfüm, traş makinesi, traş losyonu, kremi, kolonyası falan,pijama, terlik
Aklıma gelenler bunlar bir de isimli kurabiye , tatlı, ekmek falan yaptılar bizimkiler adetmiş bizde

Biz de hiç benzemeyiz annemle
Ben hiç tutamam içimde dümdüz söylerim anam çok sinsidir
Bir kadına sunları düsündüren insanlar nasıl insan icinde dolanıyor ya
Ama ben böyle bi durumd ev almazdım.
Yarın bosansan evin yarısı adamın?
Nikahtan sonra alınan mallar ortak diye biliyrom
Valla öyle bi yaşıyorlar ki bacım şaşarsın
Abisi bütün aileye yaymış evi ben yaptım onlar kiraya gitmesin diye oturmalarina musade ettim die
Bende kimsenin hakkını yemem kendi hakkımı da yedirmem dedim
Pişkince sizin hakkınız yok dedi yüzüme ben konuşmasam kocam cok pasif o yüzden beni sevmiyorlar
Ben evi babamın üzerine aldim , kocama bu konuda güvenmem, yüzüne de söyledim
Ortak tapu yapacaktım eşime kredi çıkmadı direk babamın üzerine oldu
Zaten onun 1 lirası yok şuana kadar evde çekilen krediyi kiradan ödeyecem elden olanları maasdan bakalım nolcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…