Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar esim 10 a geliyordu çıktı peşine bulaşık yikamisti gece topla kirlileri köy kahvaltı bir makine beyaz yıkandı astım şimdi yatak odası ve oğlusun odasının perdesi var attım yıkanıyor oglusu bırakır gelip aşarım icerinin tülünude atacağım gelince yikansin esimin arabanın koltuklarini silcem bir kaç güne iç dış vercem yikansin ddi o yüzden sade koltuk silerim yemek yok bolca dünden ekmek var kızartıp kahvaltı gibi yapalım ddim

Bizim ogretmenimizde ddi hafif bastiriyorlar benimki tutuyoru normalde de boyama fln yapıyorduk solak yanlız bazı şeyleri zor oluyo

Selam kızlar bir ptesi mesaisi daha bitti sayılır en azından benim için
Ctesi market pazar pazarda dolap yerleştirme yemek yapmakla geçti saat 10 da bebisle uyudum artık zor yatınca eşim de barbunyalar vardi temzilemis posetlerine dolaba atmış fasulye de aldım az onlarıda aksam ins birde Wc leri yıkar im diyor un yetismedi dün kabak biber doldurdum dünden yemeğin hazır şükür

Selamlar tekrar oglusu okula bırakıp kova su yapıp indim arabaya sildim bı güzel koltuklari iç dış yıkayınca esim güzel olur eski sahibi sadece bınmis malesef esim tanıyor da bakmıyordu zaten ddi saticak diyede hiç temizlememis ordan geldim yıkanan tülü astım ütü yaptım gunesligi utuledim astım bir guneslikte yıkanıyor icerinin tuluyle onuda ütü yapar aşarım kuruyan çamaşırları topladım esimin oturduğu yerdeki minderler kirlenmiş oglusta çikolata sürmüştü yıkadım kurumuş onları taktım az kahve içiyorum şoka gidesim var patates yok evde alıyım akşama kizartirim

Herkese selam
Uzun zamandır yoktum umarım beni unutmamışsınızdır kızlar
çok yoğun ve zor zamanlardan geçtim o yüzden yazamadım.
annem ameliyat oldu, babannemi kaybettik hemen arkasından 1 ay arayla dedemi de kaybettik.
Hiç keyfim yoktu o yüzden hiç bakasım yazasım da olmadı açıkcası.
Umarım herkes çok iyidir.
Bundan sonra aktif olacağım tekrar inşallah

Üyeliğim hakkında birşeyler olmuş herzaman girdiğim şifre ile giriş yapıyordum ama hesabım açık değildi neyse girdim şimdi. Hepimizin çocuklarına 2021-2022 eğitim öğretim yılı hayırlı ugurlu olsun. Bu kış için hiçbir hazırlık yapmadım. Annem tarhana vermiş bir kilo kadar var ilk o kilere girdi. Hafta sonu İzmire gittik kızlar, kızlarımız için oradan küçük bir daire almıştık hala kredisini ödüyoruz emlakçı bir tanıdığımız kiraya vermemiz hususunda ikna etti hayırlısı dedik en azından kredisine faydası olur diye verdik ama aklımda kaldı benim minnak daireme zarar gelsin istemem. Ordan metroya gittik kışlık domates salçası 5 kilo, 4 litre nar ekşisi, 1 kilo kaşar peyniri, 2 kilo sucuk daha stokluk birşeyler aldık ama hatırlayamadım. Bu gün de doktora gidip ilaçlarımı yazdırdım birde kendime vitamin ilacı aldım. İlk defa içicem kızlarım artık takviye almam gerektiğini söylüyor. Evi kırkladım ama toz alamadım onu da yarın alıcam. Eczaneye her gittiğimde katkı payı ödüyorum kızlar zoruma gidiyor. Ordan bime gittim 2 paket peynir, 1 kilo çay, çikolata kızlara ıvır zıvır cips, ordan ambara gittim lokum, çekirdek, leblebi, ve fıstık aldım bütün bunlara 158 lira harcadım. Market listesi attım eşime tıkla gel alda sorun varmış siparişlerimi hazırlayamadılar. Eşimle pazara gittik Allahım 10-12-15 tl üzeri meyveler 1 kilo şeftali 10 tl (5 tane var) 2.5 kilo armut 25 tl 3 tane kavun 30 tl 2 kilo üzüm 16 tl 2 kilo domates 8 tl yarım kilo taze fasulye 5 tl 1 kilo salatalık 5 tl 1 demet marul 5 tl 2 demet maydanoz 2 tl 3 kilo biber 15 tl hatırlayamadıklarım da var ama çok para gitti bu gün. Yarın kızımda kırtasiyeye gidelim dedi orada ne kadar bırakırız bilmiyorum. Allah yardımcımız olsun. Evimi yeni düzene soktum tadilattan sonra ama içime sindi inşallah bundan sonra bir sıkıntı çıkmaz. Çok özlemişim sizi. İyi akşamlarç

Geçmiş olsun canım annene deden ve babaannen için rabbim sabır versin yerleri cennet olsun

Bizde seni özledik uzun ve hamarat günlerini Allah afiyetle yemek nasip etsin abla hayat çok pahalı malesef ben bu seneki kadar pahalılık hatirlamiyorum

Selam kızlar
Hastalıkları anlatamıyoruz bir türlü bugün yine doktora gittik iğne yazdılar bugün de
Çocuğum hiç iyi değil çok öksürüyor ilaçlar iyi gelmiyor gibi ağlıyor huzursuz o öyle olunca benimde basim ağrıyor üzülüyorum
Evde doğal yapabileceğim birseyler varmi bildiğiniz?
Doktor bronşit dedi baslangicmis hiç birsey yemiyor sadece meme emiyor , ıhlamur yapıyorum bugün onuda icmedi çocuklar hasta olmasın hiç çok zor

Allah şifa versin

1. Pekmez ile tereyağ karışımı

2. Elmayı yıka soy doğra, birazcık su ve yarım limon suyula kaynat, püre yap, içine bal, zencefil, zerdeçal, tarçın, karabiber

3. Hatmi çiçeği süt ile kaynatılıp içine bal

Tabii kendiniz de araştırın, bi de benim oglum daha büyük, küçük bebeklere uymayabilir tarifler

Hey masallah okurken yoruldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…