Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar,
İdoya bindik bir baktım araçsız kapalı olan vapurdan inşallah kız kusmadan rahat gideriz çünkü bayağı da sallanıyor rüzgardan. Eşim diğerinden almıştı bileti demekki yolcu az bunu gönderdiler. Çubuk kraker verdim. Şimdi de sakız. Bunlar iyi oluyor.

Tasindim kuzu ben
2 ay oldu

Evt 3 yasinda gunde 2 saat gibi oyun icin dusunuyorum.

Kızı aldim çıktık.
Park yakin mah. Sonunda.
Biraz pakta sallandik.
Parki taniyo artik uzakdan gördüğu an heycanlaniyo bi kosturmalar bi sesler
Kimsede yoktu sallandik biraz kedi kus kovaladık
Ordan hakmar a gittik.
Domates, kirmizi ve yesil biber, limon aldim.
Kizada yazi tahtasi aldim.
Biberleri firina verdim 1 poset daha atim kozleyip
Yazi tahtasini aninda halletti kız
Kalemle yazilip silinenden almistim (alsana digerinden) tum cercevelerini soktu.
Boncuklari vardi onlarida soktu.
Dandikmis ama kizda orasini burasini ceke ceke halletti.
20tl çöp oldu.
Saatde yapmislar minik direk cekti soktu yerinden.
Anladim ki narin oyuncaklar onun kalemi diil.
Yani oyuncak mutfak falanda alsam orasini burasini söker bu kız.

Kendimede firinda karisik sebze yaptim yoğurtla yedim.
Açim ya ama kilo vermek istiyorum yemicem.

Kiz uyusa kahve icsem
Yoruldu aslinda baya yuruttum hayirlisi

Iyi yolculuklar canim.
Kusarsada kasma napcan cocuk o.
Oglanda posetsiz asla cikamazdim evden.
Metroda bile kusmustu.
Teknede, otobusde her yerde kusma maceramiz vardi.
Buyudukce azaldi.
Hapda vermeye baslamistim metpamid simdi benim mideden iyi valla.
Virajli yollarda falan ben fena oluyorum o Masallah gayet rahat.

Iyiki memleketteki evi almamisiz diyoruz aksam esimle.
Her şer de bin hayır aramak lazim.
Cok uzulmustum alamadik diye.
Esime gunlerce sitem etmistim.
Ama simdi o evlerin alt katlari hep su dolmus sel yuzunden.
Dayim diyoki benim binanin girisi hala camur icinde alt kat falan askerler temizlemeye calisiyor diyor
Bacasida catlamis hep kurum akitmis eve.
O evde en ust katti yenide degildi..
Varmış bir hayır.
Rabbimin nasip etmediginde bir hayır aramak lazım her daim..

Slm bacımlar
Sabah koci foto attı kız kustu biz cıkıyorz ara dru geliyoruz de dedi
Benden önce vardılar izin alıp cıktım
Kusma icin ilac verdi yarımsaat beklicez dedi
Kantinden tuzlu cubuk alın dedi dr,Alya yasaasınn diyo
Dr güldü
Kaka testi verdik
Yarım saat bekledik kusma olmazsa gidin dedi dr
Olmadı sükür
Probiyotik kapsül,zinco verdi ilacları aldık eve geldik
Tarhana icirdim 14.30 da uyuttum 17.00 de kalktı
Patates hasladım yogurt corbası yaptm
Zinco verdim biseyler yedirim
Test temiz cıktı sükür
Kusma yok simdillik ins olmaz
Arabayı bırakrtı koci bisey olursa babam götürür dedi ins gerek kalmaz
Uyurken camasır falan astm
İsyeriyle bagları koparmama az kaldı
Cocugum hasta 2 saat erken cıkmısım
Onu aradın mı bunu aradın mı diyo kadın
Aaa haber bekliyordu diyo
Gelmisim 9 da 10.30 da haber gelmis
1.5 saatte kendi isime mi bakayım dünden kalan isine mi bakayım senin

Benim kız da bugün hastalandı.
Okulda öğlen yemeğini yememiş, karım ağrıyor demiş sabah öğretmenine ama sonra geçmiş. Yemek de cani istememiş herhalde midesi bulanıyordu diye yemek istemedi.
Ben çıkışta okuldan alıp etüt merkezine bıraktım. Orda yemeğe oturdu, ordakini beğenmeyince beslenmesini açtım birkaç lokma yedi önce yemek istemedi bende birkaç kaşık ye sonra bırak dedim ve birden çeşme gibi kustu bayagi da kustu sonra temizleyip toparlandı çıktık ordan eve getirirken tam kapı girişinde de bir fasıl kustu. Üstünü değiştirip duş aldırıp biraz uyudu dinlendi. Bende o ara markete gidip yiyebilecegi şeylerden aldım.Kalktı biraz mantı yaptim yedi. Ödevi vardı onu yaptı. Şimdi daha iyi.
Oğlan da 1 haftadır 2 tabak makarna yemedi. Başka birsey sokmadı ağzına.kac gündür aç geziyor. Aklına geldikçe sürpriz yumurta istiyor sadece. Bugün Oğlum da 1 haftadan sonra ilk çorbasını yedi bizde bir bayram havasi..
Çocuklar hasta olmasın da 24 saat yaramazlık yapıp evi dagitsinlar..

Geçmiş olsun canım ne anlayışsız insanlar derdin o mu rabbim çocuklar hasta olmasın siniftada hasta olup gelmeyen olmuş kolu incinmiş bir çocuğun oda gelmemiş bir kaç gün duydum inşallah ilaçlar iyi gelir

Olmadı diye üzülmemek lazım bazen hep hayırlısını istiyorum diyorum ser gordugunuzde hayır var derler

İyi geceler kızlar,
çok şükür yolculuğumuz rahat geçti. Bir sıkıntı yaşamadık. İndik onun elinde çekme valiz benim elimde çekme valiz görenler valizine bayılıyordu :) almasa olmazdı küçük hanım valizini annemle kardeşim bizi almaya geldi. Gittik lahmacun yedik. Kıza da cantik söyledik. Tabi eşim diyor yemez benim kızım köfte yer diyor kardeşim resim çekip gönderdi. Sonra geldik yeğenlerimi okuldan aldık. Bahçede oynadılar. Biz de çay keyfisi yaptık.sonra annem taze fasulye ben pilav yaptım. Yemek yerken benim kız pilavla yoğurt yedi ama birer kase ve evde ağzına tıkmaya çalıştığım çocuk bumuydu acaba aldı kaşığı girişti hızlı hızlı yedi bitirdi. Ben şok. Evde çoğunlukla ben yediriyorum. Burada kendi gömdü yemekleri kardeşim de hemen eşime video attı. Evde aç bırakmışlar çocuğu diyecekler
Akşam evde oturduk serinlemişti dışarısı. Çocuklar da oynadı. Rahatlık bu olsa gerek.
Sonra uyuttum kızı. Annemle oturduk muhabbet ettik az sonra da üst kata çıktık babamla oturduk muhabbet ettik. Hep der Allah bin kere razı olsun sizden. Yine dedi. Ben de dedim asıl senden razı olsun. Çok şükür büyük bir hastalığı da çıkmadı. Tansiyondanmış çok şey.ilaçları kullanmaya başlayınca düzelmiş.,çok sevindim

Geçmiş olsun canım. Kıyamam ya çabuk iyileşsinler inşallah

Sağolasın canım.
Ben de çok yaşadım sayısı belli değil. Uzun yolda sıkıntı olmadı çünkü hep uyuyor :)
Ama poşetsiz çıkmıyırum.

Ben çalışmadığım için ve de evde yaşına uygun şeyler elimden geldiğince yaptırdığım için çok gerek duymadım. Tabiki asla okul gibi olamaz ev hayatı. Ama genel kızdığım konu çocuğu okula göndereyim de biraz kafamı dinleyeyim mantığı. Bu sene böyle geçsin seneye artık. Çok acelesi de yok :)

Kuzu çocuklar ve kalabalık olunca yiyor çocuklar birkez bende yalovaya ablama gittim küçük feribotla Kasım ayıydı yağmur fırtına gemi çok sallandı maffolduk kardesimlerle iyi eğlenceler size baban için çok sevindim

Geçmiş olsun canim kış geldi artık bol bol bağışıklıklarini güzel tutmak lazım anaokulu ve kreste başladı inşallah tez zamanda iyileşir kuzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…