Küçük Düşün Büyük Olsun!

selam kızlar günaydın
dün sınav görevim vardı bu ay toplam 3 görevim oldu bidahaki ay 600 yatar :KK200: iyi gelecek bize
dün maaşlar yattı eşim ödemelerini yaptı kalanını bana gönderdi
bugünde ben ödemeleri yaptım..
ilerleyen günlerde eşimin ek ödemesi gelecek o da yine düğünlere gider muhtemelen
hesap kitap yapmaktan gerçekten bunaldım herşey çok pahalı
Bereketli olsunn:KK200:

Günaydın tekrar:)
Rüyamda kvdem bana 695 tl veriyor:KK70:
695 niye hic bilmiyorm:KK70:
Alyaya biriktirdim al bunu diyor
Öyle uyandım koci 100 tl bıraktım sana dedi ben sok:KK70:
Hic yapmaz öyle seyler:KK70:
Sonra annem geldi,babam 1 kavanoz bozuluk biriktirmis.
Babye ver bunu ona biriktirdim demis.
Anneme dedim inanmazsın sabah rüyasını gördüm:KK70:
Ordan da biz 100 flan cıkar 1lik biriktirmis hep.
Tümletirim ben onu dövizcide:)
Ne güzel rüyaymış para getirmiş sana 😅bereketli olsun canim

G.dolaps satısım oldu ama velakin onu nasıl kargolayacagım hic bi fikrim yok:KK70:
Satılmasını beklemiyordm
Alyanın bebeklik ilk bisikleti.
Ev icinde kullanmıstık duruyodu öyle satıldı hemen.
Büyük kutu bulmam lazım ama bıktı benden marketler:KK70:

Günaydın kızlar, güzel bir hafta olsun hepimize. Bugün temizlik yapıcam ama kızlarım ve misafirimiz uyuyor. Onlar denize gidince artık temizlik yaparım o zamanda gün bitiyor. Benim kızlar olsa alışkın onlar benim temizlik yapmama ama şimdi misafirin yanında sabah sabah olmuyor. Akşam için az az yemekler var birde dolapta pişirmek üzere hazırladığım dolmalarım var onları pişiririm kızlar canları ne istiyorsa onu yiyorlar çiğ köfte sipariş veriyorlar valla tatil bitse de normalimize dönsek diyorum. Çok para harcanıyor ama evde ki tadilatlar için de çok ödeniyor, zaten hayat çok pahalı. Yazın birde iki evin faturaları ödenince bütçeyi fazlaca aşıyoruz. Kışın da doğalgaz cüzdanı yakıyor kızların alışverişleri hep var. Birde düğünler tabi takı olayı var uzak mesafeli yerlere gidiyoruz çok zorladı bizi bu ay. Asıl canımı sıkan eşimin işyerinde ki birlikte çalıştıkları insanlar tanımam etmem davetiye yolluyorlar ben gitmek istemiyorum, eşimde işyerinde para toplanınca veriyor kalabalık çalışıyorlar hafta da en az iki yada üç kişi için para toplanıyor diyor verme o zaman dedim sevap diyor tamam sevap ama diyorum herkese yetemeyiz eşim katılıyor diye hemen onun kapısına geliyorlar. Tamam benim kızlarımda evlenince bende davet edicem ama ben söylücem erkek tarafına da kalabalık olmasın diye ben sokakta, markette konuştuğum insanları düğünüme davet etmem maksimum 60 tane davetiye dağıtırım birlikte olmak istediğim insanlara veririm takı çok olsun diye herkesi davet etmem neyse kızlar bugün yine çenem çok düştü.
Haklisin da bence sonuçta belki senin kızlarıN evlenene kadar o insanları bir daha göremeyeceksin bile her taktığın geri gelmeyecekki. Ben bayağıdır düğüne gitmiyorum.
Düğünümüzü de sayılı az kişiyle yemekli yapmıştık. Çoğunun da düğününe gittim. Ve az kişiyle o kadar eğlenceli olduki. Arkadaşlar hala diyor düğün değil eğlence yeri gibiydi diye. Herkes çok eğlendi.
çağıracaklarınıza takmak daha iyi dediğin gibi.

Citl yazdıkların için çok teşekkür ederim. Benim tecrübelerim yediğim çok afedersiniz kazıklardan ibaret. Herkes mi atar valla attılar. Ama kızlarım büyümeye başladıklarından sonra onlar beni çekip çevirdiler. Kızkardeşlerim var iki tane benim posamı çıkardılar maddi-manevi sonra da kagıt gibi attılar. Canları isteyince aradılar, canları istemeyince görmezliğe geldiler ben de bunu kabul edemedim görüşmüyorum şimdi 12 yıl oldu. Ama mutluyum çünkü ben hep iyiliğe odaklanmıştım hep iyi olalım istedim ama olmadı neyse ama sizler gerçekten benden daha iyi hayatınızı düzene sokuyorsunuz sizlerden de çok şey öğreniyorum. Artık kimseyle iyi olma derdim yok Allah sağlık versin diyorum. Ama kızkardeşlerim içinde yerlerinde sağolsunlar diyorum yine de dualarımdalar. Canınızı sıkmak istemiyorum ama hiç bir yer gül bahçesi değilmiş. Allah sağlık versin sizler yazınca ben de farklı şekilde düşünüyorum iyi geliyorsunuz bana her konuda insan ilişkileri, çocuklar, evde ki ekonomi, ve bitmeyen senfoni eşler konusunda yazıyoruz ya ben rahatlıyorum burası bana terapi gibi geliyor.
Sen de bize iyi geliyorsun inan. Kızlarınla ilişkine dialoğuna bayılıyorum. Hevesle okuyorum. Mesela kızım büyüdüğündeki anlar oluşuyor gözümün önünde yazdıklarını okurken. Yaşlarımız yakın ama annelik tecrübesi olarak sen daha tecrübelisin tabi eee bir de eş evlilik konusunda da öyle tecrüben daha fazla. :)

Salon ve mutfagin camini sildim. Toz aldim.
Banyoyu temizledim.
Dut cayi yaptim kendime.
Hic kahvalti kulturum yok ve hic hosuma gitmiyor bu durum.
Yiyemiyorum midem almıyor.
Ortaligi topladim kız uyumusken.
Yemek ve supur sil kaldı.

1.600oldu zulam esimden 50 daha almistim direk zulaya.
Disari cikmayinca nakitde hic harcanmiyo🙆‍♀️
3000tl yaparsam ata alicam.
Biriksin bakalim.

Evdeki ata'lar 50bin yapiyor.
80gr yakinda bilezikler eder.
Bunlara dokunmadan su evin altindan kalkarsak cok iyi olacak.
Simdilik dusuncemiz bu yonde.

Aklimizda yine bir yatırım var getirili bir yatirim.
Bekledigimiz bir is var eger olursa atalari orada kullanabiliriz yine ay ay geri alicaz altinlari.
Bakalim hersey nasip kısmet
Varsa nasibimizde olur.
Rabbim hep gonlume gore verdi cok sukur.

Esimin bunyesindeki is yeri 2 sene daha sozlesme yapti🙏
Ayrica su ek is icin aldigimiz arabanin ederide 70bin falan oldu.
Ordada kar ettik cok sukur.

Hep hayırlısını istedim.
Cok degil hayirlisi

Ahh bu erkekler. Valla bugün yine yaptım alışveriş. Bu ara böyleyim. Birkaç gün böyle alacaklarımı erteledim falan bir de sıkışacak yoktur diye para istememiştim ya, İçime oturdu o. Şimdi harcıyorum. Birara yine durulurum.
Valla böyle bir kaç indiririm daha var geliyor da biriksin her aldığımda bir buyuk eksikten alırım gerisi günlük şeyler olsun taşıma ücreti çıkınca aynı hesaptan daha uyguna geliyor

Salon ve mutfagin camini sildim. Toz aldim.
Banyoyu temizledim.
Dut cayi yaptim kendime.
Hic kahvalti kulturum yok ve hic hosuma gitmiyor bu durum.
Yiyemiyorum midem almıyor.
Ortaligi topladim kız uyumusken.
Yemek ve supur sil kaldı.

1.600oldu zulam esimden 50 daha almistim direk zulaya.
Disari cikmayinca nakitde hic harcanmiyo🙆‍♀️
3000tl yaparsam ata alicam.
Biriksin bakalim.

Evdeki ata'lar 50bin yapiyor.
80gr yakinda bilezikler eder.
Bunlara dokunmadan su evin altindan kalkarsak cok iyi olacak.
Simdilik dusuncemiz bu yonde.

Aklimizda yine bir yatırım var getirili bir yatirim.
Bekledigimiz bir is var eger olursa atalari orada kullanabiliriz yine ay ay geri alicaz altinlari.
Bakalim hersey nasip kısmet
Varsa nasibimizde olur.
Rabbim hep gonlume gore verdi cok sukur.

Esimin bunyesindeki is yeri 2 sene daha sozlesme yapti🙏
Ayrica su ek is icin aldigimiz arabanin ederide 70bin falan oldu.
Ordada kar ettik cok sukur.

Hep hayırlısını istedim.
Cok degil hayirlisi
ay maşallah eniştenin kafa çalışıyor yatırıma
özel değilse bana da söylesene neye yatırım yapacaksın
benim eşimde hiç yatırım kafası yok
benimkinin de mesleğinden dolayı yapabileceği yatırımlar var
şu şöyle olsa bu kadar getirir vs diyor eee hadi yapalım dediğimde hık mık
bilmem kaç bin boşta paran olcak öyle yapılır diyor, krediyle olmaz diyor
yapanlara hep anadan babadan kalıyormuş ona göre
ufak ufak koymakla bişey olmaz diyor sürekli
valla erken yaşlanıcam ben ev idaresinden

Günaydın tekrar:)
Rüyamda kvdem bana 695 tl veriyor:KK70:
695 niye hic bilmiyorm:KK70:
Alyaya biriktirdim al bunu diyor
Öyle uyandım koci 100 tl bıraktım sana dedi ben sok:KK70:
Hic yapmaz öyle seyler:KK70:
Sonra annem geldi,babam 1 kavanoz bozuluk biriktirmis.
Babye ver bunu ona biriktirdim demis.
Anneme dedim inanmazsın sabah rüyasını gördüm:KK70:
Ordan da biz 100 flan cıkar 1lik biriktirmis hep.
Tümletirim ben onu dövizcide:)
Süper haber kuzu evren sana göndereceğim ddigin bağış parasını geri yolluyor güle güle harca

G.dolaps satısım oldu ama velakin onu nasıl kargolayacagım hic bi fikrim yok:KK70:
Satılmasını beklemiyordm
Alyanın bebeklik ilk bisikleti.
Ev icinde kullanmıstık duruyodu öyle satıldı hemen.
Büyük kutu bulmam lazım ama bıktı benden marketler:KK70:
Kirilcak gibi değilse kartonu kesip bantla patpat yap yada canım 🤣

selam kızlar günaydın
dün sınav görevim vardı bu ay toplam 3 görevim oldu bidahaki ay 600 yatar :KK200: iyi gelecek bize
dün maaşlar yattı eşim ödemelerini yaptı kalanını bana gönderdi
bugünde ben ödemeleri yaptım..
ilerleyen günlerde eşimin ek ödemesi gelecek o da yine düğünlere gider muhtemelen
hesap kitap yapmaktan gerçekten bunaldım herşey çok pahalı
Malesef öyle hesap yapa yapa harcıyoruz resmen Allah bugünü aratmasin
Lellim beklerim topikçe gelin uzun bir masa hazırlarım size mangalıda eşim yakar çoluk çocuk ne sohpet çıkar bizden, gecenin ortasına doğru da bir semaver çayı iyi gider. Çok mutlu olurum. İnşallah bir gün yüzyüze de görüşürüz. O sofrada da buluşuruz inşallah.
@Sahihuban Yeni gelen arkadaşım hoşgeldin. Buraya gelen hep biriktiriyor ama az ama çok mutlaka birikiyor.
babyloading87 babyloading87 gün sana bereketli başlamış böyle de gider inşallah.
Abla valla resmen gözümde canlandi ne güzel olurdu ah ah 🥰🥰

Sel kızlar dün koşturma ile geçti yazamadım sabah kardeşim aradı kahvaltıya burda bir mekan var orda kahvaltı ettik gidip hesabı kardeşim ödemiş soylemedide bayada ödemiş sonra denize gidelim ddiler geldik evlere hemen hazırlanıp çıktık benzini biz koyduk kardesime ddik ordada harcatmadik silivriye gittik yüzdük oynadı oğlan huysuzlandi gelirken 🤦🤦neyse geldik yemekti duş makine açtım havluları fln attım yorulmusum oglusu yatırırken uyumuşum valla esim öğlen çıktı çadır toplafim bir makine açtım renklileri bu sefer sil süpür yaptım eltim aradı yarın kahvaltıya gelceklermis oglusa biseler almışlar okul için 🥰evdeyim ddim zaten yarın istegelsin siparişim var dündü plan olunca erteledim bugünde yer yokmus toz aldım camların önünü aldım fisfisla çok kirli degillerdi üstten sildim kuşların kafesi temizledim küçük süpürgeyi boşalttım birde banyoyo temizledim sirke bulaşık sabunuyla fosurttum🤣parladı valla yarına kahvaltılik var patates kizartirim biberli domates kizartirim simit fln aliyolar zaten yeter esim yokken zulaya paraları koyayım sayım yaparım🤣🤣🤣sarı kızları özledim az seviyim

Sel kızlar dün koşturma ile geçti yazamadım sabah kardeşim aradı kahvaltıya burda bir mekan var orda kahvaltı ettik gidip hesabı kardeşim ödemiş soylemedide bayada ödemiş sonra denize gidelim ddiler geldik evlere hemen hazırlanıp çıktık benzini biz koyduk kardesime ddik ordada harcatmadik silivriye gittik yüzdük oynadı oğlan huysuzlandi gelirken 🤦🤦neyse geldik yemekti duş makine açtım havluları fln attım yorulmusum oglusu yatırırken uyumuşum valla esim öğlen çıktı çadır toplafim bir makine açtım renklileri bu sefer sil süpür yaptım eltim aradı yarın kahvaltıya gelceklermis oglusa biseler almışlar okul için 🥰evdeyim ddim zaten yarın istegelsin siparişim var dündü plan olunca erteledim bugünde yer yokmus toz aldım camların önünü aldım fisfisla çok kirli degillerdi üstten sildim kuşların kafesi temizledim küçük süpürgeyi boşalttım birde banyoyo temizledim sirke bulaşık sabunuyla fosurttum🤣parladı valla yarına kahvaltılik var patates kizartirim biberli domates kizartirim simit fln aliyolar zaten yeter esim yokken zulaya paraları koyayım sayım yaparım🤣🤣🤣sarı kızları özledim az seviyim
Ahh sevilmezmi.
Tozunu falan aliyorun ben cikarip😂 havalandiriyorum

Yemegim yok ama olsun etimekli muhallebim var.
Yemicem diyorum ama aklima vurdu resmen.
Yemek yemem artik napim
En kucuk borcama yaptim cok yemim diye😬
Cayla kahveyle aksam esimde yer.
Oglanda seviyo.

Kiz corba icti.
Seftali yedi
Kofte yapmis annem o verdi bi tabak.
Kizada pilavla yediririm.

Nereye uzansam kiz tepemde.
Siyam ikizleri gibi takiliyoruz
Arka disleri kasiniyo sanirim ne bulsa agzinda.

Supur sil yaptim.
Balkonu yikadim.
Dolap icleri karisik kiz 2.uykuya gecis yaparsa oralari halledicem.

Pilav yaptım oglusa geldi pizza az bırakmış saklıyor🤦🤦onuda akşam yerim diyo kuru var kaç gündür dolapta pilav attım ocağa şimdi eltim aradı kadın unutmuş aşure orucu varmış iki gün tutcam ddi kahvaltı iptal ugrayacaklarmis sadece başka gün geliriz ddi pizzaya verdim 20 TL aldığım yerde puan veriyor 27 kusurdu 20 ödedim kaç poşet çöp çıkardım oglus çizgi film bakıyordu hemen evin önünde yer var oraya attım akşam yurursem kıyafet ayikladim yine kıyafet dolabına birakcak daha elencek var sanki doğuyor valla çıkar çıkar bı yerlerden yine cikiyor

X