Küçük Düşün Büyük Olsun!

yedirenk79 biliyormusun benim bir arkadaşımda sizin halanız gibi inan ben kimseyi temizlik konusunda yargılamam ama arkadaşım bana gelince ki ben pandemi öncesinde de hassastım havluya ellerini silmedi ben de ev sahibi olarak yeni astığımı belirttim. Bana hava sıcak dedi ellerini pantolunana sildi o an çok canım sıkıldı ama kızlarım çareyi buldu sende aynısını yap anne ona gidince dedi bende öyle yaptım nasıl bozuldu işte havlusunu sabah taktıgını bana söyledi bende için rahat etsin hadi havlu kağıda elimi sileyim dedim bir daha o gelmeden havlu kagıdı koyuyorum lavabonun önünde kızlarım o gelince evden gidiyorlar bana da tavsiyelerde bulunmayı ihmal etmiyorlar.

Anlamadım cevap yerine basınca eski rengine dönüyor forumtemizlik yaptım sil süpür kayınvalidem burda eltimde yarın onlar kahvaltıya gelcek öğlen giderler çocukları okuldan 2 den sonra çıkıyor sucuklu kaşarlı börek sardım attım dolaba ıslak kurabiye yaptım efso olmuşkahveyle yudumluyorum ogludu bırakınca manav var aşağıda ordan üzüm biber salatalık aldım 9 verdim adam kalıyormuş 10 güne iş yok abla her günüm zarar ddi çok üzüldüm insanlar zor durumda a101 e gittim yufka kaşar peynir domates ekmek süt küçük süt oglusa limonata 50 TL orada bıraktım çıkarken acele çıktım ok yakın terlik giyeyim ddim terlikler gitmiş yırtılmış evdekide öyle iki çift ev ve dışarı için alacağım artık akşam için bı er kavurdum sigara böreği salata kahvaltılık yapacağım bugün

Selam kızlar ahh ahh ne üşengeç kadınım daha doğrısu fırsat olmadı. Şimdi de buraya takıldım bir selam vereyim diye :)
Teyze kahvaltı yaptık kahve içtik gitti. O gitmeden arkadaş beni çağırdı dünden bu yana soruyor ne zaman gelicen özledik diye.
Ben de muhasebeye ödeme yapacaktım dönüşte uğrarım planı yaptım. Ama ev ne halde ve valizler duruyordu
Sonra tam çıkacağız anahtar yok. Eşim arabaya koymuş benim anahtarı. Sonra o kızın yanında durdu ben de gittim ödeme yaptım. 917 tl benim karttan çektirdim.Dönüşte marketten salatalık çeri donates aldım. 10 tl.
Sonra geldim teyze gitti. Kıza 50 tl bıraktı. Annem de 100 tl verdi. Artık diğer birikmişlerle altın alırım inşallah.,
Teyze gidince Arkadaşı aradım belirttim anahtar olmadığını. İstersen uğra okuldan dönüşte dedim. O gelecekken diğer arksdaş da duyunca ben de geleyim demiş. Ona da salça getirmiştim. Annemin komşusu doğal salça satıyor biraz getirdim satarım iyi olur.
Geldi arkadaşlar oturduk kahve vs. Kız oynadı arkadaşların çocuklar okulda. Bana da çok gönder dediler de seneye artık.
Onlar buradayken kız uyudu. Gittiler. Valiz boşalttım. Ocağı zaten sabah silmiştim. Çok fenaydı. Bakalım dağınıklığı toplayayım. Sonra sırayla yaparım iş. Daha menemenler de kasada duruyor koca mutfakta yer bulamıyorum
Çooook işim var çok. Halılar geldi. 150 tl de oraya gömdüm.
Evi temizlemeden sermem. Neyse oturacağıma kalkıp yapayım yemek ve iş

Yani yapmak lazım aslında. Benim eve gelince normal havluyu kullandı ama ben ayrı havlu kullandım.
Annemde de benim evde de misafir gelirken muhakkak havluyu değiştiririz. Annem öyle öğretti. Ayrıca küçük el havlu sepetim var. Kağıt havlum da var. Ama gider askıdakini kullanır. Annemde temiz kullanılmamış havlular dururken kağıt havlu istemesi tuhafıma gitti. Üstelik her gittiğimizde eşim ona laf eder. Niye şuraya kuru havlu koymuyorsun, her geldiğimde ıslak havlu var bir tane diye Söylenir. Öyleyken böyle olması acayip tuhaf geldi.

İyi aksamlar bacımlar
Cinnet loading geldi gitti geldi gitti bugun
Kız iyice sımarık oldı
Kociyi de delirtmis uyumamıs.
Her istediğini aglayark yaptırmak istiyor
Dünden tepsi kebabı var az diye güvenmistim.
Koci gece lavasa sardım yedim ben onu dedi
Kıza tarhana vardı kendime de boronez makarna yapayım dedim ama tam makarnayı hasladım Alya tezgaha cekti sandalyeyi,kızım bak sıcak falan dememe kalmadı sen devir süzgeci lavaboya
Suyunu süzmüstüm Allahtan ama yarısı gitti makarnanın
Aldım koydum park yataga ,ortalıgı temizledim
Kıyamet koptu tabi neden koymusum
Neyse yarım kalanı yaptm,kızı yıkadm uyuttum
3 satısım oldu bugun kargoları paketledim.
35 tl de markette bıraktm;filtre kahve,süt,domestos+ace 9.90 dı ondan aldım,bitter cikolata.

Ya siizn hangi sigorta oluyor,bizim kızla 2000 çıktı da tamamlayıcı sağlık sigortası, hiç o fiyata teklif vermediler bize

Teyze tuhaf valla orda kibarligi tuttu derler bizdeöyle yapmış ben olsam bidaha gel demezdim sanırım her gelişleri olay kaynanalik yapiyor

Ya siizn hangi sigorta oluyor,bizim kızla 2000 çıktı da tamamlayıcı sağlık sigortası, hiç o fiyata teklif vermediler bize
Pandemi den sonra sağlık sigortalarında primleri uçtu. 6 ay önce 1000 tl ye yapılan tek kişilik tss için şimdi 1900 istiyorlar

Selamlar
Hergun para harcanıyor. İpin ucunu tutmak seneye yaza kalacak gibi.
Toki den aldığım gayrimenkul için toki tekrar kampanya yapmış. Erken ödeme de %22 indirimli oluyor. Aylık taksitleri çok az ama vade çok uzun ve her sene 2 defa zamanıdır. 1 yılda ödediğim taksit toplamı 1 defa yapılan zammı anca karşılıyor. 3 senedir hiç azalmadı ana para.
Bakalım bir hesap yapıp, biraz da babamdan destek ile kapatmayı düşünüyorum. Yada yarısını kredi ile çözerim. Her türlü toki nin yaptığı taksit den daha uyguna gelir.
Küçüğüm için psikolog seanslari saatlik 450 TL, kreşi 1750, kızın etüt ve ingilizce dersleri 1000, servis 270 tutuyor. Gecen hafta ingilizce özel ders kitaplarına 750, okulun istediği İngilizce kitaplara 75, yine yardımcı ders kitaplarına 85 tl ödedim. Ayrıca oğlanın kreş için kırtasiye kitap malzemeleri için de 1000 tl ödedim.
Çocukların okuma kitaplari kalmadı, yeni hikaye kitapları sipariş ettik 170 TL de ona verdik.
Bunlar sadece bir kısım ödemeler
Allah güç kuvvet versin, sağlık versin de daha fazla çalışıp yetisebilelim çocukların ihtiyaçlarına

Annemde de usume vs var.
Hatta 2gundur uzun kollu ve yelek giyiyor.
Anne havale gecircen diyorum üşüyorum diyor.
Patikler falan.. Yan etkileri demek.

Ben hic evimi toplu bırakıp cikamiyorum
Ben ayakkabilarimi giyene kadar bile bisileri atiyor dagitiyor.
Artik cekiyorum kapıyı yoksa çıkamam evden.
Geçecek geçecek diye teselli ediyorum kendimi

Selamm
2 gibi ciktik evden en son ayakkabiligi asagi indirdi bıraktım artik cektim kapiyi.
Ne sıcaktı bugun öyle.
Aksam esim donerken aldi bizi.
Kizda uyudu orda.
Eve geldik esime yemek fasli oglani sagolsun annem doyurmus.
Kiza bisiler yedirdim.
Sutunude icti uyur umarım artik yani inşallah.

Selam kizlar h içleri pert oluyorum iyice anladım yemek yap ye bebeği uyut anca bir iki bardak çay içiyorum onu da yapmasa günun yorgunluğu çıkmıyor sanki baş ağrım çok şükür geçti aşı sonrasi ancak iyi oldum aksam üstü
Misafirlerim fasulye toplamış getirmiş onları temzileyip suya koydum kıymalı yemeğini yaparım ins sabah bu kadar yapilan is ütü vs yalan oldu

Benim de annemde var kurutma makinesi boş boş duruyor kullanmıyor. Yerim olsa ben alıcam. Üst üste koyayım dedim ama internette aynı marka olması gerekiyor diyor, neden anlamadım.
Ben de kurutma makinesi aldım yeni canım,ordan biliyorum, sebepleri şunlar birincisi üst üste konulacağı için ebatlarının aynı olması gerekiyormuş ikincisi de delerek monte edildiği için aynı markaların iç kısımları biliniyor ve garanti dışına çıkmıyor bu durumda. Mesela Bosch, siemens ve profilo olabilir üst üste konulan makineler

İyi geceler kızlar,
Sizden sonra evin tozunu aldım. Kızda banyoda oynuyordu. Eşim aradı saat 20:30 gibydı. Kuzenimin eşi ona haber vermiş. Bugün dedem vefat etmiş. 92 yaşındaydı.Annem geçem ay gitti iyi demişti.acısız ağrısız ölüm verdi Allah çok şükür herkese öyle ölüm nasip etsin. Annem her yıl maraşa giderdi.Belki son defa görürüm babamı derdi hep. Biz gitmezdik. En son 2011 yılıydı. Annemler gidince onlara takılıp gitmiştim maraşa. Dedemlerde benim eve iki defa gelmişlerdi. İstanbula gelince banada uğradılar.
Sonra annem kuzenler dayım kardeşim toplandılar gitmeye. Arabayla gidecekler.
Ben de ne yapacağımı bilemedim. Eve yeni geldim valizimi yeni boşalttım. Neyse uçak baktım. Fiyatlar çok fena kızla birlikte gidiş geliş sadece uçak parası 1400 ü geçik. Neyse parayı geçtim. Sabah saat 8:50 de vardı. Eşimle konuştuk sen bilirsin dedi. Kardeşlerim gitmedi.iş çocukların okulları. Küçük kardeşim de yoldan dönmüş çünkü okulu aramış birgün izin vernişler zaten yol 12 saat.
Ben de düşündüm eşime sordum. Dedi saat 5 te uçak için evden çıkmamız lazım. Çocuğu uyandırabilecekmisin. Birlikte giderdik ama fuar var dedi. Bugün de saat 22:00 da geldi eve. Öyle konuşurken de zaman geçti. Gidemedim. Üzüldüm de biraz keşke dönmeseydim annemin yanında olamadım diye. Ama arabayla yine gidemezdim kızla..o kadar uzun yola hiç gitmedim.araba tutuyor ve çiş olayı sıkıntı uzun yolda Çocukla. Tek çare uçak o da bakarken uçak yoktı uygun saate.
Öyle kaldı ablam da dedi yaşarken kaç defa gittin yanına şimdi gitsen ne olacak oku duanı çocukla zorlama kendini dedi.
Annemi aradım bugün konuşamadım ağladım biran. Eşim söyleyince etkilenmemiştim çünkü yaşlıydı zaten bugün yarın haber gelir diyordum..
Ama annemle konuşurken koptum o an. Telefonu kapattım, ela anne niye ağlıyorsun dedi. Kaç defa sordu. Bende dedim dedem öldü kızım ondan ağladım. Bana ‘ üzülme ben varım, hep yanındayım anne’ dedi. Sarıldı. O an hepten koptum. İyiki var. Teselli oluyor çocuklar insana. Yine de Çok şükür annem yaşıyor..

Kıza umca siparis edeceğim bide.
Kardesim veriyor cocuklara umarım ise yarar.
Bizde işe yarıyor. Arkadaşta da işe yarıyormuş. Geçen annemde hava değişiminden burnu akmaya başladı. Öksürük birgün başladı ertesi gün kesildi dönem dönem ara öksürük oldu ama büyümedi hastalığı.

Eve onlarca misafir geldi gitti evlendiğimizden beri,1 tanesi de o sepetteki minik el havlılarını kullanmadı misafir icin
Cok enterasan.
Kendince tribe girmis

Basınız saolsunn
Mekanı cennet olsun insallah

Mevcut police groupamada suan bizim
Aile indirimi oluyor bide benim yataraklı sadece kzıınki ayakta+yatarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…