Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kuzu okul kosturmasi vardı geldim hamur tuttum yarına poğaça yazmış bu öğretmenimiz azda poğaça yaptım ondan koyarım yarına gel topla flnn bu saat oldu 🤪neyse sevdi şimdilik okulu ama ağlayan coktu girmek istemeyen anneyi birakmayan ben konuştum beklicez alcas seni diye babası gitmedi ise beraber aldık bıraktık bir hüzün oldu ama eşim sigara fln alcakti çıktı okuldan merkeze geldim eve tek bir burukluk boşluk oldu 🥺
O bizde de var ya
ALısacagız
Ay hergün bisey istiyolar mı
Kim ugrasck onla😓
Yani herkes kendi cocuguna koysa dha iyi beslenme.
Pogaca vs herhafta bile istese zor is😣

İyi aksamlar bacımlar
Ay gelemedim bi türlü
5 den beri ayaktayım
6 da kahve iciyordm heyecandn uyuyamadım
Dün ütü yap canta hazırlamayla gecti.
8 de gittik ögretmeni geldi Alyayı esyaları aldı bizimki pasa pasa gitti😅
Ben agla tabi bi tur😓
Tabi aglayanlar ,aglamadan girip icerde aglayıp annesine geri verilenler
Camın önüne dikildik 9 gibi kahvaltıya gecerken gördüm,yarım saat sonra cıkarken .
Benimki kızmıs biseye elleri acmıs söylene söylene geliyo😂
Koci dedi sucuk yok kahvaltıda ona bozulmustur diyo😂
Bide arkadası arkada kalmıs döndü onu aldı elinden tuttup🙈🤣
Sanırsın velisi😂
10 gibi koci dedi gidelim bari kahvaltıya
Gittik ikeaya kahvaltı ettik
Ben dedim bari gezeyim az vakit gecsin
1 saate yakın gezmisim 2 kavanoz 1 bardak aldım 30 tl verdim
12 gibi cıktık ordan
Sınırsız icecek almıstık 3 er kahve ictik ikeada
Kız ögle yemeğinden dönüyodu gittik beni gördü kostu cama😭
Ögretmen bi denedi sansını iceri almak icin ama istemdi agladı dedim almaya geldik zaten
Giydirdim ayakkabsını falan aldık
Bu seferde okula gitcem diye tutturdu😅
Ordan krdesime ugradık kahveye o da cocukları toplamıs okuldan gelmis
Oto koltugumuz kücük geliyodu
Onda büyük vardı onu aldık
15,00 gibi ordab cıktık eve geldik
O saatten beri iste is güc ,kızla oynamaca anca uyudu🙏🏻
Ay maşallah 41 kere ilk günden hem kahvaltı hem öğle yemeğine kalmış , inşallah böyle gider çok sevindim. Bizim ilk 2 gün ağlamamıştı ama araya haftasonu girince sanırım 3.ve4 gün ağladı. Daha birer saat bırakıyoruz .. bir de birini ağlar görünce hepsi ağlıyor çok komikler😆

Kız uyudu bende uzandım ama uyuyamadim.
Supurge salonun ortasinda park halinde.
Uyaninca devam edicem sadece burasi kaldi ztn.
Banyoyu sildim(duvarlar kaldı) klozet lavabo yikadim.
Et suyu ve tavuk sulari oldu sogusun buzluga kalkacak.
Yemek var diye bi saldim bende.
Kiza corba yapmadım hala
Fasulye seviyor ondan yedircem corbayi daha gec yer artik bugunde böyle olsundu.
Aldigim Tarhana cok gzl cikti keske 1kg daha alsaydim.
Kart kesilsin kiza sebzeli eriste, tarhana, sebzeli sehriye, eve yaprak, kuru patlican falan siparis oluşturcam 200tl kargo bedava 1 defa aliyorum epey gidiyor.
Bu sene daha almam.

3kg kadarda tereyag almam lazim.. Kilosu 60tl buldum nette bi arastirim onuda almam lazim.
Esim 75den almis memleketden..
Bizde cok gidiyor tereyag.

Ben bugun dikkat edicem yazmistim buraya dimi.
Napalim artik olmazsa olmazlar aliniyor.
Kiza ozellikle yiyecek cesitleri almak istiyorum.
Ne pisirsem diye dusunuyorum.
Ayy benimde tarhanam bitti. Nereden aldin lelli bende alayimm.
O bizde de var ya
ALısacagız
Kim ugrasck onla😓
Hadi ilk gunu atlattiniz ins devamida byle gider.
Bizde haftada bir cay saatine istiyorlar birseyler, bize 2 3 ayda ancak sira geliyor.

Ayy benimde tarhanam bitti. Nereden aldin lelli bende alayimm.

Hadi ilk gunu atlattiniz ins devamida byle gider.
Bizde haftada bir cay saatine istiyorlar birseyler, bize 2 3 ayda ancak sira geliyor.
Aminnn ins
Bütün cocukların saglıklı bir egitim yılı olsun insallan🙏🏻
Saglıklagidip gelsinler🙏🏻

Burada 1 gün yoktum
Sanmayınki ailemin sosyal medyayla imtihanı bitti🤦🏻‍♀️
Babam fbda Bursasporun eski yoneticilerinden biriyle kapısmıs,adama hakaret etmis🤦🏻‍♀️
Sabah ifadeye gitti mahkeme acacakmıs adam haklı olarak💆🏻‍♀️
Allahım dedim bi bitmediniz
4 binle 20 bin arası cezası var demis jandarma.
60 senelik temiz sicili 1 ayda yediniz masallah dedik kardesimle💆🏻‍♀️
Kardesim artk sizin interneti kökten kestircem diyo
Kapıdan kessinler giremeyin diyo kız
Ergen gibiler ya
Dedim yakında oyunlara falan kapılıp atarsanız kendinzi damdan falam sasırmıcm dedim🤦🏻‍♀️

Genel olarak mutlu ilk gğn icin
Sevdim yine gitcem diyo
Ama ilk gün ne yedi ne icti formda yazmıyo
Sadece yemek listesini ve sözlesme dosyasını koymuslar cantaya
Et yedim diyo döner pilav ayran varmıs.
Sonra dönüyo corba yedim diyo ezo gelin varmıs onu da yedim diyo ama bilmiyorz.
Hamur oynadık ozman biraz konusturdm
Oynarken bana hamurdan mama yapıyo,ac kızım agzını dedi😅
Herhlde okulda öyle dediler yemek yedirirken.
Böyle bisey yoktu cğnkü
Üzerine gitmiyim dedim cünkü babası okadr cok sordu ki naptın bugun okulda diye?
Aksm üzeri döndü,baba yeter anlatmıcam dedi biz sok🙈😅
Ergen misin cocugum sen diyo adam😆
Dedim hakettin sabahtan beri baptın naptın
3 saat kalmıs napck yani.
Bide 150 kisi aradı sıkıldı cockk aynı sorulardab
Dedim askere yolladık sanki ilk gün yani herkes aradı .
Bakalım yarın babası beklicek ozman napcak.🤷🏻‍♀️
Hayırlı olsun canım okulu. Sevindim güzel geçmesine. Babasına Söylediğine de bayıldım😇
Küçük ergen bunlar ya, ben de geçen bir şeyi anlatıyorum detaylı ama kızım böyle olursa şöyle zararlı vs bana ne dese bir ciddiyetli bakışıyla sen çok dırdır annesin, dırdır anne demek çok konuşan anne demek diyor🤣 koptum ya. Dilleri pabuç kadar :) büyümüşlerde bize laf yetiştiriyorlar

Ay maşallah 41 kere ilk günden hem kahvaltı hem öğle yemeğine kalmış , inşallah böyle gider çok sevindim. Bizim ilk 2 gün ağlamamıştı ama araya haftasonu girince sanırım 3.ve4 gün ağladı. Daha birer saat bırakıyoruz .. bir de birini ağlar görünce hepsi ağlıyor çok komikler😆
Ay evet müdüre cıktı kapıya en sonunda burda beklemeyin,eskiler bile aglaamaya basladı dedi kadın.
Biri aglıyosa diğerleri de baslıyo aglamaya🙈
İkizler vardı bi tanesi yırtıyo kendini aglarken,öteki sakin sakin girdi ayakkabısını değistirdi😂
Annesine döndü anne görüsürüz dedi cıktı sınıfa🤣
Herkes kahkaha atıyo🙈😅

Hayırlı olsun canım okulu. Sevindim güzel geçmesine. Babasına Söylediğine de bayıldım😇
Küçük ergen bunlar ya, ben de geçen bir şeyi anlatıyorum detaylı ama kızım böyle olursa şöyle zararlı vs bana ne dese bir ciddiyetli bakışıyla sen çok dırdır annesin, dırdır anne demek çok konuşan anne demek diyor🤣 koptum ya. Dilleri pabuç kadar :) büyümüşlerde bize laf yetiştiriyorlar
Allahım laflara bak😅
Bakalım ilk gün hediyesimiydi neydi ilerleyen günlerde belli olacak😅
Alya zaten bizim cenesiyle gömer.
Ögretmeni teslim ederken cok konustuk bugun dinlenelim dedi😂
Eve geldik ögretmeni taklit ediyo sanırım
Evet cocuklar diyo
Geldim cocuklar diyo
Cocuklarda biz kociyle😂

Kuzu okul kosturmasi vardı geldim hamur tuttum yarına poğaça yazmış bu öğretmenimiz azda poğaça yaptım ondan koyarım yarına gel topla flnn bu saat oldu 🤪neyse sevdi şimdilik okulu ama ağlayan coktu girmek istemeyen anneyi birakmayan ben konuştum beklicez alcas seni diye babası gitmedi ise beraber aldık bıraktık bir hüzün oldu ama eşim sigara fln alcakti çıktı okuldan merkeze geldim eve tek bir burukluk boşluk oldu 🥺
Eğitim hayatında başarılar diliyorum kuzumun. İnşallah hep mutlu güzel bir okul hayatı olur.
anasınıfımıydı canım birinci sınıfmı?
ben karar verdim 2018 lilerle başlatacağım eğitim hayatına.
iki öğretmen öyle önerdi. Yıl sonuna geliyor doğum günü. Daha iyi olacak sanırım

Esim para bekliyordu bı yerden yarın yada diğer gün demişler alınacaklar var diyorum zuladan al ben alınca vercem ddi 🤦 ben kenara koymasam nolcak acaba adam ultra rahat neyse yanıma 200 alcam bakalım ne tutvak arkadasta kayda gec kalmıştı sabahçı olmuş ondan bişe istemişler henüz liste fln yollamış öğretmen sadece hamur demişler
Yaaaaa aynı muhabbet bizdede geçti :) Bendeki para bitti. Zaten karttan alıyorum. Sonra kızın paradan kullandım yine söyledim akşam. Sen kullan rakamı söyle para alınca koyarım yerine dedi. Benim zulomda duruyor zorlanırsam oradan kullanıp koyarım yerine.

O bizde de var ya
ALısacagız
Kim ugrasck onla😓
Yok canım haftalık liste aticakmis herkes aynısını koysun ddi misal poğaça ayran meyve yarına iki poğaça koyarım yemediği gelir geri artık yapcas bı sekilde

Eğitim hayatında başarılar diliyorum kuzumun. İnşallah hep mutlu güzel bir okul hayatı olur.
anasınıfımıydı canım birinci sınıfmı?
ben karar verdim 2018 lilerle başlatacağım eğitim hayatına.
iki öğretmen öyle önerdi. Yıl sonuna geliyor doğum günü. Daha iyi olacak sanırım
2016 li benimki coguda öyle bizim sınıfta anaokulu benimki teşekkürler canım darısı başınıza 🥰🥰

Allahım laflara bak😅
Bakalım ilk gün hediyesimiydi neydi ilerleyen günlerde belli olacak😅
Alya zaten bizim cenesiyle gömer.
Ögretmeni teslim ederken cok konustuk bugun dinlenelim dedi😂
Eve geldik ögretmeni taklit ediyo sanırım
Evet cocuklar diyo
Geldim cocuklar diyo
Cocuklarda biz kociyle😂
Bizimki de anlattı öğretmeni bir arkadaşı ağlamış onu dinlemiş sonra susmuş öğretmen oldum diyor 🤣🤣ben ve kadim dostu ayısı ogrenci olduk

Yaaaaa aynı muhabbet bizdede geçti :) Bendeki para bitti. Zaten karttan alıyorum. Sonra kızın paradan kullandım yine söyledim akşam. Sen kullan rakamı söyle para alınca koyarım yerine dedi. Benim zulomda duruyor zorlanırsam oradan kullanıp koyarım yerine.
Bizim zulalar olmasa bitmisiz🤦🤦ben 200 de güne verdim 100 üne benimkinden kirptim bu ara düğün dernek oldu bitti paralar

Ay evet müdüre cıktı kapıya en sonunda burda beklemeyin,eskiler bile aglaamaya basladı dedi kadın.
Biri aglıyosa diğerleri de baslıyo aglamaya🙈
İkizler vardı bi tanesi yırtıyo kendini aglarken,öteki sakin sakin girdi ayakkabısını değistirdi😂
Annesine döndü anne görüsürüz dedi cıktı sınıfa🤣
Herkes kahkaha atıyo🙈😅
Bizde gördük bı ara bizimkide ağlayacak ddim niye ağlıyor ddi çok sevinçli gittik sadece bahçede kalabalık görünce bir ifadesi değişti hep yanındaydık o korkuyu atlattı

Yok canım haftalık liste aticakmis herkes aynısını koysun ddi misal poğaça ayran meyve yarına iki poğaça koyarım yemediği gelir geri artık yapcas bı sekilde
Siz de muhtemelen öyle yqpacaksınızdır ama ben yine söylemiş olayım😆 bir jafta boyınca okul isteklerini yaparken (poğaça kek) fazla yapıp porsiyonlayıp dondurucuya atın , çünkü bir kaç haftada bir aynı şeyler isteniyor genelde böyleve hazır oluyor.
Ya da benim komşularım 5 kişi aynı okula gönderiyordu, sırayla biri yapıp 5 çocuğa da paylaştırıyordu😆

Siz de muhtemelen öyle yqpacaksınızdır ama ben yine söylemiş olayım😆 bir jafta boyınca okul isteklerini yaparken (poğaça kek) fazla yapıp porsiyonlayıp dondurucuya atın , çünkü bir kaç haftada bir aynı şeyler isteniyor genelde böyleve hazır oluyor.
Ya da benim komşularım 5 kişi aynı okula gönderiyordu, sırayla biri yapıp 5 çocuğa da paylaştırıyordu😆
İyiymiş 😅 bizim sitede de baktım birkaç kişi var birbirini tanıyan aynı sınıfta çocuklar.
Söylediğin çok mantıklı👍

Bizim üç arkadaş başlatıyor 4 yaşında çocuklar. Bugün toplantıya gittiler. Toplantıda söylemişler. Tuvalet ihriyacını kendi görüyor temizlemeyi kendi yapıyor, ayakkabısını kendi giyiyor.
bir de istedikleri malzeme kendi söyledikleri marka olnalıymış.
Ela ile aralarında ay farkları var. Ben Elaya henüz çişini kendim yaptırıyodum temizlemeyi de. Ayakkabıları da ben yardım ediyorum. Bana tuhaf geldi. Kakasını temizleyemez diye düşünüyorum. Tuvalet sonrası kıyafetini çekmesini de yeni yeni yapıyor.
Biraz fazla abarttım belki de. Arkadaş kızı için çişini kendi yapıyor sonda temizleyip elini yıkıyor dedi.şaşırdım

X